Avast Internet Security

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Avast Internet Security box

Działa z: Windows XP (32-bitowym) (SP3), Windows Vista (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 7 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8.1 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 10 (32-bitowym i 64-bitowym)

Oficjalna witryna Avast Internet Security 2019

Prawie wszystkie obecne firmy produkujące oprogramowanie antywirusowe oferują bezpłatną wersję swojego produktu w takiej lub innej formie. Spowodowało to, że wiele z ich produktów najniższego poziomu stanowi pewien problem. Czy mogą konkurować ze swoim bezpłatnym odpowiednikiem lub inaczej opisywać problem? Czy oferują więcej korzyści przewyższających zwiększone koszty? Aby rozwiązać ten problem, firmy mogą korzystać ze sprytnego marketingu, ale prawie zawsze sprowadzają się do wartości oferowanej przez oprogramowanie antywirusowe w porównaniu z bezpłatną wersją. Wydaje się, że Avast Internet Security konkuruje nie tylko z trudną konkurencją, ale również z bezpłatną wersją samego siebie.

Koszt

Wielu producentów oprogramowania antywirusowego zastanawia się, co jest potrzebne, aby zapłacono za płatny pakiet. Co należy uwzględnić, aby uzasadnić cenę w porównaniu z bezpłatną wersją? Avast Internet Security posiada solidną zaporę ogniową i filtrowanie spamu, które są popularnymi dodatkami wśród większości innych firm. Internet Security dodaje dodatkowo ochronę przed ransomware, aby zapobiec modyfikacjom ważnych plików i funkcję piaskownicy, za pomocą której eksperci mogą sprawdzać podejrzane pliki.

Dodanie tych dodatkowych funkcji do wersji bezpłatnej będzie kosztować użytkownika 59,99 USD rocznie. Za tę cenę klient kupi jedną licencję. Bardziej praktyczne jest kupienie trzech licencji za 79,99 USD. To popularny punkt cenowy. Znaczna część konkurencji Avasta jest dostępna w tej samej lub bardzo podobnej kwocie. Konkurencja obejmuje Bitdefender, ESET, Kaspersky i Trend Micro. McAfee Internet Security kosztuje 89,99 USD, ale pozwala kupującym zainstalować go na każdym komputerze w domu.

Niektórzy z was mogą myśleć o alternatywie Avast Pro. Avast jest w trakcie wycofywania tego produktu i nie jest promowany do nowych instalacji, chociaż istniejący użytkownicy mogą nadal odnawiać ten pakiet.

Początkowa konfiguracja

Aby zainstalować program Internet Security na swoim komputerze, będziesz potrzebował komputera z Windows z dowolną wersją z XP Service Pack 3 do Windows 10. Ponadto będziesz potrzebował 256 MB pamięci RAM i 1,5 GB wolnego miejsca na dysku twardym. Oznacza to, że będziesz mógł zainstalować go na wszystkich nowoczesnych komputerach i większości starszych systemów. Jeśli zaznaczysz wszystkie te pola, konfiguracja jest prosta. Stało się to standardem w branży i zasługuje na małą wzmiankę.

Podobnie jak w przypadku innych ofert antywirusowych, program Internet Security przeprowadzi wstępne skanowanie. Czas potrzebny na wstępne skanowanie będzie się znacznie różnić i jest silnie uzależniony od skanowania systemu. Użytkownicy mogą oczekiwać, że czas ten będzie się zmniejszał z czasem.

Interfejs użytkownika

Ci, którzy znają produkt, jeśli chodzi o interfejs i wygląd, nie zauważą niczego, jeśli w ogóle coś się zmieniło. Posiada znajomy wygląd zdominowany przez standardowy zielony znacznik wyboru obok słów „Jesteś chroniony" lub czerwony X, jeśli coś jest nie tak i wymaga uwagi. Jest przycisk do uruchomienia Inteligentnego skanowania, który sprawdza malware, słabe hasła i wrażliwe oprogramowanie, a także problemy z siecią i wydajnością. Trzy kliknięcia dalej to ustawienia ochrony, które umożliwiają rozpoczęcie pełnego skanowania, skanowanie określonych folderów lub uruchamiania rozruchu lub skanowanie niestandardowe. Możesz skanować dowolny pojedynczy element, klikając go prawym przyciskiem myszy w Eksploratorze Windows. Możesz zaplanować skanowanie, aby odbywało się codziennie, co tydzień lub co miesiąc.

Ogólnie interfejs jest prosty i intuicyjny. Jednocześnie można go dostosować do potrzeb osób, które chcą sprawić, aby ich doświadczenie było wydajniejsze lub lepsze dla konkretnych potrzeb. Tutaj również Avast stanowi konkurencję, w której profesjonalne i intuicyjne interfejsy stały się normą. Kolorystyka Avasta zawsze oznaczała go inaczej niż ciemnoszary, fioletowy i zielony w porównaniu z bielą stosowaną przez wiele innych firm.

Funkcje

Dobrze jest zająć się najpierw funkcjami udostępnionymi w bezpłatnej wersji. Obejmuje to pełny arsenał ochrony Avast przed malware. Obejmuje to znane ustawienia skanowania. Kliknięcie przycisku inteligentnego skanowania uruchamia wieloaspektowe skanowanie systemu. Sprawdza dodatki przeglądarki, skanuje aktywne oprogramowanie, identyfikuje problemy z wydajnością, szuka problemów z bezpieczeństwem sieci, oznacza oprogramowanie, które nie ma poprawek zabezpieczeń i ostrzega przed słabymi hasłami. Inspektor Wi-Fi zaindeksuje sieć bezprzewodową lub bezprzewodową oraz wyświetli listę wszystkich znalezionych urządzeń. Ostrzegamy jednak, że w nowoczesnym domu pełnym urządzeń lista urządzeń internetowych może być dość długa. Wyświetla on swoje odkrycia wizualnie, a router w centrum otoczony jest koncentrycznymi okręgami. Urządzenia, które zostały ostatnio połączone, pojawiają się w najgłębszych kręgach. Jednocześnie zgłasza wszelkie możliwe problemy z zabezpieczeniem sieci.

Kolejna wspólna funkcja prezentuje się jako rozszerzenie przeglądarki dla Chrome i Firefox, a moduł zarządzania hasłami Avast obsługuje wszystkie podstawowe funkcje. Przechwytuje poświadczenia podczas logowania się w celu zabezpieczenia witryn i oferuje ich odtwarzanie podczas ponownego odwiedzania tych witryn. Obsługuje wiele zestawów poświadczeń dla tej samej witryny i nie stanowią dla niego problemu dwustronicowe formularze logowania. Nie wypełni to całych formularzy, ale wypełni dane karty kredytowej w formularzach internetowych. Nie znajdziesz zaawansowanych funkcji, takich jak bezpieczne dzielenie haseł lub uwierzytelnianie dwuskładnikowe, ale dba o podstawowe zadania menedżera haseł. Funkcja Bezpieczeństwa online jest również wbudowana jako rozszerzenie przeglądarki dla Chrome i Firefox. Dodaje kolejną warstwę obrony przed złośliwymi i oszukańczymi witrynami. Oznacza niebezpieczne linki na stronach wyników wyszukiwania. Możesz go użyć, aby aktywnie blokować narzędzia do śledzenia reklam i inne narzędzia śledzące w zbieraniu informacji o twojej aktywności online. Funkcja SiteCorrect uruchamia się, gdy błędnie wypiszesz popularną nazwę domeny, chroniąc cię przed witrynami typu typosquatting.

Funkcje, które można uzyskać dzięki Internet Security, a które zasługują na szczególną uwagę, to solidna zapora ogniowa, osłona ransomware i filtr antyspamowy. Zapora ogniowa jest niezbędna do zapewnienia bezpieczeństwa i nie może nadużywać dostępu do sieci i połączeń internetowych. W celu kontroli programu, Avast domyślnie wybiera tryb o nazwie Auto-decide, co oznacza, że podejmuje decyzję o każdym nowym programie. Do celów testów próbowałem przejść do trybu Pytaj. Nie spowodowało to pojawienia się okienek pop-up o wewnętrznych komponentach systemu Windows, ponieważ Avast już utworzył reguły dla tych komponentów w trybie Auto-decide.

Komponent Osłony Ransomware blokuje wszystkie nieautoryzowane modyfikacje plików w chronionych folderach, a możesz założyć się, że atakujące ransomware nie znajduje się na autoryzowanej liście. Domyślna Osłona Ransomware chroni foldery Pulpit, Zdjęcia i Dokumenty dla wszystkich użytkowników. Możesz dodawać lub usuwać foldery z chronionej listy. Możesz także dodać do listy chronionych typów plików. Jest to przydatne, jeśli ważne pliki danych nie należą do domyślnych typów. Gdy program próbuje zmodyfikować dowolny chroniony plik, Osłona Ransomware sprawdza go w swojej bazie danych w chmurze znanych czystych programów. Jeśli program wróci jako nieznany, otrzymasz powiadomienie i możesz zablokować go lub udzielić mu pozwolenia. Oznacza to, że możesz z łatwością pracować dalej jeśli Avast zablokuje nowo zainstalowany edytor zdjęć. Jeśli jednak ostrzeżenie jest nieoczekiwane, należy zablokować aplikację i przeprowadzić pełne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

Na koniec filtr spamowy sprawdza przychodzące wiadomości e-mail POP3 i IMAP, zaznaczając wiadomości spamowe i phishingowe poprzez modyfikację tematu. Jeśli korzystasz z programu Microsoft Outlook, filtruje on dowolny typ konta e-mail i automatycznie przenosi niechciane wiadomości do folderu Spam. Osoby korzystające z innych programów pocztowych muszą zdefiniować regułę wiadomości, aby przekazywać zaznaczone wiadomości. Pełny zestaw opcji konfiguracji Spamu nadal nie jest bardzo skomplikowany. Istnieje jeszcze jedna możliwość ustawienia poziomu czułości, opisanego tutaj jako Niski, Średni i Wysoki. Możesz zaznaczyć pole, które mówi, aby dodać do białej listy odbiorców wychodzących wiadomości e-mail, aby przypadkowo nie zablokować prawidłowych odpowiedzi.

Ochrona

Rdzeniem każdej oferty antywirusowej jest silnik malware. Sukces każdego produktu bezpłatnego lub płatnego jest zależny od tego, jak dobrze sprawdza się w zakresie ochrony komputera. Internet Security uzyskał 17,5 z 18 możliwych punktów w testach AV-Test Institute i uzyskał ocenę Advanced+ (najwyższą możliwą ocenę) we wszystkich czterech testach przeprowadzonych przez AV-Comparatives. SE Labs przyznało mu certyfikat na poziomie AA, drugi najlepszy z pięciu poziomów certyfikacji. Przeszedł on oba rygorystyczne testy narzucone przez MRG-Effitas. Ostatecznie oznacza to, że Avast jest oceniony jako niezawodnie dobry pod względem ochrony.

Zrzuty ekranu:

Avast Internet Security Status Avast Internet Security Protection Avast Internet Security Privacy Avast Internet Security Performance

Wymagania systemowe

  • Windows Windows 10 oprócz Mobile i IoT Core Edition (32 lub 64-bitowy); Windows 8/8.1 z wyjątkiem RT i Starter Edition (32 lub 64-bitowa); Windows 7 SP1 lub wyższy, dowolna edycja (32 lub 64-bitowa); Windows Vista SP2 lub nowszy, oprócz Starter Edition (32 lub 64-bitowej); Windows XP SP3, dowolna edycja (wersja 32-bitowa)
  • Komputer Windows w pełni kompatybilny z procesorem Intel Pentium 4/AMD Athlon 64 lub wyższym (musi obsługiwać instrukcje SSE2)
  • 256 MB pamięci RAM.
  • 1,5 GB wolnego miejsca na dysku twardym.
  • Połączenie internetowe do pobierania, aktywowania i utrzymywania aktualizacji programu i antywirusowej bazy danych.
  • Zalecana jest optymalna standardowa rozdzielczość ekranu nie mniejsza niż 800 x 600 pikseli.

Wniosek

Podczas gdy Internet Security posiada kilka ważnych funkcji w wersji płatnej, bardzo trudno jest mu konkurować ze swoją bezpłatną wersją. Ostatecznie jednak przeciętny użytkownik domowy może potrzebować więcej funkcji, ale musi za nie zapłacić, gdyż nie są uwzględnione w Internet Security. Stało się to cechą charakterystyczną produktów Avast, a nie lepszą od oczekiwanej ochroną i koniecznymi dodatkowymi funkcjami. Pakiet nadal stara się znaleźć swoją wartość jako samodzielny produkt, ponieważ wielu użytkowników uzna jego bezpłatną wersję za wystarczającą. Ci, którzy szukają maksymalnego bezpieczeństwa, wybiorę pakiet Premier. Internet Security to niezręczne środkowe dziecko, które nigdzie tak naprawdę nie pasuje.