FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć przekierowania do i z rdsb2.club

Znany również jako: Pop-up rdsb2.club
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania rdsb2[.]club

Czym jest rdsb2[.]club?

Dzieląca wiele podobieństw z hesterinoc.info, cicort.com, overiesarticu.info i niezliczonymi innymi, rdsb2[.]club jest nieuczciwą witryną. Prezentuje odwiedzającym podejrzane treści i/lub przekierowuje ich na inne podejrzane, oszukańcze lub złośliwe strony. Zwykle użytkownicy uzyskują dostęp do rdsb2[.]club i podobnych witryn poprzez przekierowania spowodowane natrętnymi reklamami lub potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Pamiętaj, że te aplikacje nie potrzebują wyraźnego pozwolenia na infiltrację systemów. PUA powodują przekierowania, prowadzą natrętne kampanie reklamowe i śledzą dane związane z przeglądaniem.

rdsb2[.]club pop-up redirects

To, czy odwiedzającym rdsb2[.]club prezentowane są podejrzane materiały i/lub są przekierowywani gdzie indziej, zależy od ich geolokalizacji. Ta witryna uczy się tych informacji, wnioskując je z adresów IP użytkowników. Dodatkowo rdsb2[.]club używa powiadomień przeglądarki. Próbuje nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na te powiadomienia, wyświetlając „przynętę kliknięcia" („Kliknij „Zezwól", aby pobrać"). Jednak jeśli zgoda zostanie udzielona, rdsb2[.]club zaczyna prowadzić natrętne kampanie reklamowe. Po kliknięciu te reklamy przekierowują do niewiarygodnych/nieuczciwych, opartych na sprzedaży, porwanych, oszukańczych i złośliwych witryn. Niektóre natrętne reklamy mogą być nawet uruchamiane (po kliknięciu) w celu wykonania skryptów do potajemnego pobrania/zainstalowania fałszywego oprogramowania. Doskonałym przykładem infiltrowanych do systemów w ten sposób programów są PUA. Te niechciane aplikacje mogą wymusić otwieranie podobnie niebezpiecznych witryn i prowadzić natrętne kampanie reklamowe. Ponadto większość PUA ma możliwości śledzenia danych. Mogą monitorować aktywność przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wpisywane zapytania wyszukiwania itp.) i zbierać dane osobowe (adresy IP, geolokalizacje i inne szczegóły). Te wrażliwe dane są często udostępniane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które chcą wykorzystać je w celach zarobkowych. Podsumowując, obecność PUA w systemach może prowadzić do infiltracji i infekcji, poważnych problemów prywatności, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości. Dlatego zdecydowanie zaleca się natychmiastowe usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i rozszerzeń/wtyczek przeglądarki.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Pop-up rdsb2.club
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up.
Nazwy wykrycia Fortinet (Spam), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 78.140.165.9
Obserwowane domeny 6dfvo.rdsb2[.]club; 33x69.rdsb2[.]club; vjkia.rdsb2[.]club; 53j9z.rdsb2[.]club; 5ak3n.rdsb2[.]club
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware).
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Pop-up rdsb2.club, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Zwykle PUA wydają się uzasadnione i przydatne. Ludzie często są kuszeni do ich pobrania/instalacji ofertami różnych przydatnych funkcji, jednak reklamowane funkcje rzadko działają. Jedynym celem tych niechcianych aplikacji jest generowanie przychodów dla programistów. Są bezużyteczne i mogą powodować poważne problemy. Zamiast zapewniać prawdziwą wartość, PUA wymuszają otwieranie niezaufanych i złośliwych witryn, prowadzą natrętne kampanie reklamowe i zbierają prywatne dane.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

PUA są przypadkowo pobierane/instalowane wraz z innym oprogramowaniem. Ta zwodnicza technika marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłych produktów nosi nazwę „sprzedaży wiązanej". Przyspieszanie procesów pobierania i instalacji (np. przeglądanie lub ignorowanie warunków, pomijanie kroków i sekcji itp.) zwiększa ryzyko niechcącego dopuszczenia dołączonych produktów na urządzenia. Niektóre PUA mają swoje „oficjalne" witryny pobierania. Natrętne reklamy mogą również wprowadzać te aplikacje do systemów. Po kliknięciu mogą uruchamiać skrypty, aby potajemnie pobrać/zainstalować PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zdecydowanie zalecamy zapoznanie się ze wszystkimi produktami przed ich pobraniem/instalacją. Używaj wyłącznie oficjalnych i wiarygodnych źródeł pobierania. Nieoficjalne i bezpłatne witryny do hostowania plików, sieci udostępniania peer-to-peer i inne programy do pobierania stron trzecich są niewiarygodne i mogą oferować zwodnicze i/lub dołączone produkty. Podczas pobierania/instalowania przeczytaj warunki, zapoznaj się ze wszystkimi możliwymi opcjami, użyj „Własnych"/„Zaawansowanych" ustawień i zrezygnuj z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp. Natrętne reklamy wydają się normalne i nieszkodliwe, jednak mogą przekierowywać do podejrzanych witryn (np. z pornografią, randkami dla dorosłych, hazardem i innych). Jeśli napotkasz te reklamy/przekierowania, sprawdź system i natychmiast usuń z niego wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzut ekranu powiadomień/ogłoszeń prezentowanych przez witrynę rdsb2[.]club:

Advertisements provided by rdsb2[.]club

Wygląd witryny rdsb2[.]club (GIF):

rdsb2[.]club website appearance (GIF)

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Ustawienia", przewiń w dół i kliknij "Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz "Ustawienia treści", a następnie "Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij "Blokuj" lub "Usuń" (jeśli klikniesz "Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Disable pop-up' notifications in Google Chrome web browser

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij "Ustawienia strony", a następnie "Powiadomienia"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Wybierz "Powiadomienia" w sekcji "Pozwolenia" i ustaw przycisk na "WYŁ."

Disable pop-up' notifications in Android Google Chrome web browser

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Opcje" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij "Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji "Pozwolenia" i kliknij dwukrotnie przycisk "Ustawienia" obok "Powiadomień"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu i wybierz "Blokuj"

Disable pop-up' notifications in Mozilla Firefox web browser

Internet Explorer:

 • Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu okna IE
 • Wybierz "Opcje internetowe"
 • Wybierz zakładkę "Prywatność" i kliknij "Ustawienia" poniżej sekcji "Blokuj pop-up"
 • Wybierz podejrzane adresu URL poniżej i usuń je jeden po drugim klikając przycisk "Usuń"

Disable pop-up' notifications in Internet Explorer web browser

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu Edge
 • Przewiń w dół, znajdź i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń ponownie w dół i kliknij "Zobacz ustawienia zaawansowane"
 • Kliknij "Zarządzaj" poniżej "Pozwoleniami witryny"
 • Kliknij przełącznik poniżej każdej podejrzanej witryny

Disable pop-up' notifications in Microsoft Edge web browser

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk "Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę "Witryny", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję "Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i dla każdej z nich zastosuj opcję "Odmów"

Disable pop-up' notifications in Safari web browser

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Pop-up rdsb2.club: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Pop-up rdsb2.club. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

rdsb2[.]club adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania rdsb2[.]club, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rdsb2[.]club ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing rdsb2[.]club ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem pop-up rdsb2.club, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rdsb2[.]club ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rdsb2[.]club ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem pop-up rdsb2.club, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rdsb2[.]club ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rdsb2[.]club ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem pop-up rdsb2.club, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware pop-up rdsb2.club ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat pop-up rdsb2.club lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/17715-rdsb2-club-ads

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Pop-up rdsb2.club kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Pop-up rdsb2.club na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Pop-up rdsb2.club dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.