FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć RAT Warzone z zainfekowanego komputera

Znany również jako: Trojan zdalnego dostępu Warzone
Typ: Trojan
Poziom zniszczenia: Silny

Jakim malware jest Warzone?

Warzone to trojan zdalnego dostępu (RAT), którego cyberprzestępcy używają do zdalnego dostępu do komputerów ofiar. Jest reklamowany na publicznej stronie internetowej, dzięki czemu każdy może go pobrać i używać.

Zwykle cyberprzestępcy próbują nakłonić ludzi do zainstalowania tych programów, a następnie wykorzystują je do kradzieży różnych danych osobowych, które można wykorzystać do generowania przychodów na różne sposoby.

Malware Warzone

Więcej informacji o RAT Warzone

Kod Warzone jest napisany w języku programowania C++. Ten RAT jest niezależny od .NET Framework i steruje komputerami za pośrednictwem modułu VNC. Warzone wykorzystuje model HRDP, który pozwala na logowanie się do komputerów (konta Windows) bez wiedzy ofiar. Ponadto model ten pozwala cyberprzestępcom ominąć zabezpieczenia UAC (Kontroli konta użytkownika).

Oznacza to, że mogą kontrolować system za pomocą uprawnień administracyjnych. Ta funkcja działa w systemach Windows w wersjach od 7 do 10. Warzone może być używany do uzyskiwania dostępu do kamery internetowej ofiary i kradzieży haseł z Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, przeglądarek Edge oraz klientów poczty e-mail Outlook, Thunderbird i Foxmail.

Ponadto cyberprzestępcy mogą używać tego trojana do pobierania i przesyłania różnych plików, wykonywania ich i usuwania. Zawiera również funkcję zapisywania naciśnięć klawiszy, która rejestruje każdy naciśnięty klawisz, nawet w trybie offline.

Cyberprzestępcy mogą go również używać do wysyłania poleceń do CMD (wiersza polecenia) zainfekowanego komputera, przeglądania i kończenia/zabijania procesów za pomocą Menedżera zadań oraz przeglądania sieci przy użyciu adresu IP komputera. Jest to potężne narzędzie zdalnego dostępu, którego można użyć do spowodowania poważnych szkód.

Może być używany do kradzieży haseł, loginów do różnych kont (w tym kont bankowych), do instalowania złośliwego oprogramowania (tj. ransomware), które może prowadzić do utraty danych lub innych problemów, do nagrywania filmów za pomocą kamery internetowej, a następnie wykorzystywania ich do szantażowania ludzi itd.

Zasadniczo Warzone służy do kradzieży danych/szczegółów, które można wykorzystać do generowania przychodów. Dlatego osoby, które zainstalowały Warzone, mogą ponieść straty finansowe, problemy z prywatnością, a ich komputery zostaną zainfekowane innym malware i będą cierpieć z powodu wielu innych, poważnych problemów.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Trojan zdalnego dostępu Warzone
Typ zagrożenia Trojan, wirus kradnący hasła, złośliwe oprogramowanie bankowe, oprogramowanie szpiegujące
Nazwy wykrycia Avast (Win32:Malware-gen), BitDefender (Gen:Variant.Graftor.527299), ESET-NOD32 (wariant Win32/Agent.TJS), Kaspersky (Trojan.Win32.Agentb.jiad), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Trojany mają na celu potajemną infiltrację komputera ofiary i milczenie, dzięki czemu na zainfekowanej maszynie nie widać wyraźnie żadnych konkretnych objawów.
Metody dystrybucji Zainfekowane załączniki do wiadomości e-mail, złośliwe reklamy online, socjotechnika, pirackie oprogramowanie.
Zniszczenie Skradzione informacje bankowe, hasła, kradzież tożsamości, komputer ofiary dodany do botnetu.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o programach RAT

Dostępnych jest wiele RAT-ów, jednak nawet legalne mogą być wykorzystywane do złośliwych celów. Niektóre przykłady innych podobnych narzędzi to Bandook, CrossRAT i Atilla Stealer. Zwykle cyberprzestępcy rozpowszechniają RAT (nakłaniają ludzi do ich zainstalowania) w celu kradzieży osobistych, wrażliwych danych/informacji.

Jeśli istnieje jakikolwiek powód, by sądzić, że twój komputer jest zainfekowany tego rodzaju oprogramowaniem, natychmiast je odinstaluj.

Jak Warzone dostał się na mój komputer?

Istnieje wiele sposobów dystrybucji tych programów. Ogólnie rzecz biorąc, cyberprzestępcy nakłaniają ludzi do pobrania i zainstalowania ich za pomocą e-mailowych kampanii spamowych, fałszywych aktualizacji oprogramowania, narzędzi aktywacji oprogramowania stron trzecich, podejrzanych źródeł pobierania oprogramowania i programów trojańskich. Kampanie spamowe mogą być wykorzystywane do rozsyłania szkodliwych programów za pośrednictwem załączników do e-maili.

Przykładowo, dokumenty Microsoft Office, dokumenty PDF, pliki archiwów (ZIP, RAR itp.), pliki wykonywalne (pliki .exe), pliki JavaScript i inne. Kiedy ludzie (odbiorcy e-maili) otwierają te załączniki, udzielają zgody na pobranie i zainstalowanie malware.

Fałszywe (nieoficjalne) aktualizacje oprogramowania mogą być wykorzystywane do wykorzystywania błędów i wad nieaktualnego oprogramowania. W innych przypadkach narzędzia te po prostu pobierają i instalują malware, a nie poprawki lub aktualizacje. Nieoficjalne narzędzia aktywacyjne (pirackie) infekują komputery w podobny sposób.

Narzędzia te są promowane jako programy, które rzekomo pozwalają użytkownikom na bezpłatną aktywację licencjonowanego oprogramowania, jednak często zamiast tego pobierają i instalują wirusy/malware. Innym sposobem na dystrybucję złośliwych plików/programów jest korzystanie z podejrzanych źródeł pobierania oprogramowania.

Przykładowo, są to sieci peer-to-peer (eMule, klienci torrent itp.), strony z bezpłatnym hostingiem plików i witryny z freeware do pobrania, narzędzia pobierania stron trzecich i inne podobne źródła. Kanały te służą do przedstawiania złośliwych plików jako prawdziwych. Niestety, gdy złośliwe pliki są pobierane i otwierane, infekują komputery złośliwym oprogramowaniem wysokiego ryzyka.

Trojany to programy powodujące infekcje łańcuchowe. Jeśli są zainstalowane, rozsyłają inne wirusy, jednak aby spowodować jakiekolwiek szkody, muszą być już zainstalowane.

Jak uniknąć instalacji malware?

Nie otwieraj załączników ani linków internetowych, które znajdują się w e-mailach otrzymanych z nieznanych i podejrzanych adresów. Pamiętaj, że te e-maile są zwykle przedstawiane jako oficjalne, ważne itd., ale nie należy im ufać. Prawidłowo aktualizuj zainstalowane oprogramowanie za pomocą wbudowanych funkcji lub narzędzi zapewnionych przez oficjalnych programistów, a nie innych narzędzi stron trzecich.

Nie pobieraj oprogramowania ani plików z niewiarygodnych, nieoficjalnych witryn, korzystając z programów do pobierania stron trzecich lub innych podejrzanych źródeł. Jedynymi bezpiecznymi kanałami są oficjalne witryny. Zainstalowane, płatne oprogramowanie powinno być poprawnie aktywowane. Narzędzia do aktywacji/pirackie stron trzecich są nielegalne oraz często pobierają i instalują malware.

Wszystkie komputery są bezpieczniejsze, gdy jest na nich zainstalowane renomowane oprogramowanie antywirusowe lub antyszpiegowskie. Miej te programy włączone przez cały czas i regularnie skanuj systemy w poszukiwaniu wirusów. Jeśli uważasz, że twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć obecne malware.

Zrzut ekranu witryny używanej do promowania Warzone:

witryna promująca warzone

Przykład e-maila spamowego używanego do rozsyłania złośliwego dokumentu MS Excel zaprojektowanego do wstrzykiwania RAT Warzone do systemu:

Spam rozprzestrzeniający Warzone RAT za pośrednictwem dołączonego dokumentu MS Excel

Prezentowany w nim tekst:

Subject: Wholesale Price List

 

Hi.

We will need you to list pricing for each item or bundled package in $Usd , fob , #-totals of each avail for immediate sales and shipping?

Our 50-plus retail locations are Also always looking for Surplus inventories and in-stock inventories available at discounted pricing to buy all items you have?

Please use the attached quote form and list ANY/ALL items you have in-stock inventories & also Surplus inventories and  other items that are ready to ship' if Applicable for any of your Factories items'

If any / all Items need to be Manufactured - please include all info-specs - pics and $ usd  , fob , min-moq needed per items , style , color and any other needed info for Director to review to determine whether we want to carry in our retail locations in North America.

For confidential reasons you need to Enable content in the xls file for perfect viewing and not comparable with WPS sorry only Microsoft excel.

Thanks  we appreciate all your efforts and hard-work in this matter

Zrzut ekranu złośliwego załącznika:

Złośliwy dokument MS Excel używany do wstrzykiwania Warzone RAT

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak manualnie usunąć malware?

Ręczne usuwanie malware jest skomplikowanym zadaniem. Zwykle lepiej jest pozwolić programom antywirusowym lub anty-malware zrobić to automatycznie.

Aby usunąć to malware zalecamy użycie Combo Cleaner. Jeśli chcesz manualnie usunąć malware, pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie jego nazwy. Oto przykład podejrzanego programu uruchomionego na komputerze użytkownika:

złośliwy proces działający na komputerze użytkownika — przykład

Jeśli sprawdziłeś listę programów uruchomionych na komputerze, na przykład używając menedżera zadań i zidentyfikowałeś program, który wygląda podejrzanie, powinieneś wykonać te kroki:

manual malware removal step 1 Pobierz program o nazwie Autoruns. Pokazuje on automatycznie uruchamiane aplikacje, rejestr i lokalizacje plików systemowych:

zrzut ekranu aplikacji autoruns

manual malware removal step 2Uruchom ponownie swój komputer w trybie awaryjnym:

Użytkownicy Windows XP i Windows 7: Uruchom komputer w trybie awaryjnym. Kliknij Start, kliknij Zamknij, kliknij Uruchom ponownie, kliknij OK. Podczas procesu uruchamiania komputera naciśnij kilkakrotnie klawisz F8 na klawiaturze, aż zobaczysz menu Opcje zaawansowane systemu Windows, a następnie wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci.

Tryb bezpieczny w sieci

Film pokazujący jak uruchomić system Windows 7 w „Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 8: Uruchom system Windows 8 w trybie awaryjnym z obsługą sieci — przejdź do ekranu startowego systemu Windows 8, wpisz Zaawansowane, w wynikach wyszukiwania wybierz Ustawienia. Kliknij Zaawansowane opcje uruchamiania, a w otwartym oknie „Ogólne ustawienia komputera" wybierz Zaawansowane uruchamianie. Kliknij przycisk „Uruchom ponownie teraz".

Twój komputer zostanie teraz ponownie uruchomiony w „Zaawansowanym menu opcji uruchamiania". Kliknij przycisk „Rozwiąż problemy", a następnie kliknij przycisk „Opcje zaawansowane". Na ekranie opcji zaawansowanych kliknij „Ustawienia uruchamiania". Kliknij przycisk „Uruchom ponownie". Twój komputer uruchomi się ponownie na ekranie Ustawienia uruchamiania. Naciśnij klawisz F5, aby uruchomić komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Tryb bezpieczny w sieci Windows 8

Film pokazujący, jak uruchomić Windows 8 w „Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

Użytkownicy Windows 10: Kliknij logo Windows i wybierz ikonę Zasilania. W otwartym menu kliknij „Uruchom ponownie" przytrzymując przycisk „Shift" na klawiaturze. W oknie „Wybierz opcję" kliknij przycisk „Rozwiązywanie problemów", a następnie wybierz opcję „Opcje zaawansowane".

W menu opcji zaawansowanych wybierz „Ustawienia uruchamiania" i kliknij przycisk „Uruchom ponownie". W następnym oknie powinieneś kliknąć przycisk „F5" na klawiaturze. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu operacyjnego w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

Tryb bezpieczny w sieci windows 10

Film pokazujący jak uruchomić Windows 10 w „Trybie awaryjnym z obsługą sieci":

manual malware removal step 3Wyodrębnij pobrane archiwum i uruchom plik Autoruns.exe.

wyodrębnij autoruns.zip i uruchom autoruns.exe

manual malware removal step 4W aplikacji Autoruns kliknij „Opcje" u góry i odznacz opcje „Ukryj puste lokalizacje" oraz „Ukryj wpisy Windows". Po tej procedurze kliknij ikonę „Odśwież".

Kliknij „Opcje” u góry i odznacz opcje „Ukryj puste lokalizacje” i „Ukryj wpisy systemu Windows”

manual malware removal step 5Sprawdź listę dostarczoną przez aplikację Autoruns i znajdź plik malware, który chcesz usunąć.

Powinieneś zapisać pełną ścieżkę i nazwę. Zauważ, że niektóre malware ukrywa swoje nazwy procesów pod prawidłowymi nazwami procesów systemu Windows. Na tym etapie bardzo ważne jest, aby unikać usuwania plików systemowych. Po znalezieniu podejrzanego programu, który chcesz usunąć, kliknij prawym przyciskiem myszy jego nazwę i wybierz „Usuń".

zlokalizuj plik złośliwego oprogramowania, który chcesz usunąć

Po usunięciu malware za pomocą aplikacji Autoruns (zapewnia to, że malware nie uruchomi się automatycznie przy następnym uruchomieniu systemu), należy wyszukać jego nazwę na komputerze. Przed kontynuowaniem należy włączyć ukryte pliki i foldery. Jeśli znajdziesz plik malware, upewnij się, że go usunąłeś.

wyszukiwanie plików złośliwego oprogramowania na twoim komputerze

Uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. Wykonanie poniższych czynności powinno pomóc w usunięciu malware z twojego komputera. Należy pamiętać, że ręczne usuwanie zagrożeń wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Zaleca się pozostawienie usuwania malware programom antywirusowym i zabezpieczającym przed malware.

Te kroki mogą nie działać w przypadku zaawansowanych infekcji malware. Jak zawsze lepiej jest uniknąć infekcji, niż później próbować usunąć malware. Aby zapewnić bezpieczeństwo swojego komputera, należy zainstalować najnowsze aktualizacje systemu operacyjnego i korzystać z oprogramowania antywirusowego.

Aby mieć pewność, że twój komputer jest wolny od infekcji malware, zalecamy jego skanowanie za pomocą Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Mój komputer jest zainfekowany malware Warzone. Czy trzeba sformatować urządzenie pamięci masowej, aby się go pozbyć?

Nie, Warzone można usunąć bez formatowania urządzenia pamięci masowej. Można go usunąć, wykonując czynności opisane w naszym przewodniku usuwania powyżej.

Jakie są największe problemy, które może powodować malware?

W większości przypadków zainfekowanie komputera malware powoduje problemy, takie jak kradzież tożsamości, utrata pieniędzy, szyfrowanie danych, dodatkowe infekcje komputerowe i (lub) słaba wydajność komputera.

Jaki jest cel malware Warzone?

Jest to trojan dostępu zdalnego, który kradnie hasła z klientów poczty e-mail Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Edge, Outlook, Thunderbird i Foxmail. Może być również używany do pobierania i przesyłania różnych plików, wykonywania i usuwania ich, zapisywania naciśnięć klawiszy (zapisywania danych wprowadzanych z klawiatury), wykonywania poleceń za pomocą wiersza polecenia oraz przeglądania i kończenia procesów w Menedżerze zadań.

Jak malware przeniknęło do mojego komputera?

Wiadomo, że Warzone RAT jest dystrybuowany za pośrednictwem poczty elektronicznej. Cyberprzestępcy wysyłają e-maile zawierające złośliwe załączniki, aby nakłonić odbiorców do zainfekowania ich komputerów Warzone. W innych przypadkach malware jest rozpowszechniane za pośrednictwem witryn zawierających pirackie oprogramowanie, fałszywe instalatory, sieci P2P, strony z torrentami itp.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed malware?

Tak, Combo Cleaner może wykryć i usunąć prawie wszystkie znane złośliwe oprogramowanie. Zaawansowane malware może ukryć się głęboko w systemie. Dlatego uruchomienie pełnego skanowania systemu jest koniecznością, aby je wykryć i usunąć.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Trojan zdalnego dostępu Warzone kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Trojan zdalnego dostępu Warzone na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.