Bitdefender Antivirus Plus 2019

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 

Bitdefender Antivirus Plus 2019

Działa z: Windows 7 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8.1 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 10 (32-bitowym i 64-bitowym)

Oficjalna witryna Bitdefender Antivirus Plus 2019

 

Wybór odpowiedniego oprogramowania antywirusowego może być bardzo trudnym zadaniem. Najpierw należy wybrać odpowiednią markę, a następnie pakiet najlepiej dopasowany do twoich potrzeb i portfela. Biorąc pod uwagę ogromną liczbę opcji, konsumenci mogą nie wiedzieć, od czego zacząć. Właśnie tutaj mogą być przydatne recenzje. Ta recenzja koncentruje się na ofercie Bitdefender Antivirus Plus 2019. Bitdefender jako firma bezpieczeństwa zyskała reputację zapewniającą największą wartość wydanych pieniędzy, zapewniając jednocześnie niezawodną ochronę. Antivirus Plus 2019 kontynuuje ten trend.

Koszt

Bitdefender Antivirus Plus 2019 to ich podstawowy produkt przeznaczony do ochrony systemów Windows, a Internet Security i Total Security to bardziej wszechstronne produkty. Antivirus Plus ma jednocześnie wiele funkcji. Zawiera kompleksowy program antywirusowy, monitorowanie zachowań w czasie rzeczywistym i wielowarstwową ochronę przed ransomware. Produkt z dolnej półki posiada również funkcję blokowania złośliwych stron, ochronę bankowości online, menedżera haseł i bezpieczne usuwanie plików. Jest to imponujące samo w sobie. Cena katalogowa Antivirus Plus wynosi od 40 USD do 80 USD. Jednak, jeśli pakiet jest pobrany bezpośrednio z Bitdefender, kosztuje 23,99 USD, co stanowi znaczną oszczędność dla takiego bogatego w funkcje produktu. Antivirus Plus można również zainstalować na maksymalnie trzech urządzeniach.

Pakiet zawiera dodatkowo VPN z funkcją Hotspot Shield. Można ją uznać za najsłabszą z funkcji, ponieważ jest niewiarygodnie prosta. VPN nie pozwala ci wybrać swojej lokalizacji i ogranicza cię do 200 MB transferu danych dziennie, co wystarczy tylko na e-maile i bardzo niewielkie przeglądanie Internetu. Mimo niewiarygodnej prostoty, można go uaktualnić osobno, korzystając z funkcji premium VPN, która kosztuje około 39 USD. To może dać użytkownikowi do myślenia, ale w żaden sposób nie zakłóca działania programu antywirusowego.

Wstępna konfiguracja

Co niektórzy mogą widzieć jako minus, to że Bitdefender wymaga od użytkowników stworzenia darmowego konta Bitdefender. Robi się to przed pobraniem pakietu instalacyjnego. Na szczęście najważniejszą informacją dla firmy jest tylko twój adres e-mail. Bitdefender nie jest jedynym w wymaganiu tego od użytkowników, ponieważ wiele innych firm bezpieczeństwa dołącza lub już zawarło podobny wymóg. Niektórzy użytkownicy mogą to uznać za problem, ale rejestracja przynosi korzyści dzięki temu, że użytkownik może sprawdzić stan bezpieczeństwa zarejestrowanego urządzenia z konsolą sieciową Bitdefender.

Po zarejestrowaniu pobranie i instalacja produktu są proste. Można się tego spodziewać po każdym nowoczesnym oprogramowaniu antywirusowym, a program Antivirus Plus spełnia oczekiwania współczesnych użytkowników w tym zakresie. Konfiguracja obejmuje wstępne skanowanie urządzenia, aby upewnić się, że jest czyste i nic nie przeszkadza w procesie. Następuje instalacja zalecanych rozszerzeń przeglądarki działających na przeglądarkach Chrome, Firefox i Internet Explorer.

Interfejs użytkownika

Po pierwszym uruchomieniu oprogramowania użytkownik będzie miał okazję się z nim zapoznać. Każdy, kto zna nowoczesny program antywirusowy, może pominąć tę wycieczkę, ponieważ interfejs jest intuicyjny i przyjazny dla użytkownika. Interfejs jest nowoczesny i zapewnia łatwy dostęp do pożądanych lokalizacji i funkcji. Szybkie skanowanie jest możliwe za jednym kliknięciem, a lewy pasek boczny organizuje inne narzędzia pakietu w obszarach ochrony, prywatności i narzędzi. Po rozwinięciu tych opcji dostępne są różne inne, a większość użytkowników szybko się w nich odnajdzie.

Znaczna część interfejsu jest dostosowywana, a użytkownik może zmienić domyślne opcje, jeśli jest to wymagane. Jeśli użytkownik nie jest zainteresowany VPN, może na przykład łatwo zamienić go na inny przycisk. Kiedy zostaną wzięte pod uwagę wszystkie opcje i dostosowania, interfejs zapewnia początkującym łatwy dostęp do podstawowych funkcji, podczas gdy weterani antywirusowi mają wystarczająco dużo do zabawy i dostrojenia, aby pozostać zadowolonymi.

Funkcje

Jedną z pierwszych funkcji, które zasługują na wyróżnienie, są liczne opcje skanowania oferowane przez Antivirus Plus. Użytkownicy mogą wykonać szybkie skanowanie, które skanuje obszary najbardziej podatne na infekcje lub pełne skanowanie systemu, które skanuje całe urządzenie. Ponadto istnieje opcja Zarządzaj skanami, która pozwala użytkownikowi tworzyć nowe typy skanowania w celu sprawdzenia określonych plików i folderów. Sposób działania skanowania można również zmodyfikować w celu wyszukania określonych zagrożeń, takich jak rootkity lub po prostu w celu wyszukania niechcianych aplikacji. Dostępna jest również opcja Skanowanie Explorera, która umożliwia skanowanie obiektów z menu prawego przycisku myszy w Eksploratorze, a także uruchamialne środowisko ratunkowe, które pomaga w usuwaniu bardziej trwałych zagrożeń. Jest to obszar prędkości skanowania, w którym krytycy znaleźli błąd. Wstępne skanowanie może zająć tak długo, że może się wydawać wiecznością. Kolejne czasy skanowania są rozsądne, ale nie tak szybkie, jak u wielu konkurentów Bitdefender. Pełne skanowanie systemu może zająć ponad godzinę, ale czas maleje wraz z każdym kolejnym skanowaniem.

Antivirus Plus posiada również menadżera haseł Bitdefender o nazwie Portfel. Aplikacja może przechowywać dane logowania do witryny, dane karty kredytowej, hasła sieci bezprzewodowej, loginy aplikacji i klucze licencyjne, dane uwierzytelniające serwera e-mail oraz dane osobowe dla dowolnej liczby osób. Portfel to świetne narzędzie do ochrony informacji, których poszukują cyberprzestępcy i stanowi główny cel naruszenia bezpieczeństwa danych. Podczas gdy Portfel instaluje rozszerzenie w ulubionej przeglądarce i wypełnia podstawowe strony logowania, nie będzie wypełniać bardziej skomplikowanych formularzy, w przeciwieństwie do innych ofert produktowych. Bez względu na to, jest to ważne narzędzie do zwalczania zagrożeń internetowych.

Podobnie jak inne wysoko cenione produkty antywirusowe, Antivirus Plus posiada bezpieczną przeglądarkę o nazwie Safepay, która chroni bankowość internetową i inne wrażliwe transakcje przed programami szpiegującymi i innymi wariantami malware. Niezależne testy wykazały, że keyloggery i narzędzia do zrzutów ekranu nie były w stanie wykraść informacji używanych w przeglądarce. Ostatnia cecha zasługująca na wyróżnienie to Skaner Podatności. To narzędzie uruchamia podstawowe kontrole dotyczące brakujących aktualizacji aplikacji i poprawek systemu Windows, słabych haseł i kilku problemów sieciowych. Robi się to, aby ograniczyć do minimum ryzyko użytkownika.

Chociaż Niszczarka Plików nie otrzymuje zasłużonej uwagi, może być narzędziem bardziej dostosowanym do potrzeb początkujących użytkowników. Działa poprzez bezpieczne wymazywanie wybranych plików i folderów, aby upewnić się, że nie ma szansy ich odzyskania. Będzie ona przydatna dla osób regularnie zajmujących się wrażliwymi dokumentami, ale w przeciwieństwie do specjalistycznych pakietów oprogramowania, nie pozwala na zmianę lub modyfikację algorytmu niszczenia. Jest mało prawdopodobne, że Niszczarka Plików będzie funkcją, dla której konsumenci zdecydują się na to oprogramowanie antywirusowe. Ci, którzy muszą bezpiecznie usunąć dokumenty, prawdopodobnie będą mieli już specjalistyczny produkt.

Ochrona

Posiadanie szeregu użytecznych funkcji stało się ważne dla firm bezpieczeństwa, które chcą konkurować na już bardzo konkurencyjnym rynku. Antivirus Plus dobrze sprawdza się pod tym względem, biorąc pod uwagę, że jest to produkt z dolnej półki Bitdefender. Mogli łatwo zmusić konsumentów do zapłaty za Premium za te same funkcje, wyłączając je z programu Antivirus Plus. Jednak mimo, że funkcje są dobre, ostatecznie najważniejszym czynnikiem jest to, w jaki sposób program antywirusowy chroni urządzenie.

Na podstawie dwóch niezależnych recenzji silnik malware Bitdefender wypadł dobrze. Raport ochrony w świecie rzeczywistym od lutego do czerwca 2018 roku AV-Comparatives podsumował wyniki pięciu indywidualnych testów i po raz kolejny Bitdefender spisał się bardzo dobrze. Silnik zabezpieczył 99,8% zagrożeń, stając się trzecim na 18 możliwych pod względem ochrony, zaledwie odrobinę za Trend Micro i F-Secure. Testy AV Windows 10 dla kwietnia April 2018 poszły jeszcze dalej, pokazując, że Bitdefender blokuje 100% zagrożeń testowych. AV-Tests przetestowało także liczbę fałszywych detekcji, gdy legalne oprogramowanie zostało wykryte jako malware. W tym przypadku Bitdefender uzyskał znacznie lepsze wyniki niż branżowy standard.

Bitdefender szczyci się swoją zdolnością do ochrony przed zagrożeniami ransomware. W tym zakresie własne testy Tech Radar stwierdziły, że ​​przy użyciu przeciwko ransomware w świecie rzeczywistym, Antivirus Plus natychmiast zatrzymał infekcję, zanim mogła wykonać i zaszyfrować pliki docelowe. W innym teście oprogramowanie antywirusowe zostało ustawione przeciwko niestandardowemu symulatorowi ransomware, co oznacza, że ​​oprogramowanie byłoby sprzeczne z czymś, czego wcześniej nie widziało. Tutaj program antywirusowy zezwolił na jego uruchomienie, ale udało mu się zabić proces i przywrócić zaszyfrowane pliki.

Zrzuty ekranu:

Bitdefender Antivirus 2019 Dashboard Bitdefender Antivirus 2019 Protection Bitdefender Antivirus 2019 Privacy Bitdefender Antivirus 2019 Notifications Bitdefender Antivirus 2019 Bank of America

Wymagania systemowe:

Minimalne wymagania:

  • System operacyjny: Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1, Windows 8, Windows 8.1 i Windows 10
  • Procesor: dwurdzeniowy procesor 1,6 GHz
  • Pamięć (RAM): 1 GB
  • Dostępne wolne miejsce na dysku twardym: 2 GB wolnego miejsca

Zalecane wymagania:

  • System operacyjny: Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1, Windows 8, Windows 8.1 i Windows 10
  • Procesor: Intel CORE 2 Duo (2 GHz) lub równoważny
  • Pamięć (RAM): 2 GB
  • Dostępne wolne miejsce na dysku twardym: 2,5 GB wolnego miejsca

Wniosek

Produkty Bitdefender każdego roku nieprzerwanie plasują się w rankingach najlepszych według redaktorów. Antivirus Plus kontynuuje ten trend i jest doskonałym wyborem dla początkujących oraz nieprofesjonalnych użytkowników. Zaspokaja potrzeby tych, którzy potrzebują więcej bezpieczeństwa sieciowego, a Total Security odpowiada na potrzeby tych, którzy potrzebują czegoś więcej niż program antywirusowy.

Produkt jest bogaty w funkcje i wszystkie one mogą zostać do pewnego stopnia zastosowane. Osoby potrzebujące VPN lub Niszczarki Plików będą potrzebowały bardziej niezawodnego produktu, ale to, co otrzymasz za tę cenę, może być postrzegane jako dodatkowy bonus. Antivirus Plus osiąga niesamowicie dobre wyniki w zakresie ochrony i to tutaj właśnie świeci prawdziwa wartość tego produktu. Silnik malware Bitdefender jest prawie bezbłędny i zapewni spokój nawet najbardziej neurotycznemu użytkownikowi.