FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować niechciane aplikacje zaprojektowane do promowania express-news.me?

Znany również jako: Reklamy express-news.me
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania reklam pop-up express-news[.]me

Czym jest express-news[.]me?

Express-news[.]me jest przeznaczona do sprawdzania adresu IP odwiedzającego, a następnie (w zależności od geolokalizacji) do otwierania podejrzanych stron internetowych lub ładowania ich zawartości. Ta strona jest podobna do saytoyoup[.]fun, ctivetothe[.]online i christianivory[.]pro i wielu innych stron tego typu. Z reguły użytkownicy nie odwiedzają tych stron celowo. Strony takie jak express-news[.]me są otwierane przez zwodnicze reklamy, różne podejrzane strony lub zainstalowane potencjalnie niechciane aplikacje (PUA). Warto zauważyć, że większość PUA jest promowana i rozpowszechniana przy użyciu oszukańczych technik. Dlatego bardzo często użytkownicy pobierają i instalują je nieświadomie.

Przekierowania pop-up express-news[.]me

Często zdarza się, że strony takie jak express-news[.]me są zaprojektowane w celu promowania witryn używanych do nakłaniania odwiedzających do pobrania i zainstalowania niechcianych aplikacji (porywaczy przeglądarki, aplikacji typu adware itp.), zapłacenia za fałszywe, niepotrzebne lub innego rodzaju oprogramowanie, podania danych osobowych (imion, nazwisk po dane karty kredytowej) i innych podejrzanych stron. Kilka przykładów witryn, które mogą promować express-news[.]me, to "Instagram Copyright Infringement", "Chrome Search Contest 2021" i "Error code # MS-6F0EXFE". Możliwe jest również, że strony takie jak express-news[.]me mogą być zaprojektowane do otwierania złośliwych witryn zaprojektowanych w celu nakłonienia użytkowników do zainfekowania ich komputerów malware. Ponadto, express-news[.]me wykorzystuje technikę przynęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól" i umożliwienia mu wyświetlania powiadomień. Mówiąc dokładniej, express-news[.]me wyświetla fałszywy test CAPTCHA, prosząc odwiedzających o kliknięcie przycisku „Zezwól", aby udowodnić, że nie są robotami. Zwykle powiadomienia pochodzące ze stron takich jak express-news[.]me są wykorzystywane do reklamowania potencjalnie złośliwych witryn, stron pobierania podejrzanych programów, zwodniczych stron zaprojektowanych w celu wydobycia poufnych informacji itd.

Dość często potencjalnie niechciane aplikacje są przeznaczone do zbierania danych przeglądania (lub innych informacji) oraz generowania reklam. W takich przypadkach zbierają adresy IP, adresy odwiedzanych stron, wprowadzone zapytania wyszukiwania i geolokalizacje. Jednak czasami tego rodzaju aplikacje mogą uzyskiwać dostęp do poufnych danych. Przykładami reklam generowanych przez te PUA są kuponowe, banerowe, ankietowe, czy pop-up. Klikanie reklam wyświetlanych przez PUA nie jest bezpieczne. Bardzo często te reklamy promują niewiarygodne strony. Co więcej, mogą być zaprojektowane do uruchamiania pewnych skryptów i powodowania niechcianych pobrań i instalacji. To są główne powody, dla których użytkownicy nie powinni instalować żadnych PUA w przeglądarkach lub komputerach.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy express-news.me
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Obsługiwany adres IP 142.93.226.180
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy express-news.me, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Podsumowując, użytkownicy nie odwiedzają celowo takich witryn, jak express-news[.]me. Często takie strony są promowane przez potencjalnie niechciane aplikacje. Dwa inne powody, dla których nie należy instalować tego rodzaju aplikacji, to fakt, że mogą one służyć do zbierania różnych informacji i (lub) wyświetlania niechcianych reklam. Dość często PAU są reklamowane jako legalne aplikacje, które mają poprawić komfort przeglądania lub być przydatne w jakiś inny sposób. Niemniej jednak większość z nich ma służyć jednemu celowi – generowaniu przychodów dla ich programistów. Dlatego zdecydowanie odradza się pobieranie i instalowanie tego typu aplikacji.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Wiadomo, że większość użytkowników pobiera i instaluje PUA, gdy programiści rozpowszechniają je za pośrednictwem programów do pobierania, instalatorów innych programów, dołączając je jako dodatkowe oferty. Zwykle można zrezygnować z dodatkowo dołączonych aplikacji (odrzucić oferty pobrania, instalacji) za pomocą takich ustawień, jak „Zaawansowane", „Niestandardowe" lub odznaczając zaznaczone pola wyboru. Nieoczekiwane pobrania i instalacje mają miejsce, gdy użytkownicy pozostawią te ustawienia bez zmian. Pozostawiając ustawienia domyślne, użytkownicy zgadzają się na pobranie lub zainstalowanie oferowanych PUA. W niektórych przypadkach użytkownicy powodują niechciane pobrania i instalacje, klikając zwodnicze reklamy zaprojektowane do uruchamiania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Programy pobierania i instalacji z „Zaawansowanymi", „Niestandardowymi", „Własnymi" lub innymi ustawieniami lub zaznaczonymi polami wyboru powinny być sprawdzone pod kątem dołączonych aplikacji. Oferty pobrania lub zainstalowania tych aplikacji należy odrzucić przed zakończeniem pobierania i instalacji. Pliki i programy należy pobierać wyłącznie z oficjalnych stron i za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania. Pobieranie produktów z sieci peer-to-peer (np. klientów torrent, eMule), nieoficjalnych witryn, witryn z bezpłatnym hostingiem plików, zewnętrznych programów do pobierania może być złośliwe lub wykorzystywane do rozpowszechniania innego rodzaju niechcianych programów. Nie należy klikać reklam na podejrzanych stronach internetowych. Dość często te reklamy są wykorzystywane jako kanały do reklamowania niewiarygodnych witryn lub rozpowszechniania niechcianych aplikacji. Niechciane aplikacje (wtyczki, dodatki lub rozszerzenia) zainstalowane w przeglądarce należy usunąć. Programy tego typu zainstalowane w systemie operacyjnym również powinny zostać odinstalowane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny express-news[.]me (GIF):

Wygląd witryny express-news[.]me (GIF)

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Ustawienia", przewiń w dół i kliknij "Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz "Ustawienia treści", a następnie "Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij "Blokuj" lub "Usuń" (jeśli klikniesz "Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Google Chrome

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij "Ustawienia strony", a następnie "Powiadomienia"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Wybierz "Powiadomienia" w sekcji "Pozwolenia" i ustaw przycisk na "WYŁ."

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Android Google Chrome

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Opcje" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij "Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji "Pozwolenia" i kliknij dwukrotnie przycisk "Ustawienia" obok "Powiadomień"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu i wybierz "Blokuj"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Mozilla Firefox

Internet Explorer:

 • Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu okna IE
 • Wybierz "Opcje internetowe"
 • Wybierz zakładkę "Prywatność" i kliknij "Ustawienia" poniżej sekcji "Blokuj pop-up"
 • Wybierz podejrzane adresu URL poniżej i usuń je jeden po drugim klikając przycisk "Usuń"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Internet Explorer

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge
 • Przewiń w dół, znajdź i kliknij „Ustawienia"
 • Przewiń ponownie w dół i kliknij „Wyświetl ustawienia zaawansowane"
 • Kliknij „Zarządzaj" w sekcji „Uprawnienia witryny"
 • Kliknij przełącznik pod każdą podejrzaną witryną

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Microsoft Edge

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk "Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę "Witryny", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję "Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i dla każdej z nich zastosuj opcję "Odmów"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Safari

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy express-news.me: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy express-news.me. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware express-news[.]me za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje przekierowania express-news[.]me, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam express-news[.]me z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam express-news[.]me z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy express-news.me, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam express-news[.]me z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam express-news[.]me z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy express-news.me, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie reklam express-news[.]me z Internet Explorer krok 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie reklam express-news[.]me z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy express-news.me, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy express-news.me ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy express-news.me lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/20818-express-news-me-ads

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy express-news.me kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy express-news.me na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy express-news.me dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.