Avira Antivirus Pro 2018

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 

avira antivirus pro 2018 box

Działa z: Windows XP (32-bitowym) (SP2), Windows Vista (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 7 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8.1 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 10 (32-bitowym i 64-bitowym)

Oficjalna strona internetowa Avira Antivirus Pro 2018

Najnowsza oferta niemieckiej firmy jest tak solidna i niezawodna, jak poprzednia, jeśli chodzi o silnik malware. Jak zobaczymy, otrzymuje on dobre wyniki w niezależnych testach, jednak potencjalni użytkownicy będą zmagać się z uzasadnieniem, aby wydać pieniądze na wersję Pro, zamiast skorzystać z bezpłatnej wersji, która zachęca ich do przejścia na nowy poziom. W istocie, Avira ma potencjalnie te same problemy, co jej europejski sąsiad Avast. Jednak bezpłatna wersja robi wszystko, czego potrzebujesz od podstawowego programu antywirusowego, oraz robi to dobrze. Wątpliwe jest, czy użytkownik, który zapłacił za wersję Pro, będzie miał poczucie dobrego wydania pieniędzy. Dzięki cenie wahającej się od 38$ za jedną licencję na rok do 151$ USD za licencję dla pięciu komputerów na ten sam okres, Avira Pro jest na równi z innymi ofertami, takimi jak Kaspersky, Bitdefender i Norton, które często są oceniane przez niezależne laboratoria i domy mediowe jako lepsze.

Instalacja zarówno wersji bezpłatnej, jak i pro jest prosta i bezproblemowa. Po zainstalowaniu, użytkownik jest bombardowany głównie białym interfejsem, wyposażonym w funkcje. Może to być zastraszające dla początkujących użytkowników programu lub użytkowników, którzy chcą po prostu przeskanować swój komputer. Inne firmy poświęcają dużo czasu i wysiłku, aby uprościć interfejs w jak największym stopniu. Wydaje się, że Avira poszła w zupełnie innym kierunku, dodając więcej.

Cóż, dla niektórych użytkowników będzie to zastraszające i naturalnie odbierze im przyjemność z tego, co program ma do zaoferowania. Najnowsza oferta Avira jest znacznie bardziej konfigurowalna. W tym względzie Avira wygrywa z konkurencją. Jednak, jeśli nie masz czasu, aby usiąść i przesiać wszystkie informacje, którymi zostałeś zbombardowany, możesz żałować swojej decyzji dotyczącej oprogramowania antywirusowego.

Wersja bezpłatna vs Pro

Jak wspomniano powyżej, wielu potencjalnych klientów będzie się zastanawiało, czy warto wydać pieniądze na wersję Pro. Pod pewnym względem Pro znacznie się różni, ponieważ rozszerza swoją usługę o blokowanie stron phishingowych i zainfekowanych w czasie rzeczywistym. Oferuje również dodatkową warstwę, która chroni zakupy w sieci i transakcje bankowe. Na pierwszy rzut oka, pobierając bezpłatną wersję i widząc funkcje z menedżerem haseł, VPN i optymalizatorem systemu, możesz pomyśleć, że wygrałeś w lotto. Są to jednak wyłącznie oferty próbne i wymagają zakupu kolejnego oprogramowania stworzonego przez Avira. W sumie bezpłatna wersja działa jak program antywirusowy, którego celem jest wypróbowanie uaktualnienia. Poniżej znajdują się funkcje, które znajdują się w wersji pro.

Kontrola urządzenia

Funkcja ta ma na celu umożliwienie użytkownikowi kontroli dostępu użytkownika do USB lub zewnętrznych dysków twardych. W praktyce jest ona jednak słabo wdrożona, a podstawowy interfejs jest ukryty w Ustawieniach okna dialogowego. Inni recenzenci stwierdzili, że nie wydaje się to szczególnie użyteczne, gdyż nie ma łatwego sposobu zapobiegania zmianom ustawień Kontroli urządzenia.

Zapora sieciowa

Wersja pro posiada funkcję zapory sieciowej. Jednak nie jest to niezależna zapora. Raczej sprawdza ona wyłącznie ustawienia zapory systemu Windows. Zapewnia ona interfejs do zarządzania, ale nie jest to znacząca poprawa standardowych okien dialogowych zapory sieciowej, a sama funkcja ma ogólnie niewielką wartość..

Avira może pomóc zabezpieczyć użytkownika podczas przeglądania Internetu, ale wymaga to zainstalowania rozszerzeń przeglądarki Browser Safety lub Safe Shopping. Rozszerzenia nie działają z Internet Explorer lub Edge. Niestety, oprócz tego, że nie działają one z Edge, są kłopotliwe w porównaniu z konkurencją. Avira posiada również inny moduł o nazwie Web Protection, który próbuje objąć wszystko, ale nie wydaje się, aby używał tej samej technologii. W dalszym ciągu nie działa prawidłowo na Edge lub Internet Explorer. Istnieje również moduł Mail Protection ale podobnie jak moduł ochrony sieci, jest tylko czymś więcej niż stroną z raportem.

Testy niezależnych laboratoriów

Zwykle Avira uzyskuje wysokie oceny w miesięcznych testach zabezpieczeń AV-Comparatives, często uzyskując 100-procentowe wyniki ochrony. Firma otrzymała najwyższą ocenę Advanced+ siedem razy w 2016 roku, równając się z Bitdefender i Kaspersky. Niedawny test AV-Test dla użytkownika domowego Windows przyniósł podobne wyniki. Ten produkt był jednym z pięciu pakietów najwyższej klasy spośród 18, wraz z Bitdefender, Kaspersky, Norton i Trend Micro.

W testach MRG Effitas, które sprawdzają, w jaki sposób pakiet antywirusowy radzi sobie z finansowym malware, Avira Internet Security zapewnia lepsze wsparcie niż większość pakietów, ale została pokonana przez jednego bota w prawdziwym świecie. Jedynymi pakietami, które ochroniły przed wszystkimi zagrożeniami były Kaspersky Internet Security i Webroot SecureAnywhere. Chociaż Avira osiąga dobre wyniki w testach, które sprawdzają ochronę, to rozpada się na kawałki w testach dotyczących wydajności. W raporcie Performance Benchmark firmy Passmark, Avira znalazła się na 13. miejscu z 15 możliwych. Test wydajności AV-Comparatives w maju 2017 r. przeprowadził różne kontrole i z powodu nieprzyjaznego czytania, przyznał rozczarowujące 14. miejsce w swoim rankingu zestawu testowego.

Zrzuty ekranu:

avira antivirus pro 2018 screenshot 1 avira antivirus pro 2018 screenshot 2 avira antivirus pro 2018 screenshot 3 avira antivirus pro 2018 screenshot 4 avira antivirus pro 2018 screenshot 5 avira antivirus pro 2018 screenshot 6 avira antivirus pro 2018 screenshot 7 avira antivirus pro 2018 screenshot 8

Wymagania systemu

System operacyjny

  • PC działający na Windows 7 lub nowszej wersji (dla antywirusa bezpłatnego i pro)
  • Mac działający na OS X 10.11 (El Capitan) lub nowszej wersji (dla antywirusa pro)
  • Android działający 4.0.3 lub nowszej wersji (dla antywirusa pro)

Procesor

  • AMD: Ab Athlon 64/Sempron (Paris Core)/Opteron
  • Centaur Technologie: rozpoczynający się od VIA C7
  • Intel: rozpoczynający się od Pentium 4 (komputer stacjonarny) lub Pentium M (Laptop)
  • Transmeta: rozpoczynający się od Efficeon

Pamięć

  • 2 GB+ RAM

Dysk twardy

  • 2GB+ dostępnej przestrzeni dyskowej (potrzebna jest dodatkowa przestrzeń tymczasowa i kwarantannowa

Przeglądarka

  • Internet Explorer 8 lub nowsza

Wspaniały silnik, ale walczy by konkurować z liderami rynku

Jeśli szukasz pakietu antywirusowego, który chroni tylko przed malware, Avira może być twoim wyborem. Jednak bezpłatna oferta Avast i Bitdefender może być uznana za lepszą. Avast oferuje więcej funkcji w standardzie i osiąga lepsze wyniki. Bitdefender ochroni cię przed infekcją lepiej i prościej. Jeśli jesteś zdecydowany na Avira, prawdopodobnie nadal lepsza będzie dla ciebie bezpłatna wersja, ponieważ wersja pro z pewnością nie gwarantuje dodatkowej gwarancji. Jeśli chcesz dokonać zkaupu, Bitdefender i Kaspersky oferują bogate funkcje w tej samej cenie i z dużo lepszą wydajnością. Wygląda na to, że Avira, chociaż chroni przed malware, ma bardzo ograniczoną ofertę.