FacebookTwitterLinkedIn

Bitdefender Internet Security 2021

Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 1
SłabyŚwietny 

Pudełko Bitdefender Internet Security 2021

Przez lata, konsumenckie produkty antywirusowe Bitdefender zyskały reputację jednych z najlepszych na świecie dzięki ich odpowiednim punktom cenowym. Obecnie Bitdefender ma pięć ofert, które obejmują Bitdefender Antivirus Free Edition, Bitdefender Antivirus Plus, Bitdefender Internet Security i Bitdefender Total Security oraz flagowy Bitdefender Premium Security z jego nieograniczonym wykorzystaniem VPN. Głównym tematem tego artykułu będzie Internet Security, ponieważ jest to ich płatna oferta średniego poziomu, która ma kilka funkcji, z których użytkownicy domowi nie tylko mogliby skorzystać, ale których tak naprawdę potrzebują.

Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie pięć jest zbudowanych na tym samym silniku ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, więc niezależnie od wybranego produktu, nadal jest on zbudowany na tej samej podstawie przetestowanej przez niezależne laboratoria.

Internet Security to świetny wybór, biorąc pod uwagę liczbę dodatkowych funkcji. Zawiera VPN, ale pozwala na użycie jedynie 200 MB na raz. Zostało to ulepszone, ale porównywalne produkty czasami oferują nieograniczony VPN. Niektórzy mogą uznać ten limit za frustrujący, ale wiele innych funkcji produktu może nadrobić brak nieograniczonej sieci VPN.

Działa z: Microsoft Windows 10/8.1/8/7 z SP1 i zainstalowanymi najnowszymi aktualizacjami KB

Oficjalna witryna Bitdefender Internet Security 2021

Koszt

Lista funkcji Internet Security obejmuje wszechstronną funkcję kontroli rodzicielskiej, a także imponującą zaporę ogniową oraz zabezpieczenia wideo i audio. Ponadto, pakiet ma imponującą macierz obrony przed ransomware, która z pewnością jest warta ceny w porównaniu z Bitdefender Antivirus Plus. Wiele funkcji, które ma Internet Security, jest często zarezerwowanych dla produktów z najwyższej półki innych firm, co zawsze jest plusem dla Bitdefender, ponieważ chce pozostać przyjaznym konsumentom pod względem cen.

W przypadku trzech licencji, Internet Security kosztuje nieco mniej niż 80 $, jednak często można znaleźć promocje w różnych publikacjach, które nieco obniżają koszty. Za jedną licencję konsument będzie chciał zapłacić 60 $ lub mniej, więc pakiet trzech licencji z pewnością jest korzystny dla gospodarstw domowych, które często potrzebują więcej niż jednej licencji.

Bitdefender Internet Security 2021 - Panel sterowania

Wydajność antywirusa

Jak wspomniano powyżej, wszystkie produkty Bitdefender przeznaczone dla użytkowników domowych posiadają ten sam silnik ochrony przed malware. Oznacza to, że aby mieć wspaniały produkt, potrzebna jest świetna podstawa lub silnik ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Na szczęście kilka niezależnych laboratoriów testuje takie kwestie, pomagając konsumentom w dokonywaniu świadomego wyboru ich preferowanego dostawcy oprogramowania antywirusowego. Bitdefender jest często testowany przez trzy dobrze znane i renomowane laboratoria: AV-Test, AV-Comparatives i MRG Effitas. Podsumowując, Bitdefender od pewnego czasu osiąga dobre lub niewiarygodne wyniki w niezależnych testach, w tym w najnowszych testach przeprowadzonych przez trzy wspomniane laboratoria.

Przyglądając się bliżej wynikom każdego laboratorium, zaczniemy od AV-Test. Ostatnia runda testów laboratorium została opublikowana w październiku. Laboratorium to testuje pod kątem trzech parametrów, które obejmują ochronę, wydajność i użyteczność. Maksymalna ocena dla każdego z nich to sześć. Internet Security uzyskał odpowiednio 6, 6 i 5,5, dzięki czemu produkt otrzymał nagrodę laboratorium za najlepszy produkt.

Od 2008 roku Bitdefender jest regularnie testowany przez AV-Comparatives, a od marca 2015 roku niezmiennie otrzymuje doskonałe oceny. Zamiast przeprowadzać serię ocenianych testów, Av Comparatives klasyfikuje produkty jako Advanced+, Advanced lub Standard. W obu testach w świecie rzeczywistym, testach usuwania malware i testach wydajności, Bitdefender konsekwentnie uzyskuje ocenę Advanced+.

MRG Effitas decyduje się testować malware, sprawdzając, jak pasuje do rzeczywistych próbek złośliwego oprogramowania, które można zobaczyć na wolności, a malware testowane pod kątem produktów antywirusowych obejmuje nawet oprogramowanie UEFI i złośliwe oprogramowanie bezplikowe. Podobnie jak AV-Comparatives, produkty są klasyfikowane przez MRG Effitas na podstawie tylko trzech certyfikatów: Level 1, Level 2 i bez certyfikatu. Aby uzyskać certyfikat poziomu 1, produkt musi blokować wszystkie wykryte zagrożenia i przejść testy laboratoryjne Live Botnet. Osiągnęły to tylko dwie firmy: ESET i Symantec. Certyfikacja na poziomie 2 wymaga, aby produkt wykrył i zneutralizował 98% wszystkich zagrożeń, a następnie nadal był w stanie zaradzić zagrożeniom, nawet jeśli zostały pominięte podczas wstępnego skanowania. Kolejne pominięte przypadki nie mogą być większe niż 10% wszystkich przetestowanych przypadków. Bitdefender osiągnął poziom 2, który wciąż robi wrażenie.

Bitdefender Internet Security 2021 - Ochrona

Funkcje wspólne

Bitdefender Internet Security ma kilka wspólnych cech z Antivirus Plus i domyślnie z bezpłatną wersją. Jest ich wiele, a szczegółowe omówienie każdej z nich wypełniłoby większą część e-booka, więc niektóre z nich zostaną omówione poniżej. Pierwszym z nich jest Ochrona przed zagrożeniami sieciowymi, która najlepiej jest postrzegana jako narzędzie uzupełniające istniejące zabezpieczenia internetowe. Chociaż stanowi uzupełnienie, spełnia ważne zadanie, obserwując próby wykorzystania luk w zabezpieczeniach systemu i aplikacji. Dla tych, którzy chcą dokładnie wiedzieć, przed czym chroni ta funkcja, wszystkie próby ataków są rejestrowane przy użyciu ich nazw CVE.

Dzisiejszy krajobraz zagrożeń jest zdominowany przez incydenty związane z ransomware, niezależnie od tego, czy są to użytkownicy domowi, czy firma z listy Fortune 500. Wszyscy okazali się wyjątkowo podatni na ataki. Dzisiejsze oprogramowanie antywirusowe potrzebuje funkcji chroniącej przed tą plagą. Bitdefender nie zadowala się zapewnieniem jednej warstwy ochrony przed ransomware, a wygląda na to, że zapewnia ich wiele. Jedna z takich wspólnych funkcji, która nie jest wyłącznie funkcją ochrony przed ransomware, Advanced Threat Defense wykrywa ransomware i inne odmiany złośliwego oprogramowania, analizując jego zachowanie. Jednym z konkretnych narzędzi zasługujących na wzmiankę jest narzędzie Ransomware Remediation, które zapewnia warstwę ochrony danych w przypadku infekcji. To narzędzie tworzy kopie zapasowe ważnych plików w przypadku wykrycia aktywności oprogramowania wymuszającego okup. Gdy zagrożenie minie, pliki zostaną przywrócone. Zarówno zaawansowane wykrywanie zagrożeń, jak i środki zaradcze ransomware to świetne przykłady tego, jak warstwy zabezpieczeń muszą współpracować, aby zapobiec zrujnowaniu dnia przez ransomware. Poprzedni użytkownicy produktów Bitdefender zauważą, że brakuje Bezpiecznych Plików, pełniących rolę podobną do Ransomware Remediation. Firma uznała, że ​​późniejsze rozwiązanie zostało ulepszone do tego stopnia, że ​​Bezpieczne Pliki zostały uznane za zbędne.

Inne wspólne funkcje, w tym Menedżer haseł, wzmocniona przeglądarka Safepay zapewniająca bezpieczniejszą bankowość internetową i płatności oraz moduł przeciwdziałający śledzeniu, który powstrzymuje reklamy i narzędzia śledzące przed wykonywaniem ich zadań. Jednym z niewielu minusów oferty Bitdefender, jest ograniczona sieć VPN. Pozwalając jedynie na 200 MB przepustowości dziennie, konkurencyjne produkty nie mają ograniczonej sieci VPN. Biorąc pod uwagę dodatkowe 40 $, VPN można zaktualizować tak, aby nie miał limitu przepustowości. Uaktualnienia nie można kupić osobno jako samodzielnego produktu i jest dostępne dopiero po zakupie Internet Security. Poniżej znajduje się krótkie omówienie niektórych wyróżniających się funkcji unikalnych dla Internet Security i innych ofert wyższego poziomu od Bitdefender.

Bitdefender Internet Security 2021 - Prywatność

Dobrze wykonana zapora ogniowa

W przypadku każdego pakietu Internet Security od dostawcy, zapora stała się standardowym elementem jego wyposażenia. Pomimo tego, że zapory stają się standardem branżowym, niektórzy dostawcy wydają się trafiać w sedno tego, co jest potrzebne. Bitdefender jest jednym z tych dostawców. W testach zapora zrobiła dokładnie to, czego się od niej oczekiwano, blokując podejrzane lub wręcz niebezpieczne witryny oraz zapobiegając skanowaniu portów przez potencjalne zagrożenie. Zapora monitoruje również, w jaki sposób programy wykorzystują połączenie internetowe. Monitorowanie jest automatycznie przełączane w tryb autopilota, który konfiguruje uprawnienia dostępu dla znanych programów i monitoruje nieznane pod kątem wszelkich oznak niewłaściwego wykorzystania sieci. Tryb autopilota można zmienić na tryb powiadomienia, który poinformuje użytkownika o każdej próbie uzyskania dostępu do sieci przez program i zapyta go, jak postępować. Tryb powiadomienia może być przytłaczający dla zwykłych użytkowników, ponieważ powiadomienie określa, który program lub plik wykonywalny żąda dostępu do określonego adresu IP za pośrednictwem określonego portu. Jeśli brzmi to jak bełkot, najlepiej pozostaw tę funkcję w trybie autopilota.

Podsumowując, zapora sieciowa Bitdefender chroni przed atakami sieciowymi. W przeszłości hakerzy wdrażający malware dnia zerowego po prostu wyłączali program antywirusowy i wszystkie jego komponenty, Bitdefender domyślnie nie pozwala na to, upewniając się, że podstawowe komponenty, takie jak zapora ogniowa, nie zostaną wyłączone. Nawet w przypadku zamknięcia, podstawowe komponenty obudzą się, aby zapewnić wysoki poziom ochrony systemu.

Bitdefender Internet Security 2021 - Narzędzia

Kontrola rodzicielska

Z biegiem lat aplikacje do kontroli rodzicielskiej dołączone do pakietów antywirusowych stały się niezbędnymi dodatkami. Chociaż mają zastosowanie tylko w domach, w których wciąż biegają dzieci i młodsze nastolatki, funkcje kontroli rodzicielskiej stały się cenionym dodatkiem pomagającym chronić młodszych użytkowników przed najgorszym, co oferuje internet. Dzięki ofercie Bitdefender można utworzyć profile dla każdego dziecka, a funkcja działa na urządzeniach z systemem Windows, macOS, Android i iOS. Obsługa iOS jest ograniczona, ale dla zwykłych użytkowników ograniczenia nie powinny mieć decydującego znaczenia.

Konfigurując profile dla młodszych użytkowników, Bitdefender jest w stanie blokować strony internetowe, które należą do 40 kategorii. Na podstawie daty urodzenia, funkcja automatycznie blokuje określone kategorie, w razie konieczności umożliwiając rodzicowi dostosowanie tych parametrów. Na stronie aktywności rodzice będą mogli przeglądać zameldowanie lokalizacji młodszego użytkownika, aplikacje używane na każdym urządzeniu, najczęściej odwiedzane witryny, zablokowane kategorie witryn i czas spędzony na każdym urządzeniu. Czas spędzony na każdym urządzeniu można również ograniczyć za pomocą funkcji Czas przed ekranem, co pomaga egzekwować ograniczenia czasu korzystania z urządzenia narzucone przez zainteresowanych rodziców.

Na koniec, kontrola rodzicielska zawiera funkcję Lokalizacji dziecka. Dzięki temu rodzice mogą zlokalizować urządzenie swojego dziecka na mapie. Ta funkcja jest przydatna nie tylko do sprawdzania, gdzie znajduje się urządzenie dziecka, ale rodzice mogą określić bezpieczne strefy od 100 do 200 m, a funkcję można skonfigurować tak, aby prosiła dziecko o zameldowanie się po przybyciu do wyznaczonej bezpiecznej strefy.

Ochrona wideo i audio

Ostatnią funkcją, która zasługuje na szczególną uwagę, jest zestaw funkcji ochrony wideo i audio. Szpiegowanie przez kamerę internetową i wbudowany mikrofon zostało dobrze nagłośnione i jest to materiał, z którego powstają horrory. Aby zabezpieczyć kamerę internetową, Bitdefender pozwoli tylko zaufanym programom na dostęp do sprzętu. Lista zaufanych programów obejmuje Skype i inne podobne platformy. Jeśli nowy program spróbuje użyć kamery internetowej, użytkownikowi zostanie wyświetlone ostrzeżenie z pytaniem, jak postępować. Jeśli chodzi o ochronę mikrofonu, co w praktyce było bardziej podstępną metodą szpiegowania, ponieważ często nie ma oznak, że mikrofon jest włączony, Bitdefender robi to samo, co w przypadku kamery internetowej.

Bitdefender Internet Security 2021 - Powiadomienia

Krytyka

Jedną z jedynych wad Internet Security jest spadek wydajności. Nawet wtedy działa dobrze, ale w porównaniu z niektórymi swoimi głównymi rywalami, takimi jak Kaspersky czy ESET, różnica w wydajności była zauważalna. Jeśli weźmiemy jednak ESET jako przykład, dodatkowe funkcje Bitdefender przewyższają funkcje ESET. Co więcej, testy wydajności przeprowadzone przez inne publikacje wykazały różnicę w liczbach, ale bez różnicy w rzeczywistym działaniu produktu Bitdefender.

Kwestia doskonałości

Bitdefender Internet Security zawiera kilka funkcji, których można oczekiwać od pakietu wyższego poziomu. Jeśli spojrzeć na to w kontekście, że produkt zapewnia doskonałą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i jest bardzo konkurencyjny na bardzo konkurencyjnym rynku, niezwykle trudno jest nie polecić Internet Security. Jest to szczególnie ważne, jeśli użytkownicy dostrzegają większą wartość w dodanych funkcjach.

Wygląd Bitdefender Internet Security 2021:

Bitdefender Internet Security 2021 - Wygląd

Kliknij, aby opublikować komentarz

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware