Jak odinstalować aplikację FlashPVideo z komputera?

Znany również jako: Reklamy FlashPVideo
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć FlashPVideo z Mac?

Czym jest FlashPVideo?

Wiadomo, że instalator FlashPVideo jest przebrany za instalatora Adobe Flash Player i dostępny do pobrania na zwodniczej witrynie. Zwykle użytkownicy nie pobierają i nie instalują takich aplikacji świadomie, dlatego FlashPVideo jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja (PUA). Warto wspomnieć, że instalator FlashPVideo może zostać użyty do dystrybucji niektórych porywaczy przeglądarki, jak również i/lub aplikacji typu adware.

FlashPVideo adware

Jak wspomniano w pierwszym akapicie, instalator FlashPVideo jest przeznaczony nie tylko do zainstalowania tej aplikacji, ale także niektórych programów typu adware i/lub porywaczy przeglądarki. Adware to rodzaj oprogramowania, które generuje różne reklamy online, na przykład reklamy pop-up, kuponowe, banerowe, ankietowe. Często zdarza się, że gdy użytkownicy je klikają, otwierają podejrzane witryny, a nawet powodują niechciane pobrania i/lub instalacje, uruchamiając określone skrypty. Porywacze przeglądarki promują określone adresy (głównie fałszywe wyszukiwarki), zmieniając ustawienia przeglądarki i nie pozwalają użytkownikom na cofnięcie zmian, które zostały przez nich wprowadzone, o ile są one zainstalowane w przeglądarkach i/lub komputerach.

Nierzadko zdarza się, że aplikacje typu adware i porywacze przeglądarki są zaprojektowane do zbierania danych przeglądania, takich jak adresy IP, geolokalizacje, adresy odwiedzanych witryn, wprowadzone zapytania itp. W niektórych przypadkach są one w stanie uzyskać również dostęp do innych, osobistych i wrażliwych danych. Co gorsza, zawsze istnieje możliwość, że zebrane informacje zostaną sprzedane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub spieniężone w inny sposób. Dlatego użytkownicy takich aplikacji mogą napotkać problemy związane z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością w internecie, a nawet stać się ofiarami kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy FlashPVideo
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji

Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.

Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy FlashPVideo, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

FlashPVideo jest podobna do FPVideo i nie jest jedyną aplikacją rozpowszechnianą za pomocą fałszywego instalatora. Przykładami stron internetowych, które mają na celu oszukanie użytkowników do pobrania fałszywych instalatorów, są: worldofcontenting[.]info, theultimatesafevideoplayers[.]info i startmostnewestprogram[.]icu. Warto wspomnieć, że większość użytkowników nie odwiedza takich stron celowo.

Jak zainstalowano FlashPVideo na moim komputerze?

FlashPVideo jest rozpowszechniana za pośrednictwem fałszywego programu Adobe Flash Player, który można pobrać ze zwodniczej witryny. Ważne jest, aby wiedzieć, że takie (fałszywe, zewnętrzne) instalatory mogą być używane do dystrybucji nie tylko potencjalnie niechcianych aplikacji, ale także ransomware, malware trojańskie i innego rodzaju malware. Ponadto, dość często PUA są dystrybuowane poprzez ich dołączenie do konfiguratorów pobierania i/lub instalacji innego oprogramowania, które użytkownicy celowo pobierają i/lub instalują. Użytkownicy pobierają i/lub instalują PUA wraz z innym oprogramowaniem, gdy nie odrzucają ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji, co można zrobić za pomocą „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub innych ustawień lub odznaczając niektóre pola wyboru, które są dostępne w konfiguratorze. W niektórych przypadkach PUA są dystrybuowane za pośrednictwem reklam, zaprojektowanych tak, aby wykonywały określone skrypty. Chociaż takie aplikacje powodują niechciane pobrania i instalacje tylko wtedy, gdy zostaną kliknięte.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zewnętrzne programy do pobierania, instalatory, sieci peer-to-peer, takie jak klienci torrent, eMule, nieoficjalne witryny itp., nie powinny być używane jako narzędzia do pobierania ani instalowania oprogramowania. Oprogramowanie (lub pliki) należy pobierać wyłącznie z oficjalnych stron i za pośrednictwem bezpośrednich linków. Przed zakończeniem procesu pobierania i/lub instalacji należy sprawdzić konfiguratory pobierania i/lub instalacji (ich ustawienia) pod kątem ofert pobrania i/lub zainstalowania PUA. Reklamy, które pojawiają się na podejrzanych stronach, nie powinny być klikane - takie reklamy są zwykle zaprojektowane w celu promowania podejrzanych witryn, a nawet powodowania pobrania i instalacji PUA. W przeglądarce nie powinno być zainstalowanych żadnych nieznanych, podejrzanych, wtyczek, dodatków, rozszerzeń, ani programów tego typu w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany FlashPVideo, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Instalator zwodniczej aplikacji promujący adware FlashPVideo:

Delusive installer used to promote FlashPVideo adware

Aplikacja FlashPVideo:

flashpvideo adware application

Zwodnicza witryna promująca FlashPVideo:

Dubious website used to promote FlashPVideo adware

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy FlashPVideo: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy FlashPVideo. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware FlashPVideo:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z FlashPVideo z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy flashpvideo:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy flashpvideo z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy flashpvideo z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy flashpvideo z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy flashpvideo z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy FlashPVideo kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy FlashPVideo na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy FlashPVideo dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.