FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować niechcianą aplikację OriginalUnitValue?

Znany również jako: Reklamy OriginalUnitValue
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć OriginalUnitValue z Mac?

Czym jest OriginalUnitValue?

Badania pokazują, że instalator aplikacji OriginalUnitValue jest przebrany za instalatora Adobe Flash Player. Innymi słowy, ta aplikacja jest rozpowszechniana za pośrednictwem fałszywego instalatora. Rzadko zdarza się, że aplikacje takie jak OriginalUnitValue są celowo pobierane i instalowane przez użytkowników. Dlatego są one nazywane potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Głównym celem OriginalUnitValue jest generowanie reklam i zmiana ustawień przeglądarki w celu promowania fałszywej wyszukiwarki (jej adresu). Została zaprojektowana do działania zarówno jako adware i porywacz przeglądarki. W większości przypadków aplikacje tego typu są przeznaczone do wyświetlania reklam i otwierania niechcianych adresów oraz zbierania informacji związanych z przeglądaniem stron internetowych i (lub) także innych szczegółów.

Adware OriginalUnitValue

Niektóre przykłady reklam wyświetlanych przez aplikacje typu adware, takie jak OriginalUnitValue, to reklamy kuponowe, banerowe, ankietowe i pop-up. Powszechne jest, że reklamy wyświetlane przez adware zakrywają zawartość odwiedzanych stron internetowych. Innym problemem związanym z tymi reklamami jest to, że mogą one służyć do reklamowania podejrzanych witryn, na przykład oszukańczych stron służących do wyodrębniania danych osobowych. Ponadto, reklamy te mogą być przeznaczone do pobierania lub instalowania innych niechcianych aplikacji, uruchamiając określone skrypty. Z tych powodów nie należy ufać żadnym reklamom generowanym przez aplikacje typu adware, takie jak OriginalUnitValue. Ponadto, aplikacja OriginalUnitValue działa jako porywacz przeglądarki. Porywa przeglądarki, zmieniając ich ustawienia, aby użytkownicy byli zmuszeni do odwiedzenia określonego adresu po otwarciu przeglądarki, nowej karcie przeglądarki lub wpisaniu zapytań do paska adresu URL. Dokładniej, OriginalUnitValue modyfikuje ustawienia, takie jak adres strony głównej, nowej karty i domyślnej wyszukiwarki. Zwykle aplikacje takie jak OriginalUnitValue promują fałszywe wyszukiwarki, które generują mylące wyniki (promują podejrzane witryny) lub wyświetlają wyniki generowane przez legalne wyszukiwarki, takie jak Google, Yahoo, Bing. Tak czy inaczej, nigdy nie należy używać wyszukiwarek, które promują aplikacje takie jak OriginalUnitValue. Warto zauważyć, że adresu fałszywej wyszukiwarki nie można usunąć z ustawień przeglądarki, o ile jest na niej zainstalowana promująca ją aplikacja (lub system operacyjny).

Kolejnym problemem związanym z aplikacjami takimi jak OriginalUnitValue jest to, że można je zaprojektować tak, aby zbierały takie szczegółowe informacje, jak adresy IP użytkowników, geolokalizacje, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy odwiedzanych witryn itd. Ponadto, mogą być one przeznaczone do rejestrowania danych osobowych (np. danych karty kredytowej, haseł i innych poufnych informacji). W zależności od zebranych danych mogą one zostać wykorzystane do kradzieży kont osobistych, oszustwa tożsamości, dokonywania oszukańczych zakupów, transakcji lub zarabiania w inny sposób. Mogą też zostać sprzedane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). To są główne powody, dla których aplikacje takie jak OriginalUnitValue nigdy nie powinny być instalowane w przeglądarkach ani na komputerach.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy OriginalUnitValue
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy OriginalUnitValue, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Podsumowując, potencjalnie niechciane aplikacje, takie jak OriginalUnitValue, są zaprojektowane do wyświetlania niechcianych reklam i nakłaniania użytkowników do korzystania z jednej lub drugiej fałszywej wyszukiwarki. Ponadto, zwykle są zaprojektowane do zbierania informacji związanych z przeglądaniem, a czasem nawet poufnych szczegółów. Więcej przykładów aplikacji, takich jak OriginalUnitValue, to MainBoardSearch, OriginalTechSearch i UltraSearchApp. Jak wspomniano we wstępie, aplikacje te nazywane są potencjalnie niechcianymi aplikacjami, ponieważ ich programiści używają zwodniczych metod, aby nakłonić użytkowników do ich pobrania i zainstalowania.

Jak zainstalowano OriginalUnitValue na moim komputerze?

Jak wspomniano we wstępie, potencjalnie niechciana aplikacja OriginalUnitValue jest rozpowszechniana za pośrednictwem fałszywego instalatora. Mówiąc dokładniej, programiści używają instalatora, który ma wyglądać jak instalator programu Adobe Flash Player, aby nakłonić użytkowników do zainstalowania aplikacji OriginalUnitValue. Ważne jest, aby wiedzieć, że fałszywe instalatory innych firm mogą być wykorzystywane do nakłaniania użytkowników do infekowania ich komputerów ransomwaretrojanami lub innym malware. Jeszcze jednym popularnym sposobem nakłonienia użytkowników do pobrania lub zainstalowania PUA jest ich dystrybucja przy użyciu metody „sprzedaży wiązanej". Innymi słowy, aby PUA są dołączone do konfiguratorów pobierania i instalacji innych programów jako dodatkowe oferty. Z reguły takie oferty można znaleźć (i odrzucić) w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych ustawieniach lub po odznaczeniu zaznaczonych pól wyboru, które mają te programy do pobierania, instalatory. Gdy użytkownicy pobierają lub instalują programy dołączone do PUA bez zmiany tych ustawień, wyrażają zgodę na pobranie lub zainstalowanie również tych dołączonych aplikacji. Czasami użytkownicy pobierają lub instalują PUA za pomocą zwodniczych reklam zaprojektowanych do wykonywania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się pobieranie aplikacji ze sklepu App Store lub innych wiarygodnych źródeł, takich jak oficjalne witryny. Nie należy używać innych źródeł, kanałów, takich jak zewnętrzne programy do pobierania (i instalatory), nieoficjalne witryny, sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule) itd. – mogą one służyć do dystrybucji potencjalnie złośliwych aplikacji. Zaleca się również sprawdzenie programów do pobierania i instalatorów pod kątem ofert pobrania lub zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji. Zwłaszcza jeśli mają takie ustawienia, jak „Zaawansowane", „Niestandardowe" lub niektóre zaznaczone pola wyboru. Ponadto, odradza się klikanie reklam, które pojawiają się na podejrzanych stronach. Często zdarza się, że użytkownicy, którzy klikają te reklamy, otwierają podejrzane witryny. Czasami powodują niechciane pobrania, a nawet instalacje. Wszelkie niechciane, podejrzane rozszerzenia, wtyczki lub dodatki zainstalowane w przeglądarce lub programy tego typu zainstalowane w systemie operacyjnym należy jak najszybciej usunąć. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany OriginalUnitValue, zalecamy przeskanowanie go za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Pliki powiązane z adware OriginalUnitValue, które należy usunąć:

  • ~/Library/Application Support/com.OriginalUnitValue/OriginalUnitValue
  • ~/Library/Application Support/com.OriginalUnitValueDaemon/OriginalUnitValue
  • ~/Library/LaunchAgents/com.OriginalUnitValue.plist
  • ~/Library/LaunchDaemons/com.OriginalUnitValueDaemon.plist

WAŻNA UWAGA! Nieuczciwe konfiguratory/aplikacje, które promują witrynę OriginalUnitValue, mają na celu utworzenie nowego profilu urządzenia. Dlatego przed podjęciem dalszych kroków usuwania wykonaj następujące czynności:
1) Na pasku menu kliknij ikonę „Preferencje" i wybierz „Profile"

Usuń zwodnicze profile zaprojektowane do promowania OriginalUnitValue (krok 1)

2) Wybierz profil "OriginalUnitValue" i usuń go.

Usuń zwodnicze profile zaprojektowane do promowania OriginalUnitValue (krok 2)

3) Wykonaj pełne skanowanie systemu za pomocą oprogramowania Combo Cleaner.

Po wykonaniu tych czynności możesz przejść do dalszych kroków usuwania tego porywacza przeglądarki/adware.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy OriginalUnitValue: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy OriginalUnitValue. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware porywacza przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware OriginalUnitValue:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z OriginalUnitValue z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu apikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy originalunitvalue:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy originalunitvalue z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy originalunitvalue z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy originalunitvalue z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy originalunitvalue z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy OriginalUnitValue kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy OriginalUnitValue na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy OriginalUnitValue dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.