Przekierowanie find.coinup.org (Mac)

Znany również jako: Porywacz przeglądarki find.coinup.org
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki find.coinup.org z Mac?

Czym jest find.coinup.org?

find.coinup.org to fałszywa wyszukiwarka internetowa, która rzekomo generuje lepsze wyniki i ulepsza przeglądanie sieci. Na pierwszy rzut oka może się ona wydawać odpowiednia i przydatna. Należy jednak pamiętać, że użytkownicy zazwyczaj odwiedzają ją nieumyślnie, ponieważ zostają na nią przekierowani przez inną fałszywą wyszukiwarkę o nazwie weknow.ac. It is also worth noting that find.coinup.org is very likely to record various information about the visitor.

find.coinup.org browser hijacker on a Mac computer

Wszystko zaczyna się od infiltracji weknow.ac (znanego porywacza przeglądarki, który jest często instalowany z wykorzystaniem fałszywych aktualizacji odtwarzacza flash). Ta witryna jest promowana za pomocą różnych zwodniczych bezpłatnych programów pobierania/instalacji modyfikujących opcje przeglądarek internetowych bez pytania o pozwolenie. Porywają one Safari, Mozilla Firefox i Google Chrome i przypisują ustawienia adresu URL nowej karty, domyślnej wyszukiwarki i strony domowej do weknow.ac Jednak po wpisaniu zapytania w weknow.ac użytkownicy napotykają przekierowania do innych fałszywych wyszukiwarek internetowych, w tym find.coinup.org, opti-page.com i alphashoppers.co. Innymi słowy, użytkownicy napotykają na kolejne przekierowywania i przeszukują sieć z użyciem fałszywych wyszukiwarek internetowych, które mogą generować wyniki prowadzące do złośliwych witryn. W związku z tym przekierowania te znacznie utrudniają przeglądanie stron internetowych i mogą również powodować różne infekcje systemowe. Należy również zauważyć, że fałszywe wyszukiwarki internetowe bardzo często zbierają informacje o odwiedzającym. Adresy IP, wyszukiwane hasła, odwiedzane witryny i inne zebrane informacje mogą zawierać dane osobowe. Dlatego, ponieważ takie dane mogą być łatwo nadużywane. Śledzenie informacji może ostatecznie doprowadzić do poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Użytkownicy, którzy napotykają przekierowania do find.coinup.org, powinni natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje/wtyczki przeglądarki i upewnić się, że ustawienia przeglądarek internetowych nie są przypisane do weknow.ac

Podsumowanie zagrożenia:
NazwaPorywacz przeglądarki find.coinup.org
Typ zagrożeniaMalware Mac, wirus Mac
ObjawyTwój komputer Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany do podstępnych witryn.
Metody dystrybucjiZwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania plików torrent.
ZniszczenieŚledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Porywacz przeglądarki find.coinup.org, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Internet jest pełen fałszywych wyszukiwarek internetowych, z których wszystkie są bardzo podobne. Oferując lepsze wyniki i (w niektórych przypadkach) inne „przydatne funkcje" (skróty do popularnych witryn, prognozę pogody, kursy wymiany walut itp.), witryny takie jak find.coinup.org stwarzają wrażenie bycia uzasadnionymi. Jednak prawdziwym i jedynym celem każdej fałszywej wyszukiwarki jest generowanie przychodów dla programistów. Dlatego też te witryny nie robią nic poza powodowaniem niechcianych przekierowań i zbieraniem informacji, stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla prywatności użytkownika i bezpieczeństwa przeglądania sieci.

Jak zainstalowałem find.coinup.org na moim komputerze?

Jak wspomniano powyżej, weknow.ac jest promowana za pomocą zwodniczych konfiguratorów pobierania/instalacji oprogramowania. Ta zwodnicza metoda marketingowa nazywa się „sprzedażą wiązaną". Programiści wiedzą, że użytkownicy często nieostrożnie przyspieszają procesy pobierania/instalacji i pomijają większość ich kroków. Z tego powodu wszystkie informacje dotyczące modyfikacji opcji przeglądarek są ukryte za „Niestandardowymi"/"Zaawansowanymi" ustawieniami lub innymi sekcjami procesów pobierania/instalacji. Nieuważnie przyspieszając i pomijając kroki, użytkownicy nie tylko nieumyślnie nadają instalatorom uprawnienia do modyfikowania różnych opcji, ale także narażają system na ryzyko różnych infekcji, a własną prywatność na zagrożenie.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Każdy powinien wiedzieć, że potencjalnie niechciane aplikacje są również dystrybuowane za pomocą metody „sprzedaży wiązanej", jak również natrętnych reklam (które przekierowują do złośliwych stron i uruchamiają skrypty zaprojektowane do pobierania/instalowania fałszywego oprogramowania). Dlatego, aby temu zapobiec, użytkownicy muszą zachować szczególną ostrożność podczas przeglądania Internetu i pobierania/instalowania oprogramowania. Zawsze starannie analizuj wszystkie etapy procesu pobierania/instalacji i odrzucaj dodatkowo dołączone programy. Zaleca się, aby unikać korzystania z zewnętrznych programów pobierania/instalacji, ponieważ często promują („dołączają") nieuczciwe programy. Aplikacje należy pobierać wyłącznie z oficjalnych źródeł, korzystając z bezpośrednich linków do pobierania. Ważne jest również, aby pamiętać, że natrętne reklamy zazwyczaj wyglądają zupełnie poprawnie. Jednak nadal łatwo je rozróżnić, ponieważ bardzo często przekierują na podejrzane witryny, takie jak z grami hazardowymi, randkami dla dorosłych, pornografią itp. Większość jest generowana przez aplikacje typu adware, co oznacza, że ​​użytkownicy, którzy napotykają podejrzane przekierowania, powinni odinstalować wszystkie podejrzane aplikacje i wtyczki do przeglądarek. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie wyeliminować.

Fałszywy instalator Flash Player promujący porywacza przeglądarki find.coinup.org:

Delusive installer used to promote find.coinup.org

Zrzut ekranu wyszukiwarki internetowej find.coinup.org (może ona być legalną usługą, ale w czasie testowania była wykorzystywana przez porywacze przeglądarki). Wygląda na to, że twórcy porywacza przeglądarki weknow.ac postanowili zarobić kilka wirtualnych monet, wykorzystując użytkowników, którzy zostali zainfekowani porywaczem przeglądarki:

find.coinup.org website

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki find.coinup.org: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki find.coinup.org. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć porywacza przeglądarka weknow.ac przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie przekierowania find.coinup.org:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z find.coinup.org z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz “Aplikacje”. W folderze aplikacji poszukaj “MPlayerX”, “NicePlayer” lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki find.coinup.org:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki find.coinup.org z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki find.coinup.org z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki find.coinup.org z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki find.coinup.org z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki find.coinup.org kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki find.coinup.org na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Porywacz przeglądarki find.coinup.org dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.