Kaspersky Anti-Virus 2019

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

kaspersky antivirus 2018 box

Działa z: Windows 7 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8.1 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 10 (32-bitowym i 64-bitowym)

Oficjalna witryna Kaspersky Antivirus 2019

Pod niektórymi względami firma Kaspersky Lab miała dość upalny rok. Pojawiły się pogłoski, bez odpowiedniej ilości dowodów, twierdzące, że firma bezpieczeństwa ma pikantne relacje z rosyjskim rządem. W rezultacie produkty firmy Kaspersky zostały zablokowane w amerykańskich departamentach rządowych. Kaspersky przeniosła dużą część swojej działalności do Genewy, aby wzmocnić swoją niezależność od wszystkich instytucji rządowych. Czy przy takich turbulencjach trzeba się zastanawiać, czy wpłynęło to na ich główny produkt jakim jest program antywirusowy?

Wygląda na to, że nie. Kaspersky Anti-Virus 2019 przeszedł niezależne testy i wciąż jest wyborem redaktorów, który oferuje najlepszą ofertę antywirusową. Anti-Virus 2019 jest pierwszym płatnym produktem ponad wersją bezpłatną, a w porównaniu z podobną ofertą Bitdefender może wydawać się ubogi pod względem funkcji. Nie powoduje to, że Anti-Virus 2019 jest kiepskim wyborem.

Koszt

Firma Kaspersky Lab umieściła wszystkie swoje najnowsze produkty na akceptowanych półkach cenowych. Anti-Virus 2019 kosztuje 39,95 USD za jedną licencję na rok. Trzy licencje kosztują 75,95 USD, a obie ceny są dostępne bezpośrednio na globalnej stronie Kaspersky. Niektóre regiony mogą uzyskać lepszą cenę według witryn regionalnych, ale ceny w dolarach dają konsumentom ogólne wyobrażenie o tym, ile pieniędzy potrzebują, aby korzystać z tych produktów. Jeśli chodzi o konkurencję, struktura cenowa Kaspersky jest dobra. Bitdefender, Webroot i ZoneAlarm pobierają między innymi 39,99 USD za jedną licencję. Z drugiej strony, F-Secure daje ci trzy licencje za 39,99 USD. Chociaż cena McAfee AntiVirus Plus jest podobna do ceny Kaspersky dla wielu licencji, ta subskrypcja pozwala zainstalować McAfee na każdym urządzeniu z systemem Windows, MacOS, Android i iOS w twoim domu.

Wstępna konfiguracja

Proces instalacji Kaspersky jest prosty, usprawniony i niezwykle szybki. Linki do pobrania wersji próbnej są wyraźnie wyróżnione na stronie internetowej, a sam instalator jest niewielki. Po zatwierdzeniu umowy licencyjnej i jej automatycznym pobraniu oferta przygotuje resztę pakietu. Można by przypuszczać, że istnieje jeszcze jeden krok. Po otwarciu panelu sterowania możesz zostać ostrzeżony o problemie, ponieważ niektóre aplikacje wymagają aktualizacji. Większość pakietów robi to automatycznie podczas instalacji, ale posiadanie kontroli nad takimi funkcjami może być postrzegane jako pozytywne i daje użytkownikowi poczucie, że wybrany przez nich produkt aktywnie chroni dane.

Interfejs użytkownika

Po zakończeniu instalacji i zaktualizowaniu aplikacji użytkownik może teraz naprawdę korzystać z panelu nawigacyjnego. Ci, którzy mają poprzednią edycję niemal nie zauważą różnicy. Na górze znajduje się panel stanu, na dole przycisk Więcej narzędzi oraz panele przycisków do skanowania, aktualizacji bazy danych, raportów i klawiatury ekranowej. Zmienił się nieznacznie schemat kolorów. Panel stanu jest teraz biały z delikatnym wzorem, a nie zielonym, a panele przycisków są bardziej zdefiniowane. Nie jest rewolucyjna zmiana, ale prawdopodobnie niewielka poprawa w stosunku do czegoś, co od samego początku nie było straszne.

Panel skanowania umożliwia szybkie lub pełne skanowanie systemu. Pozwala też na sprawdzenie zewnętrznych dysków lub dowolnych plików i folderów, które określasz. Cała ta funkcjonalność wymaga więcej nawigacji niż niektóre pakiety, więc na przykład potrzeba trzech kliknięć z poziomu konsoli, aby uruchomić Szybkie skanowanie, ale nie oznacza to, że nawigacja jest trudna. Pomimo dodatkowej złożoności, korzystanie z interfejsu jest nadal intuicyjne. Prosty harmonogram jest dostępny do automatycznego uruchamiania każdego typu skanowania każdego dnia, tygodnia lub miesiąca. Rozsądne opcje konfiguracji umożliwiają skanowanie następnego dnia, jeśli komputer jest wyłączony podczas gdy jest aktywny. Ponadto, możesz zminimalizować wpływ na wydajność, uruchamiając skanowanie tylko wtedy, gdy komputer jest zablokowany lub wygaszacz ekranu jest aktywny. Mówi się, że wpływ na wydajność jest minimalny i daleki od zauważalnego.

Funkcje

Podobnie jak w przypadku prawie każdego oprogramowania antywirusowego dostępnego na rynku, Kaspersky udostępnia niektóre funkcje w bezpłatnej wersji. Zawiera ona opartą na zachowaniu funkcję System Watcher, ma pełną ochronę antywirusową, którą dostajesz w programie antywirusowym klasy premium. Jedną z cech, które zasługują na szczególną uwagę, jest ochrona przed phishingiem. Często malware jest zaprojektowane tak, by przemykać poza twoje bezpieczeństwo. W tym celu hakerzy przygotowują strony internetowe, które wyglądają dokładnie tak, jak PayPal, lub eBay lub twojego banku. Są one zaprojektowane wyłącznie w celu kradzieży haseł i nazw użytkowników, przekazując im całe konto. Moduł antyphishingowy firmy Kaspersky ma na celu zapobiegnięcie temu, nie pozwalając użytkownikowi na dostęp do takich stron i skutecznie blokując do nich dostęp.

Poza bezpłatną wersją, Anti-Virus 2019 zawiera Kontrolę systemu, Ochronę przed ransomware, Dysk ratunkowy, Skanowanie luk w zabezpieczeniach, Sprawdzanie konfiguracji przeglądarki i Czyszczenie prywatności. Narzędzie System Watcher zostało zaprojektowane do wykrywania szkodliwej aktywności, w tym aktywności ransomware, w procesach pominiętych przez główny antywirus działający w czasie rzeczywistym. Podczas gdy Ochrona przed ransomware częściowo pokrywa się z funkcją System Watcher, jest także w stanie bronić się przed ransomware uruchamianym przy starcie systemu Windows. Inne funkcje ochrony nie uruchamiają się tak wcześnie i nie mogą powstrzymać ransomware, które uruchamia się po uruchomieniu systemu Windows.

Funkcja ratunkowego dysku umożliwia użytkownikowi utworzenie dysku rozruchowego lub napędu USB. Jest to dość duży plik do pobrania o pojemności 500 MB, ale może być ratunkiem w tragicznych sytuacjach. Narzędzie Skaner luk w zabezpieczeniach szuka brakujących poprawek zabezpieczeń w systemie operacyjnym oraz przeglądarkach i innych popularnych programach, aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo. Głównym źródłem infekcji hakerów było nadużywanie pakietów takiego oprogramowania, jak Flash. Jest to wspaniała funkcja, szczególnie z wieloma pakietami oprogramowania, które wymagają częstej aktualizacji.

Kontrola konfiguracji przeglądarki jest zaprojektowana szczególnie do analizy i wykrywania problemów z Internet Explorer. Ostatecznie może to być mniej używana funkcja, ale ci, którzy korzystają z Internet Explorer mogą ją docenić. Z drugiej strony, Narzędzie czyszczenia prywatności jest doskonałe dla tych, którzy spędzają dłuższy czas w Internecie. Gdy surfujesz po Internecie, twoja historia przeglądarki zbiera informacje, których szuka wielu hakerów. Funkcja czyszczenia pomaga zarządzać tymi informacjami, aby cię lepiej chronić. Na początku ten komponent ostrzega, że ​​ czyszczenie może spowodować pewne niedogodności. Na przykład, wyczyszczenie plików cookies może wymazać zapisane ustawienia witryn, które z nich korzystają. Możesz jednak wybrać, aby komponent czyścił pliki cookies, historię i pliki tymczasowe dla Internet Explorer, Chrome i Opery.

Ochrona

Jak wspomniano powyżej, Kaspersky wyjątkowo dobrze wypadł w niezależnych testach laboratoryjnych. W rzeczywistości najlepiej w czterech renomowanych niezależnych laboratoriach. Testy ochrony w świecie rzeczywistym AV-Comparatives mają na celu pokazanie, jak wszystkie najlepsze silniki antywirusowe sprawdzają się na tle wielu znanych i zupełnie nowych zagrożeń. Raport z lipca 2018 roku umieścił Kaspersky na pierwszym miejscu z pola 18. Był to jedyny pakiet, który osiągnął idealny wynik, w którym zarówno zablokował 100% testowych zagrożeń, jak i nie przyniósł żadnego fałszywego alarmu. Ważne jest, aby pamiętać o testach przeprowadzonych w austriackim laboratorium, że z miesiąca na miesiąc mogą się pojawiać zmiany pod względem zablokowanych zagrożeń. Powiedziawszy to, Kaspersky ma stale dobre wyniki.

Testy AV na Windowskie z czerwca 2018 Windows były jeszcze bardziej pozytywne w odniesieniu do silnika Kaspersky. Firma uzyskała pełne oceny za ochronę, wydajność i użyteczność. Tylko Avira i McAfee (z pola 18) były w stanie dorównać wynikowi Kaspersky. W październiku 2018 roku, Kaspersky ponownie uzyskał niesamowicie dobre wyniki, w rzeczywistości tak dobre, jak to możliwe, z pełnymi ocenami w zakresie ochrony, wydajności i użyteczności. Historycznie Kaspersky zawsze jest najlepszym i najlepiej ocenianym produktem w wynikach AV-Test.

Zrzuty ekranu:

Kaspersky Anti-Virus 2019 Homescreen Kaspersky Anti-Virus 2019 Quick Scan Kaspersky Anti-Virus 2019 On Screen Keyboard Kaspersky Anti-Virus 2019 Update

Wymagania systemowe:

 • Wymagane połączenie internetowe - do aktywacji i aktualizacji produktu oraz do dostępu do niektórych funkcji

Komputery stacjonarne i laptopy z systemem Windows

 • 1 500 MB wolnego miejsca na dysku twardym
 • Microsoft® Internet Explorer® 10 lub nowszy
 • Microsoft .NET Framework 4 lub nowszy
 • Microsoft Windows 101 Home/Pro/Enterprise
 • Aktualizacja systemu Microsoft Windows 8 i 8.1/Pro/Enterprise/8.1
 • Microsoft Windows 7 Starter/Home Basic i Premium/Professional/Ultimate - SP0 lub nowszy
 • Procesor: 1 GHz lub szybszy
 • Pamięć (RAM): 1 GB (32-bitowa) lub 2 GB (64-bitowa)

Tablety z systemem Windows (system z procesorem Intel®)

 • Microsoft Windows 101 Home/Pro/Enterprise
 • Microsoft Windows 8 i 8.1/Pro (64-bitowy)
 • Minimalna rozdzielczość ekranu: 1024x600

Uwaga: nie są obsługiwane wersje poglądowe i beta systemów operacyjnych. Kaspersky Anti-Virus 2019 obsługuje tylko finalne wersje systemów operacyjnych.

Wniosek

Kaspersky Anti-Virus 2019 to wspaniały produkt, pomimo zewnętrznych problemów, których firma doświadczyła w ostatnim roku. Głównym punktem sprzedażowym programu są wspaniałe niezależne wyniki testów laboratoryjnych, które są spójne we wszystkich obszarach. Mimo że nie oferuje tak wielu funkcji dla produktów niższego poziomu, jak niektórzy konkurenci, to, co robi ta oferta, sprawdza się dobrze. W porównaniu z innymi czołowymi produktami, różnice wypadają najlepiej. Być może jedynym minusem z Anti-Virus 2019, jest to, że niektóre funkcje raczej pokrywają się niż są całkowicie oddzielne.

Wydaje się również, że to, z czym zmagają się inne firmy, jest konkurencją z własną, bezpłatną wersją. To prawda, że ​​rdzeń technologii antywirusowej jest taki sam jak w bezpłatnej wersji Kaspersky, ale wersja płatna zawiera kolekcję dodatkowych skanów, pełny dostęp do ustawień konfiguracji oraz możliwość bezpośredniego wsparcia technicznego przez telefon lub czat na żywo. To wyklucza inne funkcje wymienione powyżej. Anti-Virus 2019 jest z pewnością doskonałym wyborem dla każdego, kto chce zabezpieczyć swój komputer.

Podsumowując, Kaspersky Anti-Virus 2019 nie ma dodatków, które pasowałyby do niektórych konkurencji, ale kogo to obchodzi, gdy otrzymujesz jeden z najlepszych i najdokładniejszych silników antywirusowych? Jest to ostateczny test dla każdej oferty antywirusowej.