Bitdefender Antivirus Plus 2017

Ocena użytkowników: / 25
SłabyŚwietny 

bitdefender2017 box

Działa z: Windows XP (32-bitowym) (SP2), Windows Vista (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 7 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8.1 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 10 (32-bitowym i 64-bitowym)

Oficjalna strona internetowa Bitdefender Antivirus Plus 2017

Bitdefender to dobrze znany produkt antywirusowy, będący jednym z liderów na rynku od wielu lat. Posiadają oni wiele różnych produktów z zakresu bezpieczeństwa, w tym licencjonowany silnik antywirusowy do urządzeń sieciowych, aplikacje w chmurze i inne systemy napisane przez innych producentów. Tutaj przyjrzymy się ich produktowi o nazwie Antivirus Plus 2017.

Obsługiwane platformy - Mac, Windows, Android, iOS. Bitdefender dla Unices jest dla platform Linux (UNIX).

Cena – 29,99 $ za maksymalnie 3 urządzenia.

Funkcje:

● Przesadzają, gdy mówią "Bitdefender Antivirus Plus 2017 sprawdza się przed wszystkimi zagrożeniami, wirusami, robakami i trojanami, ransomware, eksploitami dnia zerowego, rootkitami i spyware." Nic nie działa w 100% czasu.

● Bitdefender mówi, że nie spowalniają komputera. Niezależne testy (patrz poniżej), nie zgadzają się z tym.

● Dołączają narzędzia, aby ponownie uruchomić komputer w trybie ratunkowym, aby usunąć sektor rozruchowy lub inne trudne do usunięcia wirusy. To prawdopodobnie nie będzie działało z ransomware. Wszystko zależy od tego, czy ich produkt i ransomware pracuje z poziomu systemu Menadżera Uruchamiania Windows. Android 7 i inne systemy operacyjne mają już ochronę na poziomie rozruchu, która oznacza zainfekowaną maszynę, a następnie oferuje przywrócenie do ustawień fabrycznych.

● Bitdefender zawiera menedżera haseł, pokazując, że producenci oprogramowania antywirusowego nadal szukają sposobów, aby wyróżnić się na tym rynku towarowym.

● Mają narzędzie do skanowania dysku i pokazują powiadomienia na temat oprogramowania, które nie jest wirusem, ale może stwarzać pewne zagrożenia bezpieczeństwa. Następnie zalecają jak je zaktualizować lub w inny sposób ograniczyć ryzyko. (Można przypuszczać, że narzekają na pewne wersje Adobe, które mają problemy z bezpieczeństwem. Większość wersji Adobe ma problemy z bezpieczeństwem, dlatego Apple i inni próbowali, jednak bez powodzenia, zabić przy tym system i zastąpić go HTML5).

● Anti-phishing. Gdy działa anty-phishing nie ma potrzeby posiadania antywirusa. E-mail, który nie może dostać się do użytkownika nie może nakłonić użytkownika do pobrania malware. To, co nie jest jasne, to czy ich anty-phishing działa w przeglądarce internetowej czy w kliencie poczty elektronicznej. Jeśli działa w przeglądarce, to prawdopodobnie blokuje pliki phishingowe, na przykład pocztę Google. Musi zatem posiadać dodatek do przeglądarki. Posiadają dodatek do przeglądarki Chrome o nazwie Bitdefender Traffic Light, który to robi.

● Wybór redakcji oceniony przez Toma Guide. Bitdefender mówią, że mają ponad 500 milionów użytkowników. To przesada. Prawdopodobnie muszą liczyć 500 milionów osób, które pobrało go w całej historii. Znacznie mniej będzie go używać, ponieważ z czasem ludzie wyrzucają swoje stare maszyny i kupują nowe. Bitdefender mówi, że zbiera dane od tych użytkowników, pomagając w ten sposób zbudować bazę wiedzy, dzięki której mogą chronić innych.

● Mają różne produkty: Bitdefender Box, Bitdefender Total Security 2017, Family Pack 2017, Internet Security 2017 i Antivirus Plus 2017, któremu przyglądamy się tutaj.

● Używają sztucznej inteligencji i analizy zachowania. Oznacza to sieci neuronowe i uczenie maszynowe Bayesa. Celem jest, aby nie polegać wyłącznie na sprawdzaniu hash MD5 plików wirusów. Hakerzy mogą łatwo zrobić bardzo małe zmiany w swoich programach, tak, że podpis (hash) nie zgadza się z listą znanych wirusów. Podejście heurystyczne zwraca uwagę na to, co robi program, na przykład kopiując i modyfikując pliki, a następnie oznaczając w ten sposób te wirusy.

● Wi-Fi Security Advisor ostrzega ludzi pracujących w Starbucks i innych publicznych hotspotach, jeśli coś jest nie tak z konfiguracją, która pozwoliłaby hakerom szpiegować (słuchać) ruch sieciowy.

● Ochrona przed ransomware. Musimy szukać dalej informacji, jak to działa lub nie działa. Jeśli to działa, to ochroniłoby twoje pliki przed zablokowaniem przez kryminalistów hakerów, którzy oczekują okupu za ich odblokowanie. Dokumentacja mówi, że aby to działało, użytkownik musi skopiować swoje pliki do określonych folderów. Jednak ludzie nie powinni przechowywać swoich danych na dysku lokalnym. Zamiast tego powinni je przechowywać na chmurze Microsoft, Apple, Google, Dropbox lub innej. W zależności od tego, jak użytkownik uzyskuje dostęp do nich dostęp (przeglądarka lub aplikacja lokalna) mogą one być zarówno bezpieczne od ransomware lub też zostać zainfekowane poprzez pobranie ze starszych wersji.

● Zawiera społeczną ochronę sieciową, która blokuje złośliwe linki na Facebooku, Twitterze, Pinterest itp., które są przydatne, ponieważ wiele wirusów rozprzestrzenia się w ten sposób.

Zrzuty ekranu:

bitdefender2017-1 bitdefender2017-2 bitdefender2017-3 bitdefender2017-4 bitdefender2017-5 bitdefender2017-6 bitdefender2017-7 bitdefender2017-8

Inne pozycje:

Bitdefender ma długą listę partnerów OEM. Obejmuje ona ochronę punktów końcowych (komputerów, laptopów, urządzeń przenośnych, pamięci flash, pamięci zewnętrznych), ochronę sieciową oraz ochronę Chmury (sprzedawaną sprzedawcom chmury). Należą do nich BitDefender Anti-Malware i Endpoint Security SDK, Mobile SDK oraz inne API w ich produktach. Pozwala to tym producentom na oferowanie ochrony anty-malware, aby chronić ich klientów.

Bitdefender również udostępnia również swój kod źródłowy na Github. Mówia, że jest to w duchu ogólnego wspierania naukowców zabezpieczeń i modelu rozwoju opensource.

Posiadają również Bitdefender UNICES (czyli różne wersje systemu UNIX, takie jak Linux, który jest Ubuntu, openSUSE, Fedora, ...). Oferuje on programy antywirusowe dla systemów Linux, które pozwolą im pracować w serwerach dużych aplikacji. Nie jest jednak jasne, w jaki sposób będzie to działać, ponieważ nie ma zalogowanego użytkownika, aby się zobaczyć pojawiające się wiadomości.

Niezależne laboratorium testujące AV:

Oceniony jako Jeden z najlepszych produktów.

Ocena ochrony (ataki dnia zerowego, szeroko dystrybuowane malware) 6/6
Wydajność spowalnianie stron internetowych, kopiowanie plików i uruchamianie aplikacji) 5.5/6
Użyteczność (fałszywa blokada, fałszywe powiadomienia) 6/6