FacebookTwitterLinkedIn

Antywirus F-Secure

Pudełko antywirusa F-Secure

Jeśli szukasz bezproblemowego oprogramowania antywirusowego, warto sprawdzić F-Secure Anti-Virus, ale ważne jest, aby wspomnieć, że obsługuje on tylko komputery z systemem Windows. Oprócz obsługiwania tylko komputerów Windows jako podstawy, nie będziesz mieć funkcji VPN, filtrowania adresów URL, ochrony rodzicielskiej ani żadnej z innych funkcji, które stają się coraz bardziej popularne, w tym w płatnych pakietach bezpieczeństwa. Nadal istnieje rynek dla użytkowników, którzy szukają prostego rozwiązania antywirusowego, a F-Secure z pewnością obsługuje ten segment rynku.

Ceny F-Secure odzwierciedlają podejście bez zbędnych dodatków, które kosztuje 30 $ za jedną licencję na rok. Alternatywnie, jeśli masz więcej niż jedno urządzenie z systemem Windows, które chcesz chronić, trzy licencje na rok kosztują 40 $. I to wszystko. Żadnych podstępnych miesięcznych cen, które trzeba płacić za rok z góry lub innych drapieżnych struktur cenowych, które tak uwielbiają marketerzy internetowi, że to 30 $ za jedną licencję i 40 $ za trzy. To z pewnością zaspokaja tłumy, które chcą, aby ich antywirus był dokładnie tym i niczym więcej.

IDla porównania konkurenci, tacy jak Kaspersky i Bitdefender, również pobierają 30 $ za swój podstawowy produkt, ale obejmuje to trzy urządzenia. Sęk w tym, że po roku odnowienie kosztuje 60 $, podczas gdy cena F-Secure pozostaje taka sama.

Działa z: Windows 7/8/8.1/10/11 (32-bitowym i 64-bitowym)

Pobierz
F-Secure Anti-Virus

Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz zakupić licencję. Dostępny jest 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Antywirus F-Secure

Przegląd

Czynniki pierwsze

Jeśli chcesz, aby twoje rozwiązanie antywirusowe zawierało wszystkie dzwonki i gwizdki, przeglądana tutaj oferta F-Secure prawdopodobnie nie jest dla ciebie. Po prostu dlatego, że ich nie ma. Wszystkie programy antywirusowe F-Secure to moduł skanujący i powiązane warstwy bezpieczeństwa zaprojektowane w celu wykrywania i usuwania infekcji malware.

Jest to oczywiście odzwierciedlone w interfejsie produktu, który ma tylko dwie zakładki Antywirus i Narzędzia. Zakładka antywirusowa będzie zawierała moduł skanowania wraz z opcjami skanowania. Szybkie skanowanie odbywa się w niecałą minutę i dotyczy większości nowoczesnych systemów Windows 10 lub 11, co jest odczuwalne.

Jeśli zostanie wykryte malware lub zagrożenie, program antywirusowy poradzi sobie z nim automatycznie. Jeśli chodzi o opcje skanowania, otrzymujesz szybkie skanowanie i pełne skanowanie systemu, które znajduje się w menu opcji skanowania, prostym menu rozwijanym, na karcie narzędzi, ponieważ szybkie skanowanie jest domyślne.

Dostosowywanie dwóch opcji skanowania jest poważnie ograniczone, a jeśli chcesz utworzyć niestandardowe skanowanie, nie masz szczęścia. Możesz zaplanować skanowanie i możesz skanować określone pliki, ale w porównaniu z bogactwem opcji skanowania oferowanych przez Norton, nawet w ich podstawowym produkcie antywirusowym, F-Secure wygląda trochę goło.

Monitorowanie antywirusa F-Secure

Plusem dla fanów podstawowych produktów bezpieczeństwa jest niewiarygodnie niski wpływ na wydajność systemu. Podczas gdy nowoczesne kompletne oprogramowanie antywirusowe zostało ulepszone w kolejnych generacjach, wraz z ulepszeniami sprzętu nawet w najbardziej podstawowych laptopach i prefabrykowanych komputerach PC pod względem wpływu na system, niektórzy użytkownicy są niezwykle świadomi wpływu systemu. Zadania, które wymagają większości mocy wyjściowej procesora i/lub znacznej ilości pamięci RAM, nie chcą konkurować z antywirusem o zasoby.

Często dla przeciętnego użytkownika domowego nie jest to nawet brane pod uwagę, ale dla tych, którzy teraz pracują w domu na różnych urządzeniach, czasem nawet na swoim komputerze, jest to ważne. Oznacza to, że przez jakiś czas w przyszłości pojawi się segment rynku dla tych, którzy szukają podstawowego antywirusa w rozsądnej cenie.

Jeśli chodzi o wydajność, produkt uzyskał najlepsze wyniki w teście laboratoryjnym AV-Comparatives dotyczącym wydajności systemu, zajmując pierwsze miejsce w siedemnastu. Z pewnością będzie to punkt sprzedaży dla tych, którzy koncentrują się na wydajności. Chociaż wpływ na wydajność jest dla niektórych problemem, wszystkie pakiety antywirusowe muszą zapewniać wysoki poziom ochrony. Jeśli tak nie jest, wpływ na wydajność i koszt są kwestią sporną.

Wyniki niezależnych laboratoriów

Ostatni raz F-Secure był testowany przez AV-Comparatives w rundzie testowej od lipca do października 2020 roku. To wtedy zwyciężyli w teście wydajności. W teście Real World Protection produkt otrzymał ocenę Advanced, która jest drugą najwyższą oceną, a najlepszą jest Advanced +. Co ważne, F-Secure obronił się przed 100% zagrożeniami ze strony malware, przeciwko którym był testowany. Oznacza to, że silnik złośliwego oprogramowania działał bez awarii.

Testowanym produktem był F-Secure Safe, który dodaje moduł Internet Security z kilkoma funkcjami wykraczającymi poza podstawowy program antywirusowy omówiony w tym artykule. Moduł Internet Security zablokował większą niż średnia ilość zaufanych domen, które przyczyniły się do tego, że produkt nie otrzymał oceny Advanced+.

Ochrona przed zagrożenia i antywirusowa F-Secure

W kolejnym laboratorium, po którym ukazało się to wydanie, przetestowano najnowszą wersję silnika antymalware używanego przez F-Secure. AV-Labs testuje trzy oddzielne kategorie i ocenia każdą z sześciu. Trzy testowane kategorie to ochrona, wydajność i użyteczność.

ostatniej rundzie testów z września/października 2021 roku, F-Secure uzyskało doskonałe wyniki w każdej kategorii, zdobywając łącznie osiemnaście punktów na osiemnaście. To prawie gwarantowało, że F-Secure otrzyma nagrodę Top Product Award, najwyższy certyfikat przyznawany przez laboratorium.

SE-Labs, podobnie jak inne, również stosuje inny reżim testowy, przyznając oceny AAA, AA, A, B i C testowanym produktom, w których AAA jest najwyższe. W grudniowej rundzie testów F-Secure otrzymało nagrodę AAA z wynikiem 98% w zakresie dokładności ochrony, 100% w uzasadnionej ocenie dokładności laboratorium i 99% w ogólnej ocenie dokładności laboratorium.

Czwarte laboratorium MRG Effitas przyznaje określone certyfikaty za określone testy zaprojektowane w celu przetestowania określonych aspektów przedłożonych produktów. W sumie F-Secure otrzymało certyfikat oceny 360°, certyfikat 360° Exploit oraz certyfikat 360° Ransomware za najnowszy test przeprowadzony w przeprowadzony w trzecim kwartale 2021.

Wyniki niezależnych laboratoriów F-Secure należą do najlepszych produktów, więc antywirus z pewnością obejmuje parametr ochrony tak ważny dla dalszego sukcesu produktów. Ten produkt obejmuje wszystkie podstawy, jakie powinien posiadać produkt szkieletowy, i wyróżnia się w tych, zwłaszcza w zakresie ochrony urządzenia, na którym jest zainstalowany, ale co dodają dwa pozostałe produkty firmy F-Secure, Safe i Total Security, czego chciałby lub potrzebowałby współczesny konsument?

Funkcje

Safe i Total

Obecne korzystanie z internetu, choć niezbędne, jest obarczone niebezpieczeństwem. Wiele programów antywirusowych zawiera dodatkowe środki bezpieczeństwa, które pomagają zabezpieczyć ten ważny zasób. Linia produktów F-Secure z modułami bezpieczeństwa internetowego to Safe. Pakiet zawiera filtrowanie adresów URL, ochronę bankową, kontrolę rodzicielską i dodatkowe aplikacje do ochrony urządzeń Mac, Android i iOS.

Najnowsza wersja zawiera ochronę przed oprogramowaniem stalkerware i blokadę reklam dla systemu iOS. Co więcej, system kontroli rodzicielskiej reguł rodzinnych obsługuje teraz dzienne limity czasu i pory snu, które można ustawić we wszystkich obsługiwanych wersjach i kontach macOS.

Bezpieczne przeglądanie i bankowość antywirusem F-Secure

Oczywiście te dodatkowe funkcje obejmują poprawioną i podwyższoną cenę. Za trzy licencje w ciągu roku zapłacisz 60 $, za pięć licencji zapłacisz 80 $, a jeśli potrzebujesz siedmiu, to będzie to kosztowało 100 $ za rok. Ceny są zgodne z innymi produktami konkurencji, ale wartość jest dyskusyjna.

Bitdefender Internet Security zawiera zaporę ogniową, filtr antyspamowy, ochronę kamery internetowej, monitor mikrofonu i pakiet prywatności online, który zawiera menedżera haseł, niszczarkę plików, proste narzędzie do szyfrowania, skaner sieci bezprzewodowej i wiele innych. Wszystkie dodatkowe funkcje oferowane przez Bitdefender mają podobną cenę do Safe.

Wreszczie, flagowym produktem jest Total, który zawiera wszystkie cechy wyżej wymienionych produktów, a nawet kilka. Total zawiera kilka produktów sprzedawanych oddzielnie od pakietów antywirusowych, w tym ID Protection i usługę VPN firmy F-Secure o nazwie Freedome.

ID Protection generuje bezpieczne hasła, przechowuje loginy, dane karty kredytowej i inne dane osobowe oraz synchronizuje je na wszystkich twoich urządzeniach. Co ciekawe, produkt posiada również moduł monitorujący DarkWeb, który powiadomi cię, jeśli jakiekolwiek twoje dane zostaną ujawnione w internecie i doradzi, jakie kroki naprawcze należy podjąć w przypadku ujawnienia danych.

Ochrona tożsamości antywirusem F-Secure

Jeśli chodzi o VPN, nie jest to usługa VPN z ograniczeniami danych, jak wiele innych pakietów antywirusowych oferowanych w połączeniu z ich produktami, ale kompletna usługa VPN. Obecnie produkt oferuje serwery w 23 krajach, blokowanie trackerów, wyłącznik awaryjny, aby cię chronić jeśli VPN zawiedzie i absolutnie żadnych limitów danych. To prowadzi nas do kosztów z trzema licencjami o łącznej wartości 80 $, pięcioma licencjami za 100 $ i 7 licencjami za 120 $.

Wniosek

Wielkie pytanie o wartość produktu

F-Secure Anti-virus stanowi mocny argument dla tych, którzy chcą uproszczonego produktu, który nie próbuje sprzedawać podstępnego produktu przy każdej okazji, jak zrobiłyby to niektóre bezpłatne programy antywirusowe. Wielkim pytaniem jest wartość, jaką oferuje program antywirusowy jako produkt podstawowy w porównaniu z innymi produktami opracowanymi przez innych dostawców. Posiadanie niektórych funkcji, takich jak filtrowanie adresów URL i prosty menedżer haseł w produkcie podstawowym, znacznie zwiększy wartość dodaną.

Co więcej, Total to doskonała opcja dla tych, którzy chcą wydać nieco więcej i mają urządzenia z różnymi systemami operacyjnymi działającymi na każdym urządzeniu. Dzięki dodanemu pełnemu pakietowi prywatności i VPN trudno jest polecić podstawowy produkt wśród niektórych konkurentów firmy lub innych produktów firmy.

Wygląd antywirusa F-Secure:

Appearance of F-Secure Anti-Virus

▼ Pokaż dyskusję

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware