Wirus Aartemis

Znany również jako: Aartemis Porywacz przeglądarki
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: <strong>Umiarkowana</strong>

Instrukcje usuwania wirusa Aartemis

Czym jest Aartemis?

Wirus Aartemis to termin używany do opisania porywacza przeglądarki, który zmienia przeglądarki internetowe użytkownika (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox), stronę domową i domyślne ustawienia wyszukiwarek zmieniając je na aartemis.com. To przekierowanie adware jest rozpowszechniane za pomocą zwodniczej metody marketingu oprogramowania nazywanej bundling – użytkownicy komputerów najczęściej instalują tego porywacza przeglądarki bez własnej zgody, podczas pobierania bezpłatnych programów. Użytkownicy Internetu powinni zdawać sobie sprawę z faktu, że w dzisiejszych czasach większość darmowych witryn pobierania używa klientów pobierania - małych programów, które zarządzają procesem pobierania wybranego wolnego oprogramowania. Klienci pobierania są również wykorzystywani do promowania bezpłatnych wtyczek do przeglądarek.

Internauci, którzy nie zwracają szczególnej uwagi na kroki pobierania wybranego wolnego oprogramowania mogą łatwo zakończyć instalację aartemisem lub inną potencjalnie niepożądaną aplikacją. Niektóre z bezpłatnych witryn pobierania oprogramowania korzystają z podejrzanych klientów pobierania, więc trudno jest zauważyć przycisk „decline", który jest używany do wyłączenia instalacji reklamowanych rozszerzeń przeglądarki. Podczas, gdy aartemis.com jest reklamowany jako użyteczna strona internetowa, w rzeczywistości nie jest zalecane, aby korzystać z tej strony do swoich codziennych poszukiwań internetowych - wyszukiwarka internetowa, która jest prezentowana na tej stronie jest przepełniona sponsorowanymi wynikami wyszukiwania, które mogą prowadzić do infekcji malware i wirusowymi. Jeśli Twoje przeglądarki internetowe przekierowują na aartemis.com, możesz być pewien, że Twój komputer jest zainfekowany adware. Zaleca się, aby wyeliminować je z przeglądarek internetowych.

Wirus Aartemis

Porywacz przeglądarki Aartemis jest podobny do innych adware, które zmieniają ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika np. Govome, Omiga Plus i wiele innych. Chociaż istnieje wiele adware, który zmieniają stronę domową użytkownika i domyślne ustawienia przeglądarki internetowej, aartemis jest szczególnie nieuczciwy ze względu na fakt, że pojawia się w pakiecie z obiektem pomocniczym przeglądarki (Wsys Control), który nie pozwala użytkownikowi cofnąć tych zmian. Ponadto zmienia skróty docelowe zainstalowanej przeglądarki internetowej. Zmiana ta jest również stosowana, aby zmusić użytkowników komputerów do odwiedzania aartemis.com. Aby uniknąć instalacji tego adware, użytkownicy komputerów powinni być bardzo uważni podczas pobierania darmowego oprogramowania. Jeśli pobieranie odbywa się za pomocą niektórych klientów pobrania, należy zrezygnować z instalacji promowanych wtyczek przeglądarki, klikając na przycisk „decline". Jeśli Twoje przeglądarki internetowe już przekierowują na tę stronę, użyj dołączonego przewodnika usuwania i eliminowania porywacza przeglądarki aartemis ze swojego komputera.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa Aartemis:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij "Start" ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz "Panel sterowania". Zlokalizuj "Programy i funkcje".

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij "Start", wybierz "Ustawienia" i kliknij "Panel sterowania". Zlokalizuj i kliknij "Dodaj lub usuń programy".

Użytkownicy Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 8

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz "Programy i funkcje".

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij “Finder” i w otwartym oknie wybierz “Aplikacje”. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz "Opróżnij kosz".

Deinstalacja Aartemis

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na "Wsys Control", wybierz tę pozycję i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń". Zauważ, że nie powinieneś pominąć tego kroku - "Wsys Control" to obiekt pomocniczy przeglądarki, który nie zezwala na zmianę ustawień przeglądarki internetowej.

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, które powodują przekierowania przeglądarki na stronę Aartemis.com, przeskanuj komputer w poszukiwaniu wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Aby przeskanować komputer użyj zalecanego oprogramowania antyspyware. Usuń wszystkie wpisy, które program ten wykrywa, aby upewnić się, że komputer jest czysty od wszelkich możliwych infekcji spyware i malware.

DOWNLOAD
Program do usuwania Aartemis

Pobierając wymienione na tej stronie oprogramowanie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności i Regulaminem. Wszystkie polecane przez nas produkty zostały dokładnie przetestowane i zatwierdzone przez naszych techników, jako jedne z najbardziej efektywnych rozwiązań dla usunięcia tego zagrożenia.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki Aartemis.com z przeglądarek:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechcianego dodatki przeglądarki:

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Internet Explorer logoUsuwanie wirusa Aartemis z Internet Explorer:

Usuwanie skrótu docelowego wirusa Aartemis z Internet Explorer

Naprawa skrótu docelowego Internet Explorer:

Porywacz przeglądarki Aartemis zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Internet Explorer. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Internet Explorer na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj tekst (hxxp://www.Aartemis.com/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Zmień stronę domową:

Usuwanie aartemis ze strony domowej Internet Explorer

 

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń Aartemis.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się po każdym uruchomieniu programu Internet Explorer.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie Aartemis z ustawień domyślnej wyszukiwarki  Internet Explorer

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz opcję "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawcy wyszukiwania" i ustaw "Google", "Bing" lub jakąkolwiek inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "aartemis".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus aartemis, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij "Start" i kliknij "Uruchom". W otwartym oknie wpisz "inetcpl.cpl". W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz "inetcpl.cpl" i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę „koła zębatego". Wybierz „Opcje internetowe".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę "Zaawansowane".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Google Chrome logoUsuwanie wirusa Aartemis z Google Chrome:

Usuwanie Aartemis ze skrótu docelowego Google Chrome

Naprawa skrótu docelowego Google Chrome:

Porywacz przeglądarki Aartemis zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Google Chrome. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Google Chrome na pulpicie, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na niego. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj wszystkie teksty (hxxp://www.aartemis.com/...), które są wprowadzone po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe".

Usuń rozszerzenia Aartemis powiązane z przeglądarką:

Usuwanie Aartemis z rozszerzeń Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz opcję "Narzędzia". Kliknij na "Rozszerzenia". Znajdź "Extended Protection" i "Lightning Newtab", zaznacz je i kliknij na ikonę kosza.

Zmień stronę domową:

Usuwanie Aartemis ze strony domowej Google Chrome

Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony". Umieść kursor myszy nad aartemis.com i kliknij symbol x. Teraz możesz dodać preferowaną stronę jako stronę domową.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie Aartemis z ustawień domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami ...", usuń "aartemis" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem wirus aartemis możesz zresetować swoje ustawienia Google Chrome. Kliknij na ikonę menu Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Narzędzia". Z otwartego menu wybierz "Rozszerzenia". W otwartym oknie wybierz "Ustawienia" (w lewym rogu ekranu). Przewiń do dołu ekranu. Kliknij link "Pokaż ustawienia zaawansowane....".

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - uzyskiwanie dostępu do ustawień

Po przewinięciu do dołu ekranu kliknij na przycisk "Reset ustawień przeglądarki".

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - ustawienia zaawansowane

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Google Chrome do domyślnych klikając przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - potwierdź, że chcesz przywrócić Chrome do domyślnych klikając przycisk Reset

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Mozilla Firefox logoUsuwanie wirusa Aartemis z Mozilla Firefox:

Usuwanie Aartemis ze skrótu docelowego Mozilla Firefox

Naprawa skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Porywacz przeglądarki Aartemis zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Mozilla Firefox. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Mozilla Firefox na pulpicie, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na niego. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj wszystkie teksty (hxxp://www.aartemis.com/...), które są wprowadzone po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Zmień stronę domową:

Usuwanie Aartemis ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby zresetować swoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń aartemis.com i wprowadź preferowaną domenę.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

W pasku adresu URL, wpisz about:config i naciśnij Enter.
Kliknij "I'll be careful, I promise!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "aartemis"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz "Reset", aby przywrócić domyślne wartości.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus aartemis, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę "Otwórz Menu Pomoc"firefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz "Informacje dotyczące rozwiązywania problemów".

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk "Reset Firefox".

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

safari browser logoJak usunąć wirus aartemis z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz  “Preferencje...”.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę „Rozszerzenia”. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę “Ogólne” i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę “Szukaj” i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu “Safari”. Z rozwijanego menu wybierz “Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz “całą historię” i kliknij przycisk “wyczyść historię”.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Podsumowanie:

Porywacz przeglądarki to typ adware, który zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę jego strony domowej i domyślnej wyszukiwarki internetowej na niechcianą stronę. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobieranie bezpłatnego oprogramowania. Podczas, gdy przekierowanie przeglądarki może się wydawać niskim ryzykiem infekcji bezpieczeństwa, użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że strony internetowe, do których zostają przekierowani często zawierają oszukańcze reklamy online, a wyszukiwarka internetowa, która jest prezentowana na takich stronach może przynosić podejrzane wyniki wyszukiwania internetowego. Korzystanie z takich stron internetowych dla swoich codziennych poszukiwań internetowych może łatwo skończyć się problemami prywatności, kradzieżą tożsamości lub infekcjami malware.

Komputer, który jest zainfekowany porywaczem przeglądarki jest narażony na infekcje bezpieczeństwa wysokiego ryzyka. Aby uniknąć dalszych problemów prywatności i bezpieczeństwa zaleca się usunięcie wszelkich zmieniających ustawienia przeglądarki internetowej adware jak najszybciej. Oto kilka przykładów klientów pobierania bezpłatnego oprogramowania, które są wykorzystywane w dystrybucji aartemis :

Menadżerowie pobierania bezpłatnego oprogramowania dystrybuujący porywaczy przeglądarki

Aby uniknąć instalacji aartemis bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, upewnij się, że rezygnujesz z instalacji reklamowanych pasków narzędzi i aplikacji, które mają na celu zmianę twojej strony domowej i domyślnej wyszukiwarki internetowej:

Odrzucanie instalacji porywaczy przeglądarki

Niektóre z wymienionych klientów pobierania bezpłatnego oprogramowanie nie pozwalają na pobranie bezpłatnego programu, jeśli wybrany użytkownik zdecyduje się odmówić instalacji oferowanych mu pasków narzędzi. W takich przypadkach zaleca się, aby anulować instalację i poszukać alternatywnego źródła pobierania.

Objawy wskazujące, że twoje przeglądarki internetowe są zainfekowane porywaczem przeglądarki:

  • Twoja strona domowa i/lub domyślna wyszukiwarka internetowa jest zmieniona.
  • Pojawienie się nowych pasków narzędzi.
  • Niska wydajność przeglądarek internetowych.
  • Dodane nowe Zakładki lub Ulubione.
  • Nie możesz zmienić swojej strony domowej lub domyślnej wyszukiwarki.
  • Widzisz reklamy online na swoim ekranie, które nie są obsługiwane przez stronę internetową.
  • Zostałeś przekierowany do strony, której nigdy nie zamierzałeś odwiedzać.

Jeśli posiadasz dodatkowe informacje na temat aartemis lub jego usunięcia, prosimy podziel się wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Nasze przewodniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chcesz nas wesprzeć, możesz przesłać nam dotację.