FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez strony wyświetlające "IOS VPN profile"

Znany również jako: Pop-up IOS VPN profile
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest oszustwo "IOS VPN profile"?

„IOS VPN profile" to oszustwo prowadzone na zwodniczych stronach internetowych. Twierdzi, że połączenia internetowe użytkowników mogą nie być bezpieczne i zaleca im pobranie/zainstalowanie promowanej aplikacji VPN. Oprogramowanie promowane przy użyciu takich podejrzanych taktyk jest zwykle niefunkcjonalne, niewiarygodne lub nawet złośliwe.

Niektóre nieuczciwe witryny, które wyświetlają ten fałszywy błąd, są dostarczane za pośrednictwem usługi Amazon CloudFront. Te witryny można również odwiedzić poprzez przekierowania spowodowane przez natrętne reklamy lub potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) już zainstalowane w systemie.

Oszustwo IOS VPN profile

Przegląd oszustwa „IOS VPN profile"

Oszustwo „IOS VPN profile" wyświetla okienko pop-up instruujące użytkowników, aby odwiedzili AppStore. Strona w tle informuje, że połączenie internetowe może nie być zabezpieczone. Jeśli nie zainstalują promowanej aplikacji VPN, podobno ryzykują utratę danych (np. listy kontaktów, zdjęć i innych plików osobistych).

Aby uniknąć tych problemów, użytkownicy są zachęcani do kliknięcia przycisku „Pobierz i zainstaluj". Aby uzyskać całodobową ochronę danych, muszą korzystać z VPN, gdy łączą się z publicznym Wi-Fi, jednak promowane w ten sposób oprogramowanie jest często podejrzane (np. nie może wykonywać obiecanych funkcji) i może mieć złośliwe możliwości. Adware, porywacze przeglądarki i inne PUA, takie jak trojany, ransomware i inne złośliwe oprogramowanie są często promowane przez takie oszustwa.

Oprócz wymuszania otwierania oszukańczych i złośliwych stron internetowych, PUA mogą prowadzić natrętne kampanie reklamowe. Po kliknięciu tych reklam przekierowują one na podobnie niebezpieczne strony internetowe, a niektóre mogą potajemnie pobierać/instalować nieuczciwe oprogramowanie (np. PUA). Inne rodzaje PUA mogą przejmować kontrolę nad przeglądarkami w celu promowania fałszywych wyszukiwarek.

Ponadto większość PUA śledzi dane. Mogą zapisywać aktywność przeglądania i zbierać informacje umożliwiające identyfikację. Zebrane dane są często udostępniane stronom trzecim, które chcą wykorzystać je w celu uzyskania korzyści finansowych – potencjalnie poprzez wykorzystanie ich w celach przestępczych.

Podsumowując, obecność PUA na urządzeniach może powodować infekcje systemu, straty finansowe, poważne problemy z prywatnością, a nawet kradzież tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up IOS VPN profile
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, złośliwe oprogramowanie Mac, wirus Mac.
Fałszywe twierdzenie Oszustwo twierdzi, że połączenie internetowe użytkownika może nie być bezpieczne, a zatem urządzenie jest zagrożone.
Promowana niechciana aplikacja Oszustwo promuje podejrzane aplikacje.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Playera, pobieranie plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane strony internetowe, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o oszustwach internetowych

"Your Apple iPhone is severely damaged by (6) viruses!", vpnshieldplus4.com i bekapro.xyz to tylko niektóre przykłady innych podobnych programów. Te oszustwa internetowe wykorzystują socjotechnikę i taktykę zastraszania, aby zachęcić użytkowników do wykonania określonych czynności, np. pobrania/zainstalowania i/lub kupienia podejrzanych/złośliwych produktów, zadzwonienia na fałszywe linie wsparcia, podania informacji osobistych i związanych z finansami, uiszczania fałszywych opłat itp.

Niezależnie od tego, co te oszustwa twierdzą lub czego żądają, mają tylko jeden cel: generowanie zysk dla ich twórców. Oszukańcze/oszukańcze witryny są powszechne w internecie, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności podczas przeglądania.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre PUA mają „oficjalne" strony pobierania, które mogą być promowane przez oszukańcze witryny. PUA można również pobrać/zainstalować z innymi produktami. Pospieszanie procesów pobierania/instalacji (np. pomijanie kroków i sekcji itp.) zagraża systemom potencjalnymi infekcjami pochodzącymi z dołączonych produktów. Po kliknięciu natrętne reklamy mogą uruchamiać skrypty w celu pobrania/zainstalowania PUA bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zalecamy sprawdzenie produktów przed pobraniem/instalacją w celu zweryfikowania ich legalności. Wszystkie pliki do pobrania powinny być pobierane z oficjalnych i wiarygodnych źródeł. Nieoficjalne i bezpłatne witryny do hostingu plików, sieci udostępniania P2P (BitTorrent, eMule itp.) oraz inne programy do pobierania stron trzecich mogą oferować zwodnicze i/lub dołączone produkty.

Podczas pobierania/instalowania zapoznaj się z warunkami, sprawdź dostępne opcje, użyj „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i zrezygnuj ze wszystkich dodatków. Natrętne reklamy mogą wydawać się uzasadnione, jednak mogą przekierowywać na podejrzane strony (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych i inne).

Jeśli napotkasz te reklamy/przekierowania, sprawdź system i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Tekst prezentowany w oszustwie „IOS VPN profile":

Pop-up:

 

Continue to AppStore
OK

 

Tło:

 

Back Software update

IOS VPN profile
Apple Inc.
23 MB

 

The internet connection is perhaps not secure.

If you do not install the appropriate VPN application now, you risk losing all your photos, contacts and other personal files in the future.

Follow the simple steps below to protect all your data ...

 

Detailed
Step 1: Click the button below to install the VPN.

Step 2: Use a VPN to get complete data protection 24/7

Step 3: Use a VPN when you connect to free public wi-fi.


hxxps://support.apple.com/contact
Download and install

Zrzut ekranu strony promocyjnej podejrzanej aplikacji:

Aplikacja promowana przez oszustwo IOS VPN profile

Wygląd oszustwa „IOS VPN profile" na urządzeniach mobilnych:

Wariant komórkowy oszustwa IOS VPN profile

Wygląd strony promocyjnej podejrzanej aplikacji na urządzeniach mobilnych:

Aplikacja promowana przez komórkowy wariant oszustwa IOS VPN profile

Aby włączyć blokowanie okienek pop-up, ostrzeżenia o fałszywych witrynach internetowych i usunąć dane przeglądania sieci na urządzeniach mobilnych Apple, wykonaj następujące kroki:

Najpierw przejdź do „Ustawienia", a następnie przewiń w dół, aby znaleźć i stuknij "Safari".

usuń okienka pop-up i wyczyść pamięć podręczną krok 1

Sprawdź, czy włączone są przełączniki „Blokuj okienka pop-up" i „Ostrzeżenie o fałszywej witrynie". Jeśli nie, włącz je natychmiast. Następnie przewiń w dół i stuknij „Zaawansowane".

usuń okienka pop-up i wyczyść pamięć podręczną krok 2

Stuknij „Dane witryny", a następnie „Usuń wszystkie dane witryny".

usuń okienka pop-up i wyczyść pamięć podręczną krok 3

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywacza przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z pop-up ios vpn profile:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki pop-up ios vpn profile z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z pop-up ios vpn profile z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up ios vpn profile z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z pop-up ios vpn profile z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Oszustwa pop-up to zwodnicze wiadomości mające na celu nakłonienie użytkowników do wykonania różnych czynności, np. ujawnienia danych osobowych, zakupu nielegalnego oprogramowania (np. fałszywe antywirusy), zainstalowania złośliwego oprogramowania itd.

Jaki jest cel oszustwa pop-up?

Oszustwa pop-up mają na celu generowanie przychodów kosztem użytkownika. Projektanci tych zwodniczych materiałów mogą czerpać korzyści z nadużywania lub sprzedawania poufnych informacji, nakłaniania ofiar do uiszczania fałszywych opłat, promowania podejrzanych aplikacji, rozsyłania malware itd.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Oszustwa pop-up są wyświetlane na nieuczciwych stronach internetowych, do których rzadko uzyskuje się celowo dostęp. Witryny te są zwykle otwierane za pośrednictwem błędnie wpisanych adresów URL, przekierowań spowodowanych zwodniczymi powiadomieniami przeglądarki/natrętnymi reklamami lub podejrzanymi witrynami, a także mogą zostać wymuszone przez malware zainstalowane w systemie.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami pop-up?

Combo Cleaner jest przeznaczony do skanowania odwiedzanych stron internetowych i wykrywania zwodniczych/złośliwych (w tym tych, które promują oszustwa). Dlatego zostaniesz natychmiast ostrzeżony, a dostęp do takich stron będzie ograniczony.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Pop-up IOS VPN profile kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up IOS VPN profile na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.