Jak usunąć adware ForBrowser z przeglądarki i systemu operacyjnego?

Znany również jako: Reklamy ForBrowser
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć ForBrowser z Mac?

Czym jest ForBrowser?

ForBrowser to jedna z wielu aplikacji typu adware, zaprojektowana do wyświetlania natrętnych reklam. Zazwyczaj użytkownicy nieumyślnie pobierają i instalują aplikacje tego typu, dlatego są one nazywane potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Ponadto adware jest często zaprojektowane w celu zbierania informacji o przeglądaniu sieci przez użytkownika. ForBrowser ma rzekomo usprawnić przeglądanie stron internetowych, aby zapewnić dokładne wyniki wyszukiwania. Zazwyczaj twórcy adware reklamują takie aplikacje jako przydatne, uzasadnione itd. Jednak bardzo często są one bezużyteczne i powodują różne problemy.

ForBrowser adware

Przykładami reklam wyświetlanych przez aplikacje adware są pop-up, kuponowe, ankietowe, banerowe itp. W większości przypadków zakrywają one treści odwiedzanych witryn, a po kliknięciu przekierowują użytkowników na podejrzane oszukańcze lub nawet złośliwe strony. Ponadto czasami uruchamiają skrypty, które powodują niechciane pobierania i/lub instalacje. Ponadto dość często aplikacje, takie jak ForBrowser, są zaprojektowane do zbierania różnych danych, na przykład: adresów IP, geolokalizacji, wprowadzonych zapytań wyszukiwania, adresów odwiedzanych witryn i innych informacji związanych z nawykami przeglądania użytkownika. Ich programiści udostępniają zebrane informacje stronom trzecim, które zwykle niewłaściwie wykorzystują je do generowania przychodów. W niektórych przypadkach programiści udostępniają zebrane dane cyberprzestępcom. Podsumowując, zainstalowanie adware może powodować problemy z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością, prowadzić do pobierania, a nawet instalacji innych potencjalnie niechcianych aplikacji lub nawet malware. Z tych powodów zalecamy, aby nie pobierać ani nie instalować aplikacji takich jak ForBrowser. Jeśli adware jest już zainstalowane, należy je jak najszybciej odinstalować.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy ForBrowser
Typ zagrożenia Malware Mac, wirus Mac
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy ForBrowser, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby usunąć malware, musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner.

ForBrowser jest bardzo podobna do wielu innych aplikacji tego typu. Oto kilka przykładów z nich: CoverOpen, WindowGroup i CoordinatorPlus. Zazwyczaj aplikacje te nie działają zgodnie z reklamą. W większości przypadków służą wyłącznie do wyświetlania reklam i zbierania różnych danych. Mówiąc wprost, są one bezużyteczne i często przynoszą użytkownikom różne problemy.

Jak zainstalowałem ForBrowser na moim komputerze?

PUA, takie jak adware, zwykle są pobierane i instalowane za pomocą natrętnych reklam lub innego oprogramowania. W drugim przypadku aplikacje te są dołączone w konfiguracjach innych programów. Jednak informacje o możliwych dodatkowych pobraniach lub instalacjach nie są odpowiednio ujawniane. Zazwyczaj są one ukryte w takich ustawieniach instalatora, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" itd. Osoby, które nie zmieniają wszystkich ustawień konfiguracji, zezwalają na pobranie i zainstalowanie niechcianych aplikacji wraz z oprogramowaniem, które tak naprawdę chcieli pobrać lub zainstalować. Ta zwodnicza metoda dystrybucji nazywana jest „sprzedażą wiązaną".

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Radzimy zawsze sprawdzać wszystkie ustawienia, takie jak „Niestandardowe", „Zaawansowane", „Własne", które są dostępne w konfiguracjach i odznaczać oferty pobrania lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Ponadto zalecamy unikanie pobierania (lub instalowania) oprogramowania przez niewiarygodne, nieoficjalne strony internetowe, sieci peer-to-peer, takie jak klienci torrent, eMule, zewnętrzne programy do pobierania, instalatory itp. Najbezpieczniejszym sposobem na osiągnięcie tego jest korzystanie z oficjalnych witryn i bezpośrednich linków do pobrania. Ponadto nigdy nie należy ufać natrętnym reklamom (nie należy ich klikać), zwłaszcza jeśli są wyświetlane na niewiarygodnych i nieoficjalnych stronach internetowych. Reklamy te zwykle powodują przekierowania do podejrzanych witryn lub pobrania i instalacje niechcianych aplikacji. W większości przypadków niechciane przekierowania i wyświetlane reklamy można zatrzymać, odinstalowując wszystkie niechciane aplikacje (rozszerzenia, wtyczki lub dodatki) zainstalowane w przeglądarce lub systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany ForBrowser, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji ForBrowser:

pop-up displayed once ForBrowser installation is done

Aplikacja (rozszerzenie) ForBrowser zainstalowana w przeglądarce Safari:

ForBrowser adware installed on Safari

Folder instalacyjny ForBrowser:

ForBrowser adware files in installation folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy ForBrowser: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy ForBrowser. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware ForBrowser przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware ForBrowser:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z ForBrowser z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy forbrowser:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy forbrowser z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy forbrowser z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy forbrowser z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy forbrowser z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy ForBrowser kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy ForBrowser na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy ForBrowser dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Combo Cleaner.