Wirus Sweet-Page.com

Znany również jako: Sweet-Page.com Porywacz przeglądarki
Typ: Porywacz przeglądarki
Poziom zniszczenia: Umiarkowana
Dystrybucja: Wysoki
Poziom zniszczenia

Instrukcje usuwania wirusa przekierowania Sweet-page.com

Sweet-page.com to porywacz przeglądarki stworzony przez firmę nazywaną Wify Technology Limited. To zmieniające ustawienia przeglądarek internetowych adware infiltruje przeglądarki internetowe użytkownika pobraniami bezpłatnego oprogramowania, zmianami strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na sweet-page.com. W czasie badań ten porywacz przeglądarki został wypromowany przy użyciu zwodniczego klienta pobierania oprogramowania, opracowanego przez DomaIQ. Użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że w dzisiejszych czasach większość stron internetowych z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania korzysta z klientów pobierania - małych programów, które oferują instalację niektórych reklamowanych wtyczek do przeglądarek z wybranym freeware. Internauci, którzy nie zwracają szczególnej uwagi na kroki pobierania bezpłatnego oprogramowania mogą łatwo skończyć instalacją porywacza przeglądarki sweet-page.com lub innej potencjalnie niechcianej aplikacji.

To adware jest szczególnie nieuczciwe, ponieważ zmienia skróty docelowe przeglądarek internetowych (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox) i tym samym blokuje próby zmiany przez użytkowników ich domyślnej strony domowej i wyszukiwarki. W czasie badań sweet-page.com przekierowywało użytkowników na search.yahoo.com – legalną wyszukiwarkę internetową, jednak użytkownicy komputerów powinni być świadomi faktu, że twórcy tego porywacza przeglądarki mogą przekierowywać użytkowników na złośliwe strony w każdym momencie. Tym samym zaleca się, aby wyeliminować tego porywacza przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych tak szybko, jak to możliwe.

wirus przekierowania sweet-page.com

Porywacz przeglądarki sweet-page.com jest identyczny z wcześniej odkrytymi adware, które przekierowywały użytkowników Internetu na to Do-search.com, Aartemis.com, isearch.omiga-plus.com i NationZoom.com. Aby uniknąć instalacji takich potencjalnie niepożądanych aplikacji, użytkownicy komputerów powinni być bardzo ostrożni podczas pobierania i instalowania wolnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy sprawdzić każdy etap pobierania i zrezygnować z instalacji reklamowanych wtyczek do przeglądarek, klikając na przycisk "odrzuć". Po zainstalowaniu niedawno pobranego bezpłatnego programu, zawsze wybierz "zaawansowane" lub "niestandardowe" opcje instalacji, zamiast "szybkich" lub "typowych". Krok ten może ujawnić instalację dołączonego adware. Jeśli Twoje przeglądarki internetowe już przekierowują na stronę sweet-page.com, wykorzystaj tę instrukcję usuwania i wyeliminuj adware zmieniające ustawienia przeglądarki ze swojego komputera.

Usuwanie wirusa Sweet-page.com:

Deinstalacja sweet-page.com z Panelu kontrolnego

Użytkownicy Windows 7:

Kliknij "Start" ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz "Panel sterowania".

Użytkownicy Windows XP:

Kliknij "Start", wybierz "Ustawienia" i kliknij "Panel sterowania". Zlokalizuj, a następnie kliknij "Dodaj lub usuń programy".

Użytkownicy Windows 8:

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz "Odinstaluj program".

W oknie odinstalowania programów: spójrz na "WPM17.8.0.3297", wybierz tę pozycję i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, które powodują przekierowanie przeglądarki na stronę sweet-page.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Aby przeskanować swój komputer, użyj zalecanego oprogramowania antyspyware. Usuń wszystkie wpisy, które ten program wykryje, aby upewnić się, że Twój komputer jest czysty od wszelkich możliwych infekcji spyware i malware.

Skanuj swój komputer w poszukiwaniu ewentualnych złośliwych infekcji

Pobierając wymienione na tej stronie oprogramowanie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności i Regulaminem. Wszystkie polecane przez nas produkty zostały dokładnie przetestowane i zatwierdzone przez naszych techników, jako jedne z najbardziej efektywnych rozwiązań dla usunięcia tego zagrożenia.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki Sweet-page.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Usuwanie wirusa Sweet-page.com z Internet Explorer:

Usuwanie skrótu docelowego sweet-page.com z Internet Explorer krok 1

Naprawa skrótu docelowego Internet Explorer:

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Internet Explorer. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Internet Explorer na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i wyeliminuj tekst (hxxp://www.sweet-page.com/...), który jest wpisany po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Usuwanie skrótu docelowego sweet-page.com z Internet Explorer krok 2

Zmiana strony domowej:

Usuwanie sweet-page.com ze strony domowej Internet Explorer

Kliknij "Narzędzia" (lub ikonę koła zębatego w programie Internet Explorer 9) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń Sweet-page.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu przeglądarki Internet Explorer.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie sweet-page.com z ustawień domyślnej wyszukiwarki Internet Explorer

Kliknij "Narzędzia" (lub ikonę koła zębatego w programie Internet Explorer 9) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawcy wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "sweet-page".

Jeśli nadal występują problemy z przekierowaniami na Sweet-page.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij przycisk "Start" i kliknij przycisk "Uruchom". W otwartym oknie wpisz "inetcpl.cpl". W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij przycisk Reset.

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz "inetcpl.cpl" i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij przycisk Reset.

Usuwanie wirusa Sweet-page.com z Google Chrome:

Usuwanie sweet-page.com ze skrótu docelowego Google Chrome krok 1

Naprawa skrótu docelowego Google Chrome:

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" skrótu własnego Google Chrome. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Google Chrome na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie pola docelowego zlokalizuj i usuń cały tekst (hxxp://www.sweet-page.com/...), który został wprowadzony po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Usuwanie sweet-page.com ze skrótu docelowego Google Chrome krok 2

Usuwanie powiązanych rozszerzeń przeglądarki Sweet-page.com:

Usuwanie powiązań sweet-page.com z rozszerzeń Google Chrome

Kliknij na ikonę koła zębatego (prawy górny róg ekranu), wybierz opcję "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj "Extended Protection" i "Lightning Newtab", zaznacz je i kliknij na ikonę kosza.

Zmiana strony domowej:

Usuwanie sweet-page.com ze strony domowej Google Chrome

Kliknij na ikonę klucza (koła zębatego) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony", umieść kursor myszy nad sweet-page.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie sweet-page.com z ustawień domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij ikonę "koła zębatego" (prawy górny róg) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami ...", usuń "sweet-page" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Usuwanie wirusa Sweet-page.com z Mozilla Firefox:

Usuwanie sweet-page.com ze skrótu docelowego Mozilla Firefox krok 1

Naprawianie skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Ten porywacz przeglądarki zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Mozilla Firefox. Aby rozwiązać ten problem – zlokalizuj skrót Mozilla Firefox na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i usuń cały tekst (hxxp://www.sweet-page.com/...) który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Usuwanie sweet-page.com ze skrótu docelowego Mozilla Firefox krok 2

Zmiana strony domowej:

Usuwanie sweet-page.com ze strony domowej Mozilla Firefox

Kliknij "Firefox" (w lewym górnym rogu okna głównego programu), a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń Sweet-page.com i wprowadź swoją preferowaną domenę.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz "sweet-page.com"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z przekierowaniami na Sweet-page.com, możesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz program Mozilla Firefox i w lewym górnym rogu głównego okna kliknij "Firefox". W otwartym menu rozwijanym wybierz Pomoc, a następnie kliknij przycisk Informacja rozwiązywania problemów. W otwartym oknie kliknij przycisk "Reset Firefox".

Komentarze 

 
#32 thx 2014-04-12 14:03
thx wielkie thxx thx thx
Cytować
 
 
#31 dario 2014-04-09 14:26
dzięki wreszcie się pozbyłem tego syfu miałem dość już, pól dnia zmarnowałem .
Cytować
 
 
#30 Kasia 2014-02-22 10:57
Doskonale wszystko wytłumaczone krok po kroku. Pozbyłam się tego dziadostwa mam nadzieję już na dobre.
Cytować
 
 
#29 JAKUB 2014-02-20 21:44
Dzięki za pomoc. Super poradnik !!!
Cytować
 
 
#28 Janusz 2014-02-12 13:04
Cytuję Lalka:
A u mnie nadal nie działa. Zrobiłam wszystko wobec instrukcji do chrome raz odinstalowałam i nadal mam sweet-home. Co robić?

Musisz dokonać naprawy skrótu docelowego we wszystkich skrótach (na pasku zadań na dole, na pulpicie itp.> to samo miałem i teraz nie mam.
Cytować
 
 
#27 volkalobo 2014-02-11 16:38
dziękuje bardzo
Cytować
 
 
#26 Łukasz 2014-02-09 22:22
Super instrukcja i jeszcze lepszy program usuwajacy robactwo :-)
DZIEKI
Cytować
 
 
#25 Robert 2014-02-09 13:04
Wielkie Dzięki.
Cytować
 
 
#24 Ewelina 2014-02-06 11:21
Super instrukcja!
Cytować
 
 
#23 jakub 2014-02-04 12:40
mi tez pomogło dzieki i polecam
Cytować
 
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasze przewodniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chcesz nas wesprzeć, możesz przesłać nam dotację.