FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać oszustwa twierdzące, że komputer jest zainfekowany wirusami

Znany również jako: Pop-up Avira Free Security - Your PC is infected with 5 viruses!
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest oszustwo pop-up Avira Free Security - Your PC is infected with 5 viruses!?

Jest to zwodnicze powiadomienie o wirusie wyświetlane przez niewiarygodną witrynę. Celem tej strony jest oszukanie użytkowników, aby uwierzyli, że ich komputery są zainfekowane oraz zainstalowanie programu antywirusowego Avira (legalnego oprogramowania bezpieczeństwa). Stojący za nim oszuści (podmioty stowarzyszone) starają się zbierać nielegalne prowizje.

Oszustwo pop-up Avira Free Security - Your PC is infected with 5 viruses!

Szczegółowe informacje o oszustwie pop-up Avira Free Security - Your PC is infected with 5 viruses!

Fałszywe powiadomienie o wirusie wyświetlane przez tę zwodniczą witrynę twierdzi, że komputer jest zainfekowany pięcioma wirusami, a subskrypcja antywirusa Avira wygasła. Według niego wirusy te najprawdopodobniej śledzą aktywność przeglądania i zbierają dane bankowe oraz dane logowania. Oszuści zarabiają na takich oszustwach, pobierając prowizje od zakupionych subskrypcji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up Avira Free Security - Your PC is infected with 5 viruses!
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Komputer jest zainfekowany pięcioma wirusami/subskrypcja Avira wygasła
Przebranie Uzasadnione powiadomienie od Avira
Powiązana domena www-safety[.]com
Nazwy wykrycia (www-safety[.]com) Avira (Phishing), CRDF (złośliwy), Emsisoft (Phishing), Forcepoint ThreatSeeker (złośliwy), Netcraft (Malicious), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe internetowe reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwego oprogramowania.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o oszustwach pop-up

Większość oszustw tego typu wykorzystuje taktyki zastraszania w celu promowania legalnego lub podejrzanego oprogramowania, wyłudzenia poufnych informacji, uzyskania zdalnego dostępu do komputera. Twierdzą, że urządzenie jest uszkodzone, zainfekowane i zachęcają użytkowników do jak najszybszego rozwiązania problemu. Ponadto strony te zwykle są zamaskowane jako legalne witryny.

Więcej przykładów podobnych oszustw to "Child Pornography Access Detected", "You've Visited Illegal Infected Website", "Norton Security - Your Pc Is Infected With 5 Viruses!". Zwykle są promowane za pośrednictwem podejrzanych stron internetowych. W niektórych przypadkach są promowane za pomocą potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA), na przykład adware.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Zwykle użytkownicy instalują PUA za pośrednictwem instalatorów innych programów, fałszywych instalatorów i podejrzanych reklam. PUA są instalowane razem z innymi programami, gdy użytkownicy pozostawiają „Niestandardowe", „Zaawansowane", „Własne" lub inne dostępne ustawienia instalatorów bez zmian.

Reklamy zaprojektowane do wykonywania określonych skryptów, powodują niechciane pobrania lub instalacje. Fałszywe instalatory wykorzystywane do dystrybucji PUA są promowane głównie na zwodniczych witrynach.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nie zapomnij sprawdzić konfiguratorów pobierania i instalatorów z zaznaczonymi polami wyboru lub takimi ustawieniami, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" pod kątem opcjonalnych pobrań lub instalacji i odznacz je. Należy to zrobić przed pobraniem i zainstalowaniem oprogramowania. Nie używaj również podejrzanych źródeł do pobierania programów i plików. Korzystaj z oficjalnych stron internetowych i bezpośrednich linków.

Innym sposobem na uniknięcie nieoczekiwanych pobrań i instalacji jest nie klikanie reklam na podejrzanych witrynach. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up "Avira Free Security - Your PC is infected with 5 viruses!" pop-up scam (GIF):

Wygląd oszustwa pop-up Avira Free Security - Your PC is infected with 5 viruses!

Tekst w tym fałszywym powiadomieniu:

Avira Free Security

Your PC is infected with 5 viruses!

IMMEDIATE ACTION REQUIRED!

Your Avira Free Security subscription has expired!

Renew now to keep your PC protected.

Viruses found on this PC most likely track internet activity to collect banking details and login credentials. Unprotected PCs are 93% more vulnerable to suffer from malware.

[Proceed...]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstaluj PUA za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Uninstall" lub "Remove".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem pop-up avira free security - your pc is infected with 5 viruses!, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem pop-up avira free security - your pc is infected with 5 viruses!, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware pop-up avira free security - your pc is infected with 5 viruses! ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat pop-up avira free security - your pc is infected with 5 viruses! lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/22725-avira-free-security-your-pc-is-infected-with-5-viruses-pop-up-scam

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Oszustwo pop-up to fałszywe powiadomienie o wirusie (lub innym) używane do nakłaniania użytkowników do wykonania określonych czynności (na przykład zapłacenia za oprogramowanie/usługi, zadzwonienia pod podany numer, zainstalowania oprogramowania).

Jaki jest cel oszustwa pop-up?

Zwykle oszuści wykorzystują takie oszustwa, aby nakłonić użytkowników do zainstalowania malware (lub innego niechcianego oprogramowania), podania danych osobowych, zapewnienia zdalnego dostępu do komputerów.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Te fałszywe powiadomienia pojawiają się zwykle na złośliwych witrynach, które użytkownicy otwierają nieumyślnie. Jednym z najpopularniejszych sposobów promowania stron wyświetlających okienka pop-up jest korzystanie ze stron korzystających z podejrzanych sieci reklamowych.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami pop-up?

Combo Cleaner może przeskanować każdą stronę internetową i wykryć, czy jest złośliwa. Do tej kategorii należą również strony zawierające oszustwa pop-up. Dlatego Combo Cleaner będzie ostrzegał przed złośliwymi stronami i ograniczał do nich dostęp.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up Avira Free Security - Your PC is infected with 5 viruses! kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up Avira Free Security - Your PC is infected with 5 viruses! na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.