FacebookTwitterLinkedIn

Jak znaleźć twoje klucze do systemu Windows lub pakietu Office?

Jak znaleźć twoje klucze do systemu Microsoft Windows lub pakietu Office

Większość komercyjnego oprogramowania ma pewną formę ochrony, aby uniknąć nieautoryzowanego kopiowania i instalacji. Chociaż producenci oprogramowania używają różnych metod w celu osiągnięcia tego rodzaju ochrony, jednym z najbardziej powszechnych podejść jest poproszenie użytkownika o wprowadzenie klucza produktu lub numeru seryjnego, co ma miejsce zarówno w przypadku systemu Microsoft Windows, jak i pakietu Office.

W przypadku uaktualnienia z systemu Windows 7 lub 8, Windows 10 jest aktywowany automatycznie w trybie online. Nie musisz wprowadzać klucza produktu, ponieważ masz prawo do systemu Windows 10, gdyż posiada on oryginalne kopie poprzednich wersji systemu Windows (7. lub 8.). Jeśli jednak planujesz ponownie zainstalować system Windows, musisz znaleźć klucz produktu. Staraj się zapamiętać, jak kupiłeś system operacyjny Windows. Jeśli kupiłeś kopię systemu Microsoft Windows lub pakietu Office, pierwsze miejsce do wyszukiwania znajduje się na obudowie dysku CD lub DVD. Klucze produktu są zazwyczaj na naklejce i składają się z 25 znaków. Jeśli masz już zainstalowany komputer z zainstalowanym systemem Windows, poszukaj na swoim komputerze wielokolorowej naklejki. W przypadku pakietu Microsoft Office kluczem produktu powinna być naklejka na instalacyjnym dysku CD. Możesz również skontaktować się bezpośrednio z firmą Microsoft, aby uzyskać nowy klucz produktu. Alternatywnie istnieją inne sposoby pokazane w tym artykule.

how to find your microsoft windows or office product keys

Spis treści:

Wyodrębnij swój klucz przy pomocy Magical Jelly Bean Key Finder

Jeśli nie możesz znaleźć swojego klucza, ale oprogramowanie jest zainstalowane, użyj programu Magical Jelly bean Key Finder, darmowego narzędzia, które pobiera z rejestru klucz produktu użyty do zainstalowania systemu Windows. Posiada on również zaktualizowany społecznie plik konfiguracyjny, który pobiera klucze produktu dla wielu innych aplikacji. Kolejną cechą jest możliwość pobierania kluczy produktu dla niemożliwych do uruchomienia instalacji systemu Windows.

Pobierz go tutaj.

Zainstaluj program i uruchom go. Program skanuje wszystkie instalacje i znajduje powiązane klucze produktu, w tym Windows i Office. Po zakończeniu skanowania wyświetli twoje programy i informacje, w tym klucze produktu.

extract your product key using magical jelly bean key finder

[Wróć do Spisu treści]

Znajdź swój klucz produktu za pomocą wiersza polecenia lub PowerShell

Możesz odzyskać swój klucz produktu Windows, wprowadzając polecenie Command Prompt lub Powershell. Aby uzyskać klucz za pomocą wiersza polecenia, przejdź do wyszukiwania i wpisz "prompt". Po wyświetleniu okna wiersza polecenia wpisz: "wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey" i naciśnij Enter. Powinieneś zobaczyć swój klucz produktu poniżej.

find your product key using command prompt

Aby uzyskać swój klucz produktu za pomocą PowerShell, wpisz "power" w wyszukiwarce i kliknij go. Będziesz musiał wpisać inne polecenie dla tego, ale jest to ten sam proces, co w przypadku wiersza polecenia. Skopiuj ten wiersz i naciśnij Enter na klawiaturze:
"(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey".

find your product key using powershelgl

Te dwie metody mogą nie sprawdzić się dla niektórych użytkowników, ale ponieważ zajmuje to tylko minutę, powinieneś spróbować!

[Wróć do Spisu treści]

Znajdź swój klucz produktu za pomocą Notepad

Najpierw otwórz Notatnik. Możesz go szybko otworzyć, wpisując "Notatnik" w wyszukiwarce. Skopiuj i wklej poniższy tekst do pustego okna Notatnika, kliknij "Plik" i wybierz "Zapisz jako...".

Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")
MsgBox ConvertToKey(WshShell.RegRead("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId"))

Function ConvertToKey(Key)
Const KeyOffset = 52
i = 28
Chars = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"
Do
Cur = 0
x = 14
Do
Cur = Cur * 256
Cur = Key(x + KeyOffset) + Cur
Key(x + KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255
Cur = Cur Mod 24
x = x -1
Loop While x >= 0
i = i -1
KeyOutput = Mid(Chars, Cur + 1, 1) & KeyOutput
If (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i -1) Then
i = i -1
KeyOutput = "-" & KeyOutput
End If
Loop While i >= 0
ConvertToKey = KeyOutput
End Function

find your product key using notepad

Następnie wybierz, gdzie chcesz go zapisać i jak (jest to ważne). W "Zapisz jako typ:" wybierz "Wszystkie pliki", a następnie wybierz nazwę pliku. Użyj dowolnej nazwy, ale jako rozszerzenie wpisz ".vbs", aby zapisać go jako plik VBS.

find your product key using notepad step 2

Po zapisaniu pliku kliknij go dwukrotnie, a pojawi się twój klucz produktu.

find your product key using notepad step 33

[Wróć do Spisu treści]

Czy potrzebujesz klucza produktu, aby zainstalować Windows 10?

Microsoft zachowuje "cyfrowy podpis" twojego komputera od początkowej aktualizacji - rozpoznaje kombinację komponentów podczas czystej instalacji i automatycznie aktywuje system Windows. Na początku instalacji możesz pominąć ekran, który prosi o klucz produktu. System Windows 10 powinien być aktywowany, o ile nie wprowadzono większych zmian na twoim komputerze (takich jak zmiana płyty głównej).

[Wróć do Spisu treści]

Nie jesteś pewny, czy twój system operacyjny Windows jest aktywowany?

Niezależnie od tego, czy używasz systemu Windows 7, czy Windows 10, możesz łatwo sprawdzić, czy aktywowana jest twoja wersja systemu Windows. Kliknij prawym przyciskiem myszy "Ten komputer" (Windows 10) lub "Komputer" (Windows 7) i kliknij "Właściwości". Na dole okna właściwości zobaczysz, czy system Windows jest aktywowany.

is your windows activated?

[Wróć do Spisu treści]

Film pokazujący, jak znaleźć twoje klucze produktowe do systemu Windows lub pakietu Office:

[Początek strony]

▼ Pokaż dyskusję

Nasze przewodniki są bezpłatne. Jednak, jeśli chcesz wesprzeć naszą pracę, możesz wpłacić nam datek.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware