Avira Antivirus Pro

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 

avira antivirus pro box

Działa z: Windows XP (32-bitowym) (SP2), Windows Vista (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 7 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8.1 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 10 (32-bitowym i 64bitowym)

Oficjalna strona internetowa Avira Antivirus Pro 2017

Jedną rzeczą, jaką zauważysz czytając o tym produkcie, jest wiele wymienionych funkcji, ale brak informacji o sposobie, w jaki one działają. A to jest trudne do zbadania na własną rękę. Na przykład mówią, że chronią przed ransomware. Ale jak? Bez podania pewnego opisu, w jaki sposób to działa, trudno jest ustalić, czy w ogóle działa. Oczywiście, przeciętny konsument może o to nie dbać, ale ktoś, kto wie więcej o takich rzeczach, byłby sceptyczny.

Platformy: PC, Mac, Android

Funkcje:

● Blokada aplikacji – pozwala ci ustalić PIN, aby zablokować pewne aplikacje.

● Ochrona tożsamości – ponownie mówią "Sprawdza, czy ty lub twoje kontakty zostały zhakowane". Jednak bez powiedzenia, jak oni to robią, powinno się być sceptycznym. Jednym ze sposobów, na który mogliby to robić, byłoby pobranie przez ich naukowców listy skradzionych adresów e-mail z forów hakerskich, gdy te są sprzedawane i sprawdzić, czy adres jest tam wymieniony.

● Kontrola urządzania – zlokalizuj zgubione urządzenia.

● Bezpieczne finanse, bankowość, zakupy - nie dostarczają wielu szczegółów technicznych na ten temat.

● Bezpieczna sieć domowa – sprawdza, czy twój komputer nie jest członkiem botnetu, która to maszyna została przejęta przez hakerów, aby ukryć swoje działania.

● Samoobrona – zatrzymuje malware przed wyłączeniem oprogramowania antywirusowego.

● Ochrona e-mail – nie podano informacji o sposobie, w jaki działa. Prawdopodobnie jest oparta na przeglądarce zamiast być częścią, powiedzmy, klientów poczty Thunderbird lub Outlook na pulpicie.

● Tarcza PUA – szuka malware wbudowanego wewnątrz legalnych aplikacji. To nie powinno być możliwe do zrobienia w Windows, ponieważ jest podpisane certyfikatem wydanym przez Microsoft, który oznacza jakiekolwiek zmiany w tych plikach. Jednak możliwe jest umieszczanie kodu w plikach PHP i JPG.

● Ochrona sieci – blokuje linki phishingowe.

● Ochrona sieci – skanuje porty na komputerze szukając ataków. Brak podanych tutaj danych. Nie byłoby możliwe odczytanie zaszyfrowanych danych HTTPS. Mogli czytać HTTP. Porty przychodzące do zaszyfrowanej SSH i niezaszyfrowany telnet powinny być wyłączone domyślnie tak czy inaczej. Inne porty nie musiałyby być otwarte w celu umożliwienia dostępu dowolnego rodzaju. Mogłoby być i tak, że sprawdza, czy którykolwiek z tych zamkniętych portów został otworzony przez dowolnego rodzaju malware.

● Menedżer zapory – dołączony z produktem Bezpieczeństwo Internetu. Oczywiście Windows ma już zaporę. Jednak użytkownicy mogą uznać tę za łatwiejszą do zrozumienia. W rzeczywistości, właśnie to w swojej obietnicy sprzedażowej mówi Avira.

● Szybkość PC i Narzędzia strojenia - oddzielny produkt o nazwie Zestaw Optymalizacji, który musi usunąć pliki tymczasowe i wprowadzić inne zmiany systemowe, aby przyspieszyć maszynę, takie jak zmiana ustawienia rozmiaru strony i pamięci.

● VPN - jak Avast Pro, Avira oferuje również usługę VPN. Są również dodatkowe koszty. Pomysłem jest pobranie filmów z Pirate Bay lub odwiedzenia stron, na których chciałbyś chronić swoją prywatność z długim zasięgiem policji lub hollywoodzkich rzeczników praw autorskich. Wiedz, że istnieje wiele oszustw i wielkich roszczeń na rynku VPN. Użytkownicy biznesowi używają ich, aby pozwolić pracownikom na łączenie się z siecią publiczną bezpiecznie przez Internet. Jednak ten produkt konsumencki nie jest przeznaczony do tego celu, ponieważ nie pozwalają na logowanie użytkownika do katalogu użytkownika korporacyjnego.

Zrzuty ekranu:

avira2017-1 avira2017-2 avira2017-3 avira2017-4 avira2017-5 avira2017-6 avira2017-7 avira2017-8

Cena:

44,99 $ - 1 urządzenie, 1 rok Antivirus Pro
57,99 $ - 1 urządzenie, 1 rok Internet Security Suite
57,99 $ - 1 urządzenie, 1 rok Optimization Suite
9,99 $ - na Android

Bezpłatny na Mac

Laboratorium testujące AV:

To niezależne laboratorium testowe daje im najwyższą ocenę i 5 gwiazdek za ochronę, wydajność i użyteczność.