FacebookTwitterLinkedIn

Norton AntiVirus Plus

Norton AntiVirus Plus box

Jak sama nazwa wskazuje, antywirus Plus Nortona jest obecnie zaufaną ochroną antywirusową Norton z kilkoma przydatnymi dodatkowymi korzyściami. Być może dodatkowe korzyści są nieco mylące, ponieważ za nie płacisz i jak na razie produkt jest jednym z droższych recenzowanych przez to wydanie. Jest nie tylko droższy, ale nie oferuje wielu licencji po obniżonej cenie, jak wielu konkurentów firmy. Ale to nie tylko cena i pakiety wielu licencji składają się na dobry produkt.

Nie ma sposobu na złagodzenie ciosu cenowego, ponieważ AntiVirus Plus kosztuje 59,99 $ za pojedynczą licencję. To często oznacza, że oferta jest o 20 $ droższa niż wielu konkurentów. Na próżno wielu innych dostawców oferuje trzy licencje w tej samej cenie. AntiVirus Plus umożliwia zainstalowanie produktu na każdym posiadanym urządzeniu, niezależnie od tego, czy jest to system Windows. Mac, iOS lub Android.

Jeśli jednak chcesz zainstalować AntiVirus Plus na dwóch komputerach, potrzebujesz dwóch licencji, które kosztują 120 $, ponieważ produkt nie oferuje żadnych ofert na wiele licencji. Dla tych, którzy potrzebują wielu licencji Norton 360 Deluxe, następny krok w linii produktów jest prawdopodobnie najlepszym pakietem, jeśli nie mogą kupić produktu Norton.

Za około 15 $ mniej otrzymujesz produkt z pięcioma licencjami na pełny pakiet, pięcioma nieograniczonymi licencjami VPN i 50 GB hostowanej kopii zapasowej online. Nie jest to pierwszy dostawca zabezpieczeń, którego widzieliśmy, który przyjmuje tego typu model cenowy. Osoby zaznajomione z produktami TrendMicro zauważą spore podobieństwo w sposobie wyceny produktów i przyznawanych licencji.

Działa z: Windows 7/8/8.1/10/11 (32-bitowym i 64-bitowym)

Pobierz
Norton AntiVirus Plus

Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz zakupić licencję. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Norton AntiVirus Plus

Przegląd

Co otrzymujesz

Przy cenie o 20 $ droższej niż niektórych konkurentów Nortona, oszczędny klient zapyta, co dokładnie jest warte dodatkowego wydatku. W obecnej postaci produkt jest dostarczany z pełnym wsparciem technicznym i obietnicą ochrony przed wirusami firmy. Jeśli program Norton nie może usunąć infekcji złośliwego oprogramowania nawet po wykonaniu wszystkich zalecanych kroków, eksperci zdalnie zalogują się do komputera i rozwiążą problem.

W mało prawdopodobnym przypadku, gdy nie uda im się rozwiązać problemu, możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy. Ta obietnica wymaga zaangażowania z twojej strony. Ma zastosowanie tylko wtedy, gdy zarejestrowałeś się w celu automatycznego odnawiania. Jest to przyjemna dodatkowa funkcja zapewniająca spokój, ale wydaje się, że same te dwie funkcje nie gwarantują wyższej ceny. Jednym tchem, Norton AntiVirus Plus oferuje doskonały zestaw funkcji bezpieczeństwa, które dla wielu konsumentów uzasadniają cenę.

Interfejs użytkownika

Obecnie duży nacisk kładzie się na produkty Norton, które łączą się z aplikacją My Norton, aby użytkownicy mieli ujednolicone środowisko niezależnie od urządzenia, z którego aktualnie korzystają. Podczas korzystania z Plus użytkownicy będą mieli ekran wyświetlający sekcję dotyczącą modułów Bezpieczeństwo urządzenia, Kopia zapasowa w chmurze i Menedżer haseł.

Po kliknięciu Bezpieczeństwa urządzenia użytkownicy zobaczą znany już interfejs Norton, którego się spodziewają, w tym opcję zakupu Norton Secure VPN, która w przeciwieństwie do Deluxe 360 nie jest częścią podstawowego programu antywirusowego.

Znajomość kolorów rozciąga się na szarość podkreśloną żółtymi i zielonymi ikonami, które sygnalizują, jak bezpieczny jest element urządzenia. Interfejs pokaże stan następujących modułów: Bezpieczeństwo, Bezpieczeństwo w internecie, Kopia zapasowa, Wydajność i Więcej Norton.

Osoby przyzwyczajone do produktów Norton nie będą miały trudności z nawigacją do niektórych funkcji, ale nowi użytkownicy mogą odbyć do nich małą podróż. Na przykład, jeśli chcesz uzyskać dostęp do funkcji skanowania, musisz najpierw kliknąć Zabezpieczenia, a następnie zobaczysz prawdopodobnie najczęściej używaną funkcję dowolnego pakietu antywirusowego.

Interfejs Norton AntiVirus Plus

Doskonałe wyniki laboratorium

Śledzenie wyników niezależnych laboratoriów jest często jedynym sposobem, aby uzyskać obraz tego, jak będzie działać wybrany pakiet antywirusowy, gdy nieuchronnie napotka zagrożenie. Typowy użytkownik z pewnością nie ma próbki piaskownicy i rzeczywistego malware, aby przetestować produkt. Biorąc pod uwagę, że jest to wszystko, co niezależne laboratoria robią zarówno w przypadku produktów zaprojektowanych przez użytkowników domowych, jak i ich kuzynów w przedsiębiorstwach, stanowią one ważną część każdej recenzji.

W ostatniej rundzie testów SE Labs, trwającej od października do grudnia 2021 roku, Norton otrzymał ocenę AAA. Jest to najwyższa ocena przyznana przez laboratorium z systemem oceny AAA, AA, A, B, C. Ten wynik został zniszczony przez Norton i McAfee, Kaspersky oraz Microsoft Defender Antivirus.

Metodologia testowania laboratorium obejmuje przechwytywanie rzeczywistych złośliwych witryn i wykorzystywanie techniki powtórek w celu trafienia w każdy z wybranych produktów antywirusowych dokładnie tym samym atakiem. Chociaż jest to proces pracochłonny, pomaga konsumentom ocenić rzeczywiste możliwości w znacznie lepszym stopniu niż tylko twierdzenia sprzedawcy.

MRG-Effitas ma tendencję do stosowania metodologii bardziej pozytywnej lub negatywnej w swoich testach i aby uzyskać pozytywny wynik, produkt musi bronić się przed prawie wszystkimi zagrożeniami, na jakie jest narażony. Aby uzyskać ocenę pozytywną, musi wykazywać niemal doskonałe wyniki. W ostatnim teście laboratorium produkt Norton nie został przetestowany.

Jednak w przeszłości produkt otrzymał pożądany przez laboratorium certyfikat bankowości internetowej, który sprawdza, jak dobrze produkt radzi sobie z takim malware, jak trojany bankowe, które mogą poważnie obciążyć twoje finanse, jeśli będą mogły działać. Podobnie poprzednie testy malware w pełnym spektrum przeprowadzone przez laboratorium do produktu Norton otrzymało również certyfikat najwyższego poziomu, co oznacza, że bronił się przed wszystkim, co zostało na niego rzucone.

AV-Test Institute stosuje również inną metodologię testowania, podobnie jak wszystkie śledzone przez nas laboratoria. Laboratorium testuje trzy wektory, a mianowicie ochronę, wydajność i użyteczność. Każdy wektor uzyskał w sumie sześć punktów, co daje w sumie osiemnaście.

W ostatniej rundzie testów laboratoriów dla produktów przeznaczonych dla użytkowników domowych Norton uzyskał pełne oceny w każdym wektorze, a tym samym pełne oceny. Oznacza to, że Norton otrzymał od laboratorium nagrodę Top Product Award. To powiedziawszy, połowa testowanych produktów otrzymała nagrodę, podobnie jak każdy produkt z wynikiem 17,5 i wyższym.

Wreszcie, AV-Comparatives przyznaje produktowi certyfikat na podstawie tego, jak dobrze działa. W ostatnim teście ochrony w cvzasie rzeczywistym Norton otrzymał ocenę Advanced ze względu na większą liczbę wykrytych fałszywych alarmów. Nagrody laboratoryjne są oceniane jako Advanced+, Advanced i Standard. W przeszłości Norton niezawodnie zdobywał nagrody Advanced+, więc ta najnowsza runda testów może być po prostu czymś odstającym, ale zasługuje na wzmiankę.

Optymalizacja Norton AntiVirus Plus

Funkcje

Wszystkie opcje skanowania

Po przejściu do funkcji skanowania, w sekcji Bezpieczeństwo zostaną wyświetlone standardowe obecnie opcje szybkiego, pełnego i niestandardowego skanowania. Co więcej, inteligentne skanowanie poinformuje cię zarówno o problemach z prywatnością, jak i wydajnością. Jest to podobne do funkcji inteligentnego skanowania w Avast One, która jest jedną z firm, które Norton zamierza wkrótce nabyć.

Skanowanie potajemnie poinformuje cię również o trackerach używanych przez reklamodawców i pozbawionych skrupułów marketerów, ale gdy szukasz rozwiązania problemu, zostaniesz przekierowany do próby sprzedaży dodatkowej, aby uaktualnić swój obecny pakiet.

Inny typ skanowania, który został specjalnie zaprojektowany, jeśli uważasz, że zostałeś bezpośrednio narażony na działanie malware. Gdy uważasz, że zostałeś narażony, możesz zainicjować nowe skanowanie wraz z Power Eraser, narzędziem do usuwania malware. Spostrzegawczy zauważy, że po normalnym skanowaniu otrzymasz link tylko do Power Eraser, z którego użytkownik może w razie potrzeby zdecydować o dalszych środkach zaradczych.

Skanowanie Norton AntiVirus Plus

Jeśli chodzi o czas skanowania, początkowe skanowanie może zająć do 30 minut, a kolejne skanowania stanowią jedną trzecią tego. Nie jest to najszybszy proces skanowania w porównaniu do Kaspersky lub Trend Micro, ale nie jest daleko. Szybkość zakończenia skanowania, a także jego wpływ na wydajność systemu, stały się mniejszym problemem, ponieważ zdecydowana większość produktów dostępnych dla użytkowników domowych dobrze radzi sobie w tych kategoriach.

Obecnie ważniejszy dla konsumentów jest oferowany poziom ochrony i dodatkowe funkcje, które sprawiają, że wybór pakietu antywirusowego jest łatwiejszym wyborem spośród całkiem dobrych, bezpłatnych ofert antywirusowych typu barebone, takich jak Avast i Bitdefender. Być może jedną z takich funkcji o wartości dodanej jest skanowanie Insight Norton, które przypisuje zeskanowanym plikom ocenę zaufania.

Wiele informacji uzyskanych w celu przeprowadzania ocen zaufania jest zbieranych z danych innych użytkowników odnoszących się do podobnych plików. Wreszcie, skanowanie diagnostyczne może być użyte jako dodatkowe narzędzie do rozwiązywania problemów, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy i powinno wskazać potencjalny problem dla ciebie.

Ochrona przed phishingiem wyższego poziomu

W dzisiejszym krajobrazie zagrożeń hakerzy często stają przed bardzo łatwym wyborem: poświęcają dużo czasu i wysiłku na tworzenie malware kradnącego informacje lub rozwijają stronę internetową, która wygląda jak portal internetowy z czyimś kontem bankowym. Ten wybór jest dodatkowo uproszczony przez fakt, że jeśli jedna witryna zostanie złamana na innym adresie IP, a nazwa domeny może zostać szybko wdrożona przy użyciu tego samego kodu, co poprzednio.

To właśnie ta rzeczywistość sprawia, że posiadanie odpowiedniego modułu ochrony przed phishingiem jest koniecznością dla oprogramowania antywirusowego. Pod tym względem Norton przoduje. Moduł ochrony przed phishingiem nie tylko blokuje witryny z podejrzanymi adresami URL, ale także blokuje witryny zawierające malware i informuje użytkownika, dlaczego witryna jest zablokowana.

Często zdarza się, że użytkownik zostaje poinformowany, że witryna została zablokowana z powodu podejrzenia, że witryna naraża informacje o użytkowniku na ryzyko. Ta funkcja rozszerza i tak już potężną ochronę sieciową, która informuje użytkowników o poziomie zaufania do strony internetowej za pomocą kolorowych ikon. Zielonej dla bezpieczeństwa, żółtej dla nie do końca godnej zaufania, czerwonej dla niebezpiecznej, a szarej dla nieznanych.

Ochrona prywatności Norton AntiVirus Plus

Ochrona danych w przypadku ransomware

Biorąc pod uwagę rozpowszechnienie ransomware, producenci oprogramowania nieustannie poszukują sposobów ochrony danych użytkowników. Jeśli dane są odpowiednio chronione, konieczność zapłaty okupu spada prawie do zera. Norton robi to, uniemożliwiając wszystkim nieautoryzowanym programom modyfikowanie chronionych dokumentów. Uniemożliwia to potencjalnym szkodliwym programom modyfikowanie dokumentów w określonych katalogach, często tych będących celem operatorów ransomware, skutecznie uniemożliwiając szyfrowanie plików.

Aby jeszcze bardziej pomóc w tym przedsięwzięciu, Norton udostępnia również funkcję tworzenia kopii zapasowych online. Jest to jednak ograniczone do 2 GB, zmuszając użytkowników do wybrania plików, bez których z pewnością nie będą mogli żyć. Zapewniając zaplecze do tworzenia kopii zapasowych, użytkownicy zyskują dodatkową warstwę ochrony danych na wypadek utraty lub zaszyfrowania danych przez ransomware. Z tego powodu uważamy, że moduł Kopia zapasowa stanowi część ochrony Norton przed ransomware.

Wniosek

Plus vs 360

Chociaż Norton z pewnością osiąga niewiarygodnie dobre i niewiarygodnie konsekwentne wyniki w niezależnych wynikach laboratoryjnych, głównym pytaniem jest wartość zapewniana przez Plus. Ten pakiet jest droższy niż jego konkurenci, ale jest bogaty w funkcje i zawiera kompletną zaporę ogniową, menedżera haseł i pomoc w uwierzytelnianiu wieloskładnikowym, ponieważ funkcje nie zostały omówione powyżej, ale są uwzględnione. To skłoni klientów do zakupu podstawowego, płatnego pakietu Norton, więc cena może być dla niektórych największym problemem.

Problemem może być kolejna oferta Plus od Norton, 360 Deluxe. Za dodatkowe 45 $ użytkownicy będą mogli zainstalować ochronę na pięciu urządzeniach z systemem Windows, macOS, Android lub iOS, a także pełną ochronę VPN dla pięciu urządzeń i 50 GB miejsca na kopie zapasowe online. Ponieważ sieci VPN stają się coraz bardziej niezbędne, a 50 GB miejsca na kopie zapasowe online 360 Deluxe, choć droższe, może oznaczać lepszą wartość.

Wygląd Norton AntiVirus Plus:

Wygląd Norton AntiVirus Plus (GIF)

▼ Pokaż dyskusję

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware