FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak oszustwo pop-up Your iPhone Was Hacked?

Znany również jako: Pop-up Your iPhone Was Hacked
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest oszustwo pop-up Your iPhone Was Hacked?

Witryny takie jak ta stosują taktykę zastraszania, aby nakłonić odwiedzających do zainstalowania podejrzanego oprogramowania. Wyświetlają fałszywe powiadomienia o wirusach, twierdząc, że urządzenie jest zainfekowane lub zhakowane i zachęcają użytkowników do usunięcia wykrytych zagrożeń za pomocą potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA). Nigdy nie można im ufać.

Oszustwo Your iPhone Was Hacked

Szczegółowe informacje o oszustwie Your iPhone Was Hacked

Ta konkretna oszukańcza witryna wyświetla fałszywe powiadomienie systemu iOS, informujące o zhakowaniu iPhone'a i zachęcające odwiedzających do przeskanowania urządzenia w poszukiwaniu wirusów. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ta zwodnicza strona chce, aby użytkownicy zainstalowali adwareporywacza przeglądarki lub nawet złośliwą aplikację.

Użytkownicy nie odwiedzają celowo takich witryn. Są one otwierane przez inne podejrzane strony, kliknięte podejrzane reklamy lub instalują PUA. Warto wspomnieć, że użytkownicy rzadko pobierają i (lub) świadomie instalują PUA.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up Your iPhone Was Hacked
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, złośliwe oprogramowanie Mac, wirus Mac
Fałszywe twierdzenie iPhone został zhakowany
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o takich oszustwach, jak Your iPhone Was Hacked

Celem tych witryn jest promowanie podejrzanych i potencjalnie złośliwych aplikacji. Zdecydowanie zaleca się, aby nie ufać takim stronom i upewnić się, że na urządzeniu nie ma zainstalowanych aplikacji przeznaczonych do promowania tych stron. Przykładami innych podobnych witryn są landingpagesecure[.]com, promoland[.]space i nicyaboyenan[.]com.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Użytkownicy pobierają lub instalują PUA za pomocą programów do pobierania lub instalatorów, które oferują opcjonalne pobrania lub instalacje, za pomocą fałszywych instalatorów lub klikanie podejrzanych reklam. Programy pobierania i instalatory używane do dystrybucji PUA mają „Własne", „Niestandardowe", „Zaawansowane" lub inne ustawienia, których można użyć do odrzucenia niechcianych ofert.

Klikanie reklam prowadzi do niechcianych pobrań lub instalacji, gdy te reklamy są zaprojektowane do uruchamiania określonych skryptów. Zwykle te reklamy pojawiają się na podejrzanych witrynach. Fałszywe instalatory są również promowane na podejrzanych stronach.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Pobieraj aplikacje z wiarygodnych (oficjalnych) witryn oraz poprzez bezpośrednie linki. Unikaj kończenia pobierania lub instalacji bez sprawdzenia programów pobierania lub instalatorów pod kątem niechcianych aplikacji. Nie ufaj (kliknij) reklamom wyświetlanym na podejrzanych stronach.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Tekst w fałszywym powiadomieniu systemowym wyświetlanym na tej oszukańczej stronie:

(1) Apple™: Your iPhone was hacked

Your iPhone is infected
Scan iPhone for viruses!

Aby włączyć blokowanie okienek pop-up, ostrzeżenia o fałszywych witrynach i usunąć dane przeglądania sieci na urządzeniach mobilnych Apple, wykonaj następujące kroki:

Najpierw przejdź do „Ustawień", a następnie przewiń w dół, aby znaleźć i stuknąć „Safari".

usuwanie pop-upów i czyszczenie cache krok 1

Sprawdź, czy włączone są przełączniki „Blokuj okienka pop-up" i „Ostrzeżenie o fałszywej witrynie". Jeśli nie, włącz je natychmiast. Następnie przewiń w dół i wybierz „Zaawansowane".

usuwanie pop-upów i czyszczenie cache krok 2

Stuknij „Dane witryny", a następnie „Usuń wszystkie dane witryny".

usuwanie pop-upów i czyszczenie cache krok 3

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z pop-up your iphone was hacked:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki pop-up your iphone was hacked z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z pop-up your iphone was hacked z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up your iphone was hacked z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up your iphone was hacked z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest okienko pop-up?

Oszustwo pop-up to w zasadzie fałszywe powiadomienie wirusowe lub inne powiadomienie mające na celu nakłonienie użytkownika do podania danych osobowych (takich jak dane karty kredytowej), pobrania plików, zainstalowania potencjalnie niechcianych, a nawet złośliwych aplikacji.

Jaki jest cel oszustwa pop-up?

Oszuści wykorzystujący oszustwa pop-up próbują rozpowszechniać malware lub uzyskiwać informacje, które mogą zostać wykorzystane do nielegalnych działań (na przykład kradzieży tożsamości) lub sprzedane stronom trzecim.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Oszustwa typu pop-up są generowane przez podejrzane witryny, które użytkownicy otwierają nieumyślnie (na przykład przez strony korzystające z podejrzanych sieci reklamowych) lub są otwierane przez obecną potencjalnie złośliwą aplikację.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami pop-up?

Combo Cleaner jest przeznaczony do skanowania każdej strony odwiedzanej przez użytkownika i jest w stanie wykryć złośliwe (w tym oszustwa pop-up). Dlatego użytkownik jest natychmiast powiadamiany, a dostęp do tej strony jest ograniczony.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up Your iPhone Was Hacked kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up Your iPhone Was Hacked na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.