FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez fałszywe witryny PayPal Stablecoin

Znany również jako: Drenaz kryptowaluty "PayPal Stablecoin"
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest „PayPal Stablecoin"?

Po sprawdzeniu „PayPal Stablecoin" ustaliliśmy, że jest to oszustwo imitujące platformę płatności online/przekazów pieniężnych PayPal. Ta fałszywa strona oferuje użytkownikom możliwość odebrania kryptowaluty PayPal USD. Oszustwo działa jako drenaż kryptowalut.

Oszustwo PayPal Stablecoin

Przegląd oszustwa „PayPal Stablecoin"

To oszustwo naśladuje wygląd oficjalnej witryny PayPal. Oferuje stablecoin PayPal USD (PYUSD) – rodzaj kryptowaluty, która ma stosunkowo stabilną cenę. Użytkownicy muszą podłączyć swoje kryptowaluty do oszustwa, aby odebrać PayPal USD.

Należy podkreślić, że ta platforma internetowa jest fałszywa i nie jest w żaden sposób powiązana z rzeczywistą firmą PayPal Holdings, Inc. ani żadnymi innymi legalnymi podmiotami.

Dlatego po podłączeniu portfela uruchamia się mechanizm opróżniający. Niektóre narzędzia wysysające są w stanie oszacować wartość aktywów cyfrowych przechowywanych w portfelach ofiar, nadając im w ten sposób priorytet. Środki przekazywane są w ramach zautomatyzowanych transakcji – w związku z tym portfel kryptowalutowy może zostać całkowicie lub częściowo wyczerpany.

Transfery można śledzić w możliwie najbardziej niejasny sposób, aby zmniejszyć ryzyko wzbudzenia natychmiastowych podejrzeń. Straty finansowe poniesione przez ofiary zależą od wartości skradzionych środków.

Warto wspomnieć, że ze względu na prawie niewykrywalny charakter transakcji kryptowalutowych – nie można ich cofnąć.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Drenaz kryptowaluty "PayPal Stablecoin"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Promocja PayPal Stablecoin USD (PYUSD).
Przebranie PayPal
Powiązane domeny cryptopaypal[.]world
Nazwy wykrycia (cryptopaypal[.]world) Combo Cleaner (phishing), Emsisoft (phishing), Ermes (phishing), ESET (phishing), Fortinet (phishing), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (cryptopaypal[.]world) 45.15.156.19
Metody dystrybucji Spam, zainfekowane strony internetowe, fałszywe reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady oszustw drenażu kryptowalut

Zbadaliśmy liczne oszustwa internetowe, a "Claim EZPOINTS", "Layer Bank MANTA Airdrop" i "Seiyans Mint" to tylko kilka przykładów oszustw drenażu kryptowalut.

Internet jest pełen oszukańczych/złośliwych treści, a oszustwa kryptowalutowe to tylko jeden z typów. Ze względu na to, jak powszechne są oszustwa i jak dobrze są wykonane, zdecydowanie zalecamy zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci.

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Spam jest powszechnie wykorzystywany do promowania oszustw, np. postów w mediach społecznościowych/na forach, wiadomości prywatnych/bezpośrednich, e-maili, SMS-ów, powiadomienia przeglądarki itp. Dostęp do zwodniczych witryn można również uzyskać poprzez przekierowania spowodowane przez strony internetowe wykorzystujące fałszywe sieci reklamowe, błędnie wpisane adresy URL lub natrętne reklamy i zainstalowane adware (z możliwością wymuszonego otwierania przeglądarki).

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych witryn?

Oszukańcze i niebezpieczne treści online wydają się zwykle autentyczne i nieszkodliwe. Przykładowo, natrętne reklamy i spamowe powiadomienia przeglądarki mogą wyglądać nieszkodliwie, a mimo to przekierowują użytkowników na bardzo podejrzanych stron internetowych (np. promujące oszustwa, hazardowe, randkowe dla dorosłych itp.).

Dlatego zalecamy ostrożność podczas przeglądania sieci. Zwracaj uwagę na adresy URL i ostrożnie je wprowadzaj. Wybieraj strony, którym zezwalasz na wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Nie zezwalaj na to podejrzanym stronom (tzn. nie klikaj „Zezwól", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.), zamiast tego ignoruj lub odrzucaj te żądania (tj. wybierz „Blokuj", „Blokuj powiadomienia" itp.).

Odradzamy korzystanie ze stron internetowych oferujących pirackie oprogramowanie/multimedia lub inne podejrzane usługi (np. nielegalne przesyłanie strumieniowe lub pobieranie, torrentowanie itp.), ponieważ strony te zwykle korzystają z nieuczciwych sieci reklamowych. Zachowaj czujność w przypadku przychodzących e-maili/wiadomości i nie otwieraj załączników ani linków znalezionych w podejrzanych wiadomościach.

Innym zaleceniem jest pobieranie produktów z oficjalnych/wiarygodnych źródeł i ostrożne traktowanie instalacji (np. zapoznanie się z warunkami i opcjami, korzystanie z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i rezygnację z dodatkowych aplikacji, rozszerzeń itp.), aby zapobiec szkodliwym instalacjom programy przed infiltracją urządzenia.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Tekst prezentowany w oszustwie „PayPal Stablecoin":

PayPal stablecoin

Designed for payments.

1 USD : 1 PYUSD on PayPal

Introducing the new cryptocurrency, PayPal USD (PYUSD).1 It’s a stablecoin backed by secure and highly liquid assets. As PYUSD rolls out, you’ll be able to buy, sell, hold, and transfer it in our app or on our site.

Claim

Wygląd oszustwa „PayPal Stablecoin" (GIF):

Wygląd oszustwa PayPal Stablecoin (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo internetowe?

Oszustwa internetowe to wiadomości mające na celu oszukanie użytkowników w celu wykonania określonych działań, np. podłączenia portfeli kryptowalutowych do urządzeń wysysających kryptowaluty, dokonywania transakcji pieniężnych, zakupu produktów, subskrybowania usług, ujawnienia prywatnych danych, pobrania/instalowania oprogramowania itp.

Jaki jest cel oszustw internetowych?

Celem oszustw internetowych jest generowanie przychodów dla ich projektantów. Cyberprzestępcy czerpią głównie zyski, zdobywając fundusze poprzez oszustwo, promowanie stron internetowych/oprogramowania, nadużywanie/sprzedaży prywatnych informacji i dystrybucję malware.

Straciłem kryptowalutę w wyniku oszustwa „PayPal Stablecoin". Czy mogę odzyskać pieniądze?

Nie, transakcji tych nie można cofnąć ze względu na ich praktycznie niewykrywalny charakter.

Dlaczego spotykam się z oszustwami internetowymi?

Oszustwa internetowe są promowane głównie za pośrednictwem witryn wykorzystujących nieuczciwe sieci reklamowe, błędnie wpisane adresy URL (literówki), spam (np. e-maile, wiadomości prywatne/czaty, SMS-y, posty w mediach społecznościowych, powiadomienia przeglądarki itp.), natrętne reklamy i adware.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami internetowymi?

Combo Cleaner przeznaczony jest do skanowania odwiedzanych stron internetowych i wykrywania nieuczciwych, zwodniczych/oszustw i złośliwych. Dlatego jeśli wejdziesz na taką stronę – natychmiast zostaniesz ostrzeżony, a dalszy dostęp do niej zostanie zablokowany.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Drenaz kryptowaluty PayPal Stablecoin kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Drenaz kryptowaluty "PayPal Stablecoin" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.