Kaspersky Anti-Virus 2020

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

Kaspersky Anti-virus 2020 box

Działa z: Windows 7/8/8.1/10 (32-bitowym i 64-bitowym)

Oficjalna witryna oprogramowania antywirusowego Kaspersky Anti-Virus 2020

Każdego roku Kaspersky wydaje pakiety oprogramowania antywirusowego, które plasują się w pobliżu najlepszych, jeśli nie są najlepszymi w danym roku. Ten rok nie jest wyjątkiem. Asortyment produktów na 2020 rok jest ponownie doskonałym wyborem dla konsumentów w każdym budżecie. Być może bardziej imponująca jest firma, której produkty, pomimo zarzutów związanych z rządem rosyjskim i koniecznością przeniesienia działalności do Szwajcarii, pozostają imponująco spójne.

Kaspersky Anti-Virus 2020 dla Windows oferuje pełną ochronę z szeroką gamą funkcji, w zależności od wybranego pakietu. Jednym z minusów jest brak funkcji zawartych w pakietach niższego poziomu. Pod tym względem Bitdefender pobił Kaspersky, ponieważ konsumenci znajdą w asortymencie Bitdefender lepszą wartość na niższych poziomach. Ogólnie rzecz biorąc, trudno jest kłócić się z kimś, jeśli wybrałby antywirus Kaspersky do ochrony swojego komputera. Kaspersky jest teraz również liderem tego pakietu, ponieważ zastosował uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla kont online, co pokazuje, że w oprogramowaniu można wdrożyć najlepsze praktyki bezpieczeństwa w celu zapewnienia bezpieczniejszej obecności online.

Wygląd Kaspersky Anti-Virus 2020:

Kaspersky Anti-Virus 2020 appearance

Asortyment produktów

Podobnie jak w przypadku większości oferowanego dziś dobrego i wspaniałego oprogramowania antywirusowego, każde ma ten sam silnik złośliwego oprogramowania w całej linii produktów. Oznacza to, że nawet bezpłatna wersja programu Kaspersky Anti-Virus, która wcześniej nazywała się bezpłatne oprogramowanie antywirusowe Kaspersky, teraz o nazwie Kaspersky Security Cloud Free, jest wyposażona w ten sam silnik malware, co produkty wyższego poziomu. Jeśli potrzebujesz tylko podstawy, Security Cloud Free jest dobrą opcją, ponieważ nawet ona obejmuje menedżera haseł i oprogramowanie klienckie Kaspersky dla usługi Secure Connection VPN. Należy pamiętać, że menedżer haseł jest ograniczony do 15 danych logowania. Nieograniczony pakiet można kupić za 15 $ rocznie lub nieograniczona usługa jest standardowo dostarczana z Total Security. VPN jest również ograniczony do 200 MB dziennie lub 300 MB. Jeśli masz konto My Kaspersky online możesz kupić nieograniczony pakiet za 30 $ rocznie, co jest stosunkowo tanie w porównaniu do innych wyspecjalizowanych usług VPN.

Pierwsza płatna licencja to oprogramowanie antywirusowe Kaspersky z ceną początkową 60 $ rocznie i może być ono zainstalowane na trzech do dziesięciu osobnych komputerach. Ochrona antywirusowa obejmuje ochronę przed atakami typu phishing i spyware, która może aktywnie skanować załączniki wiadomości e-mail, sprawdzać podatność na zagrożenia, a także wykonywać funkcje, których oczekuje się od modułów ochrony przed atakami typu phishingowego i spyware. Użytkownicy powinni zwracać uwagę, ponieważ wielu dostawców i partnerów Kaspersky Lab często sprzedaje oprogramowanie antywirusowe za znacznie niższą cenę niż cena katalogowa, dlatego zaleca się, abyś szukał okazji. Tutaj Kaspersky konkuruje bezpośrednio z Bitdefender, ponieważ jego oferta zawiera więcej funkcji i sprawia, że ​​produkt Kaspersky wygląda bardziej atrakcyjnie.

Kolejny poziom to Kaspersky Internet Security, który zaczyna się od 80 $ rocznie i jest dostarczany z licencjami na trzy do dziesięciu komputerów. Główną zaletą tego pakietu jest to, że zawiera oprogramowanie dla komputerów Mac, urządzeń z Androidem oraz iPhone'ów i iPadów. Oprogramowanie może chronić przed niechcianymi aplikacjami i porwaniem kamery internetowej. Pakiet zawiera także zaostrzoną przeglądarkę Kaspersky Safe Money i ograniczoną kontrolę rodzicielską.

Teraz Kaspersky przenosi się na wyższy poziom dzięki Kaspersky Total Security w cenie 90 $ rocznie z licencją trzy komputery. Więcej licencji można kupić po różnych cenach, które wynoszą 100 $ za pięć komputerów osobistych i 150 $ za dziesięć. Total Security obejmuje funkcję tworzenia kopii zapasowych, szyfrowania i niszczenia plików, ochrony przed atakiem ransomware oraz obejmuje kontrolę rodzicielską opartą na sieci Web.

Na tym samym poziomie co Total Security, Kaspersky oferuje także internetowy pakiet bezpieczeństwa o nazwie Kaspersky Security Cloud, który kosztuje 90 $ rocznie. Pakiety mają nieograniczone możliwości korzystania z menedżera haseł, do 500 MB danych VPN dziennie i niektóre funkcje ochrony tożsamości. Pakiet rodzinny kosztuje 150 $ za maksymalnie 20 urządzeń i zapewnia lepszą kontrolę rodzicielską. Oprogramowanie zabezpieczające Kaspersky działa z systemami Windows 7 do 10, macOS 10.12 do 10.14, Android 4.2 Jelly Bean i nowszymi oraz iOS 11 lub nowszymi. Oprogramowanie ochronne dla systemu iOS jest wyposażone w moduł do śledzenia zgubionych lub skradzionych urządzeń, a także ma moduł do filtrowania złośliwych witryn internetowych. Na razie Linux nie jest obsługiwany przez produkty Kaspersky.

Oferowana ochrona

W kwestii ochrony Kaspersky Lab ma dobrą reputację. Aby wzmocnić ochronę oferowaną przez firmę, oprogramowanie wykonuje mieszankę skanów, próbując objąć wszystkie bazy. Ponadto Kaspersky stosuje monitorowanie heurystyczne, które pozwala oprogramowaniu wykrywać podejrzane zachowanie i złośliwy kod. Ponadto firma stosuje modele sztucznej inteligencji w celu lepszej analizy w centrali firmy, która z kolei wysyła aktualizacje definicji malware do 400 milionów użytkowników kilka razy dziennie. Kaspersky, widząc zagrożenie, jakie stanowią ataki bez plików i ataki na system uruchamiania Unified Extensible Firmware Interface (UEFI), dodał lepsze sposoby wykrywania i ograniczania takich zagrożeń.

Kolejną interesującą funkcją zapewniającą ochronę w świecie rzeczywistym jest Kontrola aplikacji Kaspersky Lab, która określa ograniczenia dotyczące tego, jakie programy mogą, a które nie mogą działać. Domyślnie Kontrola aplikacji uruchomi tylko zaufane aplikacje. Ponadto oprogramowanie dla każdego elementu ma trzy poziomy intensywności skanowania i tryb gier, który działa z grami, filmami, a nawet dużymi arkuszami kalkulacyjnymi Excel. Obserwator systemu obserwuje pierwsze oznaki ataku ransomware. W najgorszych sytuacjach, jeśli wszystko inne zawiodło, Dysk Ratunkowy Kaspersky może ponownie uruchomić system z napędu flash USB i usunąć wszelkie pozostałe infekcje. Należy pamiętać, że Dysk Ratunkowy jest osobnym produktem i należy go pobrać osobno.

Wydajność antywirusowa

Z roku na rok Kaspersky osiąga doskonałe wyniki w niezależnych testach laboratoryjnych i w tym roku nie było inaczej. Jednym z największych osiągnięć firmy Kaspersky Lab w tym zakresie jest liczba uzyskanych wyników fałszywie dodatnich, których nie ma w ostatnich rundach testów. Wyniki niemieckiego laboratorium AV-Test wykazały, że Kaspersky uzyskał bezbłędnie 100% zarówno w kategorii znanego szkodliwego oprogramowania, jak i kategorii dnia zerowego w cyklu testów w maju i czerwcu. Podobne wyniki uzyskał Norton, Trend Micro i Windows Defender jednak Norton miał trzy fałszywie pozytywne wyniki. Imponujące, że od 2017 roku Kaspersky tylko raz nie uzyskał doskonałej oceny. Podsumowując, firma nie uzyskała 100% w jednym z 60 testów.

Wyniki austriackiego laboratorium AV-Comparatives były równie imponujące jak AV-Test, a w cyklu testowym od lutego do maja 2019 roku firma wykryła 100% malware online bez fałszywych wyników pozytywnych. W cyklu testowym od czerwca do października silnik malware firmy Kaspersky zablokował 99,1%. Choć nie jest to doskonały wynik, wciąż plasuje on produkt w kategorii najlepiej działających. Wreszcie londyńska firma SE-Labs przyznała Kaspersky najwyższą ocenę w testach przeprowadzonych od kwietnia do czerwca 2019 roku. Razem z ESET, Windows Defender i Norton wykrył 100% złośliwego oprogramowania bez fałszywych wyników pozytywnych. Można argumentować, że oferta Microsoftu pobiła inne, ponieważ udało się zablokować wszystkie napotkane malware, podczas gdy inne zneutralizowały niewielki, a nie całkowity procent.

Funkcje bezpieczeństwa

Jak wspomniano powyżej, w zależności od tego, który pakiet został zakupiony przez konsumenta, różne są jego funkcje. Nawet jeśli konsument zdecyduje się na bezpłatną wersję, pakiet nadal może blokować witryny wyłudzające informacje, które używają skróconych adresów URL za pomocą komponentu antyphishingowego. Internet Security to miejsce, w którym pojawia się wiele bardziej przydatnych funkcji, w tym podstawowe funkcje kontroli rodzicielskiej, dwukierunkowa zapora ogniowa oraz funkcje antyszpiegowskie, takie jak ochrona przed porwaniem kamery internetowej. Internet Security zawiera ponadto ustawienie Prywatne przeglądanie i rozszerzenia dla Internet Explorer, Firefox i Chrome. Bezpieczne Pieniądze to zapewne funkcja, która będzie najczęściej używana, a przynajmniej być powinna. Jest to zahartowana przeglądarka Kaspersky, która wymusza stosowanie szyfrowania HTTPS i blokuje typowe ataki sieciowe oraz ma wirtualną klawiaturę, aby zapobiec kradzieży danych uwierzytelniających przez keyloggery.

Total Security dodaje następnie nieograniczoną wersję Menedżera haseł i lepszą kontrolę rodzicielską dzięki Safe Kids Premium. Ten komponent pozwala rodzicom monitorować korzystanie z Facebooka, blokując nieodpowiednie treści i lokalizować telefony swoich dzieci. Co więcej, rodzice mogą ustawić limity czasu na ekranie telefonu, tabletu i komputera, miejmy nadzieję, pomagając w upewnieniu się, że dzieci przynajmniej odrobią pracę domową. Total Security jest również wyposażony w funkcję kopii zapasowej i przywracania, która umożliwia kopiowanie ważnych plików i chroni je przed atakami ransomware. Domyślnie tworzy kopie zapasowe Moich dokumentów, zdjęć, filmów i muzyki z innymi plikami, które użytkownik mógł dodać. Jest ograniczony w tym sensie, że nie można w ten sposób wykonać kopii zapasowej pełnych dysków.

Gdy pakiet jest połączony z firmowym kontem online My Kaspersky, możesz użyć nowego uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) w celu lepszej ochrony konta online. Składnik działa na serwerze, który wysyła na telefon SMS z jednorazowym kodem wymaganym do zalogowania. Zgodnie z najlepszą wiedzą autora, Kaspersky jako pierwszy wdrożył to i udostępnił swoim klientom. Badacze bezpieczeństwa często narzekają, że użytkownicy powinni, ale nie używają uwierzytelniana składnikowego, jeśli to możliwe. Dobrze jest widzieć, że firma podejmuje inicjatywę, aby ułatwić użytkownikom stosowanie lepszych nawyków bezpieczeństwa.

Wpływ na zasoby

Pomimo powyższego wyciągnięto negatywny wniosek, że Bitdefender oferuje lepszy produkt niż oferta średniego poziomu firmy Kaspersky. Kolejnym minusem, który można wyrównać w szczególności w Total Security, jest to, że wymaga on dużej ilości zasobów komputera i często trwa dłużej niż skanowanie u konkurencji. Pierwsze skanowanie może potrwać nawet 10 minut, w zależności od systemu. To samo w sobie nie jest straszne i plasuje się na równi z innymi pakietami na rynku. Różnica pojawiła się, gdy oprogramowanie zindeksowało skany systemu. Pełne skany spadły o ponad połowę. Biorąc to pod uwagę, Szybkie Skany były wykonywane niezwykle szybko, osiągając niespełna minutę. AV-Comparatives również ma wynik wydajności, w którym Kaspersky Total Security uzyskał 7,9. Dla porównania był nieco lepszy niż Bitdefender 8.3, ale zbladł w porównaniu do McAfee na poziomie 0.8.

Instalacja i interfejs

Proces instalacji rozpoczyna się od instalatora wymagającego pobrania 2,5 MB. Po zakończeniu tego procesu zostanie pobrany główny instalator o pojemności 125 MB. Po zakończeniu program wykona szybkie skanowanie, a następnie zainstaluje cały produkt. Po zainstalowaniu całego produktu użytkownicy mogą zrezygnować ze zbierania danych o złośliwym oprogramowaniu i zagrożeniach z systemu użytkownika.

Interfejs jest taki, jakiego mogli spodziewać po Kaspersky wszyscy użytkownicy produkt. Główny ekran zawiera zielony znacznik wyboru i osiem głównych zadań z przodu, a aktualne zalecenia dotyczące bezpieczeństwa znajdują się powyżej. W Total Security będą to odpowiednio skanowanie, aktualizacja bazy danych, bezpieczne pieniądze, menedżer haseł, ochrona prywatności, tworzenie kopii zapasowych i przywracanie, kontrola rodzicielska oraz dostęp do konta My Kaspersky. Do innych dodatków można łatwo przejść w kategorii Więcej narzędzi. Dostosowywanie skanów jest również łatwe i na ogół nawet ci, którzy nie używają często komputerów, nie powinni mieć problemów z nawigacją w interfejsie i korzystaniem z produktu.

Zrzuty ekranu oprogramowania antywirusowego Kaspersky 2020:

Kaspersky Anti-Virus 2020 main screen Kaspersky Anti-Virus 2020 scan Kaspersky Anti-Virus 2020 reports Kaspersky Anti-Virus 2020 more tools Kaspersky Anti-Virus 2020 on-screen keyboard

Wymagania systemowe:

Dla wszystkich urządzeń

 • Wymagane połączenie z Internetem - w celu aktywacji i aktualizacji produktu oraz dostępu do niektórych funkcji

Dla komputerów stacjonarnych i laptopów z systemem Windows®

 • 1500 MB wolnego miejsca na dysku twardym
 • Microsoft® Internet Explorer® 10 lub wyższy
 • Microsoft .NET Framework 4 lub nowszy
 • Microsoft Windows 10 Home/Pro/Enterprise
 • Aktualizacja systemu Microsoft Windows 8 i 8.1/Pro/Enterprise/8.1
 • Microsoft Windows 7 Starter/Home Basic i Premium/Professional/Ultimate - SP1 lub nowszy
 • Procesor: 1 GHz lub szybszy
 • Pamięć (RAM): 1 GB (32-bitowa) lub 2 GB (64-bitowa)

Tablety z systemem Windows (system z procesorem Intel®)

 • Microsoft Windows 10 Home/Pro/Enterprise
 • Microsoft Windows 8 i 8.1/Pro (64-bitowy)
 • Minimalna rozdzielczość ekranu: 1024 x 768

Uwaga: nie obsługujemy wersji beta/podglądów nowych systemów operacyjnych. Produkt obsługuje tylko końcowe, oficjalnie wydane systemy operacyjne.

Jeśli używasz systemu Windows 10, może być konieczne pobranie i zainstalowanie wszystkich dostępnych łat dla oprogramowania zabezpieczającego Kaspersky Lab. Produkt nie jest przeznaczony do działania w wersjach Windows 10 Mobile/S.

Wniosek

Total Security firmy Kaspersky reprezentuje wysoki poziom wśród programów antywirusowych. Głównym powodem tego jest fakt, że produkt, mimo że zawiera wiele funkcji, zapewnia doskonałe rozwiązania bezpieczeństwa. Oferta od najniższego do najwyższego poziomu została stworzona w celu ochrony i właśnie tego oczekują klienci. Produkt w żadnym wypadku nie jest doskonały, jest bardzo zasobny i całkowicie pobiłby na głowę innych konkurentów, gdyby udało mu się zapewnić nieograniczoną usługę VPN wraz z Total Security.

Kliknij, aby opublikować komentarz