Avast Premium Security

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

Avast Premium Security box

Działa z: Windows 7/8/8.1/10 (32-bitowym i 64-bitowym)

Oficjalna witryna Avast Premium Security

Wielu innych producentów programów antywirusowych oferuje niezwykle szeroką gamę produktów, których funkcje rosną wraz ze wzrostem ceny. Avast obrał zupełnie inny kierunek i ograniczył płatne opcje do dwóch, a jeśli dołączysz bezpłatny program antywirusowy, firma oferuje tylko trzy produkty. Produkt, który jest kotwicą i który przyciągnie uwagę konsumentów, to Avast Premium Security. Powstaje pytanie, czy Premium Security dorówna konkurentom takim jak Kaspersky, Bitdefender i Norton? Od samego początku Premium Security jest już droższy niż niektórzy z jego konkurentów i wymaga dużych zasobów w porównaniu z innymi produktami najwyższego poziomu. Premium Security sprawdza się dobrze pomimo pewnych swoich minusów i woli dla potrzeb konsumentów.

Wygląd Avast Premium Security:

Avast Premium Security Appearance

Zakres produktu

Podczas modernizacji i zmiany nazw produktów, dawni klienci mogą się zastanawiać, co się stało, a co ważniejsze, czy otrzymają podobny produkt. Na szczęście podejście Avast do usprawnienia zasięgu do trzech opcji z pewnością zapobiegnie paraliżowi opcji. Jeśli chodzi o koszt Premium Security, wynosi on 69,99 $ rocznie na jeden komputer. Pakiet licencji wielokrotnej jest dostępny w cenie 89,99 $ rocznie na maksymalnie dziesięć komputerów. Avast Ultimate kosztuje 99,99 $ rocznie na jedno urządzenie lub 119,99 $ na maksymalnie dziesięć komputerów. Premium Security można zainstalować na urządzeniach z systemem Windows, iOS i Android, ale zgodnie ze stroną Avast Ultimate, można go zainstalować tylko na komputerach z systemem Windows. Różnica między Premium Security a Ultimate polega na tym, że Ultimate posiada wszystkie dodatkowe funkcje, a także usługę VPN.

Dla porównania, sztandarowa oferta Kaspersky, która jest najbliższym odpowiednikiem Premium Security, kosztuje 59,99 $, a Bitdefender - 44,99 $. Na szczęście Premium Security oferuje wiele funkcji, które powinny przekonać niektórych i obecnych klientów do kontynuacji korzystania z Avast. Funkcje te obejmują bezpieczną dwukierunkową zaporę ogniową, ochronę kamery internetowej, skanowanie w poszukiwaniu luk, bezpieczną przechowalnię haseł, hartowaną przeglądarkę Avast, bezpieczną przeglądarkę zapewniającą bezpieczniejszą bankowość internetową, ochronę przed phishingiem, ochronę przed ransomware, niszczarkę plików oraz automatyczną aktualizację aplikacji, która zapewnia ich aktualność. Chociaż Premium Security jest kosztowny, nie ma żadnych ukrytych kosztów, które są błogosławieństwem, ponieważ znalezienie innego zakupu, którego nie planujesz, może być irytujące.

Ochrona antywirusowa

W przeszłości Avast był często krytykowany za to, że wartość płatnej wersji otrzymuje się za darmo. Recenzenci często po prostu polecają bezpłatną wersję. Tym razem jest inaczej i Premium Security odróżnia się od bezpłatnej wersji na kilka bardzo ważnych sposobów. Bezpieczna przeglądarka jest niezbędna dla każdego, kto korzysta z bankowości internetowej. Jeśli to czytasz, istnieje duża szansa, że ​​to robisz. Przeglądarka dodaje bezpieczny kanał piaskownicy do kanałów bankowych, zapobiegając kradzieży danych uwierzytelniających za pomocą rejestratorów kluczy i trojanów bankowych. Przeglądarka zawiera również blokery reklam i modułów śledzących, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo i prywatność użytkowników.

Zapora ogniowa jest wspomniana krótko powyżej. Zapora ogniowa dostarczana przez Avast jest znacznie bardziej wszechstronna niż zapora dostarczana z Windows Defender, ponieważ pozwala na ustalanie określonych reguł dla niektórych aplikacji, a także zabezpieczanie komponentów na poziomie systemu, takich jak RDP (Remote Desktop Protocol) i DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol). Dla tych, którzy są w ruchu i polegają na łączeniu się z hotspotami Wi-Fi, kawiarniami i lotniskami. Premium Security pozwala na zmianę statusu sieci z publicznego na prywatny.

Podobnie jak wiele innych produktów na rynku, Premium Security ma moduł ochrony przed ransomware. Ponieważ wiele innych ma podobną funkcję, nie oznacza to, że jest ona mniej ważna, biorąc pod uwagę plagę ransomware wpływającego na użytkowników komputerów prywatnych i korporacyjnych. Moduł Avast zapobiega modyfikowaniu, usuwaniu i szyfrowaniu ważnych plików, a mianowicie dokumentów i zdjęć przez ransomware i ogólnie niezaufane aplikacje. Premium Security obejmuje również zwiększone bezpieczeństwo kamery internetowej za pomocą Webcam Shield. Ta funkcja uniemożliwia aplikacjom i malware dostęp do kamery internetowej komputera bez twojej zgody. Po włączeniu Webcam Shield, niezaufane aplikacje nie mogą przechwytywać obrazów ani filmów ani wysyłać treści poza komputer, co zagrażałoby twojej prywatności.

Wydajność antywirusowa

Avast zawsze był niezawodnym i doskonałym wykonawcą w niezależnym teście laboratoryjnym. Silnik szkodliwego oprogramowania Avast stale należy do najlepszych produktów testowanych przez AV-TEST, AV-Comparatives i SE Labs. Silnik malware jest wspólny zarówno dla produktów bezpłatnych, jak i płatnych, więc niezależnie od tego, który produkt został wybrany, testy stanowią świetną podstawę dla wydajności oferowanej ochrony. Jest to przecież główny powód zakupu oprogramowania antywirusowego.

W teście AV-Comparatives Real-World w czasie rzeczywistym przeprowadzonym od lipca do października 2019 roku, silnik złośliwego oprogramowania Avast zablokował 99,3% malware, w którym tylko 0,7% malware zdołało zaatakować system. Tam, gdzie Avast nie uzyskał tak dobrych wyników, otrzymał fałszywie pozytywne wyniki, które są po prostu nie-złośliwymi aplikacjami wykrytymi jako szkodliwe. Było ich osiem, a sam wynik był jednym z najwyższych wśród najlepszych. W stosunku do innych marek Bitdefender miał dwa fałszywe alarmy, a Kaspersky zero. W teście AV-Comparatives Malware Protection Test z września 2019 roku Avast zablokował 100% znanego malware podnosząc siedem fałszywych alarmów. Podsumowując, są to doskonałe wyniki, a Avast został uznany za jednego z najlepszych pod względem ochrony przed malware. Jedynym prawdziwym obszarem do niepokoju były fałszywie pozytywne wyniki.

Niezależne niemieckie laboratorium AV-Test przeprowadza także szereg testów silników antywirusowych malware. Ostatni test przeprowadzony w październiku 2019 roku wykazał, że silnik Avast zdobył 100% w kategorii świata rzeczywistego. Ten sam wynik uzyskano we wrześniu. W rzeczywistych testach AV-Test ocenia, w jaki sposób produkty bronią się przed atakami dnia zerowego dystrybuowanymi za pośrednictwem poczty elektronicznej lub metod online. W testach na znanym i rozpowszechnionym malware wykorzystano ponad 25 000 próbek, Avast uzyskał wynik 99,6% w październiku i 100% we wrześniu. Tak dobry wynik pomógł zapewnić, że Avast został uznany przez laboratorium za jeden z najlepszych produktów.

Wreszcie, londyńskie SE Labs wykazało, że Avast chronił 98 na 100 ekspozycji na malware, z 3% wskaźnikiem błędnej identyfikacji legalnego oprogramowania. Avast ponownie znalazł się w czołówce najlepszych na świecie z wynikiem AAA, najwyższym przyznanym przez laboratorium. SE Labs przeprowadzają trzy testy dotyczące domowych produktów antywirusowych, są to: dokładność ochrony, uzasadniona dokładność, a następnie łączna ocena całkowitej dokładności. Avast uzyskał odpowiednio 94%, 100% i 98%. Uzasadnione testy dokładności wymagają pewnego wyjaśnienia. Testy te mają na celu sprawdzenie zdolności produktu do wykrywania legalnych aplikacji i adresów URL.

Instalacja i interfejs

Po pobraniu instalatora i rozpoczęciu procesu instalacji użytkownicy zostaną zapytani, czy chcieliby zainstalować zahartowaną przeglądarkę Secure Browser. Zaleca się, aby zrobić to, ponieważ jest to przydatne narzędzie do uzupełnienia bezpieczeństwa w Internecie. Po zainstalowaniu użytkownicy są witani ciemnoszarym, zielonym i fioletowym interfejsem, który jest znakiem Avast. Ogólnie interfejs jest intuicyjny i łatwy w użyciu, jednak występują pewne dręczące problemy. Niektóre ustawienia zapory są rozproszone między kartą Zapora i karta Ochrona. Dla tych, którzy chcą dostosować swoje użytkowanie, byłoby lepiej, gdyby wszystkie ustawienia były zawarte w jednej karcie, a mianowicie w sekcji Zapora. Użytkownicy znajdą również linki do narzędzi SecureLine VPN i AntiTrack Premium, ale wymagają one oddzielnej subskrypcji lub licencji Ultimate.

Zrzuty ekranu Avast Premium Security:

Avast Premium Security main screen Avast Premium Security protection Avast Premium Security scan Avast Premium Security privacy Avast Premium Security performance

Wymagania systemowe:

  • Windows 10, 8.1, 8, 7 (SP2) (32- lub 64-bitowy)
  • 1 GB RAM
  • 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

WAŻNE: Avast Premium Security nie jest obsługiwany (nie jest kompatybilny, nie można go zainstalować i nie będzie działać) w systemie DOS, wersjach systemu Microsoft Windows wcześniejszych niż Windows 7, systemach operacyjnych Microsoft Windows Server lub jakichkolwiek innych nieokreślonych jako obsługiwane.

Wpływ na system

To może być najbardziej surowo oceniany aspekt każdego produktu antywirusowego. Konsumenci oczekują najwyższej ochrony bez większego wpływu na wydajność systemu, najlepszej, jak to tylko możliwe. Jest to czynność równoważna, często niedoceniana, gdy jest wykonywana właściwie. Tutaj wydajność ponownie mierzą AV-Comparatives i AV-TEST Avast uzyskał dobre wyniki w AV-Comparatives, zajmując 4 miejsce w rankingu pod względem wpływu na system. Test AV był mniej pochlebny, a Avast uzyskał więcej punktów niż standard branżowy, a produkt uznano za mający średni wpływ na wydajność systemu.

Wniosek

Firma zrobiła sobie wiele korzyści, usprawniając asortyment produktów. Podczas gdy inne firmy prawie zatłaczają konsumentów wieloma opcjami, pozostawiając ich pod ogromem dostępnych opcji, Premium Security oferuje szeroką gamę dodatkowych i przydatnych funkcji w zakresie, w jakim firma pozbyła się niektórych swoich wcześniejszych minusów związanych z pobieraniem bezpłatnej wersji. To był problem, z którym firma borykała się od lat, a mianowicie wspaniały bezpłatny produkt bez powodu, aby kupować którąkolwiek z płatnych wersji. Zarówno usprawnienie asortymentu, jak i bogactwo przydatnych funkcji pomogły uciszyć tę krytykę.

Avast Premium Security zapewnia również wysoki poziom ochrony dzięki takim funkcjom, jak moduł antyransomware, który chroni przed najbardziej rozpowszechnionymi zagrożeniami. Świadczą o tym liczne dobre lub świetne niezależne wyniki laboratoryjne. Wprawdzie wpływ na system może nie być tak dobry, jak mógłby być, ale produkt jest nadal świetnym zakupem i działa zgodnie z reklamą, a nawet lepiej. Jednak w obecnym punkcie cenowym konkurenci tacy jak Kaspersky, Bitdefender i Norton pojawią się jako bardziej atrakcyjne opcje dla nowych nabywców. Mówi się, że rabaty na produkty Avast można znaleźć stosunkowo łatwo, co z pewnością pomoże przekonać tych, którzy widzą przeszkody na drodze do Premium Security.

Kliknij, aby opublikować komentarz