FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adwar AccessibilityDock?

Znany również jako: Reklamy AccessibilityDock
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć AccessibilityDock z Mac?

Czym jest AccessibilityDock?

AccessibilityDock służy do generowania reklam i zmuszania użytkowników do korzystania z fałszywej wyszukiwarki (odwiedzania jej adresu). Innymi słowy, AccessibilityDock ma działać jako adware i porywacz przeglądarki. Ponadto, ta aplikacja może być zaprojektowana do zbierania informacji o użytkownikach (szczegółów dotyczących nawyków przeglądania lub innych informacji). Aplikacje takie jak AccessibilityDock często nie są celowo pobierane ani instalowane przez użytkowników. Z tego powodu nazywane są potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA).

Adware AccessibilityDock

Zwykle aplikacje takie jak AccessibilityDock generują przychody dla swoich programistów, wyświetlając reklamy banerowe, kuponowe, pop-up, ankietowe lub inne. Użytkownicy, którzy klikają te reklamy, otwierają podejrzane strony (np. witryny pobierania PUA, oszukańcze strony internetowe). Czasami kliknięcie tych reklam powoduje niechciane pobrania i instalacje. Jednak dzieje się tak tylko wtedy, gdy kliknięte reklamy są zaprojektowane do wykonywania określonych skryptów. Innym problemem związanym z aplikacją AccessibilityDock jest to, że porywa przeglądarki internetowe, zmieniając ich ustawienia, takie jak adres strony głównej, nowej karty i domyślnej wyszukiwarki. Zmienia je na adres fałszywej wyszukiwarki. Zwykle fałszywe wyszukiwarki pokazują wyniki generowane przez inną wyszukiwarkę (legalną wyszukiwarkę, taką jak Google lub jakąś podejrzaną wyszukiwarkę) lub generują wyniki, które mogą zawierać linki do podejrzanych stron i podejrzanych reklam. Warto zauważyć, że porwana przeglądarka nie może zostać zatrzymana przed otwarciem określonego adresu, chyba że porywacz przeglądarki (w tym przypadku AccessibilityDock) nie jest już na niej zainstalowany.

Ponadto, możliwe jest, że AccessibilityDock służy do zbierania adresów protokołów internetowych, adresów URL odwiedzanych witryn, geolokalizacji, wprowadzonych zapytań wyszukiwania i innych tego rodzaju danych. Ponadto, może odczytywać poufne informacje, takie jak dane karty kredytowej, zapisane hasła, numery telefonów lub inne dane osobowe. Powszechne jest, że PUA zbierają informacje, na których można w jakiś sposób zarabiać (np. wykorzystywać do celów marketingowych lub sprzedawać stronom trzecim). Co gorsza, twórcy PUA, które mogą uzyskać dostęp do wrażliwych danych, mogą je wykorzystywać do dokonywania oszukańczych zakupów, transakcji, kradzieży kont, tożsamości itp. Niebezpieczne jest posiadanie AccessibilityDock lub jakiejkolwiek innej aplikacji tego typu zainstalowanej w systemie operacyjnym lub przeglądarce internetowej.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy AccessibilityDock
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy AccessibilityDock, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Często zdarza się, że aplikacje takie jak AccessibilityDock są reklamowane jako legalne aplikacje z cennymi funkcjami. Jednak te aplikacje nie poprawiają jakości przeglądania ani nie są przydatne w żaden inny sposób. Wręcz przeciwnie, karmią użytkowników reklamami, zmuszają ich do odwiedzania podejrzanych adresów i (lub) zbierają o nich dane, które później mogą zostać wykorzystane do podejrzanych lub nawet złośliwych celów. Jeśli zainstalowano AccessibilityDock lub inną aplikację, należy ją natychmiast odinstalować. Kilka przykładów innych aplikacji, takich jak AccessibilityDock, to ExpandedTask, CacheImprovment i MicroClick.

Jak zainstalowano AccessibilityDock na moim komputerze?

W większości przypadków użytkownicy nieświadomie pobierają i instalują potencjalnie niechciane aplikacje. W niektórych przypadkach użytkownicy powodują to, klikając zwodnicze reklamy, które mogą powodować pobrania i instalacje PUA poprzez uruchamianie określonych skryptów. W innych przypadkach dzieje się tak, gdy PUA są zawarte w programach do pobierania i instalatorach innych programów jako dodatkowe oferty. Ta metoda dystrybucji oprogramowania nosi nazwę „sprzedaży wiązanej". Służy do nakłaniania użytkowników do pobrania i zainstalowania PUA wraz z poszukiwanymi (zwykle bezpłatnymi) programami. Dodatkowo, można zrezygnować z dołączonych aplikacji za pomocą „Niestandardowych", „Zaawansowanych" (lub innych ustawień) lub odznaczając pola wyboru. Użytkownicy pobierają i instalują PUA, gdy finalizują pobrania i instalacje bez zmiany któregokolwiek z tych ustawień.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się pobieranie aplikacji (i plików) z oficjalnych stron internetowych, platform takich jak App Store oraz za pośrednictwem bezpośrednich linków. Inne źródła ich pobierania nie są wiarygodne - na przykład zewnętrzne programy do pobierania, klienci torrent, eMule lub inne sieci peer-to-peer lub nieoficjalne witryny. Instalatorów innych firm nigdy nie należy również używać jako narzędzi do instalowania aplikacji. Zaleca się również, aby nie kończyć pobierania ani instalacji bez sprawdzenia programów do pobierania, instalatorów pod kątem „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub innych ustawień lub pól wyboru. Innymi słowy, pobrania i instalacje powinny być zakończone dopiero po odrzuceniu niechcianych ofert. Ponadto, zaleca się unikanie klikania reklam podczas odwiedzania podejrzanych witryn. Reklamy te mogą powodować nieoczekiwane i niechciane pobrania, instalacje lub otwierać podejrzane witryny. Należy usunąć nieznane, niechciane, podejrzane rozszerzenia, wtyczki lub dodatki zainstalowane w przeglądarce internetowej oraz oprogramowanie tego typu zainstalowane w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany AccessibilityDock, zalecamy przeskanowanie go za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okno pop-up, które pojawia się po zainstalowaniu AccessibilityDock:

Okienko pop-up adware accessibilitydock wyświetlane po zakończeniu instalacji

Folder zawartości AccessibilityDock:

Zawartość folderu adware accessibilitydock

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy AccessibilityDock: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy AccessibilityDock. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware AccessibilityDock przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware AccessibilityDock:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z AccessibilityDock z twojego folderu "Aplikacje":

usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacje

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer", lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy accessibilitydock:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy accessibilitydock z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy accessibilitydock z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy accessibilitydock z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy accessibilitydock z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy AccessibilityDock kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy AccessibilityDock na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy AccessibilityDock dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.