FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak McAfee subscription has expired email

Znany również jako: możliwe infekcje malware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest oszustwo McAfee subscription has expired email?

Oszuści stojący za tą wiadomością e-mail próbują oszukać użytkowników, aby uwierzyli, że ich subskrypcja McAfee wygasła i otwierają kolejną zwodniczą stronę, twierdząc, że ich komputery są zainfekowane. Oszuści mogą używać tego e-maila do nakłoniania odbiorców do zapłacenia za fałszywe subskrypcje lub usługi, zainstalowania podejrzanego oprogramowania lub do innych celów.

Oszustwo e-mailowe McAfee subscription has expired

Szczegółowe informacje o oszustwie e-mailowym McAfee subscription has expired

Oszuści twierdzą, że subskrypcja McAfee wygasła, a odbiorcy mogą skorzystać z „oferty ograniczonej czasowo" i zapłacić tylko 29,99 $ za odnowioną dwuletnią subskrypcję. Link „Kup teraz" w ich wiadomości e-mail otwiera zwodniczą witrynę zaprojektowaną do uruchamiania fałszywego skanu systemowego i wyświetla komunikat, że komputer jest zainfekowany wieloma wirusami.

Oszukańcza kampania może zostać wykorzystana do nakłonienia odbiorców do zakupu fałszywego oprogramowania lub zapłacenia za niepotrzebne usługi, podania poufnych informacji lub podobnych celów. Oszuści mogą jej również używać do reklamowania legalnego oprogramowania McAfee i pobierania nielegalnych prowizji z programu partnerskiego.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa McAfee Subscription Has Expired Email Scam.txt
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Subskrypcja McAfee wygasła
Przebranie List od McAffee lub legalnego przedstawiciela
Powiązana domena loumous[.]com
Nazwy wykrycia (loumous[.]com) Avira (Phishing), Combo Cleaner (Phishing), CyRadar (złośliwy), Sophos (Spam), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Nieautoryzowane zakupy online, zmienione hasła do kont internetowych, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do komputera.
Metody dystrybucji Zwodnicze e-maile, nieuczciwe wyskakujące reklamy online, techniki zatruwania wyszukiwarek, domeny z błędami pisowni.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniędzy, kradzież tożsamości.
Usuwanie

Aby wyeliminować możliwe infekcje malware, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o oszustwach e-mailowych

Oszustwa e-mailowe są zwykle zamaskowane jako wiadomości od legalnych firm, organizacji lub innych podmiotów. Oszuści używają ich do nakłonienia odbiorców do podania danych osobowych i (lub) umożliwienia zdalnego dostępu do komputerów, zapłacenia za fałszywe oprogramowanie/usługi oraz do innych celów.

Więcej przykładów oszustw e-mailowych to "MojeBanka Email Scam", "You Have Received An Encrypted Message Email Scam", "Norton Subscription Will Renew Today Email Scam". Wiadomości e-mail mogą również służyć do nakłaniania odbiorców do zainfekowania ich komputerów.

Jak kampanie spamowe infekują komputery?

Gdy wiadomości e-mail są wykorzystywane do dostarczania malware, zawierają złośliwe załączniki lub linki do witryn internetowych. Tak czy inaczej, celem takich wiadomości jest nakłonienie odbiorców do uruchomienia złośliwego oprogramowania/otwarcia złośliwych plików. Osoby działające w zagrożeniach mogą wykorzystywać pakiet MS Office, dokumenty PDF, pliki wykonywalne, pliki JavaScript, pliki archiwów i inne pliki do rozsyłania malware.

Jak uniknąć instalacji malware?

Nie otwieraj plików i linków do stron internetowych w e-mailach wysłanych z nieznanych adresów e-mail. Zwłaszcza, gdy otrzymane e-maile nie są istotne. Pobieraj pliki i oprogramowanie tylko z legalnych źródeł, takich jak oficjalne strony i platformy. Zawsze używaj narzędzi, funkcji stworzonych/zapewnionych przez oficjalnych programistów, aby zaktualizować i aktywować zainstalowane oprogramowanie.

Jeśli już otworzyłeś złośliwe załączniki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć obecne malware.

Tekst prezentowany w oszustwie e-mailowym the McAfee subscription has expired:

Subject: Your McAfee subscription has expired


McAfee Total Protection - 5 Devices

Your McAfee subscription has expired

Two years of premium antivirus, safe web browsing and password manager with VPN.

Protect your computer and avoid fraud McAfee. We have put together a limited offer especially for you.

CA$ 29.99 for 2 years subscription.

Email: -
Discount: (80%) only today

LIMITED TIME OFFER: March 15, 2021

Buy now

Regards
Account support

unsubscribe

Zwodnicza witryna promująca wiadomość oszustwa McAfee - Your PC is infected with 5 viruses!:

Witryna zwodniczego oszustwa e-mailowego mcafee subscription has expired

Natychmiastowe automatyczne usunięcie możliwe infekcje malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się możliwe infekcje malware. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak manualnie usunąć malware?

Ręczne usuwanie malware jest skomplikowanym zadaniem. Zwykle lepiej jest pozwolić programom antywirusowym lub anty-malware zrobić to automatycznie. Aby usunąć to malware zalecamy użycie Combo Cleaner.

Jeśli chcesz manualnie usunąć malware, pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie jego nazwy. Oto przykład podejrzanego programu uruchomionego na komputerze użytkownika:

Proces złośliwego oprogramowania uruchomiony w Menedżerze zadań

Jeśli sprawdziłeś listę programów uruchomionych na komputerze, na przykład używając menedżera zadań i zidentyfikowałeś program, który wygląda podejrzanie, powinieneś wykonać te kroki:

manual malware removal step 1Pobierz program o nazwie Autoruns. Pokazuje on automatycznie uruchamiane aplikacje, rejestr i lokalizacje plików systemowych:

Wygląd aplikacji Autoruns

manual malware removal step 2Uruchom ponownie swój komputer w trybie awaryjnym:

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom komputer w trybie awaryjnym. Kliknij Start, kliknij Zamknij, kliknij Uruchom ponownie, kliknij OK. Podczas procesu uruchamiania komputera naciśnij kilkakrotnie klawisz F8 na klawiaturze, aż zobaczysz menu Opcje zaawansowane systemu Windows, a następnie wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci.

Uruchom system Windows 7 lub Windows XP w trybie awaryjnym z obsługą sieci

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w „Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Uruchom system Windows 8 w trybie awaryjnym z obsługą sieci — przejdź do ekranu startowego systemu Windows 8, wpisz Zaawansowane, w wynikach wyszukiwania wybierz Ustawienia. Kliknij Zaawansowane opcje uruchamiania, a w otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie.

Kliknij przycisk „Uruchom ponownie teraz". Twój komputer zostanie teraz ponownie uruchomiony w „Zaawansowanym menu opcji uruchamiania". Kliknij przycisk „Rozwiąż problemy", a następnie kliknij przycisk „Opcje zaawansowane". Na ekranie opcji zaawansowanych kliknij „Ustawienia uruchamiania".

Kliknij przycisk „Uruchom ponownie". Twój komputer uruchomi się ponownie na ekranie Ustawienia uruchamiania. Naciśnij klawisz F5, aby uruchomić komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Uruchom Windows 8 w trybie awaryjnym z obsługą sieci

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w „Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij „Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk „Shift" na klawiaturze. W oknie „Wybierz opcję" kliknij przycisk „Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję „Opcje zaawansowane".

W menu opcji zaawansowanych wybierz „Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk „Uruchom ponownie". W następnym oknie powinieneś kliknąć przycisk „F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Uruchom system Windows 10 w trybie awaryjnym z obsługą sieci

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w „Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

manual malware removal step 3Wyodrębnij pobrane archiwum i uruchom plik Autoruns.exe.

Rozpakuj archiwum Autoruns.zip i uruchom aplikację Autoruns.exe

manual malware removal step 4W aplikacji Autoruns kliknij „Opcje" u góry i odznacz opcje „Ukryj puste lokalizacje" oraz „Ukryj wpisy Windows". Po tej procedurze kliknij ikonę „Odśwież".

Odśwież wyniki aplikacji Autoruns

manual malware removal step 5Sprawdź listę dostarczoną przez aplikację Autoruns i znajdź plik malware, który chcesz usunąć.

Powinieneś zapisać pełną ścieżkę i nazwę. Zauważ, że niektóre malware ukrywa swoje nazwy procesów pod prawidłowymi nazwami procesów systemu Windows. Na tym etapie bardzo ważne jest, aby unikać usuwania plików systemowych. Po znalezieniu podejrzanego programu, który chcesz usunąć, kliknij prawym przyciskiem myszy jego nazwę i wybierz „Usuń".

Usuń złośliwe oprogramowanie w Autoruns

Po usunięciu malware za pomocą aplikacji Autoruns (zapewnia to, że malware nie uruchomi się automatycznie przy następnym uruchomieniu systemu), należy wyszukać jego nazwę na komputerze. Przed kontynuowaniem należy włączyć ukryte pliki i foldery. Jeśli znajdziesz plik malware, upewnij się, że go usunąłeś.

Wyszukaj złośliwe oprogramowanie i usuń je

Uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. Wykonanie poniższych czynności powinno pomóc w usunięciu malware z twojego komputera. Należy pamiętać, że ręczne usuwanie zagrożeń wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Zaleca się pozostawienie usuwania malware programom antywirusowym i zabezpieczającym przed malware.

Te kroki mogą nie działać w przypadku zaawansowanych infekcji malware. Jak zawsze lepiej jest uniknąć infekcji, niż później próbować usunąć malware. Aby zapewnić bezpieczeństwo swojego komputera, należy zainstalować najnowsze aktualizacje systemu operacyjnego i korzystać z oprogramowania antywirusowego. Aby mieć pewność, że twój komputer jest wolny od infekcji malware, zalecamy jego skanowanie za pomocą Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego otrzymałem ten e-mail?

Ten e-mail nie jest osobisty. Oszuści wysłali go również do innych osób. Zwykle oszuści wykorzystują wiadomości z wyciekających baz danych do swoich kampanii oszustw e-mail.

Podałem moje dane osobowe, gdy zostałem oszukany przez ten e-mail. Co mam zrobić?

Jeśli podałeś dane logowania (takie jak adresy e-mail, nazwy użytkownika, hasła), jak najszybciej zmień wszystkie hasła. W innych przypadkach skontaktuj się z odpowiednimi władzami (jeśli podałeś dane karty kredytowej, numery ubezpieczenia społecznego lub inne dane).

Czy można zainfekować komputer otwierając wiadomość e-mail?

Nie, samo otwarcie wiadomości e-mail jest całkowicie nieszkodliwe. Jednak klikanie linków i otwieranie załączników w złośliwych wiadomościach e-mail może spowodować zainfekowanie komputera malware. Zależy to od typu pliku używanego do dystrybucji malware.

Czy Combo Cleaner może usunąć infekcje malware spowodowane przez e-maile?

Tak, Combo Cleaner może wykryć i usunąć prawie wszystkie znane malware. Ważne jest, aby wiedzieć, że wysokiej klasy malware może ukrywać się głęboko w systemie operacyjnym. Dlatego system musi zostać przeskanowany za pomocą pełnego skanowania.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
możliwe infekcje malware kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania możliwe infekcje malware na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się możliwe infekcje malware dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.