Wirus Aartemis

Znany również jako: Aartemis Porywacz przeglądarki
Typ: Porywacz przeglądarki
Poziom zniszczenia: Umiarkowana
Dystrybucja: Wysoki
Poziom zniszczenia

Instrukcje usuwania wirusa Aartemis

Wirus Aartemis to termin używany do opisania porywacza przeglądarki, który zmienia przeglądarki internetowe użytkownika (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox), stronę domową i domyślne ustawienia wyszukiwarek zmieniając je na aartemis.com. To przekierowanie adware jest rozpowszechniane za pomocą zwodniczej metody marketingu oprogramowania nazywanej bundling – użytkownicy komputerów najczęściej instalują tego porywacza przeglądarki bez własnej zgody, podczas pobierania bezpłatnych programów. Użytkownicy Internetu powinni zdawać sobie sprawę z faktu, że w dzisiejszych czasach większość darmowych witryn pobierania używa klientów pobierania - małych programów, które zarządzają procesem pobierania wybranego wolnego oprogramowania. Klienci pobierania są również wykorzystywani do promowania bezpłatnych wtyczek do przeglądarek.

Internauci, którzy nie zwracają szczególnej uwagi na kroki pobierania wybranego wolnego oprogramowania mogą łatwo zakończyć instalację aartemisem lub inną potencjalnie niepożądaną aplikacją. Niektóre z bezpłatnych witryn pobierania oprogramowania korzystają z podejrzanych klientów pobierania, więc trudno jest zauważyć przycisk „decline", który jest używany do wyłączenia instalacji reklamowanych rozszerzeń przeglądarki. Podczas, gdy aartemis.com jest reklamowany jako użyteczna strona internetowa, w rzeczywistości nie jest zalecane, aby korzystać z tej strony do swoich codziennych poszukiwań internetowych - wyszukiwarka internetowa, która jest prezentowana na tej stronie jest przepełniona sponsorowanymi wynikami wyszukiwania, które mogą prowadzić do infekcji malware i wirusowymi. Jeśli Twoje przeglądarki internetowe przekierowują na aartemis.com, możesz być pewien, że Twój komputer jest zainfekowany adware. Zaleca się, aby wyeliminować je z przeglądarek internetowych.

Wirus Aartemis

Porywacz przeglądarki Aartemis jest podobny do innych adware, które zmieniają ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika np. Govome, Omiga Plus i wiele innych. Chociaż istnieje wiele adware, który zmieniają stronę domową użytkownika i domyślne ustawienia przeglądarki internetowej, aartemis jest szczególnie nieuczciwy ze względu na fakt, że pojawia się w pakiecie z obiektem pomocniczym przeglądarki (Wsys Control), który nie pozwala użytkownikowi cofnąć tych zmian. Ponadto zmienia skróty docelowe zainstalowanej przeglądarki internetowej. Zmiana ta jest również stosowana, aby zmusić użytkowników komputerów do odwiedzania aartemis.com. Aby uniknąć instalacji tego adware, użytkownicy komputerów powinni być bardzo uważni podczas pobierania darmowego oprogramowania. Jeśli pobieranie odbywa się za pomocą niektórych klientów pobrania, należy zrezygnować z instalacji promowanych wtyczek przeglądarki, klikając na przycisk „decline". Jeśli Twoje przeglądarki internetowe już przekierowują na tę stronę, użyj dołączonego przewodnika usuwania i eliminowania porywacza przeglądarki aartemis ze swojego komputera.

Usuwanie wirusa Aartemis:

Deinstalacja Aartemis

Użytkownicy Windows 7:

Kliknij "Start" ("Logo Windows" w lewym dolnym rogu na pulpicie), wybierz "Panel sterowania".

Użytkownicy systemu Windows XP:

Kliknij przycisk "Start", wybierz "Ustawienia" i kliknij "Panel sterowania". Zlokalizuj, a następnie kliknij "Dodaj lub usuń programy".

Użytkownicy Windows 8:

Kliknij prawym przyciskiem myszy na lewy dolny róg ekranu i wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz "Odinstaluj program".

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na "Wsys Control", wybierz tę pozycję i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń". Zauważ, że nie powinieneś pominąć tego kroku - "Wsys Control" to obiekt pomocniczy przeglądarki, który nie zezwala na zmianę ustawień przeglądarki internetowej.

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, które powodują przekierowania przeglądarki na stronę Aartemis.com, przeskanuj komputer w poszukiwaniu wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Aby przeskanować komputer użyj zalecanego oprogramowania antyspyware. Usuń wszystkie wpisy, które program ten wykrywa, aby upewnić się, że komputer jest czysty od wszelkich możliwych infekcji spyware i malware.

Program do usuwania Wirus Aartemis

Pobierając wymienione na tej stronie oprogramowanie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności i Regulaminem. Wszystkie polecane przez nas produkty zostały dokładnie przetestowane i zatwierdzone przez naszych techników, jako jedne z najbardziej efektywnych rozwiązań dla usunięcia tego zagrożenia.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki Aartemis.com z przeglądarek:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechcianego dodatki przeglądarki:

Usuwanie wirusa Aartemis z Internet Explorer:

Usuwanie skrótu docelowego wirusa Aartemis z Internet Explorer

Naprawa skrótu docelowego Internet Explorer:

Porywacz przeglądarki Aartemis zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Internet Explorer. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Internet Explorer na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj tekst (hxxp://www.Aartemis.com/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Zmień stronę domową:

Usuwanie aartemis ze strony domowej Internet Explorer

 

Kliknij menu "Narzędzia" (lub ikonę koła zębatego w programie Internet Explorer 9) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń Aartemis.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się po każdym uruchomieniu programu Internet Explorer.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie Aartemis z ustawień domyślnej wyszukiwarki  Internet Explorer

Kliknij "Narzędzia" (lub ikonę koła zębatego w Internet Explorer 9) i wybierz opcję "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawcy wyszukiwania" i ustaw "Google", "Bing" lub jakąkolwiek inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "aartemis".

Jeśli nadal występują problemy z przekierowaniami na aartemis.com, możesz przywrócić ustawienia programu Internet Explorer na domyślne.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij "Start", kliknij przycisk "Uruchom". W otwartym oknie wpisz "inetcpl.cpl". W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij przycisk Usuń.

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows. W polu Rozpocznij wyszukiwanie wpisz "inetcpl.cpl" i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij przycisk Usuń.

Usuwanie wirusa Aartemis z Google Chrome:

Usuwanie Aartemis ze skrótu docelowego Google Chrome

Naprawa skrótu docelowego Google Chrome:

Porywacz przeglądarki Aartemis zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Google Chrome. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Google Chrome na pulpicie, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na niego. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj wszystkie teksty (hxxp://www.aartemis.com/...), które są wprowadzone po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe".

Usuń rozszerzenia Aartemis powiązane z przeglądarką:

Usuwanie Aartemis z rozszerzeń Google Chrome

Kliknij na ikonę koła zębatego (prawy górny róg ekranu) i wybierz opcję "Narzędzia". Kliknij na "Rozszerzenia". Znajdź "Ochrona rozszerzona" i "Lightning Newtab", zaznacz je i kliknij na ikonę kosza.

Zmień stronę domową:

Usuwanie Aartemis ze strony domowej Google Chrome

Kliknij na ikonę klucza (koła zębatego) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony". Umieść kursor myszy nad aartemis.com i kliknij symbol x. Teraz możesz dodać preferowaną stronę jako stronę domową.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie Aartemis z ustawień domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij na ikonę "koła zębatego" (prawy górny róg) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami ...", usuń "aartemis" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Usuwanie wirusa Aartemis z Mozilla Firefox:

Usuwanie Aartemis ze skrótu docelowego Mozilla Firefox

Naprawa skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Porywacz przeglądarki Aartemis zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Mozilla Firefox. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Mozilla Firefox na pulpicie, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na niego. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj wszystkie teksty (hxxp://www.aartemis.com/...), które są wprowadzone po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Zmień stronę domową:

Usuwanie Aartemis ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby zresetować swoją stronę domową, kliknij "Narzędzia", a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń aartemis.com i wprowadź preferowaną domenę.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

W pasku adresu URL, wpisz about:config i naciśnij Enter.
Kliknij "I'll be careful, I promise!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "aartemis"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz "Reset", aby przywrócić domyślne wartości.

Opcjonalny sposób:

Jeśli nadal występują problemy z przekierowaniami na aartemis.com, możesz przywrócić ustawienia przeglądarki Firefox na domyślne.

Otwórz program Mozilla Firefox. W lewym górnym rogu okna głównego kliknij przycisk "Firefox". W otwartym menu rozwijanym wybierz z menu Pomoc, a następnie kliknij na informacje dotyczące rozwiązywania problemów. W otwartym oknie kliknij przycisk "Reset Firefox".

Podsumowanie:

Porywacz przeglądarki to typ adware, który zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę jego strony domowej i domyślnej wyszukiwarki internetowej na niechcianą stronę. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobieranie bezpłatnego oprogramowania. Podczas, gdy przekierowanie przeglądarki może się wydawać niskim ryzykiem infekcji bezpieczeństwa, użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że strony internetowe, do których zostają przekierowani często zawierają oszukańcze reklamy online, a wyszukiwarka internetowa, która jest prezentowana na takich stronach może przynosić podejrzane wyniki wyszukiwania internetowego. Korzystanie z takich stron internetowych dla swoich codziennych poszukiwań internetowych może łatwo skończyć się problemami prywatności, kradzieżą tożsamości lub infekcjami malware.

Komputer, który jest zainfekowany porywaczem przeglądarki jest narażony na infekcje bezpieczeństwa wysokiego ryzyka. Aby uniknąć dalszych problemów prywatności i bezpieczeństwa zaleca się usunięcie wszelkich zmieniających ustawienia przeglądarki internetowej adware jak najszybciej. Oto kilka przykładów klientów pobierania bezpłatnego oprogramowania, które są wykorzystywane w dystrybucji Wirus Aartemis:

Menadżerowie pobierania bezpłatnego oprogramowania dystrybuujący porywaczy przeglądarki

Aby uniknąć instalacji Wirus Aartemis bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, upewnij się, że rezygnujesz z instalacji reklamowanych pasków narzędzi i aplikacji, które mają na celu zmianę twojej strony domowej i domyślnej wyszukiwarki internetowej:

Odrzucanie instalacji porywaczy przeglądarki

Niektóre z wymienionych klientów pobierania bezpłatnego oprogramowanie nie pozwalają na pobranie bezpłatnego programu, jeśli wybrany użytkownik zdecyduje się odmówić instalacji oferowanych mu pasków narzędzi. W takich przypadkach zaleca się, aby anulować instalację i poszukać alternatywnego źródła pobierania.

Objawy wskazujące, że twoje przeglądarki internetowe są zainfekowane porywaczem przeglądarki:

  • Twoja strona domowa i/lub domyślna wyszukiwarka internetowa jest zmieniona.
  • Pojawienie się nowych pasków narzędzi.
  • Niska wydajność przeglądarek internetowych.
  • Dodane nowe Zakładki lub Ulubione.
  • Nie możesz zmienić swojej strony domowej lub domyślnej wyszukiwarki.
  • Widzisz reklamy online na swoim ekranie, które nie są obsługiwane przez stronę internetową.
  • Zostałeś przekierowany do strony, której nigdy nie zamierzałeś odwiedzać.

Jeśli posiadasz dodatkowe informacje na temat Wirus Aartemis lub jego usunięcia, prosimy podziel się wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Komentarze 

 
#2 Nika 2013-12-31 10:18
Dzięki, pomogło. Na win8.1 wystarczyło usunąć przez panel to g... na a. Tego drugiego nie było
Cytować
 
 
#1 ck 2013-12-16 23:34
dziękuję, pomogło!
Cytować
 
Dodaj komentarz


Nasze przewodniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chcesz nas wesprzeć, możesz przesłać nam dotację.