FacebookTwitterLinkedIn

McAfee Total Protection

Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 2
SłabyŚwietny 

Opakowanie McAfee Total Protection

W przypadku McAfee, debata czy kupić pakiet Internet Security, czy droższy z większą liczbą funkcji, jest obecnie nieważna. Firma McAfee nie sprzedaje już rozwiązań Internet Security, więc konsumenci, którzy chcą otrzymać coś więcej, niż to, co ma do zaoferowania podstawowy program antywirusowy, musieliby zapłacić za Total Protection. To sprawia, że wybór jest łatwiejszy, ponieważ nie ma specjalnego wyboru. Ten brak wyboru może przynieść niekorzystne wyniki. Jednak gdy spojrzymy na to, ile kosztuje Total Protection i niektóre jej funkcje, być może istnieje uzasadnienie tego szaleństwa.

Aby decyzja miała jakikolwiek sens, Total Protection musiałaby mieć szeroki wachlarz funkcji, które są płynnie połączone. Na szczęście, Total Protection zawiera szeroką gamę funkcji, które zadowoliłyby nawet najbardziej krytycznych kupujących. Funkcje obejmują międzyplatformowe zarządzanie hasłami, nieograniczoną ochronę VPN, szyfrowanie plików z niszczeniem oryginałów oraz ochronę tożsamości. Sieć VPN bez ograniczeń powinna być kusząca, ponieważ kilkaset megabajtów oferowanych przez konkurentów wydaje się nie pasować do tego, jak codziennie wchodzimy w interakcję z internetem.

Działa z: Microsoft Windows 10/8.1/8/7 z SP1 i zainstalowanymi najnowszymi aktualizacjami KB

Oficjalna witryna McAfee Total Protection

Koszt

Ci, którzy w przeszłości korzystali z programu McAfee Total Protection, będą doskonale świadomi praktyki firmy w zakresie nieograniczonych licencji. Za stałą opłatą wszystkie urządzenia w domu mogą mieć zainstalowaną Total Protection, niezależnie od systemu operacyjnego, czy to Windows, Mac, Android czy iOS. Kiedyś kosztowało to nieco poniżej 120 $. W najnowszej ofercie cena za pakiet nieograniczony wzrosła do 159,99 $. Wzrost o 40 $ to nie tylko zła wiadomość, ponieważ firma McAfee ponownie wprowadziła kilka ofert ograniczonych licencji. Stara cena 119,99 $ zapewni konsumentowi 10 licencji, 99,99 $ zapewni pięć licencji, a jedna licencja będzie kosztować 79,99 $. Oferta 1 licencji jest trochę czarną owcą, biorąc pod uwagę roczny koszt 20 $ za ochronę pięciu, a następnie 10 urządzeń.

Jeśli chodzi o dokładne powody, dla których firma decyduje się na powrót do modelu ograniczonej licencji i znaczne zwiększenie opcji nieograniczonej, może odpowiedzieć tylko firma. Jest całkowicie możliwe, że usunięcie z oferty produktów Internet Security bardziej kompleksowego pakietu zabezpieczeń po bardziej konkurencyjnych cenach było konieczne, aby pozostać konkurencyjnym. Pomimo wzrostu kosztu nieograniczonego pakietu, produkt jest nadal konkurencyjny cenowo w porównaniu z Norton Life Lock, który ma więcej funkcji, ale jest ponad dwukrotnie droższy. Pod kątem kosztów, Total Security wypada również dobrze w porównaniu z podobnymi produktami firmy Kaspersky.

McAfee Total Protection - Strona domowa

Ochrona antywirusowa

Podobnie jak w przypadku wszystkich głównych producentów oprogramowania antywirusowego, większość ochrony oferowanej przez produkt jest oparta na wspólnym silniku ochrony przed malware. Jest to często sprzedawane publicznie jako bezpłatny produkt antywirusowy lub produkt na poziomie podstawowym z kilkoma dodatkowymi funkcjami niż wersja bezpłatna. Skuteczność silnika antywirusowego jest ciągle testowana przez kilka niezależnych laboratoriów. Pomaga to opinii publicznej określić poziom ochrony. Obecnie istnieją trzy laboratoria testujące produkty sprzedawane użytkownikom domowym: AV-Test, AV-Comparatives i SE-Labs. Czwartym laboratorium jest MRG Effitas. Jednak w ostatnich rundach testów produkt McAfee dla przedsiębiorstw został przetestowany i wyniki mogą nie być przydatne dla użytkowników domowych, ponieważ parametry testowania są różne.

Wracając do trzech testów odpowiednich dla tej recenzji, McAfee Total Protection znajdował się w górnym percentylu dla wszystkich trzech. Jedyna skaza wystąpiła w teście ochrony AV-Comparatives w świecie rzeczywistym, w którym program uzyskał ocenę Advanced, a nie najwyższą Advanced+. W pozostałych dwóch ważnych testach laboratoryjnych, teście wydajności i teście ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, oferta uzyskała rangę Advanced+.

Jeśli chodzi o pozostałe dwa laboratoria, wyniki były bezbłędne. AV-Test przyznało McAfee Total Protection w sumie 18 z 18 punktów ogółem, uzyskując 6 z 6 punktów dla każdego testu. Testy te dotyczą wydajności, ochrony i użyteczności. SE-Labs przyznało Total Protection ocenę 100% w swojej ocenie całkowitej dokładności. Co więcej, produkt uzyskał 100% zarówno pod względem oceny dokładności ochrony, jak i oceny uzasadnionej dokładności. To spowodowało, że Total Protection otrzymało najwyższą ocenę laboratorium AAA. Na podstawie różnych wyników laboratoryjnych można śmiało powiedzieć, że Total Protection jest wykonane na solidnych podstawach i ma podstawową, ale ważną funkcję ochrony przed złośliwym oprogramowaniem.

McAfee Total Protection - Ochrona komputera

Funkcje wspólne

Poza silnikiem chroniącym przed malware we wszystkich domowych pakietach antywirusowych McAfee istnieje kilka wspólnych funkcji, o których warto wspomnieć. Zgodnie z materiałami marketingowymi, jedną z tych funkcji jest możliwość ochrony przed bezplikowym malware lub umieszczaniem innego złośliwego oprogramowania, które nie wymaga od użytkownika przypadkowego pobrania lub otwarcia złośliwego pliku, ale jest uruchamiane za pośrednictwem programu zaufanego przez użytkownika lub działającego systemu. WebAdvisor to również wspólna funkcja, która ma chronić użytkowników przed atakami internetowymi, odciągając ich od phishingu i innych fałszywych witryn. Co więcej, WebAdvisor może chronić użytkowników przed wciąż popularnymi oszustwami związanymi z pomocą techniczną, a robi to poprzez odciąganie użytkowników od witryn zaprojektowanych w celu nakłonienia użytkowników do udzielenia zdalnego dostępu do ich komputera. Istnieje również moduł chroniący przed malware wydobywającym kryptowalutowę, które jest zależne od sieci, dzięki czemu zasoby komputera pozostają w użyciu, a nie do wydobywania kryptowaluty dla hakera.

W przypadku wielu produktów, zapory ogniowe są wprowadzane tylko jako funkcja pakietu Internet Security, jednak McAfee zawiera zaporę ogniową jako część programu Antivirus Plus. Zapora robi dokładnie to, czego oczekuje się od nowoczesnej zapory, a mianowicie chroni przed zagrożeniami zewnętrznymi i zapobiega nadużywaniu połączeń sieciowych przez programy zainstalowane na komputerze. W porównaniu z zaporą sieciową ESET, przy której wydaje się, że użytkownik musi trzymać rękę na pulsie przy każdej decyzji, którą podejmuje, pytając, czy aplikacja jest zaufana, gdy tylko spróbuje połączyć się z siecią, oferta McAfee obsługuje większość swoich operacji wewnętrznie i domyślnie. Dla niedoświadczonych użytkowników, a nawet tych, którzy chcą zainstalować i zapomnieć, jest to preferowana metoda działania.

Biorąc pod uwagę zagrożenie, jakim nadal jest ransomware dla przedsiębiorstw i konsumentów, pewna forma ochrony przed ransomware jest koniecznością. Antivirus Plus i co za tym idzie Total Protection ma taką funkcję. Funkcja ta, zwana Ransom Guard, działa poprzez monitorowanie wszelkich prób zmiany nielegalnych plików. Ransomware jest zależne od szyfrowania plików, dzięki czemu nie można już uzyskać do nich dostępu w żaden znaczący sposób, dopóki nie zostaną prawidłowo odszyfrowane. Jeśli Ransom Guard ustali zmianę plików na związaną z ransomware, poddaje atakującego kwarantannie i przywraca pliki z kopii zapasowej. Istnieje kilka innych wspólnych funkcji, w tym skaner luk i sprawdzanie stanu sieci; jednak należy zauważyć, że Antivirus dla Windows różni się od wersji na komputery Mac pod kilkoma względami, z jeszcze większymi różnicami, jeśli weźmiemy pod uwagę wersję na Androida. Ponieważ ta recenzja koncentruje się na Total Protection, różnice te nie będą omawiane, ale warto wiedzieć, czy chcesz chronić urządzenia w podziale na system operacyjny.

McAfee Total Protection - Wydajność komputera

Nieograniczony VPN

Jedną z największych zalet Total Protection jest nieograniczona sieć VPN. Jak wspomniano powyżej, inni dostawcy oferują sieci VPN, ale są one ograniczone, w niektórych przypadkach do kilkuset MB dziennie, co sprawia, że ​​ich przedłużone użytkowanie jest prawie niemożliwe, często zmuszając konsumenta do aktualizacji VPN lub szukania innego dostawcy. Total Protection wybiera trend oferowania nieograniczonej usługi VPN. Dlaczego sieci VPN stały się niezbędnym zabezpieczeniem, polega na tym, że szyfrują dane przesyłane między urządzeniem a serwerem VPN, co utrudnia hakerom szpiegowanie transmisji danych. Kolejną ważną kwestią dotyczącą bezpieczeństwa w przypadku sieci VPN jest to, że maskują one twój adres IP, co znacznie utrudnia śledzenie twojej lokalizacji.

McAfee może zaoferować nieograniczoną sieć VPN, ponieważ kupiła TunnelBear, firmę, która miała już rozległą sieć VPN. Pozwoliło to firmie McAfee na oferowanie dedykowanej usługi VPN za 8 $ miesięcznie, ale także rozszerzenie usługi na istniejące produkty. Klienci Total Protection znajdą VPN na nowo zaprojektowanej karcie funkcji Ochrona sieci.

Blokada plików

Total Protection ma kilka innych funkcji, które walczą o uwagę w tej recenzji, w tym funkcję kontroli rodzicielskiej i ochronę antyspamową. Jednak dla tych, którzy uważają, że prywatność jest najważniejsza, firma McAfee ma funkcję Blokady plików. Ta funkcja umożliwia użytkownikowi utworzenie kilku zaszyfrowanych skarbców do przechowywania poufnych plików. ESET i Kaspersky również mają podobne funkcje, ale Blokada plików zainstaluje się tylko na polecenie użytkownika. Należy jednak pamiętać, że pliki zablokowane w repozytorium są całkowicie niedostępne, a podczas używania w połączeniu z niszczarką plików, używaną po skopiowaniu plików do skarbca, nawet najbardziej paranoiczni użytkownicy będą mieli pewność, że ich pliki są zabezpieczone. Ten poziom bezpieczeństwa oznacza jednak, że użytkownik musi upewnić się, że skarbiec jest zamknięty i zablokowany za pośrednictwem aplikacji, tak jak bank powinien to zrobić, chroniąc kosztowności innych osób.

McAfee Total Protection - Moja prywatność

Ochrona tożsamości

Ci, którym skradziono tożsamość, bardzo chętnie potwierdzą, jak trudno jest udowodnić, że jesteś tym, za kogo się podajesz, jeśli haker zaciągał pożyczki przy użyciu twoich danych. Dlatego zapobieganie jest najlepszą polityką, jeśli chodzi o ochronę twojej tożsamości przed osobami, które chcą ją ukraść. Jednak biorąc pod uwagę, że ufamy ogromnej liczbie firm, zaufanie im z naszymi danymi nie zawsze jest możliwe, a szybkie działanie jest niezbędne. Aby pomóc w tym przedsięwzięciu, Total Protection obejmuje dostęp do McAfee Identity Protection Essentials. Usługa obejmuje narzędzia do monitorowania 24/7, które powiadomią cię, jeśli jakiekolwiek aspekty twojej tożsamości zostaną naruszone. Ważne jest, aby pamiętać, że usługa nie zapobiega kradzieży tożsamości, ale może pomóc w szybkiej reakcji i udzielić cennych porad w przypadku naruszenia tożsamości.

Istnieją pewne ważne ograniczenia dotyczące usługi, o których należy wspomnieć. Po pierwsze, jest dostępna tylko w USA. Po drugie, można ją zainstalować tylko na jednym urządzeniu, niezależnie od liczby zakupionych licencji.

McAfee Total Protection - Moje informacje

Wniosek

Biorąc pod uwagę liczbę funkcji, które są udostępniane i wyłączne dla Total Protection, stwierdzenie, że jest to wszechstronna oferta, to mało powiedziane. Cena jest konkurencyjna w stosunku do wszystkiego, co oferuje. Jednak usunięcie pakietu Internet Security i tym samym wybór dla konsumenta jest ograniczony. Może to spowodować, że kilku klientów wybierze konkurentów, zwłaszcza tych, którzy potrzebują tylko zabezpieczenia kilku urządzeń i którzy nie korzystają z kontroli rodzicielskiej. Większa cena może mieć większe znaczenie dodatkowe funkcje. Mimo to, pomimo wszystkich funkcji, wpływ Total Protection na wydajność jest minimalny i nie zostanie zauważony przez zwykłych użytkowników. Ci, którzy potrzebują zarówno VPN, jak i wszechstronnego pakietu antywirusowego, powinni rozważyć Total Protection.

Wygląd McAfee Total Protection:

McAfee Total Protection - Wygląd

Kliknij, aby opublikować komentarz

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware