FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować adware UnitHandler?

Znany również jako: Reklamy UnitHandler
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć UnitHandler z Mac?

Czym jest UnitHandler?

UnitHandler to oprogramowanie, które wyświetla reklamy i modyfikuje ustawienia przeglądarki, aby promować określony adres. Działa zarówno jako adware i porywacz przeglądarki. Zwykle użytkownicy nie pobierają ani nie instalują świadomie aplikacji takich jak UnitHandler. Dlatego ta aplikacja należy do kategorii potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA). Wiadomo, że UnitHandler jest rozpowszechniana za pośrednictwem zwodniczego instalatora, który podszywa się pod instalator Adobe Flash Player.

Adware UnitHandler

UnitHandler wyświetla reklamy pop-up, banerowe, kuponowe, ankietowe lub inne. Powszechne jest, że reklamy wyświetlane przez adware są wykorzystywane do reklamowania podejrzanych witryn (np. strony pobierania różnych PUA, oszukańczych witryn). Czasami są wykorzystywane do dystrybucji niechcianego oprogramowania: po kliknięciu uruchamiają skrypty, które pobierają lub nawet instalują niechciane aplikacje. Innym problemem związanym z tymi reklamami jest to, że zakrywają one zawartość odwiedzanych witryn i (lub) interfejs użytkownika. Ponadto, UnitHandler zmienia ustawienia przeglądarki. Zwykle aplikacje tego typu porywają przeglądarki, zmieniając ich ustawienia, takie jak adres strony głównej, nowej karty i strony głównej. Zmieniają te adresy na adres jakiejś fałszywej wyszukiwarki. Należy wspomnieć, że fałszywe wyszukiwarki generują zwodnicze wyniki, wyświetlają reklamy lub pokazują wyniki wyszukiwania wygenerowane przez jakąś legalną wyszukiwarkę. Często zdarza się, że porywacze przeglądarki (w tym UnitHandler) są zaprojektowane tak, aby ich ustawienia pozostały niezmienione. Dlatego przeglądarka może zostać powstrzymana przed otwarciem określonego adresu tylko przez odinstalowanie z niej (i/lub systemu operacyjnego) porywacza przeglądarki.

Jest bardzo prawdopodobne, że UnitHandler zbiera również różne informacje. Dość często aplikacje tego typu obierają za cel takie informacje, jak adresy odwiedzanych stron, wprowadzone zapytania, adresy IP, geolokalizacje lub inne informacje związane z nawykami przeglądania internetu. Istnieją jednak aplikacje typu adware, które mogą odczytywać poufne informacje ze stron internetowych, takie jak hasła, numery telefonów, dane kart kredytowych. Istnieje możliwość, że UnitHandler może również odczytywać te dane. Aplikacje, które zbierają dane osobowe, nigdy nie powinny być instalowane. Ich programiści mogą sprzedawać zebrane informacje stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub zarabiać na nich w inny sposób. W zależności od uzyskanych danych, mogą one zostać wykorzystane do różnych złośliwych celów, na przykład do oszukańczych zakupów, transakcji, kradzieży kont osobistych, tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy UnitHandler
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Agent-MT [Trj]), BitDefender (Trojan.MAC.Generic.106816), ESET-NOD32 (wariant OSX/TrojanDownloader.Adload.AK), Symantec (OSX.Trojan.Gen.2), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej przykładów adware to PortalAgent, RunningUpdater i AthenaSearch. Zwykle głównym celem adware jest generowanie reklam. Istnieje jednak wiele aplikacji typu adware, takich jak UnitHandler, które zmieniają porwane przeglądarki, a nawet zbierają pewne informacje. W ten czy inny sposób adware nie jest rodzajem oprogramowania, któremu można ufać i które powinno pozostać zainstalowane (jeśli jest zainstalowane). Jak wspomniano w pierwszym akapicie, większość użytkowników nieświadomie pobiera i instaluje adware, porywaczy przeglądarki i inne PUA.

Jak zainstalowano UnitHandler na moim komputerze?

UnitHandler jest rozpowszechniane za pośrednictwem fałszywego instalatora, który ma wyglądać jak legalny instalator programu Adobe Flash Player. Dość często fałszywe instalatory innych firm są używane do rozsyłania złośliwych programów, takich jak trojany, ransomware. Innym popularnym sposobem dystrybucji PUA jest umieszczanie ich w programach pobierania lub instalacji innych programów jako dodatkowe oferty. Innymi słowy, istnieją programy, które są rozsyłane dołączone do potencjalnie niechcianych aplikacji. Użytkownicy mogą odrzucić niechciane oferty za pomocą „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub innych ustawień lub odznaczając niektóre pola wyboru przed zakończeniem pobierania lub instalacji. Jednak gdy użytkownicy pozostawiają te ustawienia bez zmian, pozwalają one programom pobierania i instalacji PUA na pobranie lub zainstalowanie dołączonych aplikacji wraz z pożądanymi programami. Czasami użytkownicy nieświadomie powodują niechciane pobrania lub instalacje, klikając zwodnicze reklamy, których celem jest wykonanie określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aplikacje należy pobierać i instalować z App Store lub oficjalnych witryn. Niebezpieczne jest otwieranie plików pobranych z nieoficjalnych witryn, za pośrednictwem zewnętrznych programów do pobierania, sieci peer-to-peer (np. klientów torrent, eMule) itp. lub instalowanie aplikacji za pośrednictwem instalatorów lub narzędzi stron trzecich. Programy pobierania i instalacji należy zawsze sprawdzać pod kątem dołączonych aplikacji. Oferty pobrania lub zainstalowania tych aplikacji powinny zostać odrzucone przed zakończeniem pobierania i instalacji. Reklamy na podejrzanych witrynach nie powinny być klikane, głównie dlatego, że mogą one otwierać podejrzane witryny lub rozpoczynać niechciane pobrania, a nawet instalacje. Ponadto, nie powinno być żadnych niechcianych, nieznanych, podejrzanych rozszerzeń, wtyczek ani dodatków zainstalowanych w przeglądarce lub aplikacji tego typu zainstalowanych w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany przez UnitHandler, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Fałszywy instalator używany w dystrybucji UnitHandler (pierwszy krok instalacji):

Instalator adware unithandler krok 1

Fałszywy instalator używany w dystrybucji UnitHandler (drugi krok instalacji):

Instalator adware unithandler krok 2

Okienko pop-up, które prawdopodobnie pojawi się, gdy UnitHandler jest zainstalowany w przeglądarce/systemie operacyjnym:

okienko pop-up z reklamą unithandler, które prawdopodobnie pojawi się, gdy użytkownicy zainstalują unithandler

Tekst prezentowany w tym okienku pop-up:

"UnitHandlerd" will damage your computer.

This file was downloaded on an unknown date.

Pliki powiązane z adware UnitHandler, które należy usunąć:

  • ~/Library/Application Support/.[random_string]/Services/com.UnitHandler.service.app
  • ~/Library/LaunchAgents/com.UnitHandler.service.plist
  • /Library/Application Support/.[random_string]/System/com.UnitHandler.system
  • /Library/LaunchDaemons/com.UnitHandler.system.plist

WAŻNA UWAGA! W niektórych przypadkach złośliwe aplikacje, takie jak UnitHandler, zmieniają systemowe ustawienia serwera proxy, powodując w ten sposób niechciane przekierowania do różnych podejrzanych witryn.

Przekierowania prawdopodobnie pozostaną nawet po usunięciu samej aplikacji. Dlatego będziesz musiał przywrócić je ręcznie.

Krok 1: Kliknij ikonę koła zębatego w Docku, aby przejść do ustawień systemu. Jeśli ikona nie jest obecna w Docku, możesz ją znaleźć w Launchpadzie.

Zmiana ustawień proxy - przejdź do ustawień systemu

Krok 2: Przejdź do ustawień sieci.

Zmiana ustawień proxy - przejdź do ustawień sieciowych

Krok 3: Wybierz podłączoną sieć i kliknij „Zaawansowane...".

Zmiana ustawień proxy - wybierz podłączoną sieć i kliknij Zaawansowane...

Krok 4: Kliknij zakładkę „Proxy" i odznacz wszystkie protokoły. Powinieneś także ustawić domyślne ustawienia każdego protokołu - "*.local, 169.254/16".

Zmiana ustawień proxy - odznacz wszystkie opcje i przywróć ich ustawienia domyślne

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki komputera Mac:

Usuwanie adware UnitHandler:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z UnitHandler z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy unithandler:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy unithandler z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy unithandler z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy unithandler z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy unithandler z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy UnitHandler kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy UnitHandler na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.