FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć TrafficStealer z systemu operacyjnego

Znany również jako: Aplikacja ruchu TrafficStealer
Poziom zniszczenia: Silny

Czym jest TrafficStealer?

Złośliwe oprogramowanie TrafficStealer wykorzystuje interfejsy API otwartego kontenera do przekierowywania ruchu sieciowego do określonych witryn i manipulowania interakcją użytkownika z reklamami. Dzięki wykorzystaniu kontenerów Docker program ten generuje zyski, wysyłając ruch do miejsc docelowych, na których zarabia. Pomimo tego, że wydaje się być legalne, oprogramowanie zawiera zainfekowane elementy.

Niechciana aplikacja TrafficStealer

Przegląd TrafficStealer

TrafficStealer jest powiązane z usługą zapewniającą „monetyzację ruchu". Usługa oferuje płatności użytkownikom, którzy instalują oprogramowanie przekierowujące ruch sieciowy od wielu użytkowników aplikacji mobilnych za pośrednictwem aplikacji kontenera. W tym modelu abonenci mogą zarabiać pieniądze, kierując ruch sieciowy przez swoją sieć.

Gdy użytkownicy rejestrują się w usłudze, przypisywany jest im unikalny token, który służy jako kod identyfikacyjny. Ten kod służy do pobierania ewentualnych przychodów uzyskanych z kierowania ruchu przez ich sieć.

Po zainstalowaniu lub aktywacji oprogramowania lub kontenera atakującego ruch przechodzący przez urządzenie abonenta działające jako proxy staje się niewidoczny. Działanie TrafficStealer opiera się na kombinacji technik. Twórcy oprogramowania zapewniają, że generowany przez nie ruch nie jest nielegalny, ale zaprzeczają również, że są właścicielami ruchu generowanego na kliencie.

Techniki TrafficStealer obejmują indeksowanie sieci i symulację kliknięć. Indeksowanie sieci polega na skanowaniu internetu w celu zlokalizowania witryn o dużym potencjale przychodów z reklam. Po zidentyfikowaniu cyberprzestępcy wykorzystują sieć do kierowania ruchu do tych witryn. Symulacja kliknięć generuje fałszywe kliknięcia reklam wyświetlanych na docelowych stronach internetowych w celu zwiększenia zaangażowania i zwiększenia przychodów z reklam dla atakujących.

Komunikacja między serwerem a klientami jest szyfrowana, i wykorzystywany jest niekonwencjonalny port TCP, co może budzić podejrzenia. Wiarygodni klienci, którzy chcą ocenić skuteczność swoich reklam, mogą być zobowiązani do zapłaty za wykorzystanie ruchu, a także mogą przekierować nieznany ruch przez ich sieci.

Aby korzystać z oficjalnej usługi, użytkownicy muszą założyć konto, aby utworzyć token i unikalny identyfikator do lokalnej realizacji usługi. Wiadomo jednak, że osoby atakujące stojące za TrafficStealer na stałe kodują swój token i przekazują go jako parametr podczas tworzenia kontenera.

To odkrycie TrafficStealer w kontenerze pokazuje, w jaki sposób cyberprzestępcy wykorzystują popularne platformy. Subskrybenci mogą nie osiągać obiecanych zysków, a nieświadomi użytkownicy mogą generować przychody dla atakujących bez ich wiedzy.

Powoduje to straty z tytułu opłat za usługi w chmurze. Użytkownicy nie mają kontroli nad ruchem, używając swojej sieci jako serwera proxy, a ich adres IP może być rejestrowany w celach przestępczych bez ich zgody.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Aplikacja ruchu TrafficStealer
Typ zagrożenia Niechciana aplikacja, złośliwe oprogramowanie Mac, wirus Mac
Rzekoma funkcjonalność Monetyzator ruchu
Nazwy wykrycia (instalatora) ALYac (Trojan.OSX.Agent), Combo Cleaner (Application.MAC.Generic.1625), Emsisoft (Application.MAC.Generic.1625 (B)), Kaspersky (Not-a-virus:UDS:Server-Proxy.OSX.Monetizer), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji Traffmonetier) Arcabit (Application.MAC.Generic.D659 [many]), Combo Cleaner (Application.MAC.Generic.1625), Emsisoft (Application.MAC.Generic.1625 (B)), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:Server-Proxy.OSX.Monetizer.gen), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Program, którego instalacji nie pamiętasz, nagle pojawił się na twoim komputerze. Nowa aplikacja przeprowadza skanowanie komputera i wyświetla komunikaty ostrzegawcze o „znalezionych problemach”. Prosi o zapłatę za usunięcie rzekomo znalezionych błędów.
Metody dystrybucji Aplikacje zawierające zainfekowane elementy
Zniszczenie Straty pieniężne, niska wydajność komputera.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Podsumowanie

TrafficStealer to rodzaj złośliwego oprogramowania, które działa poprzez przekierowywanie ruchu internetowego do określonych stron internetowych i manipulowanie interakcjami użytkownika z reklamami. Zwykle jest uruchamiany przez aplikacje kontenerowe i może być wykorzystywany przez cyberprzestępców do generowania przychodów poprzez kierowanie ruchu do źródeł generujących przychody.

Oprogramowanie wykorzystuje różne techniki, takie jak indeksowanie sieci i symulacja kliknięć, aby zwiększyć zaangażowanie w reklamy, co skutkuje wyższymi przychodami z reklam dla atakujących. TrafficStealer może być wykorzystywany do wykorzystywania nieświadomych użytkowników, którzy mogą generować dochody dla atakujących bez ich wiedzy i zgody.

Jak zainstalowano TrafficStealer na moim komputerze?

Wiadomo, że cyberprzestępcy używają aplikacji o nazwie Traffmonetizer do przeprowadzania indeksowania sieci i symulacji kliknięć. Sama aplikacja wydaje się być legalna, ale zawiera zainfekowane elementy. Jest dostępny na swojej oficjalnej stronie internetowej, w Google Play i prawdopodobnie na innych platformach.

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Pobieraj aplikacje wyłącznie z oficjalnych witryn i sklepów z aplikacjami, takich jak Google Play lub Apple App Store. Przed pobraniem aplikacji przeczytaj recenzje i sprawdź oceny. Unikaj pobierania aplikacji z negatywnymi recenzjami lub niskimi ocenami. Przed pobraniem sprawdź uprawnienia wymagane przez aplikację.

Dbaj o aktualność systemu operacyjnego i aplikacji urządzenia. Uważaj na oferty bezpłatnych aplikacji, ponieważ mogą one zawierać adware lub złośliwe oprogramowanie. Nie ufaj reklamom i okienkom pop-up na podejrzanych stronach internetowych. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Wygląd aplikacji Traffmonetizer:

Aplikacja Traffmonetizer malware TrafficStealer

Instalator Traffmonetizer:

Instalator Traffmonetizer malware TrafficStealer

 

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuń potencjalnie niechciane aplikacje z folderu „Aplikacje":

Ręczne usuwanie złośliwych aplikacji Mac

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj „MPlayerX", „NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przeciągnij je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy online, przeskanuj komputer Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z aplikacja ruchu trafficstealer:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki aplikacja ruchu trafficstealer z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z aplikacja ruchu trafficstealer z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z aplikacja ruchu trafficstealer z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z aplikacja ruchu trafficstealer z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Często zadawane pytania (FAQ)

Mój komputer jest zainfekowany malware TrafficStealer. Czy trzeba sformatować urządzenie pamięci masowej, aby się go pozbyć?

Sformatowanie urządzenia pamięci masowej może skutecznie usunąć z komputera takie złośliwe oprogramowanie, jak TrafficStealer. Jednak przed podjęciem tak drastycznego kroku możesz spróbować uruchomić oprogramowanie anty-malware, aby usunąć malware.

Jakie są największe problemy, jakie może powodować malware?

Konsekwencje złośliwego oprogramowania mogą być różne i mogą obejmować kradzież tożsamości, straty finansowe, utratę danych, zmniejszoną wydajność komputera i możliwość dodatkowych infekcji.

Jaki jest cel TrafficStealer?

Celem TrafficStealer jest przekierowanie ruchu internetowego do wyznaczonych stron internetowych i manipulowanie interakcją użytkownika z reklamami w celu generowania przychodów dla atakującego. Aby osiągnąć ten cel, wykorzystuje interfejsy API otwartych kontenerów i kontenery Docker.

Jak malware przeniknęło do mojego komputera?

Złośliwe oprogramowanie może przeniknąć do komputera za pośrednictwem e-maili phishingowych, luk w oprogramowaniu, zainfekowanych pobrań, pobrań typu drive-by, taktyk socjotechnicznych, złośliwych reklam itp.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed złośliwym oprogramowaniem?

Combo Cleaner może wykrywać i usuwać prawie wszystkie znane infekcje malware, ale ważne jest, aby pamiętać, że zaawansowane złośliwe oprogramowanie często może być głęboko ukryte w systemie. Dlatego konieczne jest wykonanie pełnego skanu systemu.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Aplikacja ruchu TrafficStealer kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Aplikacja ruchu TrafficStealer na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.