Oszustwo POP-UP Windows Defender Alert (0x3e7)

Znany również jako: Oszustwo "Zepto virus detected"
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania "Windows Defender Alert (0x3e7)"

Czym jest "Windows Defender Alert (0x3e7)"?

"Windows Defender Alert (0x3e7)" to okno pop-up, które pojawia się podczas odwiedzania oszukańczej witryny internetowej. Jest to fałszywy alert o błędzie. Takie powiadomienia pojawiają się tylko na podejrzanych i potencjalnie złośliwych witrynach internetowych, które ludzie niechcący odwiedzają - są na nie przekierowywani przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) zainstalowane w swoich przeglądarkach lub systemach operacyjnych. Instalacja tych PUA często następuje przypadkowo lub niechcący. Po zainstalowaniu, takie aplikacje powodują przekierowania do podejrzanych witryn, generują reklamy i zbierają informacje.

Windows Defender Alert (0x3e7) scam

Zgodnie z powiadomieniem wyświetlanym w oknie pop-up „Windows Defender Alert (0x3e7)", program Windows Defender wykrył błąd. Twierdzi się, że w rejestrze systemu operacyjnego wykryto wirusa Zepto. Oszuści stojący za tym fałszywym powiadomieniem o błędzie/wirusie twierdzą, że niedawno zainfekował on system, gdy użytkownik odwiedził podejrzaną witrynę. Zaleca się użytkownikom, aby nie wyłączali ani nie uruchamiali ponownie swoich komputerów, ponieważ może to trwale zablokować komputer lub spowodować trwałą utratę danych. Twierdzi się również, że połączenie komputera z internetem jest już zablokowane, i aby je odblokować, użytkownicy muszą skontaktować się z „Pomocą techniczną" pod numerem telefonu "+46 10 884 48 35" Odwiedzający są zachęcani do niezwłocznego nawiązania kontaktu. Na tej stronie pojawia się logo Windows - umieszczane przez oszustów w celu oszukania ludzi, by uwierzyli, że Microsoft jest zaangażowany w pomoc. W rzeczywistości jest to zwodnicza witryna internetowa, której używają oszuści (cyberprzestępcy) do wyłudzania pieniędzy. Po skontaktowaniu się, przestępcy oferują zakup różnych programów lub usług. Twierdzą, że ich usługi lub produkty rozwiążą problem (w tym przypadku błąd 0x3e7). Ponieważ jest to tylko oszustwo, żadne z twierdzeń (powiadomień i alertów) nie jest prawdziwe. Nigdy nie należy ufać tym witrynom i powiązanym z nim okienkom pop-up. Należy natychmiast zamknąć te witryny. Jeśli nie można ich zamknąć w normalny sposób (zamykając otwarte okno lub kartę przeglądarki), należy użyć Menedżera zadań systemu Windows, kończąc proces przeglądarki. Nie przywracaj/nie otwieraj wcześniej zamkniętej (zakończonej) sesji przeglądania, ponieważ spowoduje to powrót do oszukańczej witryny.

W większości przypadków za te przekierowania odpowiadają potencjalnie niechciane aplikacje. Prezentują również użytkownikom różne natrętne reklamy (kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up itp.), które są wyświetlane za pomocą narzędzi umożliwiających umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie. W związku z tym zakrywają podstawowe treści odwiedzanych witryn. Ponadto po kliknięciu wywołują przekierowania do podejrzanych witryn lub uruchamiają skrypty przeznaczone do pobierania/instalowania innych PUA. Większość niechcianych aplikacji zbiera dane, które programiści udostępniają stronom trzecim. Zwykle zbierają adresy IP, zapytania wyszukiwania, adresy URL odwiedzanych witryn internetowych, lokalizacje geograficzne itp. Niestety zbierają również dane osobowe i wrażliwe (i udostępniają je). Niektóre strony trzecie mogą być cyberprzestępcami. Dlatego zainstalowanie tych aplikacji może prowadzić do różnych problemów związanych z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością itd. W niektórych przypadkach ich użycie może spowodować kradzież tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo "Zepto virus detected"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Objawy Nieautoryzowane zakupy online, zmienione hasła do kont internetowych, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do czyjegoś komputera.
Metody dystrybucji Zwodnicze e-maile, złośliwe reklamy internetowe pop-up, techniki zatruwania wyszukiwarki, domeny z błędnie wpisanymi nazwami.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, straty finansowe, kradzież tożsamości.
Usuwanie

Aby wyeliminować Oszustwo Zepto virus detected, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Istnieje wiele zwodniczych witryn internetowych używanych do promowania różnych fałszywych powiadomień/alertów i innych zwodniczych okien pop-up. Niektóre przykłady innych oszustw tego typu to "ERROR 0X1CXX560", "Activate Your Windows Now" i "Error Code XLMR01F7985". Ogólnie rzecz biorąc, oszuści używają tych witryn do nakłaniania ludzi do zakupu niepotrzebnego oprogramowania lub korzystania z niepotrzebnych płatnych usług. PUA mają również wiele podobieństw. Są promowane jako przydatne i legalne, ale zwykle powodują niechciane przekierowania, zbierają dane i generują reklamy, zamiast zapewniać prawdziwą wartość.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

PUA można pobrać i zainstalować z ich witryn internetowych, jednak większość osób jest oszukiwana do ich pobrania i zainstalowania. Dzieje się tak, gdy programiści używają metody „sprzedaży wiązanej" lub gdy klikają podejrzane i natrętne reklamy. Sprzedaż wiązana to zasadniczo potajemna instalacja aplikacji innych firm za pomocą zwykłego oprogramowania. Informacje dotyczące tych aplikacji są zwykle ukryte w „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub innych podobnych opcjach (lub ustawieniach) konfiguratorów pobierania/instalacji. Dlatego niechciane instalacje lub pobrania mają zwykle miejsce, gdy ludzie nie sprawdzają ustawień i pozostawiają je niezmienione.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaznacz wszystkie dostępne pola wyboru, „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne ustawienia/opcje procesów pobierania lub instalacji oprogramowania. Ponadto unikaj używania torrentów, eMule (i innych sieci peer-to-peer), nieoficjalnych witryn internetowych i zewnętrznych programów do pobierania oprogramowania jako źródeł pobierania oprogramowania. Unikaj klikania reklam, które wyglądają podejrzanie, ponieważ mogą powodować przekierowania do niewiarygodnych witryn (powiązanych z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.). Te strony internetowe promują PUA. Jeśli napotkasz niechciane przekierowania (nawet bez klikania reklam) lub natrętne reklamy, sprawdź listę zainstalowanych aplikacji w przeglądarce. Jeśli widzisz podejrzane lub niechciane rozszerzenia, wtyczki lub dodatki, natychmiast je usuń. To samo dotyczy programów tego typu, które są instalowane w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie je usunąć.

Tekst prezentowany w okienku pop-up „Alert Windows Defender (0x3e7)":

Windows Defender Alert: kod błędu # 0x3e7

Nie wyłączaj ani nie uruchamiaj ponownie komputera.

**Ostrzeżenie systemu Windows**

W twoim rejestrze systemowym wykryto wirusa Zepto.

Drogi Użytkowniku systemu Windows, witryna, którą ostatnio odwiedzałeś, mogła pobrać złośliwe oprogramowanie i wirusy na twój system Windows. Program Windows Defender podejrzewa zagrożenie dla bezpieczeństwa systemu Windows. Nie próbuj wyłączać ani ponownie uruchamiać komputera. Może to spowodować trwałe zablokowanie komputera lub wymazanie dysku twardego. Twoje połączenie TCP zostało zablokowane przez system zabezpieczeń Windows. Twoje połączenie z systemem Windows i internetem zostało zablokowane, dopóki nie otrzymamy od ciebie informacji o natychmiastowym rozwiązaniu tego problemu.

Zadzwoń do pomocy technicznej

Natychmiast zadzwoń pod numer +46 10 884 48 35

Wygląd okna pop-up "Windows Defender Alert (0x3e7)" (GIF):

Windows Defender Alert (0x3e7) scam gif

Inny wariant oszustwa pop-up "Windows Defender Alert (0x3e7)":

Windows Defender Alert (0x3e7) pop-up scam (2020-07-10)

Prezentowany w nim tekst:

Windows Defender Alert: kod błędu # 0x3e7
Nie wyłączaj ani nie uruchamiaj ponownie komputera.

 

**Ostrzeżenie systemu Windows**

W twoim rejestrze systemowym wykryto wirusa Zepto.

Drogi Użytkowniku systemu Windows, witryna, którą ostatnio odwiedzałeś, mogła pobrać złośliwe oprogramowanie i wirusy na twój system Windows. Program Windows Defender podejrzewa zagrożenie dla bezpieczeństwa systemu Windows. Nie próbuj wyłączać ani ponownie uruchamiać komputera. Może to spowodować trwałe zablokowanie komputera lub wymazanie dysku twardego. Twoje połączenie TCP zostało zablokowane przez system zabezpieczeń Windows. Twoje połączenie z systemem Windows i internetem zostało zablokowane, dopóki nie otrzymamy od ciebie informacji o natychmiastowym rozwiązaniu tego problemu.

Zadzwoń do pomocy technicznej

Natychmiast zadzwoń pod numer +46 10 884 48 35Microsoft Windows

Ochrona

Informacje o systemie IP: 104.238.38.34

Przeglądarka: Firefox

System operacyjny: Windows 10

Wymagane uwierzytelnienie użytkownika: zadzwoń teraz do pomocy technicznej Microsoft

+32 782 51 168

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Oszustwo Zepto virus detected: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Oszustwo Zepto virus detected. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem oszustwo "zepto virus detected", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem oszustwo "zepto virus detected", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem oszustwo "zepto virus detected", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/14573-windows-defender-alert-0x3e7-pop-up-scam

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo Zepto virus detected kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo "Zepto virus detected" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Oszustwo Zepto virus detected dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.