FacebookTwitterLinkedIn

McAfee AntiVirus Plus

Pudełko McAfee AntiVirus Plus

W naszych nowoczesnych gospodarstwach domowych mamy teraz wiele urządzeń i częściej więcej niż jedno, które działa na różnych systemach operacyjnych. Producenci oprogramowania antywirusowego zauważyli to i teraz oferują pakiety umożliwiające instalację ich produktu na wielu urządzeniach i platformach systemów operacyjnych. McAfee od dawna jest królem tego podejścia, a ich najnowsza oferta antywirusowa Antivirus Plus niczym się nie różni.

To powiedziawszy, na komputerach z systemem Windows dostępna jest pełna gama funkcji. Aplikacje mobilne zostały nieco uproszczone poprzez usunięcie funkcji znalezionych w poprzednich iteracjach, w zależności od użytkownika, co nie jest złe, ponieważ jest zgodne z dążeniem McAfee do ochrony twojej tożsamości, a nie samego urządzenia mobilnego. Nie oznacza to, że urządzenie jest otwarte na atak, ale raczej zmienił się cel mobilnej aplikacji zabezpieczającej. Oferowana ochrona jest nadal na najwyższym poziomie i nic dziwnego, że Antivirus Plus otrzymał szereg wysokich ocen redaktorskich.

Działa z: Windows, macOS, iOS, Android

Pobierz
McAfee AntiVirus Plus

Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, należy zakupić licencję. Dostępny 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

McAfee AntiVirus Plus

Przegląd

Otrzymywanie dobrych recenzji to jedno, a koszt to drugie. Ustalenie dokładnej ceny Antivirus Plus może być trudne, ponieważ stale są obecne promocje produktowe, a platformy zapewniają swoim czytelnikom lub subskrybentom zniżki na zakup. Według witryny McAfee w chwili pisania tego tekstu instalacja Antivirus Plus na pięciu urządzeniach kosztuje 40 $ rocznie. Instalacja produktu na nieograniczonej liczbie urządzeń będzie kosztować 50 $ rocznie w przypadku oferty Premium i 90 $ rocznie w przypadku oferty Advanced. Zarówno Premium, jak i Advanced to kolejne pakiety z dodatkowymi funkcjami i należy również zauważyć, że nieograniczone licencje są rzadkością w branży. Bitdefender, Webroot i Trend Micro oferują nieograniczone licencje, ale McAfee jest tańszy niż wszystkie pozostałe trzy.

Instalacja i wygląd

Pierwsza instalacja polega na wprowadzeniu zakupionego klucza licencyjnego na ich stronie internetowej. Jeśli wybierzesz opcję automatycznego odnawiania, otrzymasz od McAfee zobowiązanie do ochrony przed wirusami. Oznacza to, że jeśli złośliwe oprogramowanie ominie program antywirusowy, eksperci McAfee obiecują zdalne rozwiązanie problemu, co zwykle kosztuje 90 $. Wartość tego jest dyskusyjna, jednak, jeśli zostaniesz zainfekowany malware podczas korzystania z McAfee, oszczędność 90 $ może się przydać.

Po zaakceptowaniu klucza licencyjnego możesz pobrać oprogramowanie antywirusowe i je zainstalować. Instalacja jest tak prosta, jak oczekiwałby tego każdy współczesny użytkownik, a po zainstalowaniu aktywowana jest ochrona urządzenia. Interfejs użytkownika jest pełen zaokrąglonych prostokątów i przyjemnych grafik ilustrujących, czy wszystko jest w porządku, czy też wymaga twojej uwagi.

McAfee sprzedał swoją działalność korporacyjną i jest teraz skoncentrowany wyłącznie na kliencie, co pokazuje sposób rozplanowania interfejsu. Po całkowitym przeprojektowaniu, użytkownikowi wyświetlany jest baner u góry głównego okna, który zawiera przydatne informacje o ostatnich czynnościach lub czynnościach do wykonania. Następnie wyświetlanych jest sześć paneli dla każdego z modułów produktu, a mianowicie Check your Protection Score, Antivirus, Tracker Remover, Protect More Devices, Browser Security i Secure Apps. Po lewej stronie znajduje się kolejne menu zawierające Stronę główną, Moją ochronę, Wynik ochrony, Konto, Pomoc, Ustawienia i Opinie. Niestety użytkownicy komputerów Mac nie otrzymują odświeżonego interfejsu, ale aplikacje na Androida i iOS już tak.

Wygląd McAfee AntiVirus Plus

Imponujące wyniki niezależnych laboratoriów

Niniejsza publikacja dotyczy czterech niezależnych laboratoriów specjalizujących się w testowaniu konsumenckich produktów antywirusowych. Silnik malware McAfee został ostatnio przetestowany przez trzy z czterech firm, takich jak AV Comparities, AV-Test i SE Labs. Przyjrzymy się po kolei wynikom każdego laboratorium.

Zaczynając od AV-Comparatives, McAfee został poddany testom w czterech testach. W teście ochrony w czasie rzeczywistym przeprowadzonym od lipca do października 2022 r. rozwiązanie antywirusowe otrzymało ocenę Advanced+, która jest najwyższą nagrodą przyznawaną przez laboratorium. McAfee otrzymało tę ocenę w teście wydajności i teście ochrony przed malware przeprowadzonym odpowiednio w październiku i wrześniu 2022 r. McAfee nie otrzymał najwyższej nagrody w fałszywie pozytywnych testach laboratoryjnych, w których zarejestrowano tylko kilka fałszywych alarmów, ale ogólnie spisał się dobrze.

Jeśli chodzi o AV-Test McAfee otrzymało jedną z nagród dla najlepszych produktów laboratorium i uzyskało najwyższe oceny we wszystkich trzech testach przeprowadzanych przez laboratorium. Te testy to Ochrona, Wydajność i Użyteczność. We wszystkich z nich McAfee otrzymał najwyższe oceny. Warto zaznaczyć, że co najmniej dwie trzecie testowanych produktów otrzymało również najwyższe oceny.

Ostatnim laboratorium jest SE Labs, którego testy opierają się na innej metodologii. Przyznało ono McAfee najwyższy certyfikat AAA. Inni dostawcy, którzy otrzymali certyfikat, to Norton, MIcrosoft i Webroot. SE Labs testuje produkty za pomocą systemu przechwytywania i odtwarzania, aby rzucić wyzwanie wielu narzędziom antywirusowym za pomocą identycznych ataków internetowych.

Ogólnie rzecz ujmując, wyniki niezależnych testów McAfee są imponujące. Opierając się na samych wynikach, nie ma się co dziwić, że produkt otrzymał kilka nagród redaktorskich. Nowoczesne narzędzia antywirusowe nie tylko chronią urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem, ale oferują kilka dodatkowych funkcji, które jeszcze bardziej poprawiają poziom bezpieczeństwa urządzenia lub chronią przed określonymi zagrożeniami szerokie grono konsumentów.

Wyróżniające się funkcje

Wszystkie opcje skanowania i planowania

Podstawową funkcją każdego produktu antywirusowego jest możliwość skanowania i wykrywania malware oraz niechcianych aplikacji, które mogą być szkodliwe. Początkowe skanowanie jest wykonywane zaraz po instalacji i jest to zwykle najdłuższe ukończenie w przypadku produktów antywirusowych. McAfee niewiele robi, aby przezwyciężyć ten trend, a niektórzy użytkownicy zgłaszają, że wstępne skanowanie trwało trzy godziny, co jest jednym z najwolniejszych spośród testowanych produktów antywirusowych. Kolejne skany będą szybsze, ale użytkownikom spodoba się możliwość zaplanowania skanów, aby długie czasy skanowania nie były tak frustrujące.

Skan McAfee AntiVirus Plus

Ochrona przed phishingiem, która budzi zaufanie

Oszukanie osób w celu przekazania ich ważnych informacji i danych uwierzytelniających jest znacznie łatwiejsze niż tworzenie wyrafinowanego malware, co cyberprzestępcy bardzo chętnie wykorzystują. Produkty zabezpieczające wymagają pewnego rodzaju ochrony przed phishingiem, aby przede wszystkim temu zapobiec. Niektóre postępy w tej dziedzinie okazały się lepsze niż inne, a moduł antyphishingowy McAfee jest lepszy niż większość.

Rozwiązania McAfee uniemożliwiają użytkownikom dostęp do złośliwych adresów URL i witryn zaprojektowanych w celu przechwytywania danych uwierzytelniających i informacji. Biorąc pod uwagę, że witryny mogą być usuwane i pojawiać się ponownie na różnych serwerach według kaprysu hakera, uniemożliwienie użytkownikom dostępu do tych witryn poprzez ich blokowanie okazało się bardzo trudne. Według niezależnych testów, moduł zablokował 94% prób phishingu na komputerze z systemem Windows. Wynik wyniósł 97% na komputerze z systemem macOS, ale oba wyniki dają pewność, że moduł działa z dużą dokładnością.

Ochrona przed ransomware

Biorąc pod uwagę, że ransomware uciekło z nagrodą za najbardziej potencjalnie szkodliwy wariant malware, dostawcy zabezpieczeń musieli zatrudnić swoich inżynierów na służbie, aby próbowali chronić klientów przed zagrożeniem. W tym przypadku podejście McAfee polega na dodaniu warstwy ochrony ransomware do modułu ochrony w czasie rzeczywistym zamiast dedykowanego modułu bezpieczeństwa. Aby wykryć, czy trwa atak ransomware, moduł opiera się na wykrywaniu zachowań związanych z atakami ransomware. Ponadto próby zapisania plików, na przykład szyfrowanie plików przez ransomware, są natychmiast oznaczane. Po wykryciu aktywności ransomware złośliwy program jest poddawany kwarantannie, a pliki mogą zostać przywrócone z zaszyfrowanej kopii zapasowej.

Należy zauważyć, że ponieważ moduł ochrony przed ransomware jest częścią większego modułu ochrony w czasie rzeczywistym, jeśli go wyłączysz, ochrona przed ransomware przestanie obowiązywać. Jest to prawdopodobnie jedna z zalet posiadania ochrony przed ransomware jako oddzielnej warstwy bezpieczeństwa, ale jury wciąż nie wie, co jest lepsze.

Ochrona pliku w czasie rzeczywistym McAfee AntiVirus Plus

Dobra wydajność i dyskretna zapora ogniowa

Posiadanie zapory ogniowej zawartej w pakiecie antywirusowym stało się obecnie standardem, ale często jest to zawarte w sztandarowych produktach. McAfee zawiera ją nawet w samodzielnej ofercie i działa ona dobrze bez konieczności zmiany użytkownika i modyfikowania reguł, tak jak robią to inne zapory innych firm. Ustanawianie reguł może być pracochłonnym procesem i wymaga sporej wiedzy na temat portów, których w przeszłości hakerzy używali do atakowania urządzeń.

Dla użytkownika domowego oczekiwanie, że wszyscy będą mieli taką wiedzę, to trochę za dużo, a wielu po prostu wolałoby aplikację typu „ustaw i zapomnij". Zapora sieciowa McAfee wykorzystuje podejście „ustaw i zapomnij" z funkcją Smart Access, która decyduje o tym, jaki ruch i porty są podejrzane. Ci, którzy czują potrzebę majstrowania i ustalania nowych reguł, gdy programy wymagają dostępu, mogą przełączyć zaporę sieciową na dostęp monitorowany. Daje to konsumentowi przynajmniej wybór, ale jeśli nie masz wiedzy o sieci, po prostu nie wyłączaj Smart Access.

Firewall McAfee AntiVirus Plus

Wniosek

Lista dodatkowych funkcji, które McAfee oferuje konsumentom, jest wyczerpująca i mogłaby wypełnić esej, a nie artykuł. Jest to ostatecznie dobre dla konsumenta, a niektóre oferowane funkcje mają na celu ochronę prywatności i tożsamości użytkownika. McAfee's Antivirus Plus jest trudny do zignorowania. Dzięki dodaniu wyników z niezależnych laboratoriów łatwo jest polecić produkt prawie każdemu użytkownikowi, ale to to w przypadku przeciętnego użytkownika domowego produkt naprawdę błyszczy. Wraz z pakietem antywirusowym Bitdefender, również bogatym w funkcje, ostatecznym wyznacznikiem będzie liczba urządzeń wymagających ochrony, a dla rodzin, w których każdy członek rodziny może mieć trzy urządzenia, nieograniczone pakiety licencji McAfee z pewnością przypadną do gustu tym gospodarstwom domowym.

Wygląd McAfee AntiVirus Plus:

Wygląd McAfee AntiVirus Plus (GIF)

▼ Pokaż dyskusję

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware