Bitdefender Antivirus Plus 2020

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Bitdefender Antivirus Plus 2020 box

Działa z: Windows 7/8/8.1/10 (32-bitowym i 64-bitowym)

Oficjalna witryna Bitdefender Antivirus Plus 2020

Często, gdy recenzenci i dziennikarze oceniają Bitdefender i ich najnowsze oferty programów antywirusowych, ich opinie, takie jak „stosunek jakości do ceny", są obsesyjne. Biorąc pod uwagę produkt oferowany przez Bitdefender, te stwierdzenia są całkowicie prawdziwe. Bitdefender konsekwentnie oferuje wspaniałe rozwiązanie antywirusowe za mniej niż ich konkurenci. Czy Antivirus Plus 2020 kontynuuje ten trend?

Krótka odpowiedź brzmi: tak. Firma chciała jednak dodać dodatkowe funkcje i sprawić, by istniejące działały wydajniej. W licznych testach Bitdefender był często najszybszy w przeprowadzaniu skanów, a jednocześnie nie marnował zasobów systemowych. W opiniach recenzentów jest to zawsze postrzegane jako zwycięstwo, ale pomijając wydajność, Antivirus Plus 2020 oferuje funkcje, które każdy świetny produkt oferował w przeszłości, oraz kilka innych. Na przykład kompilacja Total Security dla systemu Windows zapewnia użytkownikom dostęp do antywirusa, zapory ogniowej, filtru spamu, blokowania złośliwych stron, ochrony bankowości internetowej, kontroli rodzicielskiej, ograniczonej sieci VPN, menedżera haseł, szyfrowania plików, bezpiecznego usuwania plików, czyszczenia komputera i optymalizacji, a to tylko niektóre z ogólnych funkcji.

Wygląd oprogramowania antywirusowego Bitdefender Antivirus Plus 2020:

Bitdefender Antivirus Plus 2020 appearance

Rodzina produktów

Podobnie jak w przypadku wielu innych ofert, Bitdefender oferuje wielopoziomową linię produktów, która zaczyna się od bezpłatnej wersji, która jest zasadniczo silnikiem antywirusowym. Bezpłatna wersja zapewnia ochronę przed malware, a także moduł ochrony przed phishingiem i oszustwami. To miły dodatek, ponieważ wiele ofert na rynku zapewnia wykrywanie i usuwanie malware. To wersje płatne naprawdę zwiększają zakres oferowanej ochrony. Pierwszy płatny poziom, Antivirus Plus, oferuje nieograniczonego menedżera haseł, skaner sieci Wi-Fi, niszczarkę plików, wzmocnioną przeglądarkę internetową oraz nową funkcję ochrony prywatności Bitdefender. Będzie to kosztować użytkownika 40 $ rocznie na jeden komputer. Alternatywnie, dostępne są oferty licencyjne na 10 komputerów w cenie 80 $. Ta cena jest niezwykle konkurencyjna dla tak w pełni funkcjonalnego produktu.

Następny jest Bitdefender Internet Security, który jest oferowany wyłącznie dla systemu Windows, w przeciwieństwie do innych ofert, które można zainstalować również na komputerach Mac. Internet Security dodaje kontrolę rodzicielską, szyfrowanie plików, dwukierunkową zaporę ogniową, ekrany antyspamowe i kamerę internetową oraz ochronę mikrofonu. Internet Security kosztuje 60 $ na jeden komputer i 90 $ na 10 komputerów, co sprawia, że Internet Security jest prawdopodobnie najlepszym stosunkiem jakości do ceny obecnie w tym zakresie. Total Security stanowi trzecią płatną warstwę oraz można go zainstalować na komputerach Mac i urządzeniach z Androidem. Total Security pochodzi z aplikacji Bitdefender do przeglądania stron internetowych i aplikacji śledzenia telefonów na iPhone'y i iPady. Te dodatkowe funkcje oczywiście zwiększają koszt, a biorąc pod uwagę szeroką gamę urządzeń oferta Total Security kosztuje 90 $ na 5 oddzielnych urządzeń lub 100 $ na 10 urządzeń. Dla osób korzystających z systemu Windows Internet Security jest z pewnością najlepszym wyborem funkcji w porównaniu do kosztów.

Bitdefender oferuje również Pakiet Rodzinny, który jest rozszerzoną licencją Total Security na 15 systemów za 120 $ rocznie. Na tym etapie należy zauważyć, że wszystkie płatne produkty zawierają oprogramowanie VPN Bitdefender, chociaż jest ograniczone. W obecnej postaci VPN jest ograniczony do 200 MB dziennie, ale możesz zapłacić kolejne 40 $ rocznie za nieograniczoną usługę. To samo w sobie nie jest złą ceną za VPN. Biorąc to pod uwagę, Bitdefender oferuje nowy produkt na rok 2020 - Premium Security – z nieograniczoną obsługą VPN i priorytetową obsługą techniczną w standardzie. Premium Security kosztuje 150 $ na 10 urządzeń, co jest dobrym wyborem dla kogoś, kto szuka VPN i oprogramowania antywirusowego.

Ochrona antywirusowa i funkcje

Sieci VPN i tratwa pełna innych funkcji to produkty o wartości dodanej, które stają się coraz bardziej popularne wśród innych dostawców i produktów. Jednak głównym problemem oprogramowania jest ochrona przed złośliwym oprogramowaniem. Pierwszą linią obrony oferowaną przez Bitdefender jest funkcja skanowania. Skaner jest również wyposażony w monitor heurystyczny przeznaczony do wykrywania zachowań malware, a nie określonych plików. W świecie, w którym zmieniały się złośliwe oprogramowanie i częściej pojawiają się nowsze wersje, analiza behawioralna szybko staje się koniecznością. Aby pomóc w zdolności skanera do prawidłowej identyfikacji malware i usunięcia go z systemu, Bitdefender przesyła zagrożenia na swoje serwery. Powoduje to, że definicje są aktualizowane kilka razy dziennie i wysyłane do 500 milionów systemów aktualnie działających Bitdefender.

Kolejną funkcją, która zasługuje na szczególną uwagę, jest funkcja Bezpiecznych plików Bitdefender. Ta funkcja umieszcza pliki w określonym folderze, który nie pozwala na dokonywanie żadnych zmian ani modyfikacji w nich. Ta funkcja jest połączona z modułem Ransomware Remediation, który kopiuje te pliki, więc w przypadku infekcji ransomware bezpieczne pliki można łatwo odzyskać. Funkcja Bezpieczne Pliki została skrytykowana za nadgorliwość i uniemożliwianie użytkownikom wykonywania codziennych operacji, takich jak rozpakowywanie pliku, który jest automatycznie umieszczany w folderze. Tę funkcję można wyłączyć, jak prawie wszystkie funkcje, a jej ogólne użycie zostanie określone przez użytkownika.

Nowością w 2020 roku jest rozszerzenie przeglądarki Antyśledzenie, które Total Security automatycznie ładuje do przeglądarek zainstalowanych w systemie. Rozszerzenie jest obecnie kompatybilne z Internet Explorer, Chrome, Firefox i Opera z planami rozszerzenia kompatybilności na Edge po wydaniu wersji opartej na Chromium. Podstawową operacją rozszerzenia jest to, że śledzi i informuje użytkownika o wszystkich czasach, w których blokowało moduły śledzące na odwiedzanych stronach internetowych. Tym, co wyróżnia ofertę Bitdefender, jest sposób, w jaki rozszerzenie porządkuje informacje o prywatności. Po kliknięciu rozszerzenia podczas odwiedzania strony internetowej otrzymujesz mnóstwo informacji o próbie śledzenia. U góry znajduje się całkowita liczba zablokowanych modułów śledzących, a także czas ładowania strony bez nich. Poniżej użytkownik może zobaczyć, które zablokowane moduły śledzące są wynikiem reklam, analiz, interakcji z klientami, mediów społecznościowych itp.

Wydajność antywirusowa

Wszystkie płatne produkty Bitdefender korzystają z tego samego silnika złośliwego oprogramowania, więc niezależnie od wybranego pakietu wykrywanie malware i jego usuwanie będzie takie samo we wszystkich obszarach. Do celów testowych sam silnik jest sprawdzany przez niezależne laboratoria testowe, które publikują swoje wyniki w różnych porach roku. Wykonane testy dostarczają konsumentom cennych informacji na temat działania produktów antywirusowych w przypadku ataku. W tych Bitdefender zwykle osiąga wyniki znacznie powyżej średniej, ale nie bezbłędnie, jak robiły to niektóre inne marki w przeszłości. W testach AV-Labs przeprowadzonych w maju i czerwcu 2019 roku na Windows 10, niemieckie laboratorium wykazało, że Bitdefender wykrył 100% znanych i rozpowszechnionych próbek malware. Jednak w testach, które testowały obronę dnia zerowego, Bitdefender uzyskał 98,8% w teście czerwcowym, ale idealną ocenę w maju. Microsoft, Norton i Trend Micro bezbłędnie zdobyły punkty w tych testach, stawiając Bitdefendera o krok lub dwa w tyle.

Pod względem fałszywych trafień Bitdefender zarejestrował trzy z nich. Fałszywie pozytywne, łagodne oprogramowanie zostało wykryte jako malware. Jednocześnie Kaspersky, Microsoft i Trend Micro nie zgłosiły jednego fałszywie pozytywnego wyniku. Od 2017 roku Bitdefender nie uzyskał doskonałych wyników w testach wykrywania Labs trzy z 60 razy. Pomimo braku uzyskania 100% we wszystkich testach, taka spójność jest świadectwem silnika malware opracowanego przez Bitdefender. W tym okresie jedynym sprzedawcą, który osiągnął bezbłędne wyniki w tym względzie, jest Norton, przy czym wszyscy inni rejestrowali wyniki niepełne.

Kolejnym laboratorium postrzeganym jako świetny punkt odniesienia dla wydajności jest AV-Comparative. Tutaj znowu Bitdefender uzyskał dobre wyniki w testach austriackiego laboratorium. Kaspersky zdołał wykryć 100%, a Bitdefender uzyskał wynik ponad 99,9%. W testach Bitdefender zarejestrował dwa fałszywe alarmy w porównaniu do żadnego z Kaspersky w testach przeprowadzonych od lutego do maja tego roku. Żaden dostawca oprogramowania antywirusowego nie był w stanie bezbłędnie przejść wszystkich testów od 2017 roku, więc punktacja w latach dziewięćdziesiątych plasuje Bitdefender w najwyższym wyniku percentyla.

Wpływ na system

Jedną z głównych zalet zakupu Bitdefender jest bardzo dobry czas skanowania przy minimalnym wpływie na wydajność sprzętu. Ich pomiar zależy wyłącznie od komputera z oprogramowaniem, ale przeprowadzono testy, które wykazały, że wyniki testu porównawczego zostały osiągnięte w nieco ponad osiem sekund. Wzrosło to do 9,4% po zainstalowaniu Total Security na maszynie testowej. Następnie szybkie skanowanie trwało kolejne 9 sekund, umieszczając Bitdefender w wielu przypadkach wśród najlepszych ofert konkurencji. Wykonanie pełnego skanu na całym urządzeniu trwało konsekwentnie około 15 minut przy pierwszym skanowaniu, co ponownie jest porównywalne z konkurencją. Od tego momentu pełny skan konsekwentnie zajmował mniej niż 3 minuty.

Instalacja i interfejs

Zgodnie z oczekiwaniami instalacja dowolnego oprogramowania antywirusowego powinna być prosta, łatwa i szybka. Są to rzeczy, których konsumenci zwykle oczekują od oprogramowania. Bitdefender spełnia te oczekiwania. Po zainstalowaniu głównego instalatora o wadze 11 MB zwykle zajmuje to dodatkowe pięć lub sześć minut. Jeśli wystąpi problem, Bitdefender oferuje wsparcie online 24/7 z opcjami obsługi telefonicznej, czatu w przeglądarce i e-mailowej z 24-godzinnym czasem reakcji dla wszystkich tych, którzy nie chcą płacić za Premium Security.

Po zainstalowaniu użytkownicy zaznajomieni z produktem zostaną przywitani do bardzo podobnego, jeśli nie dokładnie tego samego interfejsu, jak poprzednio. Jeśli to działa, dlaczego to zmieniać? Oprogramowanie antywirusowe nie jest miejscem do eksperymentowania z interfejsem, zwłaszcza gdy istnieje wiele potrzebnych funkcji. Interfejs jest zdominowany przez pięć głównych zadań bezpieczeństwa, a mianowicie: zalecenie skanowania, szybkie skanowanie, VPN, ochronę innych systemów i bezpieczną przeglądarkę Safepay. W razie potrzeby użytkownik może dodać szóste zadanie swojego wyboru. Po lewej stronie znajduje się Ochrona danych skanowania, Luka w zabezpieczeniach, Zapora ogniowa, AntiSpam, Ochrona przed zagrożeniami i ransomware z dalszymi opcjami dostępnymi za pośrednictwem tych opcji. Podsumowując, dostosowanie pakietu i jego zachowanie zajmuje tylko kilka minut.

Zrzuty ekranu oprogramowania antywirusowego Bitdefender Antivirus Plus 2020:

Bitdefender Antivirus Plus 2020 dashboard Bitdefender Antivirus Plus 2020 protection Bitdefender Antivirus Plus 2020 privacy Bitdefender Antivirus Plus 2020 settings Bitdefender Antivirus Plus 2020 support

Wymagania systemowe

  • System operacyjny: Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1, Windows 8, Windows 8.1 i Windows 10
  • Procesor: Intel CORE 2 Duo (2 GHz) lub równoważny procesor
  • Pamięć (RAM): 2 GB
  • Dostępne wolne miejsce na dysku twardym: 2,5 GB wolnego miejsca
  • Internet Explorer w wersji 10 lub wyższej

Kontrola rodzicielska Premium

Kontrola rodzicielska Premium nie obejmuje żadnego pakietu oferowanego przez Bitdefender, ale jest oferowana jako usługa o wartości dodanej. Zaprojektowana jako produkt, który zapobiega cyberprzemocy i potencjalnie niebezpiecznym zachowaniom dzieci, aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję opartą na urządzeniach do znajdowania wzorów prześladowania, prób spotykania się z dziećmi poza domem i nagich zdjęć. Aplikacja nie blokuje złego zachowania, ale informuje rodzica, że na urządzeniu dzieje się coś złego. Nie dzieli też z rodzicami tym, co dziecko wysyła lub odbiera. Ta funkcja kosztuje dodatkowo 50 $ oprócz kosztów wybranego pakietu.

Wniosek

Bitdefender Antivirus Plus 2020 jest kompletnym pakietem, co do którego nie ma wątpliwości. W połączeniu ze skutecznym silnikiem szkodliwego oprogramowania i funkcjami bezpieczeństwa w zależności od opłaconego pakietu, użytkownicy mogą być pewni, że poczynili ogromne postępy w zabezpieczaniu swojego systemu lub urządzenia. Kolejną ważną zaletą są szybkie czasy skanowania i wpływ na wydajność sprzętu. Stanowi to atrakcyjny punkt sprzedaży. Z tych powodów Bitdefender nadal jest doskonałym wyborem wśród rynku, który również chce prześcignąć konkurencję.

Kliknij, aby opublikować komentarz