Bitdefender Antivirus Plus 2018

Ocena użytkowników: / 29
SłabyŚwietny 

bitdefender antivirus 2018 box

Działa z: Windows XP (32-bitowym) (SP2), Windows Vista (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 7 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8.1 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 10 (32-bitowym i 64-bitowym)

Oficjalna strona internetowa Bitdefender Antivirus Plus 2018

Bitdefender Antivirus Plus stale pojawia się w różnych publikacjach jako wybór redaktorów. Oferta firmy na 2018 rok nie różni się od tego. Jest tak z wielu powodów, a wszystkie z nich mogą być postrzegane jako subiektywne. Jednym z faktów, z którymi można się spierać, są konsekwentne wyniki Bitdefender w testach laboratoryjnych innych firm. Oferta jest generalnie jedną z najlepszych, jeśli nie najlepiej sprawdzonych w tych testach. Innym powodem, dla którego wielu redaktorów wybiera Bitdefender jako najlepszego wykonawcę, a przynajmniej gorąco poleca ofertę, jest sama liczba funkcji dostępnych w podstawowym pakiecie. Często funkcje te są uwzględnione jedynie w produktach najwyższej półki innych firm. Więcej o funkcjach i niezależnych wynikach badań laboratoryjnych poruszymy w dalszej części artykułu.

Ceny nie zmieniły się od poprzedniej wersji, która kosztowała 39,99 dolarów za jedną licencję lub 59,99 dolarów za trzy licencje na rok. Ceny produktu mieszczą się w okolicach podobnych ofert z najwyższej półki, takich jak Kaspersky, Norton i Webroot. McAfee jest w cenie 59,99 dolarów, ale umożliwia instalację ochrony antywirusowej na wszystkich urządzeniach z systemem Windows, macOS, Android i iOS w twoim gospodarstwie domowym.

Jak można się spodziewać, instalacja jest prosta. Bitdefender wymaga większego zaangażowania od użytkowników niż inne oferty, a instalacja trwa dłużej niż w przypadku innych produktów. Ponadto skanowanie początkowe trwa dłużej w porównaniu z innymi produktami. Jest to potencjalny minus dla tych, którzy są niecierpliwi lub chcą, aby proces był szybszy, dzięki czemu mogą zająć się innymi rzeczami. Biorąc to pod uwagę, jest to duży minus produktu. Po zainstalowaniu, poprzedni użytkownicy niemal nie zauważą różnic w interfejsie w porównaniu do poprzednich edycji. Nowi użytkownicy programu nie będą się martwić, że program jest skuteczny, ponieważ układ jest łatwy do nawigacji, a funkcje są zorganizowane logicznie.

Autopilot

Podobnie jak w przypadku większości programów antywirusowych, zdrowie systemu jest wskazywane przez kolor zielony dla zdrowego stanu lub czerwony, gdy występuje problem wymagający uwagi. Jest to niemal domyślna pozycja dla oprogramowania antywirusowego i prawie wszyscy zrozumieją, co oznacza. Jedną z funkcji, która stała się podstawą dla Bitdefender, jest funkcja Autopilot. Po aktywowaniu, program antywirusowy zajmuje się wszystkim z absolutnym minimalnym zamieszaniem. W razie potrzeby samodzielnie się aktualizuje. Jeśli naprawdę chce się z tobą komunikować, wyświetli numer na ikonie Powiadomień. Wybór funkcji Autopilot spowoduje, że stan systemu będzie zawsze zielony. Można również zobaczyć, że karty Ochrona i Prywatność są kliknięte, co jest związane z ofertą z najwyższej półki, Internet Security, and Total Security. Na stronie Funkcji Ochrony widzisz, że zapora i ochrona antyspamowa wymagają uaktualnienia. W obszarze Funkcji Prywatności, zarówno szyfrowanie plików, ochrona kamery internetowej i doradca rodzicielski wymagają uaktualnienia. Ponadto, strona Narzędzia jest przepełniona funkcjami, które są obecne tylko w najnowocześniejszym zestawie Bitdefender.

Funkcje

Program BitDefender Antivirus Plus jest wyposażony w wiele funkcji, które sprawiają, że każdy z czytelników może zanudzić się na śmierć. Poniżej znajduje się krótkie podsumowanie funkcji, których można by oczekiwać od oferty głównej, a nie od podstawowej firmy. Te funkcje niekoniecznie mogą być unikalne dla Bitdefender, ale wciąż zasługują na wspomnienie o nich.

Ochrona phishingowa

Wiele osób uważa to za najlepszą ochronę przed złośliwymi i nieuczciwymi adresami URL, które są obecne na rynku. Ta funkcja działa na poziomie sieci, bez potrzeby korzystania z wtyczki przeglądarki. Zgłoszono, że chociaż ta funkcja została wprowadzona do obrotu w celu zapobiegania dostępowi do adresów URL zawierających malware, zabłysnęła w testach dotyczących stron phishingowych. Jest to świetne narzędzie w walce z phishingiem, ponieważ analizuje strony w czasie rzeczywistym, a nie opiera się na czarnych listach stron, o których wiadomo, że są wykorzystywane przez oszustów, którzy często po prostu tworzą nową stronę, gdy tylko inna jest umieszczona na czarnej liście. Chociaż przeglądarki, takie jak Chrome, Firefox i Edge mają środki i narzędzia w celu próbowania wyeliminowania phishingu, rozwiązanie Bitdefender jest zdecydowanie silniejsze i przewyższa jakość oferty przeglądarek.

TrafficLight

Ta funkcja działa poprzez zaznaczanie wyników wyszukiwania jako bezpieczne lub niebezpieczne, używając zielonych i czerwonych ikon. Choć nie jest to jedyna w swoim rodzaju funkcja, ma ona dodatkową zaletę. Jeśli napotkasz czerwoną ikonę ostrzeżenia, możesz ją kliknąć, aby uzyskać szczegółowe informacje. Powstała strona rozbija się dlatego, że strona została oznaczona, identyfikując ponad kilkanaście niebezpiecznych i oszukańczych stron. W górnej części listy są zazwyczaj problemy związane z phishingiem i malware, ale Bitdefender idzie o krok dalej i zapewnia informacje związane z pirackimi stronami, oszustwami związanymi z pracą oraz stronami związanymi z klikaniem.

Wiele opcji skanowania

Na stronie Funkcji ochrony użytkownicy mogą zauważyć wiele opcji skanowania komputera. Począwszy od szybkiego skanowania, które może zająć mniej niż minutę, do pełnego skanowania systemu, które może zająć ponad godzinę. Późniejsze pełne skanowanie zajmuje znacznie mniej czasu, co sugeruje, że podczas pierwszego skanowania Bitdefender optymalizuje przyszłe skanowanie. Nie jest to niespotykane, że niektóre rodzaje malware nie są wykrywane przez skanowanie i stają się coraz powszechniejsze. W takich przypadkach do gry wchodzi Tryb Odzyskiwania Bitdefender. W przeciwieństwie do innych produktów, które wymagają od użytkownika pobrania obrazu ISO lub nagrania dysku ratunkowego, Tryb Odzyskiwania zostanie ponownie uruchomiony w alternatywnym systemie operacyjnym, w którym podczas skanowania można wykryć malware w systemie Windows. Użytkownicy mogą również dostosować skanowanie i ustawić harmonogram skanowania, klikając opcję Zarządzaj Skanami. Bitdefender skanuje również luki w zabezpieczeniach, które obejmują luki ważnych aplikacji i składników systemu, a także sprawdza słabe hasła.

Wbudowana ochrona przeciw ransomware

Ransomware może być łączone za pomocą oprogramowania antywirusowego na dwa sposoby. Może wykrywać specyficzne dla ransomware śledzenie zachowania lub po prostu zapobiegać nieautoryzowanemu modyfikowaniu ważnych plików. Bitdefender wykorzystuje tę ostatnią metodę. Funkcja Bezpieczne Pliki działa poprzez ochronę plików w folderze Dokumenty, Zdjęcia, Filmy i Pulpit, ale może dodać inne foldery zawierające ważne dokumenty. Funkcja Bezpieczne Pliki zezwala na dostęp za pośrednictwem znanych, zaufanych programów, ale jeśli nieznany proces próbuje zmodyfikować lub utworzyć pliki w chronionym miejscu, Bitdefender blokuje go i wyświetla powiadomienie. Bitdefender zawiera również inną ochronę przed ransomware, którą jest Advanced Threat Defense. Działa ona w tle, ale gdy ta funkcja jest widoczna w akcji, wykrywa ona i blokuje rzeczywiste ataki ransomware.

Safepay

Bitdefender obejmuje również Portfel, który został znaleziony w starszych wersjach i pozostał stosunkowo niezmieniony. Funkcja ta jest przeznaczona do ochrony danych logowania i haseł. Inną dodatkową funkcją do już długiej listy jest Safepay, która automatycznie wykrywa, kiedy użytkownik ma zamiar uzyskać dostęp do strony internetowej banku i oferuje mu bezpieczne połączenie. Safepay jest zasadniczo komputerem stacjonarnym, z wbudowaną przeglądarką. Procesy uruchomione na pulpicie Safepay nie mają połączenia ze zwykłym komputerem stacjonarnym, co uniemożliwia kradzież danych logowania przez keyloggera lub inne spyware kradnące dane logowania.

Niezależne testy laboratoryjne

Bitdefender stale uzyskuje niewiarygodnie dobre wyniki w niezależnych testach laboratoryjnych. Do tej pory jest on uważany za jeden z najlepszych oferentów rozwiązań antywirusowych dostępnych dla Windows 10 na podstawie wyników testów. W dwóch rundach ewaluacji przeprowadzonych w 2017 roku przez niezależne niemieckie laboratorium AV-TEST na systemie Windows 7, jednej w styczniu i lutym, a drugiej w lipcu i sierpniu, Bitdefender Internet Security wykrył niemal wszystkie nieuczciwe oprogramowanie, niezależnie od tego, czy było to zagrożenie „dnia zerowego" lub dobrze znane malware. W testach wykonanych na maszynie z Windows 10 w marcu i kwietniu, Bitdefender uzyskał doskonały wynik. W drugiej rundzie, przeprowadzonej w maju i czerwcu 2017 roku na Windows 10, Bitdefender ponownie zatrzymał wszystkie malware, ale zdobył cztery fałszywe wyniki, co samo w sobie jest znacznie mniej pozytywne niż w przypadku wielu rywali firmy. Test przeprowadzony przez austriackie niezależne laboratorium AV-Comparatives stwierdził, że oprogramowanie zatrzymało średnio 99,9 procent malware online na maszynie z Windows 7. Na komputerze z Windows 10, laboratorium wykazało, że Bitdefender zatrzymał 99,7 procent malware, a w sierpniu zatrzymał się na 100 procentach. Program zarejestrował zero fałszywych alarmów w każdym miesiącu. Udowodniło to, że Bitdefender jest jedną z najbardziej konsekwentnie niezawodnych ofert antywirusowych dostępnych na rynku.

Zrzuty ekranu:

bitdefender antivirus 2018 screenshot 1 bitdefender antivirus 2018 screenshot 2 bitdefender antivirus 2018 screenshot 3 bitdefender antivirus 2018 screenshot 4 bitdefender antivirus 2018 screenshot 5 bitdefender antivirus 2018 screenshot 6 bitdefender antivirus 2018 screenshot 7 bitdefender antivirus 2018 screenshot 8

Wymagania systemu

System operacyjny:

  • Microsoft Windows 7(SP1)
  • Microsoft Windows 8
  • Microsoft Windows 8.1
  • Microsoft Windows 10

Zalecane wymagania systemowe:

  • CPU: Intel CORE 2 Duo (2 GHz) lub równoważny procesor
  • Pamięć (RAM): 2 GB
  • Dostępna wolna przestrzeń dyskowa: 2 GB wolnego miejsca

Wiele funkcji oraz oferta wspaniałej ochrony

Podsumowując, użytkownicy mogliby wybrać znacznie gorzej niż Bitdefender. Jako dodatkowa uwaga oraz inna pozytywna uwaga dla produktu, został on przetestowany jako jeden z najlepszych pod kątem wydajności i nie opróżniania zasobów systemu za pomocą zauważalnego marginesu. Jeśli potrzebujesz innego powodu, aby kupić ten produkt.