FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować adware ConnectSystem z twojego systemu operacyjnego?

Znany również jako: Reklamy ConnectSystem
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest ConnectSystem?

ConnectSystem to nieuczciwe oprogramowanie sklasyfikowane jako adware. Ma również cechy porywacza przeglądarki. Jest przeznaczone do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych i promowania fałszywych wyszukiwarek poprzez modyfikacje przeglądarek. Dodatkowo, adware i porywacze przeglądarki mają zwykle możliwość śledzenia danych. Ze względu na podejrzane metody wykorzystywane do dystrybucji ConnectSystem, jest ono również sklasyfikowane jako PUA (potencjalnie niechciana aplikacja).

Adware ConnectSystem

Szczegółowe informacje o adware ConnectSystem

Adware wyświetla reklamy pop-up, banerowe, kuponowe, ankietowe i inne natrętne reklamy na każdej odwiedzanej stronie internetowej i/lub różnych interfejsach. Generowane reklamy poważnie zmniejszają komfort przeglądania, nakładając się na zawartość witryny i spowalniając szybkość przeglądania.

Ponadto, reklamy te zagrażają bezpieczeństwu urządzenia i użytkownika. Promują różne zorientowane na sprzedaż, niewiarygodne, nieuczciwe, zwodnicze/oszukańcze i złośliwe strony internetowe. Niektóre natrętne reklamy mogą po kliknięciu potajemnie pobierać/instalować oprogramowanie (np. PUA).

Porywacze przeglądarki przypisują fałszywe adresy wyszukiwarek internetowych jako stronę główną przeglądarki, domyślną wyszukiwarkę i adresy URL nowej karty/okna. Dlatego po zainstalowaniu takiego oprogramowania: otwarte nowe przeglądarki/karty i wpisane zapytania wyszukiwania w pasku adresu URL przekierowują do promowanej wyszukiwarki.

Nielegalne wyszukiwarki nie mogą zwykle samodzielnie zapewnić wyników wyszukiwania, więc przekierowują do Yahoo, Bing, Google i innych prawdziwych wyszukiwarek. Ponadto, przeglądarki mogą odmówić dostępu do ustawień przeglądarki i/lub przywrócić wszelkie wprowadzone zmiany. Dlatego przywrócenie porwanej przeglądarki jest niemożliwe bez usunięcia oprogramowania, które ma na nią wpływ.

Co więcej, większość PUA (w tym adware i porywacze przeglądarki) ma możliwość śledzenia danych. Interesujące informacje obejmują: odwiedzane adresy URL, przeglądane strony internetowe, wpisywane zapytania wyszukiwania, adresy IP/geolokalizacje, dane osobowe itd.

Twórcy PUA zarabiają na zebranych danych, udostępniając je i/lub sprzedając je stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Podsumowując, obecność niechcianych aplikacji na urządzeniach może prowadzić do infekcji systemu, poważnych problemów prywatności, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości. Zdecydowanie zaleca się niezwłoczne usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i rozszerzeń/wtyczek przeglądarki.

Podsumowanire zagrożenia:
Nazwa Reklamy ConnectSystem
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata informacji prywatnych.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o adware

UpgradeFilter, AccessDefault i RemoteView to kilka przykładów oprogramowania reklamowego. Wydaje się ono zwyczajne i nieszkodliwe. Użytkownicy są kuszeni do jego pobrania/instalacji z ofertami różnych funkcji. Obiecane funkcje rzadko jednak działają. W rzeczywistości praktycznie wszystkie PUA mają niedziałające funkcje.

Jedynym celem niechcianych aplikacji jest generowanie przychodów dla programistów. Dlatego funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkownika nie mają znaczenia. Zamiast dotrzymywać jakichkolwiek obietnic, PUA mogą prowadzić natrętne kampanie reklamowe, porywać przeglądarki, powodować przekierowania i zbierać prywatne informacje.

Jak zainstalowano ConnectSystem na moim komputerze?

PUA można pobrać/zainstalować wraz z innym oprogramowaniem. Ta zwodnicza metoda marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłych programów nazywana jest „sprzedażą wiązaną". Pospieszając procesy pobierania/instalacji (np. pomijając kroki i sekcje itp.) użytkownicy ryzykują dopuszczenie dołączonych produktów na swoje urządzenia.

Natrętne reklamy są również wykorzystywane do dystrybucji PUA. Po kliknięciu, reklamy mogą uruchamiać skrypty do pobierania/instalacji bez zgody użytkownika. Niektóre PUA mają „oficjalne" strony promocyjne/do pobrania.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się sprawdzenie oprogramowania przed jego pobraniem/instalacją. Ponadto, wszystkie pliki do pobrania muszą być wykonywane z oficjalnych/zweryfikowanych źródeł. Niewiarygodne kanały pobierania, np. nieoficjalne i bezpłatne witryny do hostingu plików, sieci wymiany peer-to-peer i inne zewnętrzne programy do pobierania często oferują dołączone i/lub szkodliwe produkty.

Ważne jest, aby podczas pobierania/instalowania przeczytać warunki, sprawdzić możliwe opcje, użyć „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itd. Natrętne reklamy wydają się uzasadnione; jednak przekierowują na bardzo podejrzane strony internetowe (np. z randkami dla dorosłych, pornografią, hazardem itp.).

W przypadku napotkania takich reklam i/lub przekierowań, system musi zostać sprawdzony, a wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki wykryte natychmiast z niego usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany ConnectSystem, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Folder instalacyjny adware ConnectSystem:

Folder instalacyjny adware ConnectSystem

Adware ConnectSystem zainstalowane w przeglądarce Safari:

Adware ConnectSystem zainstalowane na Safari

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware ConnectSystem:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z ConnectSystem z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza.

Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy connectsystem:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy connectsystem z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy connectsystem z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy connectsystem z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy connectsystem z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy ConnectSystem kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy ConnectSystem na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.