FacebookTwitterLinkedIn

Bitdefender Antivirus Plus

Pudełko Bitdefender Antivirus Plus

Pod koniec ostatnich lat kilku dostawców oprogramowania antywirusowego zaczęło dodawać słowo „Plus" do nazw swoich produktów, aby wskazać, że danych ich produkt jest lepszy niż ich podstawowy program antywirusowy. Niektórzy dostawcy dodają do niego dodatkowe funkcje, podczas gdy inni starają się zapewnić lepszą obsługę dzięki dyskretniej zapakowanym funkcjom.

Drugie pytanie dotyczy tego, czy dodatkowe funkcje są warte wyższej ceny i czy pakiet podstawowy lepiej obsługuje klientów. To główne pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć w naszej recenzji Bitdefender Antivirus Plus.

Działa z: Windows, macOS, iOS, Android

Pobierz
Bitdefender Antivirus Plus

Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, należy zakupić licencję. Dostępny jest 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Okno początkowe Bitdefender Antivirus Plus

Przegląd

Dla tych, którzy są zbyt niecierpliwi, aby czytać dalej, odpowiedzią na oba dylematy, z którymi borykają się dostawcy oprogramowania antywirusowego, jest to, że funkcje są dodawane w taki sposób, aby nie odwracać uwagi od ogólnego doświadczenia i funkcji programu antywirusowego. Odpowiedzią na pytanie, czy wyższa cena wstępu uzasadnia wartość oferowaną przez produkt, jest tak.

Niektóre funkcje zawarte w Antivirus Plus to aplikacja do zarządzania hasłami, zwiększone bezpieczeństwo transakcji online, ochrona przed oprogramowaniem ransomware, a nawet VPN z ograniczoną ilością danych. Te skupiające się na bezpieczeństwie dodatki stają się coraz ważniejsze dla użytkowników ze względu na zwykłe połączenie z internetem. Przydatnym dodatkiem do obsługi użytkownika jest samouczek, który pokazuje, gdzie znajdują się te funkcje i jak z nich korzystać po instalacji.

To prowadzi nas starannie do ceny. Antivirus Plus kosztuje 40 $ za jedną licencję rocznie. Za trzy licencje zapłacisz 60 $ rocznie, za pięć licencji 70 $. Natomiast licencje za dziesięć urządzeń będą kosztować 80 $. Wypada to dobrze w ramach schematów cenowych innych dostawców. Pułap cenowy Antivirus Plus McAfee, który umożliwia instalację produktów bezpieczeństwa na każdym urządzeniu w gospodarstwie domowym za 5 $ więcej niż trzy pakiety licencji Bitdefender. McAfee prawdopodobnie wygrywa bitwę o stosunek jakości do ceny, jeśli potrzebujesz ochrony wielu urządzeń na różnych systemach operacyjnych. Wciąż jednak Bitdefender oferuje wiele korzyści, jeśli chodzi o ochronę i funkcje.

Instalacja i wygląd

Aby pobrać Antivirus Plus, musisz najpierw zarejestrować się w internetowym pulpicie nawigacyjnym Bitdefender o nazwie Bitdefender Central. Po zakończeniu możesz wybrać żądaną ochronę, a następnie ją pobrać. Ten proces dotyczy programu Antivirus Plus. Może to być uciążliwe w porównaniu z nieco starszym sposobem pobierania żądanego produktu i wprowadzania klucza aktywacyjnego. Ten nowy sposób wydaje się jednak być trendem, ponieważ kilku innych dostawców zabezpieczeń robi coś podobnego.

BitDefender Central to nie tylko przeszkoda do przeskoczenia. Zapewnia sporo użyteczności dzięki funkcjom kontroli rodzicielskiej i ochrony tożsamości, które są powiązane z internetowym pulpitem nawigacyjnym. Chociaż internetowy pulpit nawigacyjny jest użyteczny, a licencje można monitorować i odnawiać, i tak nadal wiele osób uważa to za niepotrzebną barierę wejściową.

Po pobraniu i zainstalowaniu użytkownikom zostaje wyświetlony główny interfejs użytkownika. Tutaj użytkownik otrzymuje czarny boczny pasek nawigacyjny, szare okno główne i białe kafelki z ikonami różnych funkcji. Jest to typowe dla języka projektowania Bitdefender, którego oczekują poprzedni użytkownicy. Czy jest najładniejszy, czy najlepszy? Chociaż jest to kwestia subiektywna, widzieliśmy inne interfejsy, które mogą wyglądać ładniej, ale wygrywa tutaj funkcjonalność Bitdefender, ponieważ można łatwo poruszać się po programie antywirusowym i jego funkcjach. Interfejs zawiera domyślnie szereg kart szybkiego działania, które obejmują szybkie skanowanie, skanowanie systemu lub wykrywanie luk w zabezpieczeniach, otwieranie VPN i konfigurowanie ochrony online Safepay, a także dodawanie innych funkcji, takich jak ochrona hasłem, jeśli jest taka potrzeba. Kliknięcie zakładki ochrony spowoduje wyświetlenie użytkownikowi opcji skanowania antywirusowego i wykrywania luk w zabezpieczeniach.

Starsi użytkownicy BitDefendera będą się zastanawiać, co stało się z funkcją Autopilota, czyli firmową opcją „ustaw i zapomnij", która pozwalała programowi antywirusowemu działać automatycznie w tle. Nadal istnieje, ale odgrywa bardziej widoczną rolę, pomagając użytkownikom w korzystaniu z dodatkowych funkcji. Zanim to wszystko zostanie odkryte, Antivirus Plus przeprowadzi pełne skanowanie systemu. Jest to długi proces, a niektóre raporty sugerują, że skanowanie może trwać prawie pięć godzin, w zależności od specyfikacji systemu i ilości przechowywanych na nim rzeczy. Kolejne skany będą krótsze, ale dłuższe skany poprzednio recenzowanych produktów wydają się być teraz normą, przynajmniej w przypadku pierwszego skanowania z McAfee's Antivirus Plus, które trwa ponad trzy godziny.

Długie czasy skanowania mogą wynikać z tego, że wielu dostawców oferuje ochronę w czasie rzeczywistym, a niegdyś wszechpotężne skanowanie jest teraz bardziej dodatkową warstwą bezpieczeństwa. Ta dodatkowa warstwa może być nadal użyteczna, a BitDefender pozwala użytkownikom zaplanować skanowanie, aby nie wpływało na codzienne życie ani nie było dla niego niewygodne.

Skan Bitdefender Antivirus Plus

Wyniki najlepszych niezależnych laboratoriów

Spośród produktów, które sprawdziliśmy w tym roku, tylko Antivirus Plus został przetestowany przez wszystkie cztery laboratoria opisane w tym artykule. Podsumowując, wyniki testów były tak bliskie ideału, jak można oczekiwać od każdego programu antywirusowego. AV-Comparatives przeprowadza cztery główne testy produktów antywirusowych zgłoszonych do testów. Są to testy ochrony w świecie rzeczywistym, wydajności, ochrony przed malware i fałszywych alarmów. W pierwszych trzech z tych testów BitDefender otrzymał nagrodę Advanced+, czyli najwyższą nagrodę laboratorium. W teście fałszywych alarmów BitDefender był na drugim poziomie, odnotowując tylko kilka fałszywych alarmów. Inni dostawcy, tacy jak Kaspersky, byli w czołówce, rejestrując mniej fałszywych alarmów. Gdyby BitDefender musiał zanieść te wyniki swoim rodzicom, jestem pewien, że byliby dumni.

Kolejnym laboratorium, którego dotyczy niniejsza publikacja, jest AV-Test Institute. Laboratorium testuje każdy produkt zgodnie z trzema parametrami testowymi, z których każdy oceniany jest na sześć, tj. Ochrona, Wydajność i Użyteczność. W dwóch pierwszych Antivirus Plus otrzymał najwyższe oceny, a w kategorii Użyteczność otrzymał 5,5. Zabrakło mu ostatniej szóstki, aby uzyskać doskonałe wyniki w wyniku czterech fałszywych alarmów wykrytych w okresach testowych we wrześniu i październiku 2022 r. Te wyniki wystarczyły, aby BitDefender otrzymał nagrodę za najlepszy produkt w tej rundzie testów.

Kolejnym laboratorium jest MRG Effitas, które zyskało reputację dzięki opracowaniu testów trudnych do przejścia i jeszcze trudniejszych do wykonania. Jednym z takich testów jest test trojana bankowego. Aby pomyślnie przejść test trojanów bankowych w tym laboratorium, produkt musi uzyskać doskonały wynik. Wszystko inne jest uważane za porażkę. Drugi test wykorzystuje szeroką gamę złośliwego oprogramowania i oferuje dwa poziomy zaliczenia. Jeśli produkt całkowicie zablokuje każdą próbę instalacji malware, przejdzie na poziom 1. Jeśli jakieś złośliwe oprogramowanie przedostanie się, ale zostanie usunięte w ciągu 24 godzin, uzyskuje poziom 2. Wszystko poniżej tych dwóch poziomów oznacza porażkę. BitDefender był jednym z trzech dostawców, którzy pomyślnie przeszli test trojana bankowego. Pozostałymi dostawcami byli ESET NOD32 Antivirus i Malwarebytes. Jeśli chodzi o test malware, tylko BitDefender i Malwarebytes otrzymały certyfikat poziomu 1.

Ostatnim laboratorium, którym zajmuje się ta recenzja, jest SE Labs. Laboratorium próbuje jak najdokładniej symulować rzeczywisty świat złośliwego oprogramowania do celów testowych, używając systemu przechwytywania/odtwarzania, aby przedstawić każdy produkt za pomocą rzeczywistego ataku internetowego. Certyfikat z tego laboratorium posiada pięć poziomów, AAA, AA, A, B i C. Bitdefender i kilka innych uzyskało certyfikat AAA. Oznacza to, że łącząc wszystkie wyniki testów, BitDefender był prawie doskonały. Ułatwia to zalecenie programu Antivirus Plus tylko na podstawie wyników laboratoryjnych. Inni dostawcy jednak spisali się równie dobrze i kosztują tyle samo. Zatem szukanie dodatkowych funkcji stało się dla konsumenta ważniejsze niż kiedykolwiek.

Wyróżniające się funkcje

Zarządzanie hasłami

Zwykle menedżerzy haseł znajdują się w kompletnych pakietach bezpieczeństwa, a nie w samodzielnym produkcie antywirusowym, takim jak Antivirus Plus. Zatem uwzględnienie go jako dodatkowej funkcji z pewnością zwiększa poziom zainteresowania konsumentów. Dla tych, którzy używali produktów BitDefender, aplikacja do zarządzania hasłami Wallet niewiele się zmieniła w ostatnich kilku wersjach. Nadal wymaga od użytkownika używania silnego hasła głównego w celu tworzenia „portfeli", które zawierają hasła do aplikacji i stron internetowych, z których korzysta użytkownik. Należy zauważyć, że jeśli potrzebujesz funkcji takich jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, lepiej będzie ci służył samodzielny menedżer haseł. To powiedziawszy, taka aplikacja, jak Wallet, która doskonale sprawdza się do włączenia do samodzielnego programu antywirusowego, jest zaletą dla przeciętnego użytkownika domowego.

Menedżer haseł Bitdefender Antivirus Plus

Zwiększone bezpieczeństwo online

Antivirus Plus zapewnia również ulepszone bezpieczeństwo online w postaci dodatkowej ochrony przeglądarki, która obejmuje również moduł anty-śledzący. Anti-tracker jest dostarczany w pakiecie z rozszerzeniem przeglądarki BitDefender dla Chrome, Edge, Firefox i Internet Explorer. Ochrona przeglądarki dobrze zapobiega odwiedzaniu przez użytkowników złośliwych stron internetowych i witryn utworzonych w celu wyłudzania informacji.

Jeśli chodzi o rozszerzenie zapobiegające śledzeniu, gdy użytkownik odwiedzi witrynę korzystającą z modułów śledzących, zostanie powiadomiony i poinformowany o liczbie modułów śledzących. Użytkownik może następnie zablokować lub zezwolić na każdy moduł śledzący, jeśli tylko sobie tego życzy. Domyślnie rozszerzenie jest domyślnie ustawione na blokowanie wszystkich modułów śledzących.

Ochrona zagrożeń online Bitdefender Antivirus Plus

Wszechstronna ochrona przed ransomware

Od kilku lat ochrona przed ransomware BItDefender jest na najwyższym poziomie. Ochrona przed ransomware zawarta w programie Antivirus Plus niczym się nie różni. Ta ochrona zawarta w programie antywirusowym składa się z trzech warstw. Pierwszą z tych warstw jest funkcja Advanced Threat Defense, która uzupełnia regularne skanowanie antywirusowe o wykrywanie oparte na zachowaniu, w tym wykrywanie zachowań ransomware. Druga warstwa, czyli Zapobieganie zagrożeniom sieciowym, blokuje sposoby wykorzystania eksploitów, na których opierają się niektóre ataki ransomware. Wreszcie, przy pierwszej wskazówce możliwego ataku ransomware, Ransomware Remediation tworzy kopie zapasowe ważnych plików, przywracając je po zneutralizowaniu ataku przez Bitdefender. Bardzo niewielu dostawców stosuje tak wielowarstwowe podejście do zapobiegania i zwalczania infekcji ransomware, a ta funkcja jest z pewnością niezbędna dla dzisiejszego użytkownika komputera.

Ochrona ransomware Bitdefender Antivirus Plus

Ograniczony VPN

Sieci VPN są często dołączane do pełnych pakietów zabezpieczeń, ale posiadanie jednego z nich w programie Antivirus Plus, zasadniczo samodzielnego programu antywirusowego, jest miłym akcentem. Jest on ograniczony do 200 MB przepustowości dziennie. BitDefender oferuje usługę premium VPN za 70 $ rocznie, która jest nieograniczona i warta ceny dla tych, którzy potrzebują VPN przez cały czas. VPN zawiera funkcję Kill Switch, co oznacza, że jeśli połączenie VPN zostanie zerwane, odcina niezabezpieczone połączenie internetowe, dopóki VPN nie wróci do trybu online. Posiada również funkcję dzielonego tunelowania, aby wykluczyć niektóre strony internetowe z ochrony VPN. W praktyce tunelowanie dzielone jest stosowane na stronach internetowych, które są uzależnione od dużej szybkości. Ogólnie rzecz biorąc, 200 MB nie zabierze cię za daleko, a przesyłanie strumieniowe wideo zdecydowanie nie wchodzi w rachubę, ale można go używać do bankowości internetowej i innych przypadków, w których poufne informacje są przesyłane przez internet.

Wniosek

BitDefender zyskał dobrą reputację dzięki wypuszczaniu produktów, które zapewniają wyjątkową ochronę. Antivirus Plus nie różni się pod tym względem i jest wyposażony w kilka wspaniałych funkcji, które zapewniają dodatkową wartość każdemu użytkownikowi domowemu. Dzięki temu początkowy koszt wydaje się świetną okazją.

Wygląd Bitdefender Antivirus Plus:

Wygląd Bitdefender Antivirus Plus (GIF)

▼ Pokaż dyskusję

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware