FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak McAfee subscription has expired email

Znany również jako: możliwe infekcje malware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest oszustwo McAfee subscription has expired email?

Oszuści stojący za tą wiadomością e-mail próbują oszukać użytkowników, aby uwierzyli, że ich subskrypcja McAfee wygasła i otwierają kolejną zwodniczą stronę, twierdząc, że ich komputery są zainfekowane. Oszuści mogą używać tego e-maila do nakłoniania odbiorców do zapłacenia za fałszywe subskrypcje lub usługi, zainstalowania podejrzanego oprogramowania lub do innych celów.

Oszustwo e-mailowe McAfee subscription has expired

Szczegółowe informacje o oszustwie e-mailowym McAfee subscription has expired

Oszuści twierdzą, że subskrypcja McAfee wygasła, a odbiorcy mogą skorzystać z „oferty ograniczonej czasowo" i zapłacić tylko 29,99 $ za odnowioną dwuletnią subskrypcję. Link „Kup teraz" w ich wiadomości e-mail otwiera zwodniczą witrynę zaprojektowaną do uruchamiania fałszywego skanu systemowego i wyświetla komunikat, że komputer jest zainfekowany wieloma wirusami.

Oszukańcza kampania może zostać wykorzystana do nakłonienia odbiorców do zakupu fałszywego oprogramowania lub zapłacenia za niepotrzebne usługi, podania poufnych informacji lub podobnych celów. Oszuści mogą jej również używać do reklamowania legalnego oprogramowania McAfee i pobierania nielegalnych prowizji z programu partnerskiego.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa McAfee Subscription Has Expired Email Scam.txt
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Subskrypcja McAfee wygasła
Przebranie List od McAffee lub legalnego przedstawiciela
Powiązana domena loumous[.]com
Nazwy wykrycia (loumous[.]com) Avira (Phishing), Combo Cleaner (Phishing), CyRadar (złośliwy), Sophos (Spam), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Nieautoryzowane zakupy online, zmienione hasła do kont internetowych, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do komputera.
Metody dystrybucji Zwodnicze e-maile, nieuczciwe wyskakujące reklamy online, techniki zatruwania wyszukiwarek, domeny z błędami pisowni.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniędzy, kradzież tożsamości.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o oszustwach e-mailowych

Oszustwa e-mailowe są zwykle zamaskowane jako wiadomości od legalnych firm, organizacji lub innych podmiotów. Oszuści używają ich do nakłonienia odbiorców do podania danych osobowych i (lub) umożliwienia zdalnego dostępu do komputerów, zapłacenia za fałszywe oprogramowanie/usługi oraz do innych celów.

Więcej przykładów oszustw e-mailowych to "MojeBanka Email Scam", "You Have Received An Encrypted Message Email Scam", "Norton Subscription Will Renew Today Email Scam". Wiadomości e-mail mogą również służyć do nakłaniania odbiorców do zainfekowania ich komputerów.

Jak kampanie spamowe infekują komputery?

Gdy wiadomości e-mail są wykorzystywane do dostarczania malware, zawierają złośliwe załączniki lub linki do witryn internetowych. Tak czy inaczej, celem takich wiadomości jest nakłonienie odbiorców do uruchomienia złośliwego oprogramowania/otwarcia złośliwych plików. Osoby działające w zagrożeniach mogą wykorzystywać pakiet MS Office, dokumenty PDF, pliki wykonywalne, pliki JavaScript, pliki archiwów i inne pliki do rozsyłania malware.

Jak uniknąć instalacji malware?

Nie otwieraj plików i linków do stron internetowych w e-mailach wysłanych z nieznanych adresów e-mail. Zwłaszcza, gdy otrzymane e-maile nie są istotne. Pobieraj pliki i oprogramowanie tylko z legalnych źródeł, takich jak oficjalne strony i platformy. Zawsze używaj narzędzi, funkcji stworzonych/zapewnionych przez oficjalnych programistów, aby zaktualizować i aktywować zainstalowane oprogramowanie.

Jeśli już otworzyłeś złośliwe załączniki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć obecne malware.

Tekst prezentowany w oszustwie e-mailowym the McAfee subscription has expired:

Subject: Your McAfee subscription has expired


McAfee Total Protection - 5 Devices

Your McAfee subscription has expired

Two years of premium antivirus, safe web browsing and password manager with VPN.

Protect your computer and avoid fraud McAfee. We have put together a limited offer especially for you.

CA$ 29.99 for 2 years subscription.

Email: -
Discount: (80%) only today

LIMITED TIME OFFER: March 15, 2021

Buy now

Regards
Account support

unsubscribe

Zwodnicza witryna promująca wiadomość oszustwa McAfee - Your PC is infected with 5 viruses!:

Witryna zwodniczego oszustwa e-mailowego mcafee subscription has expired

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Typy złośliwych wiadomości e-mailowych:

Phishing email icon E-maile phishingowe

Najczęściej cyberprzestępcy wykorzystują zwodnicze e-maile, aby nakłonić użytkowników internetu do podania swoich poufnych informacji prywatnych, na przykład danych logowania do różnych usług online, kont e-mail lub informacji bankowych online.

Takie ataki nazywane są phishingiem. W ataku phishingowym cyberprzestępcy zwykle wysyłają wiadomość e-mail z logo popularnej usługi (na przykład Microsoft, DHL, Amazon, Netflix), tworzą wrażenie pilności (zły adres wysyłki, nieaktualne hasło itp.) i umieszczają link, który mają nadzieję ich potencjalne ofiary klikną.

Po kliknięciu linku prezentowanego w takiej wiadomości ofiary są przekierowywane na fałszywą stronę internetową, która wygląda identycznie lub bardzo podobnie do oryginalnej. Ofiary są następnie proszone o podanie hasła, danych karty kredytowej lub innych informacji, które zostały skradzione przez cyberprzestępców.

Email-virus icon E-maile ze złośliwymi załącznikami

Innym popularnym wektorem ataku jest poczta spamowa ze złośliwymi załącznikami, które infekują komputery użytkowników malware. Złośliwe załączniki zwykle zawierają trojany zdolne do kradzieży haseł, informacji bankowych i innych poufnych informacji.

W przypadku takich ataków głównym celem cyberprzestępców jest nakłonienie potencjalnych ofiar do otwarcia zainfekowanego załącznika do wiadomości e-mail. Aby osiągnąć ten cel, wiadomości e-mail wspominają zwykle o ostatnio otrzymanych fakturach, faksach lub wiadomościach głosowych.

Jeśli potencjalna ofiara wpadnie w pułapkę i otworzy załącznik, jej komputery zostaną zainfekowane, a cyberprzestępcy mogą zebrać wiele poufnych informacji.

Chociaż jest to bardziej skomplikowana metoda kradzieży danych osobowych (filtry spamu i programy antywirusowe zwykle wykrywają takie próby), jeśli cyberprzestępcy będą skuteczni, mogą uzyskać znacznie szerszy wachlarz danych i zbierać informacje przez długi czas.

Sextortion email icon E-maile wyłudzenia seksualnego

To jest rodzaj phishingu. W takim przypadku użytkownicy otrzymują wiadomość e-mail z informacją, że cyberprzestępca może uzyskać dostęp do kamery internetowej potencjalnej ofiary i ma nagranie wideo przedstawiające masturbację.

Aby pozbyć się wideo, ofiary proszone są o zapłacenie okupu (zwykle przy użyciu Bitcoin lub innej kryptowaluty). Niemniej jednak wszystkie te twierdzenia są fałszywe — użytkownicy, którzy otrzymują takie wiadomości, powinni je zignorować i usunąć.

Jak rozpoznać złośliwy e-mail?

Chociaż cyberprzestępcy starają się, aby ich wiadomości z przynętą wyglądały na wiarygodne, oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, próbując wykryć e-mail phishingowy:

  • Sprawdź adres e-mail nadawcy („od"): Najedź kursorem myszy na adres „od" i sprawdź, czy jest prawidłowy. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, sprawdź, czy adres e-mail to @microsoft.com, a nie coś podejrzanego, takiego jak @m1crosoft.com, @microsoft.com, @account-security-noreply.com itp.
  • Sprawdź ogólne powitania: Jeśli powitanie w wiadomości brzmi „Szanowny użytkowniku", „Szanowny @twojamail.com", „Szanowny drogi kliencie", powinno to wzbudzić podejrzliwość. Najczęściej firmy zwracają się do ciebie po imieniu. Brak tych informacji może sygnalizować próbę phishingu.
  • Sprawdź linki w wiadomości e-mail: Umieść wskaźnik myszy nad linkiem przedstawionym w e-mailu. Jeśli link wydaje się podejrzany, nie klikaj go. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, a link w wiadomości wskazuje, że prowadzi do adresu firebasestorage.googleapis.com/v0... nie powinieneś mu ufać. Najlepiej nie klikać żadnych linków w e-mailach, a najpierw odwiedzić witrynę firmy, która wysłała ci wiadomość.
  • Nie ufaj ślepo załącznikom wiadomości e-mail: Najczęściej legalne firmy proszą cię o zalogowanie się na ich stronie internetowej i przejrzenie znajdujących się tam dokumentów. Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail z załącznikiem, dobrym pomysłem jest przeskanowanie jej programem antywirusowym. Zainfekowane załączniki do wiadomości e-mail są powszechnym wektorem ataku wykorzystywanym przez cyberprzestępców.

Aby zminimalizować ryzyko otwarcia phishingu i złośliwych wiadomości e-mail, zalecamy użycie Combo Cleaner

Przykład spamowej wiadomości e-mail:

Przykład e-maila spamowego

Co zrobić jeśli dałeś się oszukać e-mailowi ze spamem?

  • Jeśli kliknąłeś link w wiadomości phishingowej i wprowadziłeś hasło - pamiętaj o jak najszybszej zmianie hasła. Zwykle cyberprzestępcy zbierają skradzione dane uwierzytelniające, a następnie sprzedają je innym grupom, które wykorzystują je do złośliwych celów. Jeśli zmienisz hasło w odpowiednim czasie, istnieje szansa, że przestępcy nie będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby wyrządzić jakiekolwiek szkody.
  • Jeśli podałeś dane swojej karty kredytowej - jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem i wyjaśnij sytuację. Istnieje duża szansa, że będziesz musiał anulować zagrożoną kartę kredytową i uzyskać nową.
  • Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki kradzieży tożsamości - powinieneś natychmiast skontaktować się z Federalną Komisją Handlu. Ta instytucja zbierze informacje o twojej sytuacji i stworzy osobisty plan naprawczy.
  • Jeśli otworzyłeś złośliwy załącznik - twój komputer jest prawdopodobnie zainfekowany i powinieneś go przeskanować za pomocą renomowanej aplikacji antywirusowej. W tym celu zalecamy użycie Combo Cleaner.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu - zgłaszaj e-maile phishingowe do Roboczej Grupy Antyphishingowej, Centrum Skarg Przestępczości Internetowej, Narodowego Centrum Informacji o Przestępstwach Finansowych i Departamentu Sprawiedliwości USA.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego otrzymałem ten e-mail?

Ten e-mail nie jest osobisty. Oszuści wysłali go również do innych osób. Zwykle oszuści wykorzystują wiadomości z wyciekających baz danych do swoich kampanii oszustw e-mail.

Podałem moje dane osobowe, gdy zostałem oszukany przez ten e-mail. Co mam zrobić?

Jeśli podałeś dane logowania (takie jak adresy e-mail, nazwy użytkownika, hasła), jak najszybciej zmień wszystkie hasła. W innych przypadkach skontaktuj się z odpowiednimi władzami (jeśli podałeś dane karty kredytowej, numery ubezpieczenia społecznego lub inne dane).

Czy można zainfekować komputer otwierając wiadomość e-mail?

Nie, samo otwarcie wiadomości e-mail jest całkowicie nieszkodliwe. Jednak klikanie linków i otwieranie załączników w złośliwych wiadomościach e-mail może spowodować zainfekowanie komputera malware. Zależy to od typu pliku używanego do dystrybucji malware.

Czy Combo Cleaner może usunąć infekcje malware spowodowane przez e-maile?

Tak, Combo Cleaner może wykryć i usunąć prawie wszystkie znane malware. Ważne jest, aby wiedzieć, że wysokiej klasy malware może ukrywać się głęboko w systemie operacyjnym. Dlatego system musi zostać przeskanowany za pomocą pełnego skanowania.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
możliwe infekcje malware kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania możliwe infekcje malware na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.