FacebookTwitterLinkedIn

Malwarebytes 4.0

Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 923
SłabyŚwietny 

Malwarebytes 4.0 box

Przez lata Malwarebytes, firma zajmująca się bezpieczeństwem, zdobyła reputację firmy opracowującej niezbędne narzędzia antywirusowe zarówno dla użytkowników domowych, jak i korporacyjnych. Po wydaniu wersji beta wersji 4.0 wielu dziennikarzy i specjalistów InfoSec było zainteresowanych zobaczeniem, co ma do zaoferowania nowa wersja, a także nowy ulepszony silnik malware Katana. Sprawdziliśmy Malwarebytes 4.0 i stwierdziliśmy, że jest to doskonała opcja dla tych, którzy chcą wzmocnić swoją obronę przed cyberbezpieczeństwem.

Istnieją dwie wersje Malwarebytes 4.0 - bezpłatna i Premium. Chociaż bezpłatna wersja jest w stanie usunąć istniejące malware, Premium zapewnia znacznie więcej funkcji, a także wysokiej klasy ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Oprócz usuwania już istniejącego malware, wersja Premium chroni również system przed przyszłymi zagrożeniami i stale monitoruje system, aby zapobiec szkodom wyrządzonym przez różne złośliwe aplikacje. Istnieją dwa rodzaje subskrypcji dla użytkowników domowych: dla pojedynczego użytkownika (1 urządzenie, 39,99 EUR rocznie) i pakiet rodzinny (3 urządzenia, 59,99 EUR rocznie).

Działa z: Windows 7/8/8.1/10 (32-bitowym i 64-bitowym)

Pobierz
Malwarebytes 4.0

Malwarebytes 4.0 to narzędzie do wykrywania malware na twoim komputerze. Aby otrzymać pełną funkcjonalność konieczny jest zakup pełnej wersji.

Dla tych, którzy wahają się, czy powinni kupić wersję Premium, czy nie, Malwarebytes zapewnia bezpłatną 14-dniową wersję próbną.

Malwarebytes 4.0 Free and Premium versions

Przegląd:

To, o czym się mówi, to nowy silnik szkodliwego oprogramowania o nazwie Katana. Silnik malware został zaprojektowany do zwalczania polimorficznego malware, które jest w zasadzie infekcją zdolną do zmiany niektórych kluczowych identyfikatorów, co utrudnia jej wykrycie. Emotet to nowoczesny przykład polimorficznego szkodliwego oprogramowania. Silnik został dodatkowo zoptymalizowany dzięki szybszym procesom wykrywania w celu wykonania kopii zapasowej wykrywania polimorficznego, co sprawia, że skanowanie jest dokładniejsze. Rozwój również znacznie zmniejsza liczbę wykorzystywanych zasobów procesora, co pomaga w wspomnianym wcześniej zmniejszeniu o 50%, stwierdził Akshay Bhargava, dyrektor ds. produktu.

Zagrożenia polimorficzne zmieniły grę w cyberbezpieczeństwie. Zanim tradycyjny program antywirusowy utworzy sygnaturę tych zagrożeń, może być już za późno. Dostawcy rozwiązań cyberbezpieczeństwa muszą wyprzedzać grę, rozpoznając potencjalne zagrożenia, zanim te będą mogły spowodować szkody. Malwarebytes 4.0 zostało zaprojektowane w celu blokowania rozwijających się zagrożeń w rekordowym czasie przy użyciu innowacyjnej technologii wykrywania. Nasz nowy intuicyjny interfejs użytkownika ułatwia klientom korzystanie z ich rozwiązania cyberbezpieczeństwa. Ponadto nowy silnik jest zoptymalizowany i wymaga o 50 procent mniej procesora podczas skanowania.

Nie tylko pod maską dodane zostały nowe funkcje. Oferta anty-malware oferuje całkowicie nowy interfejs użytkownika. Jest on znacznie ulepszony w stosunku do starego, łatwiejszy w nawigacji i znacznie bardziej intuicyjny. Interfejs nie obciąża użytkowników wieloma menu, listami rozwijanymi lub pasami nawigacyjnymi. Zamiast tego użytkownik jest witany przez interfejs pokazujący trzy główne funkcje oprogramowania anty-malware: historię wykrywania, skaner i ochronę w czasie rzeczywistym. Dla początkujących użytkowników i osób, które chcą tylko, aby coś działało, takie ulepszenia mają swoje zalety. Nowy interfejs prowadzi również bezpośrednio do bloga Malwarebytes, który stał się doskonałym źródłem informacji o bezpieczeństwie i zagrożeniach. Ponadto interfejs prowadzi do Centrum zagrożeń Malwarebytes, w którym użytkownicy mogą znaleźć bardziej dogłębną wiedzę na temat określonych zagrożeń, a także sposobów zapobiegania zainfekowaniu komputera przez takie zagrożenia.

Funkcje:

Skan systemu:

  • Szybkie skanowanie (tylko Premium) - Skanuj pamięć i obiekty startowe w poszukiwaniu aktywnych infekcji.
  • Skanowanie niestandardowe – Ustaw, co skanować i jak obsługiwać potencjalnie niechciane programy i modyfikacje (PUP i PUM).

Malwarebytes 4.0 scanning process

Skanowanie niestandardowe pozwala użytkownikowi wybrać, które dyski mają być skanowane, czy skanowane mają być obiekty pamięci i elementy rejestru/uruchamiania, czy Malwarebytes skanuje archiwa i szuka rootkitów. Użytkownicy mogą również decydować, w jaki sposób wykryte potencjalnie niechciane programy (PUP) i potencjalnie niechciane modyfikacje (PUM) muszą być traktowane - ignorowane, ostrzegane lub traktowane jako złośliwe oprogramowanie.

Malwarebytes 4.0 Custom scan

Malwarebytes zapewnia również funkcję planowania skanowania, która jest dość oczywista - użytkownicy mogą łatwo zaplanować skanowanie systemu, jak chcą. Ta funkcja jest jednak dostępna tylko w wersji Premium.

Ochrona w czasie rzeczywistym (tylko Premium):

  • Ochrona sieci - blokuje oszustwa internetowe, strony phishingowe, strony z ransomware.
  • Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i PUP - blokuje malware, wirusy, adware, potencjalnie niechciane programy (PUP) i inne.
  • Ochrona przed ransomware - blokuje malware, które blokuje dostęp do urządzenia lub plików, a następnie żąda zapłaty za przywrócenie dostępu.
  • Ochrona przed eksploitami - blokuje złośliwe oprogramowanie, które wykorzystuje błędy i luki w systemie, aby umożliwić twórcy eksploita przejęcie kontroli.

Malwarebytes 4.0 Real-Time Protection

Pomoc/wsparcie:

Malwarebytes ma również wbudowaną sekcję „Pomoc/wsparcie", która zawiera cztery skróty:

  • Pomoc Malwarebytes - prowadzi do strony Malwarebytes, która zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ).
  • Podręcznik użytkownika Malwarebytes - prowadzi do strony Malwarebytes, która zawiera całą instrukcję obsługi.
  • Narzędzie wsparcia - automatycznie instaluje narzędzie wsparcia Malwarebytes, które ma pomóc użytkownikom w rozwiązywaniu problemów z Malwarebytes poprzez automatyczne zbieranie różnych danych i tworzenie nowego zgłoszenia do pomocy technicznej lub aktualizację istniejącego zgłoszenia o zebrane dane.
  • Malwarebytes Labs - prowadzi do strony Malwarebytes, która stale zapewnia najnowsze wiadomości związane z cyberbezpieczeństwem.

Malwarebytes 4.0 Help/Support feature

Wniosek:

Nie ma wątpliwości, że wersja 4.0 stanowi znaczącą poprawę w porównaniu z poprzednimi wersjami, ale przed pobraniem produktu należy rozważyć kilka kwestii. Po pierwsze, jeśli nadal używasz systemu Windows XP i Windows Vista, wersja 4.0 nie jest obsługiwana w tych systemach operacyjnych. Jeśli nadal korzystasz z XP lub Vista, bieżące wersje Malwarebytes 3 będą nadal działać i nadal będą obsługiwane w przewidywalnej przyszłości. Inną funkcją lub brakiem funkcji jest to, że bezpłatna wersja nie jest dostarczana z żadnym dodatkiem, takim jak bezpieczna przeglądarka lub ograniczone usługi VPN. Otrzymujesz to, co jest reklamowane. Bezpłatna wersja Malwarebytes jest doskonałym narzędziem do usuwania złośliwego oprogramowania z twojego systemu i pod tym względem działa prawie bezbłędnie.

Malwarebytes zawiera wersję Premium, którą można kupić. Wersja premium obejmuje ochronę w czasie rzeczywistym, ochronę przed ransomware oraz szereg innych funkcji, które umożliwiają użytkownikom przejście z bardziej tradycyjnego pakietu antywirusowego do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Po pobraniu i zainstalowaniu wersji 4. oferowana jest bezpłatna 14-dniowa wersja próbna oferty premium.

Jeśli nie masz pakietu antywirusowego, instalacja wersji 4 jest wysoce zalecana i zaleca się jej uaktualnienie do pakietu Premium. Ta rada pochodzi głównie z natury współczesnych cyberataków i wykorzystywanego złośliwego oprogramowania. Na przykład w przypadku ransomware samo skanowanie komputera po zainfekowaniu w wielu przypadkach nie uniemożliwia malware wykonania swojego zadania polegającego na szyfrowaniu danych. W niektórych przypadkach usunięcie ransomware po zaszyfrowaniu danych może trwale uniemożliwić jego odzyskanie. W przypadku aktualizacji do wersji Premium nie stanowi to problemu, ponieważ zapewnia nie tylko ochronę w czasie rzeczywistym, ale także specjalną ochronę przed ransomware.

Nawet jeśli jesteś zadowolony ze swojego obecnego oprogramowania antywirusowego, nadal zalecamy pobranie bezpłatnej wersji. Malwarebytes wypracowało sobie reputację dzięki opracowywaniu wspaniałych silników i skanerów szkodliwego oprogramowania, które w przeszłości wykrywały malware, a którego brakuje innym produktom. Wersja 4 nie różni się pod tym względem i oczekuje się, że silnik Katana poprawi się wraz z przyszłymi zagrożeniami cybernetycznymi, dzięki czemu bezpłatne oprogramowanie Malwarebytes będzie niemal niezbędnym narzędziem bezpieczeństwa w każdym systemie. Posiadanie zarówno Malwarebytes w wersji 4, jak i innego oprogramowania antywirusowego, jeśli nie zdecydujesz się na wersję Premium, znacznie zwiększy twoje cyberbezpieczeństwo.

Wygląd Malwarebytes Anti-malware:

Malwarebytes 4.0 interface appearance

▼ Pokaż dyskusję

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware