FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć aplikacje zaprojektowane do promowania search.handlersection.com?

Znany również jako: Porywacz przeglądarki search.handlersection.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki search.handlersection.com z Mac?

Czym jest search.handlersection.com?

Search.handlersection.com to adres fałszywej wyszukiwarki. Wyświetla wyniki generowane przez Yahoo, chociaż zapewnia je po przekierowaniu użytkowników na jeden z adresów promowanych przez Safe Finder. Search.handlersection.com przekierowuje również użytkowników na search.anysearchmanager.com, adres innej podejrzanej wyszukiwarki. Zwykle adresy takich fałszywych wyszukiwarek, jak search.handlersection.com, są promowane przez potencjalnie niechciane aplikacje (PUA) sklasyfikowane jako porywacze przeglądarki. Często aplikacje takie mają na celu nie tylko promowanie fałszywych wyszukiwarek poprzez zmianę ustawień przeglądarki, ale także zbieranie różnych danych.

search.handlersection.com browser hijacker on a Mac computer

Zwykle porywacze przeglądarki promują fałszywe wyszukiwarki, zmieniając takie ustawienia, jak adres domyślnej wyszukiwarki, stronę domową i nową kartę. W takim przypadku porywacz przeglądarki zmienia je na search.handlersection.com. Mówiąc najprościej, aplikacje tego typu zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zmusić użytkowników do odwiedzania określonego adresu podczas otwierania przeglądarki, nowej karty i wprowadzania zapytań wyszukiwania w pasku adresu przeglądarki. Aby cofnąć zmiany wprowadzone przez porywaczy przeglądarki, użytkownicy muszą je odinstalować. Wynika to z faktu, że aplikacje tego typu uniemożliwiają użytkownikom zmianę i cofanie wprowadzonych przez nie ustawień, o ile są one zainstalowane. Jak wspomniano na początku, search.handlersection.com albo wyświetla wyniki wygenerowane przez Yahoo (przekierowuje użytkowników do search.yahoo.com za pośrednictwem jednej z witryn Safe Finder), albo przekierowuje użytkowników do innej fałszywej wyszukiwarki, która może być zaprojektowana do wyświetlania mylących wyników. Tak czy inaczej, nie można ufać ani search.handlersection.com, ani żadnej innej wyszukiwarce tego rodzaju. Ponadto aplikacje promujące fałszywe wyszukiwarki często są zaprojektowane do zbierania danych przeglądania, na przykład adresów IP, geolokalizacji, adresów odwiedzanych stron internetowych, wprowadzonych zapytań wyszukiwania itp. Niektóre porywacze przeglądarki mają również dostęp do poufnych danych. Głównym problemem jest to, że ich programiści mogą sprzedawać zebrane dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub nadużywać ich do generowania przychodów w inny sposób. W związku z tym użytkownicy, których przeglądarki zostały porwane przez takie PUA, mogą napotkać problemy związane z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością w Internecie, a nawet stać się ofiarami kradzieży tożsamości. Z tych powodów zaleca się, aby nie ufać aplikacjom tego typu i odinstalować PUA, które są już zainstalowane tak szybko, jak to możliwe.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki search.handlersection.com
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, malware Mac, wirus Mac
Obsługiwany adres IP 104.124.58.147
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Dodatkowe informacje Search.handlersection.com przekierowuje do search.yahoo.com poprzez witrynę Safe Finder i do search.anysearchmanager.com
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Jeszcze kilka przykładów fałszywych wyszukiwarek to searches.cloud, searchsnow.com i prudensearch.com. Z reguły takie wyszukiwarki albo wyświetlają wyniki wygenerowane przez inną, legalną wyszukiwarkę, albo generują wyniki zawierające linki do podejrzanych witryn. Dlatego zaleca się używanie tylko legalnych wyszukiwarek, takich jak Google, Yahoo, Bing. Z reguły użytkownicy nie instalują aplikacji, które mają celowo promować fałszywe wyszukiwarki. Zwykle dzieje się to na jeden ze sposobów opisanych poniżej.

Jak zainstalowano search.handlersection.com na moim komputerze?

W większości przypadków porywacze przeglądarki i inne PUA są pobierane i/lub instalowane poprzez oszukańcze reklamy, które użytkownicy celowo lub przypadkowo klikają, lub podczas pobierania i/lub instalowania innych programów. W drugim przypadku dzieje się tak, gdy programiści dystrybuują PUA za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną". Mówiąc ściślej, dołączają niechciane aplikacje w ustawieniach pobierania i/lub instalacji innych programów jako dodatkowe oferty i mają nadzieję, że użytkownicy ich nie odrzucą. Z reguły oferty pobrania i/lub zainstalowania dołączonych aplikacji można odrzucić w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach. Gdy użytkownicy pobierają i instalują programy bez sprawdzania i zmiany wyżej wymienionych ustawień, umożliwiają pobranie i/lub instalację dołączonych aplikacji. Niechciane pobrania plików i instalacje za pomocą zwodniczych reklam mają miejsce, gdy reklamy te są zaprojektowane do uruchamiania niektórych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się, aby zawsze sprawdzać „Niestandardowe", „Zaawansowane", „Własne" i inne podobne ustawienia dowolnego konfiguratora pobierania lub instalacji i sprawdzać, czy wspominają o ofertach pobrania i/lub zainstalowania niechcianego oprogramowania. Takie oferty należy odrzucić przed zakończeniem procesu pobierania i/lub instalacji. Ponadto oprogramowanie i pliki należy pobierać wyłącznie z oficjalnych stron i poprzez bezpośrednie linki. Nie zaleca się pobierania (lub instalowania) oprogramowania z niewiarygodnych, nieoficjalnych stron internetowych, za pośrednictwem klientów torrent, eMule (lub innych sieci peer-to-peer), narzędzi pobierania i instalacji stron trzecich itp. Ponieważ natrętne reklamy wyświetlane na podejrzanych stronach mają tendencję do otwierania podejrzanych stron internetowych lub powodowania niechcianych pobrań plików oraz instalacji, nie należy również klikać. Jeśli w przeglądarce są już zainstalowane niechciane lub podejrzane aplikacje (rozszerzenia, dodatki lub wtyczki), należy je jak najszybciej odinstalować. To samo powinno dotyczyć programów tego rodzaju, które są instalowane w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Search.handlersection.com przekierowuje do search.anysearchmanager.com (GIF):

search.handlersection.com opens search.anysearchmanager.com

Search.handlersection.com przypisana jako strona domowa w Chrome:

search.handlersection.com assigned as a homepage

Search.handlersection.com przypisana jako domyślna wyszukiwarka w Chrome:

search.handlersection.com assigned as a default search engine

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie przekierowania search.handlersection.com:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z search.handlersection.com z folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki search.handlersection.com:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki search.handlersection.com z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki search.handlersection.com z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki search.handlersection.com z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki search.handlersection.com z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki search.handlersection.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki search.handlersection.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.