Avast Pro Antivirus

Ocena użytkowników: / 33
SłabyŚwietny 

avast 2018 pro antivirus box

Działa z: Windows XP (32-bitowym) (SP2), Windows Vista (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 7 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8.1 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 10 (32-bitowym i 64-bitowym)

Oficjalna strona internetowa Avast Pro Antivirus 2018

Avast jest często najlepiej znany z bezpłatnej oferty antywirusowej, ale firma z Pragi może pochwalić się 400 milionami użytkowników i twierdzi również, że ma 40% rynku oprogramowania bezpieczeństwa poza granicami Chin. W 2016 roku przejęli AVG, a produkty Avast łączą w sobie najlepsze z obu technologii. Oprogramowanie jest potężne i zawiera wiele funkcji, takich jak ochrona antywirusowa w czasie rzeczywistym, filtrowanie adresów URL, menedżer haseł, moduł czyszczenia przeglądarki, kontroler sieci bezprzewodowych oraz bezpieczna przeglądarka internetowa i bankowość elektroniczna.

Mimo, że Avast Antivirus jest solidnym produktem, posiada pewne negatywy, które uniemożliwiają sprzedaż oferty na równi na przykład z Bitdefender Kaspersky. Jednym z tych problemów jest cena produktu. Przy cenie 39,99$ za jedną licencję na okres jednego roku, program ten jest wyceniany na tej samej półce, co Bitdefender, Norton, Kaspersky i Webroot. Samo w sobie nie jest to prawdziwym problemem. Problem polega na tym, że ktoś kupiłby Pro, gdy bezpłatna wersja ma prawie wszystkie te same cechy.

Interfejs Avast na interfejs w szarym, zielonym i fioletowym kolorze. Brzmi to tak, jakby miało być okropne. Jednak sprawdza się, a interfejs jest łatwy w użyciu i zrozumiały. Prosty, zielony wskaźnik oznacza, że system użytkownika jest chroniony. Żółty wskaźnik oznacza, że istnieje coś potencjalnie niepokojącego, a czerwony wykrzyknik oznacza, że coś poszło nie tak i wymaga natychmiastowej uwagi. Interfejs bezpłatnej wersji zawiera zamknięte ikony na niektórych kartach, aby wskazywać funkcje dostępne dla płacących klientów.

Funkcje

Dość oszałamiające jest, jak wiele funkcji znajduje się w bezpłatnej ofercie Avast. Wydaje się, że oferta ta jest niezwykła w obliczu modelu biznesowego firm zajmujących się bezpieczeństwem internetowym. Poniżej znajduje się lista funkcji udostępnianych zarówno przez bezpłatną, jak i płatną wersję:

  • Aktualizator oprogramowania. To wymaga przeglądarki i innych ważnych pakietów oprogramowania, które są nieaktualne i mogą wymagać naprawy. Jest to szczególnie ważne w związku ze zwyczajami niektórych użytkowników, którzy nie pobierają na bieżąco najnowszej wersji oprogramowania zainstalowanego na komputerze, pozostawiając komputer podatny na ataki.
  • Dysk ratunkowy. Obie wersje umożliwiają użytkownikowi utworzenie rozruchowego dysku ratunkowego w przypadku, gdy infekcja staje się zbyt mocno związana z obsługą oprogramowania.
  • Menedżer haseł. Mimo, że jest to prosta funkcja, są inne dedykowane produkty, które lepiej sprawdzają się w tym zadaniu. Jest to jednak dodatkowym plusem bezpłatnej wersji programu antywirusowego. Działa on zapisując wszystkie informacje logowania w jednym bezpiecznym folderze.
  • Przeglądarka SafeZone. W programie Avast jest wiele rozszerzeń przeglądarki, które umożliwiają bezpieczniejsze przeglądanie Internetu. SafeZone uruchamia się, gdy Avast wykrywa, że ​​używasz bankowości online. Wówczas tworzy on oddzielny pulpit, odizolowany od złośliwego oprogramowania i programów typu keylogger.

Upsell produktu

To, czy jest to cecha czy drażniąca aktywność, zależy od użytkownika. Po kliknięciu przycisku prywatności, użytkownik znajduje przycisk, który wywołuje Secureline VPN. Jeśli użytkownik chce prywatności, sugeruje mu się, że ten osobny produkt będzie musiał zostać zakupiony. W innym przypadku, jeśli wybierzesz opcję Cleanup na stronie wydajności, zostaniesz poproszony o zakup oferty Cleanup od Avast.

Funkcje Pro

Wcześniej nazywany Secure DNS, komponent Real Site Avast zabezpiecza połączenie twojego systemu z niezawodnym i bezkompromisowym serwerem DNS. Pomaga to zapobiec skierowaniu cię na fałszywe i nielegalne strony, które wyglądają jak prawdziwe, przez porywaczy DNS. Chociaż użytkownik może myśleć, że jest na stronie internetowej banku, ostatecznie użytkownik zostanie zalogowany i przeniesiony do rzeczywistej strony, na której ktoś będzie kradł dane logowania użytkownika. Przekierowywanie DNS firmy Avast pomaga zapewnić, że zawsze trafiasz na właściwą, a nie oszukańczą stronę. Ten rodzaj infekcji DNS jest jak phishing, ale bardziej szkodliwy. Ta funkcja Avast jest wspaniałą cechą, nawet jeśli często nie widzisz jej w akcji.

Program Avast Pro posiada także funkcję piaskownicy. Program Sandbox Avast umożliwia uruchomienie programu, który może być niebezpieczny przez wirtualizację wszystkich plików i zmian w rejestrze wprowadzonych przez program. Kiedy proces się zakończy, wszystkie te zmiany znikną. Choć jest to dobra funkcja, często nie będzie ona używana przez przeciętnego użytkownika. Podobnie jak w przypadku Real Site od Avast, chociaż są one wyjątkowe, użytkownik domowy może nie dostrzec łatwo ich wartości, a co za tym idzie powodu do zakupu wersji Pro.

Testy niezależnych laboratoriów

Firma Avast często uzyskuje znacznie lepsze niż średnie wyniki w testach w wykrywaniu próbek złośliwego oprogramowania. Niepokojąca jest niespójność wynikająca z wyników znalezionych w różnych niezależnych laboratoriach badawczych. W AV-Comparatives regularne testy ochrony w czasie rzeczywistym dają bardzo spójny wskaźnik niezawodności. Jednak czasami Avast znalazła się na szczycie listy, czasami na średniej pozycji, a czasami również poniżej średniej. Ogólnie rzecz biorąc całkowity obraz nie jest wcale zły. Avast otrzymał więcej nagród Advanced+ w 2016 roku niż BullGuard, F-Secure, Sophos i Trend Micro, ale niespójność pozostawia szereg pytań.

Firma Avast osiągnęła lepsze wyniki w testach domowych użytkowników systemu AV Test. Odbyły się tylko dwa testy w 2016 roku i 2017 roku, ale Avast w obu z nich wypadł wyjątkowo dobrze. Te testy postawiły Avast w bardzo pozytywnym świetle. Tego samego nie można powiedzieć o testach SE-Labs dla domowych programów antywirusowych. Laboratorium przyznało Avast Free Antivirus ostatnie miejsce spośród ośmiu produktów, nawet za Microsoft Security Essentials. Jak w takim razie konsument może odczytywać różne wyniki? To pytanie staje się bardziej trafne, gdy porówna się inne testy, w których Avast osiągnął wynik powyżej średniej. Najlepszą interpretacją jest ta, w której oferta Avast nie jest tak spójna, jak światowych liderów Bitdefender i Kaspersky.

Avast osiąga średnie wyniki w wydajności. Raport o skuteczności produktów bezpieczeństwa firmy PassMark z marca 2017 roku ocenia 15 najlepszych programów antywirusowych z 23 metrykami. Avast zdobył w nim ósme miejsce. Testy wydajności AV-Comparatives z maju 2017 roku umieściły Avast w przybliżeniu w połowie pola 21. Testy wydajności zgadzają się, że wydajność Avast jest średnia, ale nie jest zła. Spadek wydajności nie spowoduje znacznego spowolnienia systemu przeciętnego użytkownika.

Zrzuty ekranu:

avast pro antivirus 2018 screenshot 1 avast pro antivirus 2018 screenshot 2 avast pro antivirus 2018 screenshot 3 avast pro antivirus 2018 screenshot 4 avast pro antivirus 2018 screenshot 5 avast pro antivirus 2018 screenshot 6 avast pro antivirus 2018 screenshot 7 avast pro antivirus 2018 screenshot 8

Wymagania systemu

  • Windows 10, z wyjątkiem Mobile i IoT Core Edition (32- lub 64-bitowy); Windows 8/8.1 z wyjątkiem RT i Starter Edition (32- lub 64-bitowy); Windows 7 SP1 lub nowszy, dowolna edycja (32- lub 64-bitowa); Windows Vista SP2 lub nowszy, z wyjątkiem Starter Edition (32- lub 64-bitowa); Windows XP SP3, dowolna edycja (32-bitowa)
  • W pełni kompatybilny komputer z procesorem Intel Pentium 4/AMD Athlon 64 lub nowszym (musi obsługiwać instrukcje SSE2)
  • 256 MB pamięci RAM lub więcej.
  • 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym.
  • Połączenie z Internetem umożliwiające pobieranie, aktywowanie i utrzymywanie aktualizacji programu oraz bazy danych antywirusów.
  • Zalecana jest optymalnie standardowa rozdzielczość ekranu, nie mniejsza niż 800 x 600 pikseli.

Krótkie zapoznanie się z minimalnymi wymogami systemowymi Avast ilustruje, że będzie on działał na prawie każdej maszynie. To z kolei prawdopodobnie prowadzi do popularności tej oferty.

Dlaczego płacić?

Avast Pro jest rzeczywiście bardzo dobrym oprogramowaniem i wyposażonym w większą liczbę funkcji niż jego wielu konkurentów, nękanym swoim własnym produktem, jakim jest wersja bezpłatna. Ci, którzy szukają dobrego programu antywirusowego, mogą po prostu pobrać bezpłatną wersję. Podczas gdy dwie dodatkowe funkcje, które otrzymujesz z wersją Pro są wyjątkowe i bardzo dobre, ich wdrożenie nie jest kluczowe. Ile razy użytkownik będzie potrzebować lub używać piaskownicy, aby uzasadnić cenę? Ile razy użytkownik faktycznie zobaczy, że został przekierowany do fałszywej strony, próbującej ukraść jego dane logowania?

Avast to świetny wybór wśród programów antywirusowych. Jest on popularny i nawet oferuje swoją bezpłatną wersję do celów komercyjnych. Jednakże utrudnił swoim konsumentom zobaczenie wartości w płaceniu 40$, gdy można otrzymać bezpłatną wersję, która w praktyce jest niemal równa płatnej.