ESET NOD32 Antivirus 2020

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

ESET NOD32 Antivirus 2020 box

Działa z: Windows 7/8/8.1/10 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows Home Server (64-bitowym)

Oficjalna witryna ESET NOD32 Antivirus 2020

Firma ESET została założona w 1987 roku na Słowacji i od momentu założenia stała się firmą pomagającą w zabezpieczaniu komputerów na całym świecie. Obecnie oferuje rozwiązania antywirusowe dla systemów Windows, Mac i Android, a także dostosowane rozwiązania biznesowe. Dla przeciętnego użytkownika domowego, dostosowane do potrzeb rozwiązanie biznesowe może być lekcją starożytnej greki. Z tego powodu to właśnie NOD32 Antivirus 2020 ESET będzie głównym testowanym produktem..

Oferta firmy ESET jest corocznym pretendentem do uzyskania tytułu najlepszego produktu w określonych kategoriach i generalnie zawsze znajduje się w pierwszej dziesiątce publikacji, dla których jest sprawdzana. Ta konsekwencja pomogła wyrobić firmie ESET reputację w zakresie tworzenia skutecznych i niezawodnych produktów z roku na rok, a także zdobyć bogate doświadczenie z dziesięcioleci udanych operacji biznesowych. Innym powodem reputacji jest brak zauważalnego wpływu na system nawet na starszych komputerach, co stało się znakiem rozpoznawczym oprogramowania antywirusowego najwyższego poziomu.

Wygląd oprogramowania antywirusowego ESET NOD32 2020:

Appearance of ESET NOD32 Antivirus

Zakres produktów

Podobnie jak wielu konkurentów ESET, firma oferuje wiele poziomów w swoim asortymencie. ESET oferuje również pakiety dla urządzeń Mac i Android, a także produkty obejmujące wiele urządzeń na wielu platformach. Jeśli chodzi o opcje dla systemu Windows, ESET oferuje podstawowy program antywirusowy NOD32, który kosztuje 39,99 $ za jedną licencję na jeden rok. Użytkownicy mogą kupić do pięciu licencji za 79,99 $. NOD32 obejmuje ochronę przed phishingiem, blokowanie eksploitów, ochronę UEFI i ochronę przed ransomware. Kolejną opcją dla użytkowników systemu Windows jest Internet Security, która kosztuje 49,99 $ za jedną licencję, a maksymalnie dziesięć licencji można kupić za 139,99 $. Internet Security zawiera wszystkie funkcje programu NOD32 Antivirus i wiele innych. Jest to najpopularniejszy produkt firmy ESET. Dodatkowe funkcje obejmują ochronę bankową, zaporę ogniową, kontrolę rodzicielską, komponent antyspamowy oraz ochronę kamery internetowej. Firma oferuje również pakiet Smart Security Premium, który zawiera wszystkie wyżej wymienione funkcje, a także narzędzia do zarządzania hasłami i szyfrowania obrazu. Jedna licencja Smart Security Premium kosztuje 59,99 $, a maksymalnie 10 licencji jest dostępnych w cenie 149,99 $.

W przypadku komputerów Mac, ESET oferuje podobny asortyment w tej samej cenie jak w przypadku opcji Windows. Zamiast nazywać się tak samo, opcje dla komputerów Mac są nazywane ESET Cyber ​​Security i ESET Cyber ​​Security Pro oraz wycenione tak samo jak ich kuzyni Windows. Jedną z kluczowych różnic między zakresami było to, że w przypadku Cyber ​​Security Pro można kupić do dziesięciu licencji, które kosztują 139,99 $. Wersje komputerów Mac mają kilka osobnych funkcji dla użytkowników komputerów Mac, w tym tryb prezentacji, automatyczne aktualizacje i kontrolę nośników wymiennych, które użytkownicy komputerów Mac mogą uznać za przydatne, ale nie odróżniające od siebie wyraźnie wersje Windows i Mac.

Na urządzenia z Androidem ESET oferuje Mobile Security, która jest wersją bezpłatną lub płatną, oferującą więcej funkcji wartych swojej ceny. Mobile Security kosztuje 14,99 $ za jedno urządzenie z licencjami na pięć urządzeń za kwotę 74,95 $. Wersja premium obejmuje funkcje śledzenia lokalizacji, ochrony przed phishingiem i zabezpieczeniami przed kradzieżą ponad to, co oferuje wersja bezpłatna. Wreszcie, najwyższą ofertą firmy ESET jest Smart Security Premium, którą można zainstalować na wielu platformach. Jedna licencja kosztuje 59,99 $, trzy kosztują 99,99 $, a dziesięć licencji jest dostępnych w cenie 149,99 $. Oprócz możliwości instalacji Smart Security na wielu urządzeniach i platformach, pakiet zawiera również komponenty ESET Secure Data i Menedżera haseł.

Ochrona antywirusowa

Nawet wybierając NOD32 lub odpowiednik Mac, Cyber ​​Security, użytkownicy zrobią wielkie postępy w zabezpieczaniu swoich komputerów przed różnymi zagrożeniami złośliwego oprogramowania, z którymi obecnie się spotykają. Aby to zrobić skutecznie, ESET nie tylko skanuje w poszukiwaniu zagrożeń, ale także w poszukiwaniu podejrzanych zachowań. Jest to czasami nazywane monitorowaniem heurystycznym, w celu zapobiegania infekcjom malware. W celu uzupełnienia tego ESET automatycznie aktualizuje definicje wirusów na bieżąco, a także chroni przed zagrożeniami dnia zerowego. Tego właśnie oczekują konsumenci od silników złośliwego oprogramowania, a ESET uzupełnia poziom ochrony oferowany przez szereg funkcji.

Funkcje te obejmują Ransomware Shield, która stosuje monitorowanie oparte na zachowaniu z tradycyjną technologią skanowania antywirusowego w celu wykrywania i zapobiegania modyfikowaniu oraz szyfrowaniu plików przez ransomware. Inne funkcje obejmują skaner UEFI (Unified Extensible Firmware Interface), który pomaga zapobiegać utrzymywaniu się malware. Malware UEFI, które jest złośliwym oprogramowaniem, które może przetrwać ponowne uruchomienie i ponowną instalację systemu oraz stało się coraz bardziej aktualnym zagrożeniem. Jeszcze więcej funkcji bezpieczeństwa obejmuje moduł antyspamowy, który zapobiega zhakowaniu serwerów pocztowych oraz zaporę ogniową, która zapobiega połączeniom z niezaufanymi sieciami.

Posiadanie szerokiej gamy dodatkowych funkcji jest wspaniałe, ale ostatecznie produkt antywirusowy jest oceniany pod kątem skuteczności ochrony przed infekcjami malware. To pytanie zadają trzy niezależne laboratoria, które sprawdzają silniki złośliwego oprogramowania. ESET jest jednym z tych produktów testowanych wiele razy w ciągu roku przez AV-Comparatives, AV-Test i SE Labs. W testach AV-Comparative z października 2019 roku, silnik malware ESET uzyskał 98,4% w teście w świecie rzeczywistym pod względem zablokowanego złośliwego oprogramowania. 1,6% próbek malware zmiażdżyło system i zarejestrowano dwa fałszywe alarmy. Oznaczało to, że ESET nie uzyskał tak dobrych wyników w porównaniu z konkurentami takimi jak Kaspersky i Bitdefender, którzy zablokowali odpowiednio 99% i 100%.

Ostatni test silnika ESET został przeprowadzony w grudniu 2017 roku przez AV-Test. Wtedy ESET zablokował 100% znanych i rozpowszechnionych odmian malware w tym czasie, a 98,9% zagrożeń dnia zerowego rozprzestrzeniało się za pośrednictwem poczty e-mail i wektorów online. Interesujące byłoby zobaczenie późniejszych wyników testu AV-Test dla bieżącej iteracji silnika malware ESET. Należy jednak zauważyć, że historycznie ESET był konsekwentnym pod względem wyników testów. SE Labs stwierdziło, że produkt znalazł w nim 100% próbek malware.

Instalacja i interfejs

Jak spodziewali się zarówno użytkownicy ESET, jak i konsumenci, instalacja oprogramowania powinna być prosta. ESET ponownie sprawdza się w tym zakresie. Wystarczy przejść na ich oficjalną stronę internetową, kliknąć link do pobrania, a następnie instalator rozpocznie pobieranie. Po zainstalowaniu ESET zaktualizuje się i przeprowadzi szybkie skanowanie. Plik instalacyjny waży mniej niż 4 MB, a instalacja oprogramowania zajmuje 3 minuty w zależności od systemu. Instalator pozwoli również użytkownikom wstępnie wybrać funkcje, zaznaczając je lub usuwając ich zaznaczenie.

Interfejs jest intuicyjny i stosunkowo łatwy w użyciu. W przeszłości firma ESET była krytykowana za utrudnianie nawigacji w interfejsach, niż jest to konieczne, oferując szeroki wybór opcji. Z biegiem lat firma usprawniła interfejs, nie ograniczając opcji, jeśli oferuje bardziej niezawodne funkcje. Pozwala to przeciętnym użytkownikom uzyskać z produktu to, czego chcą, a ci, którzy lubią majsterkować przy każdym ustawieniu, również się nie rozczarują. To wszystko sprawia, że ​​produkt ESET ma wysoką ocenę pod względem łatwości użytkowania, a nie jest to coś, z czego firma ESET była znana w przeszłości.

Interfejs przedstawia wszystko w łatwych do naśladowania i nawigowania kartach. Skanowanie, ochrona bankowości i płatności oraz ochrona sieci domowej tworzą główne zakładki z innymi opcjami dostępnymi po lewej stronie. Jeśli chodzi o opcję skanowania, jest to najprawdopodobniej najczęściej używana funkcja każdego oprogramowania antywirusowego. Można dzięki niej skanować każdy plik i folder. Oprócz standardowych opcji skanowania, takich jak skanowanie inteligentne, skanowanie menu kontekstowego, skanowanie szczegółowe, można korzystać z zaawansowanych funkcji skanowania. Po skanowaniu możesz wybrać szereg akcji, w tym brak akcji, zamknięcie, ponowne uruchomienie, uśpienie lub hibernację.

Zrzuty ekranu programu antywirusowego ESET NOD32 2020:

ESET NOD32 Antivirus home ESET NOD32 Antivirus scan ESET NOD32 Antivirus tools ESET NOD32 Antivirus computer protection ESET NOD32 Antivirus internet protection

Wymagania systemowe

Twój system powinien spełniać następujące wymagania sprzętowe i programowe, aby program antywirusowy ESET NOD32 działał optymalnie:

Obsługiwane procesory

  • Procesor 32-bitowy (x86) z zestawem instrukcji SSE2 lub procesor 64-bitowy (x64), 1 GHz lub wyższy

Obsługiwane systemy operacyjne

  • Microsoft® Windows® 10
  • Microsoft® Windows® 8.1
  • Microsoft® Windows® 8
  • Microsoft® Windows® 7 SP1 z ostatnimi aktualizacjami Windows
  • Microsoft® Windows® Home Server 2011 64-bitowy

Inne

  • Do aktywacji i aktualizacji programu ESET NOD32 Antivirus wymagane jest połączenie internetowe.

Wpływ na system

W porównaniu do niektórych konkurentów, ESET wywiera bardzo niewielki wpływ na system operacyjny i sprzęt. Dzięki około 650 megabajtom miejsca na dysku twardym i 100 MB pamięci RAM w trybie bezczynności ESET nie wymaga dużej mocy obliczeniowej do prawidłowego działania. W Menedżerze zadań dodaje 2 do 3 procesów powyżej tego, co dodaje system operacyjny i inne oprogramowanie. W niektórych testach odnotowano wzrost o 10% w szczytowych czasach użytkowania. Ten niewielki wpływ na system został dodatkowo potwierdzony w Teście wydajności AV-Comparatives. ESET uzyskał ocenę „bardzo szybki" we wszystkich kategoriach oprócz jednej, w której uzyskał ocenę „szybki". Jeśli chodzi o wpływ systemu w październikowych testach, ESET uzyskał 98,7 z 1,3 wpływem na system. To był najlepszy ze wszystkich testowanych produktów.

Wspaniały wybór pomimo drobnych wad

Jednym z głównych minusów, które wskazać u ESET, jest strona ich obsługi klienta. W chwili pisania tego tekstu wydaje się, że nie ma opcji pomocy technicznej 24/7 ani pomocy telefonicznej. Obecnie firma oferuje obszerną bibliotekę i obsługę poczty e-mail. Tutaj inni konkurenci mają przewagę w zakresie obsługi klienta przez czat, e-mail i telefon. Podczas gdy ESET ma dobrą obecność w mediach społecznościowych, inne firmy oferują wymienione wcześniej formy wsparcia.

Wniosek

Pomimo braku obsługi klienta, drobnych uchybień w ostatnich rzeczywistych testach malware AV-Comparatives oraz kilku drobnych wad, oferowany produkt jest najwyższej klasy. Jeśli szukasz rozwiązania antywirusowego zapewniającego doskonałą ochronę przy minimalnym wpływie na system, ESET może być dla ciebie wyborem. Jeśli szukasz więcej funkcji, możesz rozważyć na przykład VPN, Kaspersky i Bitdefender. Jeśli jesteś zmuszony wybrać produkt dla systemu Windows lub Mac, Internet Security i Cyber Security Pro są warte inwestycji.

Kliknij, aby opublikować komentarz