Jak odinstalować ActivityInput z przeglądarki i systemu operacyjnego?

Znany również jako: Reklamy ActivityInput
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć ActivityInput z Mac?

Czym jest ActivityInput?

W większości przypadków użytkownicy pobierają i instalują takie aplikacje, jak ActivityInput, nieświadomie, dlatego są one nazywane potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Zwykle są one rozpowszechniane przy użyciu zwodniczych metod. Ta konkretna aplikacja jest rozpowszechniana za pośrednictwem zwodniczego instalatora, który ma wyglądać jak instalator programu Adobe Flash Player. ActivityInput jest przeznaczona do wyświetlania reklam i promowania fałszywej wyszukiwarki (jej adresu) poprzez zmianę ustawień przeglądarki. Działa jako adware i porywacz przeglądarki. Jest prawdopodobne, że ta aplikacja jest przeznaczona do zbierania danych przeglądania i/lub innych szczegółów.

ActivityInput adware

Niektóre przykłady reklam wyświetlanych przez aplikacje takie jak ActivityInput to banerowe, ankietowe, pop-up i kuponowe. Powszechne jest, że te reklamy są przeznaczone do promowania (otwierania) podejrzanych witryn. Chociaż w niektórych przypadkach mogą być przeznaczone do pobierania i/lub instalowania niechcianego oprogramowania poprzez wykonywanie określonych skryptów. Ponadto, ActivityInput zmienia ustawienia przeglądarki, takie jak adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty. Podobnie jak większość porywaczy przeglądarki, zmienia te adresy na adres fałszywej wyszukiwarki. Dlatego użytkownicy, którzy mają aplikacje takie jak ActivityInput, nie mogą uniknąć konieczności odwiedzania określonego adresu, gdy otwierają przeglądarkę, nową kartę i wprowadzają zapytania wyszukiwania na pasku adresu. Ponadto jest prawdopodobne, że ActivityInput zbiera dane, takie jak adresy IP, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy odwiedzanych witryn, geolokalizacje i/lub inne informacje związane z przeglądaniem. Możliwe, że zbiera również poufne informacje. W takim przypadku zebrane dane mogą zostać wykorzystane do generowania przychodów poprzez ich sprzedaż stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub w inny sposób, co może spowodować problemy użytkowników związane z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością w internecie, a nawet mogą oni stać się ofiarami kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy ActivityInput
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Agent-MT [Trj]), BitDefender (Adware.MAC.AdLoad.ACR), ESET-NOD32 (wariant OSX/TrojanDownloader.Adload.AE), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Cimpli.m), Pena lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych infomacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy ActivityInput, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

ActivityInput jest praktycznie identyczna z StandardBoost, SkilledObject i GuideRecord. Większość z nich łączy to, że wyświetlają reklamy i zmieniają ustawienia przeglądarki. Warto wspomnieć, że takie aplikacje nie oferują żadnych funkcji ani nie są w żaden sposób przydatne dla ich użytkowników. Ich głównym celem jest generowanie przychodów dla ich programistów.

Jak zainstalowano ActivityInput na moim komputerze?

ActivityInput jest dystrybuowana za pośrednictwem zwodniczego instalatora, który udaje instalator programu Adobe Flash Player. Często zdarza się, że fałszywe, nieoficjalne instalatory są używane do dystrybucji złośliwego oprogramowania, na przykład ransomware, malware typu trojańskiego. Ponadto PUA są często dystrybuowane poprzez dołączanie ich do konfiguratorów pobierania i/lub instalacji innych programów jako dodatkowe oferty. Ta metoda dystrybucji/promocji jest nazywana „sprzedażą wiązaną". Zwykle oferty pobrania i/lub instalacji PUA można odrzucać za pomocą „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawień lub przez odznaczenie niektórych pól wyboru, które mają określone konfiguratory pobierania i/lub instalacji. Gdy użytkownicy tego nie robią, zgadzają się na oferty pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Innym sposobem niechcącego pobrania i/lub zainstalowania różnych PUA jest klikanie zwodniczych reklam, które mają na celu wykonanie określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się, aby zawsze sprawdzić, jakie są „Niestandardowe", „Zaawansowane", „Własne" i inne ustawienia pobierania i/lub instalacji oraz sprawdzić, czy można ich użyć do odrzucenia ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianego oprogramowania. Ponadto odradza się pobieranie (i/lub instalowanie) oprogramowania za pośrednictwem podejrzanych, nieoficjalnych witryn, klientów torrent, eMule (i innych sieci peer-to-peer) oraz zewnętrznych programów do programów. Do tych celów należy korzystać z oficjalnych stron internetowych i bezpośrednich linków do pobierania. Reklamy wyświetlane na podejrzanych stronach również nie powinny być klikane. Problem z tymi reklamami polega na tym, że mogą otwierać potencjalnie złośliwe witryny lub powodować niechciane pobrania, a nawet instalacje. Należy usunąć wszelkie niechciane, podejrzane rozszerzenia, wtyczki lub dodatki, które są już zainstalowane w przeglądarce. To samo należy zrobić z oprogramowaniem tego rodzaju, które jest zainstalowane w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany ActivityInput, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Zwodniczy instalator używany do dystrybucji ActivityInput (pierwszy krok instalacji):

activityinput adware installer step 1

Zwodniczy instalator używany do dystrybucji ActivityInput (drugi krok instalacji):

activityinput adware installer step 2

Pliki powiązane z adware ActivityInput, które należy usunąć:

  • ~/Library/Application Support/.[random_string]/Services/com.ActivityInput.service.app
  • ~/Library/LaunchAgents/com.ActivityInput.service.plist
  • /Library/Application Support/.[random_string]/System/com.ActivityInput.system
  • /Library/LaunchDaemons/com.ActivityInput.system.plist

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy ActivityInput: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy ActivityInput. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware ActivityInput przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware ActivityInput:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z ActivityInput z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy activityinput:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy activityinput z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy activityinput z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy activityinput z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy activityinput z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy ActivityInput kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy ActivityInput na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy ActivityInput dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.