FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware ExtendedService z systemu operacyjnego?

Znany również jako: Reklamy adware ExtendedService
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest adware ExtendedService ?

ExtendedService to niewiarygodna aplikacja typu adware zaprojektowana do wyświetlania natrętnych reklam i porywania przeglądarek. Możliwe, że ExtendedService jest przeznaczona do śledzenia aktywności przeglądania lub zbierania innych informacji. W większości przypadków użytkownicy nie wiedzą dokładnie, w jaki sposób pobrali i zainstalowali aplikacje tego typu.

Adware ExtendedService

Szczegółowe informacje o adware ExtendedService

Zwykle adware wyświetla reklamy pop-up, kuponowe, banerowe, ankietowe i inne niechciane. Reklamy wyświetlane przez ExtendedService prawdopodobnie mają na celu otwieranie podejrzanych stron. Co więcej, reklamy pochodzące z tej aplikacji mogą być zaprojektowane do pobierania (lub nawet instalowania) niechcianych aplikacji poprzez uruchamianie określonych skryptów.

Należy wspomnieć, że reklamy generowane przez aplikacje takie jak ExtendedService mogą otwierać strony podobne do "Error Code: #2c522hq8wwj791", "Receive iPhone 12", "Apple Platform Security" i inne strony mające na celu nakłonienie odwiedzających do zainstalowania potencjalnie złośliwego oprogramowania i (lub) podania danych osobowych (takich jak dane karty kredytowej).

Inną ważną informacją dotyczącą ExtendedService jest to, że zmienia ustawienia przeglądarki, takie jak adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty, na adres fałszywej wyszukiwarki. Ta aplikacja zmusza użytkowników do przeglądania sieci za pomocą fałszywej wyszukiwarki i nie pozwala na usunięcie jej adresu z ustawień, gdy jest zainstalowana.

Warto wspomnieć, że fałszywe wyszukiwarki mogą wyświetlać wyniki generowane przez Yahoo, Google, Bing lub inne legalne wyszukiwarki. Mogą jednak również wyświetlać wyniki zawierające linki do podejrzanych witryn. Tak czy inaczej, zdecydowanie nie zaleca się używania fałszywych wyszukiwarek ani ufania aplikacjom zaprojektowanym do ich promowania.

Jeszcze jednym powodem, dla którego nie należy ufać ExtendedService, jest to, że może ona być przeznaczona do zbierania adresów IP, wprowadzonych zapytań wyszukiwania, geolokalizacji, odwiedzanych witryn lub innych danych związanych z przeglądaniem. Co więcej, może być w stanie zbierać poufne informacje, takie jak nazwy użytkownika i hasła, dane karty kredytowej i inne dane.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy adware ExtendedService
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia N/A
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenia Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata informacji prywatnych.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o ExtendedService

ExtendedService generuje przychody dla swojego dewelopera, wyświetlając reklamy i promując fałszywą wyszukiwarkę, która może być zaprojektowana do promowania różnych podejrzanych stron internetowych. Nie ma żadnego powodu, aby ta aplikacja była zainstalowana. Jeśli jest już zainstalowana, należy ją odinstalować. Ta aplikacja jest bezużyteczna i może powodować różne problemy.

Istnieje wiele aplikacji, takich jak ExtendedService. Niektóre przykłady to ActiveFormat, TechGrid i UnitCache. Warto wspomnieć, że aplikacje typu adware i porywacze przeglądarki są klasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA), ponieważ użytkownicy rzadko celowo je pobierają i instalują.

Jak zainstalowano ExtendedService na moim komputerze?

W niektórych przypadkach użytkownicy pobierają lub instalują potencjalnie niechciane produkty, gdy są one rozsyłane za pośrednictwem zwodniczych reklam. Dokładniej, gdy użytkownicy klikają reklamy zaprojektowane w celu wykonania określonych skryptów. Chociaż większa część PUA jest dystrybuowana za pomocą metody zwanej sprzedażą wiązaną.

Gdy PUA są dystrybuowane za pomocą metody sprzedaży wiązanej, można je znaleźć w konfiguratorach pobierania i instalatorach bezpłatnych programów jako dodatkowe oferty. Użytkownicy zgadzają się pobrać lub zainstalować PUA razem z innymi programami, jeśli nie sprawdzają i nie zmieniają „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawień przed zakończeniem pobierania i instalacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Warto pamiętać, że konfiguratory pobierania i instalatory z takimi ustawieniami, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" mogą mieć dołączone potencjalnie niechciane aplikacje. Dlatego zaleca się sprawdzenie tych konfiguratorów pobierania i instalacji oraz odznaczenie niechcianych aplikacji przed zakończeniem pobierania i instalacji.

Innym sposobem uniknięcia niechcianych pobrań i instalacji jest nie pobieranie ani nie instalowanie programów za pośrednictwem nieoficjalnych witryn, zewnętrznych programów pobierania (lub instalatorów), sieci peer-to-peer (takich jak klienci torrent, eMule) itd. Programy powinny być pobierane z oficjalnych stron i poprzez bezpośrednie linki.

Ponadto, odradza się klikanie reklam wyświetlanych na podejrzanych witrynach (lub zainstalowanych PUA). Reklamy te mogą otwierać podejrzane witryny lub powodować niechciane pobrania lub instalacje. Należy usunąć niechciane programy (na przykład rozszerzenia, dodatki lub wtyczki) zainstalowane w przeglądarce lub komputerze. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany ExtendedService, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Pop-up pojawiający się po instalacji:

Pop-up adware extendedservice wyświetlany po zakończeniu instalacji

Folder zawartości ExtendedService:

Folder zawartości adware extendedservice

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware ExtendedService przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware ExtendedService:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z ExtendedService z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy adware extendedservice:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy adware extendedservice z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy adware extendedservice z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy adware extendedservice z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy adware extendedservice z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy adware ExtendedService kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy adware ExtendedService na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.