FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować Jirin.app z komputerów

Znany również jako: Reklamy Jirin.app
Poziom zniszczenia: Średni

Jakiego rodzaju aplikacją jest Jirin.app?

Nasze badanie Jirin.app wykazało, że aplikacja ta jest jedną z wielu aplikacji typu adware należących do rodziny Pirrit. Celem tego programu jest dostarczanie użytkownikom natrętnych i potencjalnie wprowadzających w błąd reklam. Dlatego Jirin.app powinien zostać odinstalowany z urządzeń.

Jirin.app adware

Jirin.app adware w szczegółach

Jirin.app może generować różne reklamy w postaci wyskakujących okienek, kuponów, banerów itp., mających na celu promowanie stron internetowych, produktów i usług. Jednak wielu dostawców zabezpieczeń oznacza Jirin.app jako złośliwą. Dlatego reklamy z tej aplikacji mogą prowadzić użytkowników do potencjalnie złośliwych stron internetowych.

Reklamy te mogą prowadzić użytkowników do stron zawierających złośliwe oprogramowanie lub inne niechciane programy, takie jak porywaczy przeglądarek. Mogą również promować oszustwa związane z pomocą techniczną, mające na celu nakłonienie użytkowników do płacenia za fałszywe usługi (lub produkty), dostarczania poufnych informacji, uruchamiania złośliwego oprogramowania, zapewniania oszustom zdalnego dostępu do ich komputerów lub podejmowania innych działań.

Ponadto użytkownicy mogą trafić na strony phishingowe zaprojektowane w celu kradzieży danych logowania, danych karty kredytowej lub innych poufnych informacji. Ponadto reklamy z Jirin.app mogą kierować użytkowników do fałszywych loterii, ankiet, ofert inwestycyjnych i podobnych programów. Niektóre z reklam wyświetlanych przez Jirin.app mogą być zaprojektowane do inicjowania niechcianych pobrań i instalacji.

Dlatego reklamom z Jirin.app i podobnych programów nie można ufać. Oprócz dostarczania zwodniczych reklam, Jirin.app może gromadzić informacje związane z przeglądaniem i inne. Może to obejmować szczegóły dotyczące odwiedzanych przez użytkowników stron internetowych, nawyki przeglądania, informacje o urządzeniu, adresy IP, nazwy, adresy e-mail, a nawet bardziej poufne szczegóły.

Ogólnie rzecz biorąc, Jirin.app jest niegodną zaufania aplikacją, której należy unikać i natychmiast usuwać z urządzeń, których dotyczy, aby uniknąć problemów z prywatnością i innych problemów.

Podsumowanie zagrożeń:
Nazwa Reklamy Jirin.app
Typ zagrożenia Adware, złośliwe oprogramowanie dla komputerów Mac, wirus dla komputerów Mac
Nazwy wykrywania Avast (MacOS:AdAgent-EA [Adw]), Combo Cleaner (Trojan.MAC.Generic.110818), ESET-NOD32 (OSX/Adware.Pirrit.CP), Kaspersky (HEUR:Backdoor.OSX.Twenbc.g), Pełna lista (VirusTotal).
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż zwykle, widzisz niechciane wyskakujące reklamy, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), pobieranie plików torrent.
Uszkodzenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Wnioski

Podsumowując, zainstalowanie Jirin.app może prowadzić do irytacji i spowolnienia działania urządzenia. Może również powodować problemy związane z prywatnością i bezpieczeństwem online. Dlatego zaleca się unikanie pobierania i instalowania aplikacji takich jak Jirin.app, zwłaszcza gdy są one hostowane na podejrzanych stronach internetowych lub podobnych platformach.

Więcej przykładów, które mogą wyświetlać niechciane reklamy to Psoriasis, Bc20, oraz App_updater.

Jak Jirin.app zainstalował się na moim komputerze?

Oprogramowanie reklamowe jest często promowane i dystrybuowane przy użyciu zwodniczych metod. Na przykład, użytkownicy mogą zainstalować adware poprzez fałszywe ostrzeżenia lub inne wyskakujące okienka, lub zwodnicze reklamy na podejrzanych stronach internetowych. Powiadomienia z takich witryn mogą również prowadzić do niechcianych pobrań i instalacji. Ponadto użytkownicy mogą pobierać adware za pośrednictwem sieci P2P, zewnętrznych programów do pobierania lub sklepów z aplikacjami i podobnych kanałów.

Innym popularnym kanałem dystrybucji jest sprzedaż wiązana. Darmowe lub niewiarygodne programy są często dołączane do adware lub innych niechcianych aplikacji. Użytkownicy nieświadomie zgadzają się na instalację adware wraz z innymi programami, gdy kończą instalację bez odrzucenia niechcianych ofert (zmieniając dostarczone opcje/ustawienia).

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Zawsze pobieraj aplikacje z oficjalnych stron internetowych i sklepów (to samo dotyczy plików). Podczas instalowania programów (zwłaszcza darmowych lub pobranych z nieoficjalnych źródeł), sprawdź ich instalatory pod kątem niechcianych ofert i odznacz niechciane aplikacje. Unikaj klikania reklam, wyskakujących okienek i podobnych treści napotykanych w podejrzanych witrynach.

Nie zezwalaj podejrzanym witrynom na wysyłanie powiadomień. Aktualizuj przeglądarkę, inne zainstalowane oprogramowanie i system operacyjny. Korzystaj z niezawodnego narzędzia bezpieczeństwa i regularnie skanuj komputer w poszukiwaniu niechcianych aplikacji. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Jirin.app, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie wyeliminować to adware.

Podczas usuwania Jirin.app ważne jest, aby sprawdzić te foldery pod kątem jego składników (nazwy plików mogą się różnić w każdym folderze, ale każdy z nich powinien zawierać "jirin.app"):

  • ~/Library/LaunchAgents
  • /Library/LaunchDaemons
  • /Library/LaunchAgents
  • /Library/StartupItems

Ostrzeżenie wyświetlane przed instalacją adware Jirin.app:

Jirin.app adware ostrzeżenie

Tekst w tym ostrzeżeniu:

"jirin.app" will damage your computer.
This file was downloaded on a unknown date.
OK
Show in Finder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywacze przeglądarki z komputera Mac:
{/youtube}dkDQ8fxQ32g{/youtube}

Jirin.app usuwanie adware:

Usuń potencjalnie niechciane aplikacje związane z Jirin.app z folderu "Applications":

Ręczne usuwanie złośliwych aplikacji Mac

Kliknij ikonę Wyszukiwarki. W oknie Findera wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przeciągnij je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy online, przeskanuj komputer Mac w poszukiwaniu wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy jirin.app:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy jirin.app z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy jirin.app z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy jirin.app z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy jirin.app z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić adware?

W większości przypadków negatywnymi konsekwencjami zainstalowania oprogramowania reklamowego są spowolnienie działania dotkniętych urządzeń i irytujące reklamy pojawiające się na ekranie lub w witrynach internetowych.

Co robi adware?

Ten rodzaj oprogramowania wyświetla reklamy i może być również zaprojektowany do zbierania danych przeglądania (lub nawet poufnych informacji) i przejmowania przeglądarek poprzez zmianę ich ustawień.

W jaki sposób twórcy oprogramowania reklamowego generują przychody?

Twórcy oprogramowania reklamowego zazwyczaj zarabiają na uczestnictwie w programach partnerskich. Gdy użytkownicy kupują promowany produkt lub usługę, twórcy adware otrzymują prowizję. Ponadto mogą oni zarabiać na oprogramowaniu reklamowym, sprzedając dane użytkowników lub stosując inne metody.

Czy Combo Cleaner usunie adware Jirin.app?

Combo Cleaner ma możliwość przeskanowania komputera i skutecznego usunięcia adware. Poleganie wyłącznie na ręcznym usuwaniu może nie całkowicie wyeliminować adware, ponieważ niektóre pliki mogą pozostać w systemie. Combo Cleaner zapewnia dokładne usunięcie, nie pozostawiając żadnych plików związanych z adware lub innym niechcianym oprogramowaniem.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy Jirin.app kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy Jirin.app na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.