FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware ElementaryUnit z macOS?

Znany również jako: Reklamy ElementaryUnit
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć ElementaryUnit z Mac?

Czym jest ElementaryUnit?

Ponieważ ElementaryUnit jest sklasyfikowana jako adware, wyświetla reklamy. Chociaż działa również jako porywacz przeglądarki - promuje adres d2sri.com (fałszywej wyszukiwarki), zmieniając niektóre ustawienia przeglądarki Safari. Ponadto ElementaryUnit może odczytywać poufne informacje z przeglądarek, w których jest zainstalowana. W większości przypadków użytkownicy niechcący i nieświadomie pobierają oraz instalują adware. Z tego powodu ElementaryUnit i inne aplikacje tego typu nazywane są potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Wiadomo, że ta konkretna aplikacja jest rozpowszechniana za pośrednictwem fałszywego instalatora, który udaje instalator programu Adobe Flash Player.

ElementaryUnit adware

Często zdarza się, że adware wyświetla reklamy, które po kliknięciu otwierają podejrzane witryny. W niektórych przypadkach te reklamy mogą powodować pobranie lub nawet instalację niechcianej aplikacji poprzez uruchomienie określonych skryptów. Niektóre przykłady typów reklam wyświetlanych przez adware to banerowe, kuponowe, ankietowe, różne reklamy pop-up. Ponadto ElementaryUnit zmienia niektóre ustawienia przeglądarki na d2sri.com - adres fałszywej wyszukiwarki. Z reguły aplikacje promujące fałszywe wyszukiwarki zmieniają ustawienia przeglądarki, takie jak adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty. D2sri.com to fałszywa wyszukiwarka, ponieważ zapewnia wyniki generowane przez Yahoo - przekierowuje użytkowników do search.yahoo.com. Innym problemem związanym z ElementaryUnit jest to, że może odczytywać poufne informacje, takie jak dane karty kredytowej, hasła, numery telefonów i inne dane osobowe. Takie informacje mogą zostać wykorzystane do kradzieży tożsamości, kont osobistych, dokonywania oszukańczych zakupów, transakcji i/lub do innych złośliwych celów. To są główne powody, dla których aplikacja ElementaryUnit nigdy nie powinna być instalowana.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy ElementaryUnit
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:AdAgent-L [Adw]), AVG (MacOS:AdAgent-L [Adw]), ESET-NOD32 (wiele wykryć), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.h), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Istnieje wiele innych aplikacji, które działają podobnie do ElementaryUnit. Na przykład ProductiveRotator, ExpandedCommand i ChangeParameter. Z reguły mają one na celu generowanie przychodów dla programistów poprzez zbieranie różnych informacji, wyświetlanie reklam i/lub promowanie fałszywej wyszukiwarki (jej adresu). Często takie aplikacje są reklamowane jako przydatne i legalne. Jednak są one bezużyteczne dla ich użytkowników i mogą być przyczyną problemów, takich jak kradzieży tożsamości, strat pieniężnych, problemów związanych z prywatnością w internecie, bezpieczeństwem przeglądania itp.

Jak zainstalowano ElementaryUnit na moim komputerze?

Wiadomo, że ElementaryUnit można zainstalować za pomocą fałszywego instalatora, który rzekomo ma zainstalować Adobe Flash Player. Warto wspomnieć, że w niektórych przypadkach fałszywe instalatory mogą być zaprojektowane do instalowania złośliwego oprogramowania (np. ransomware, niektórych trojanów). Innym sposobem dystrybucji PUA jest uwzględnienie ich w konfiguratorach pobierania i/lub instalacji innych programów jako dodatkowych ofert. Ta metoda dystrybucji jest nazywana „sprzedażą wiązaną". Działa, gdy użytkownicy pobierają i/lub instalują programy, które mają dołączone PUA bez zmiany takich ustawień, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" lub innych. Ponadto niechciane aplikacje mogą zostać pobrane i/lub zainstalowane za pośrednictwem zwodniczych reklam zaprojektowanych do wykonywania określonych skryptów. Nie można tego jednak zrobić bez kliknięcia tych reklam.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zewnętrzne programy do pobierania, instalatory, nieoficjalne strony, sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule) itp. mogą być używane jako narzędzia do dystrybucji niechcianych, potencjalnie złośliwych aplikacji. Dlatego wszelkie programy i pliki należy pobierać wyłącznie z oficjalnych stron i za pośrednictwem bezpośrednich linków. Konfiguratory pobierania i/lub instalacji, które mają „Niestandardowe", „Zaawansowane" i inne ustawienia, mogą również służyć do rozsyłania niechcianych aplikacji. Zaleca się, aby zawsze sprawdzić powyższe ustawienia przed zakończeniem pobierania i/lub instalacji. Nie należy również klikać natrętnych reklam, które pojawiają się na różnych podejrzanych stronach: mogą one być przeznaczone do otwierania podejrzanych stron lub pobierania/instalowania niechcianego oprogramowania poprzez wykonywanie określonych skryptów. Wszelkie podejrzane, niechciane rozszerzenia, wtyczki i/lub dodatki zainstalowane w przeglądarce powinny zostać z niej odinstalowane. To samo dotyczy programów tego rodzaju, które są zainstalowane na komputerze. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany ElementaryUnit, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

D2sri.com przekierowuje do search.yahoo.com poprzez chunckapp.com (GIF):

d2sri.com redirects to search.yahoo.com via chunckapp.com

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji ElementaryUnit:

elementaryunit adware pop-up displayed once installation is done

Fałszywy instalator użyty do dystrybucji ElementaryUnit:

elementaryunit adware fake installer

ElementaryUnit zainstalowane na Safari:

elementaryunit adware safari extension

Folder zawartości ElementaryUnit:

elementaryunit adware contents folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware ElementaryUnit:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z ElementaryUnit z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy elementaryunit:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy elementaryunit z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy elementaryunit z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy elementaryunit z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy elementaryunit z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy ElementaryUnit kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy ElementaryUnit na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.