FacebookTwitterLinkedIn

ESET Internet Security 2021 Edition

Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 1
SłabyŚwietny 

Pudełko ESET Internet Security 2021 Edition

Wybierając kompleksowy pakiet antywirusowy, liczba opcji, jakie mają teraz użytkownicy, może spowodować niemały paraliż. Jednak zawsze istnieje kilka opcji, które przewyższają wiele innych. Od jakiegoś czasu produkty ESET oparte na ich popularnym programie antywirusowym NOD32 nieustannie uzyskują wysokie wyniki w niezależnych testach laboratoryjnych i są bogate w funkcje. Doprowadziło to słowacką firmę do wielkiego wejścia na rynek amerykański.

Ważnym pytaniem, na które należy odpowiedzieć, jest to, czy najnowsza oferta klasy średniej, Internet Security, kontynuuje ten trend? Krótko mówiąc, tak, ale produkt można ulepszyć. Mimo to, Internet Security to dobry wybór dla każdego, kto szuka znacznie lepszej ochrony antywirusowej niż przeciętna.

Działa z: Microsoft Windows 10/8.1/8/7 z SP1 i zainstalowanymi najnowszymi aktualizacjami KB

Oficjalna witryna ESET Internet Security 2021 Edition

Koszt

Każda firma bezpieczeństwa, która oferuje rozwiązanie antywirusowe w różnych przedziałach cenowych, wykonuje balansowanie między funkcjami a kosztami. ESET nie różni się pod tym względem, ale firma znalazła równowagę, która sprawia, że Internet Security ma konkurencyjną cenę dla wszystkich funkcji, które zawiera, oprócz ochrony antywirusowej. Internet Security obejmuje ochronę kamery internetowej, ochronę bankowości internetowej i analizator sieci domowej, a także funkcje, których oczekujemy, takie jak zaporę ogniową, filtr spamu i kontrolę rodzicielską.

Dla konsumenta najważniejsza jest cena tych funkcji. ESET Internet Security kosztuje 49,99 $ za jedną licencję. Firma posiada dodatkowe oferty dla tych, którzy chcą dodatkowych licencji. Do 10 licencji można kupić za dodatkowe 10 $ za każdą. Istnieje również pakiet trzech licencji, który kosztuje 69,99 $, a zatem nie ma realnych oszczędności w wyborze pakietu trzech licencji w porównaniu z dodaniem dwóch dodatkowych licencji do ceny podstawowej. W tych przedziałach cenowych Internet Security jest ogólnie tańszą opcją niż wielu jego rywali, ale nadal ma wiele dodatkowych funkcji, których można się spodziewać po produkcie ze średniej półki.

Dla osób kupujących licencję od firmy ESET nie jest jasne, że można jej użyć do aktywacji produktów zabezpieczających macOS i Android firmy ESET. Można również aktywować ochronę macOS za pomocą licencji antywirusowej ESET, ale skorzystanie z licencji pakietowej zapewnia edycję Pro.

ESET Internet Security 2021 Edition - Strona domowa

Wydajność antywirusa

Jak wspomniano powyżej, Internet Security jest wykonany na bazie NOD32 Antivirus. Stanowiłoby to doskonałą podstawę do rozbudowy dla każdego pakietu antywirusowego. ESET od kilku lat uzyskuje świetne wyniki od niezależnych laboratoriów, a ten rok nie jest wyjątkiem. ESET został przetestowany przez cztery najbardziej szanowane niezależne laboratoria, a wyniki każdego z nich zostały podsumowane poniżej.

SE Labs przeprowadziło ostatnią rundę testów za trzeci kwartał 2020 roku, z okresem testowym trwającym od lipca do września. Ogólnie ESET uzyskał niesamowicie dobre wyniki, otrzymując ocenę AAA, najwyższą z nagród laboratoryjnych. Laboratorium ocenia również wydajność programu antywirusowego, oceniając to, co nazywa całkowitą dokładnością. ESET uzyskał całkowitą dokładność na poziomie 99%, a Kaspersky jest jedyną firmą, która radzi sobie lepiej ze 100% dokładnością.

AV-Test Institute przeprowadziło ostatni test w październiku 2020 roku. Tutaj ponownie ESET wypadł dobrze we wszystkich trzech kategoriach używanych przez laboratorium do oceniania produktów antywirusowych. Laboratorium testuje ochronę, wydajność i użyteczność produktu, przy czym każda kategoria otrzymuje maksymalnie 6 punktów, co daje łączny możliwy wynik 18. Firma ESET uzyskała łączny wynik 17,5, uzyskując pełne oceny za ochronę i użyteczność, a wydajność na przyzwoitym poziomie 5,5.

AV-Comparatives unika stosowania skali numerycznej, ale klasyfikuje produkty w kategorii Advanced+, Advanced i Standard w zależności od ich wydajności. Z czterech oddzielnych testów przeprowadzonych przez laboratorium, w którym firma ESET przetestowała program antywirusowy przyznając mu ocenę Advanced+ we wszystkich czterech. Należy zaznaczyć, że Advanced+ to najwyższy możliwy wynik, jaki może osiągnąć produkt. Jedynymi innymi producentami oprogramowania antywirusowego, którzy uzyskali tak dobre wyniki, byli Kaspersky i Bitdefender.

Ostatnim z czterech laboratoriów, które przeprowadzają niezależne testy, jest MRG Effitas, a ich najnowsze wyniki testów zostały opublikowane w grudniu 2020 roku. Wiele testów laboratoryjnych koncentruje się na wykorzystaniu próbek złośliwego oprogramowania ze świata rzeczywistego, a następnie sprawdzeniu, jak reaguje na nie dany program antywirusowy. ESET ponownie zdał ten test i otrzymał od laboratorium certyfikat poziomu 1. Symantec był jedynym innym dostawcą, który otrzymał ten certyfikat. Jeśli dostawca otrzyma poziom 1, program antywirusowy wykrył wszystkie zagrożenia przy pierwszej ekspozycji i przeszedł rygorystyczny test botnetu na żywo.

ESET Internet Security 2021 Edition - Skan komputerowy

Wspólne funkcje

Pierwszą funkcją zasługującą na szczególną uwagę jest system zapobiegania włamaniom hosta firmy ESET (HIPS). Ta funkcja ma na celu ochronę użytkowników przed atakami, których celem jest wykorzystanie luk w systemie operacyjnym. Ta funkcja może dodatkowo chronić użytkowników przed atakami, których celem jest wykorzystanie luk w zabezpieczeniach aplikacji. W kilku innych recenzjach, funkcja działała lepiej niż u wielu konkurentów ESET. Następna funkcja, zasługująca na specjalną wzmiankę, prawdopodobnie jest najbardziej odpowiednia dla środowisk biznesowych niż w przypadku pakietu antywirusowego dla użytkowników domowych. Kontrola urządzeń zapewnia użytkownikowi wysoki poziom kontroli nad urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak czytniki kart, urządzenia do przetwarzania obrazu, urządzenia Bluetooth i bardziej tradycyjne zewnętrzne urządzenia pamięci. Dzięki temu użytkownicy mogą blokować wszystkie dyski USB lub zezwalać tylko niektórym urządzeniom na interakcję z maszyną na podstawie listy wyjątków. Ta funkcja mogłaby być używana w środowisku domowym, ale byłaby bardziej przydatna w środowiskach biznesowych, w których prawdopodobnie istnieją setki urządzeń z unikalnymi użytkownikami, zmniejszając poziom kontroli administratorów nad maszynami.

Kilka innych funkcji jest wspólnych dla wszystkich produktów firmy ESET, w tym zabezpieczeń internetowych, w tym dwóch wymienionych powyżej. Jednak wiele z wachlarza funkcji bezpieczeństwa jest lepiej dostosowanych do osób z doświadczeniem w sektorze IT, niż szerokiego spektrum doświadczeń komputerowych, które są zwykle spotykane w domu. Wiele z tych funkcji można znaleźć w opcji Więcej narzędzi, którą można znaleźć dopiero po kliknięciu opcji Narzędzia. Z tych funkcji najbardziej użyteczną jest SysInspector, która wykonuje migawkę systemu, w którym jest zainstalowany program antywirusowy. Pokazuje użytkownikowi, co zmieniło się w systemie między migawkami. Zaleca się utworzenie podstawowej migawki wkrótce po instalacji, aby w pełni wykorzystać tę funkcję. Kilka następnych akapitów będzie poświęconych funkcjom znajdującym się w programie Internet Security, które nie są udostępniane ofertom niższego poziomu.

ESET Internet Security 2021 Edition - Aktualizacja

Zapora ogniowa

Od jakiegoś czasu jest to zmora wielu recenzentów związanych z ESET. Nie jest tak, że zapora ogniowa nie radzi sobie z obroną przed atakami internetowymi. Ta funkcja właściwie wykonuje to zadanie. Dla wielu osób może być irytujące to, w jaki sposób zapora ogniowa wykonuje swoje zadania. Zapory sieciowe innych firm muszą zapewniać dodatkową warstwę bezpieczeństwa, której nie zapewnia domyślna Zapora systemu Windows, a mianowicie zwiększać poziom kontroli programów w celu zapobiegania niewłaściwemu wykorzystaniu połączeń internetowych za pośrednictwem uprawnień sieciowych programów, które mogą zostać złośliwie zmienione. Domyślnie, firma ESET nie oferuje tego od razu. Zapora ogniowa jest domyślnie ustawiona na tryb automatyczny i aby zmienić ją na pewną wersję kontroli programu, należy ustawić zaporę w trybie interaktywnym.

Ogólnie, jest to optymalne, tak jak w trybie interaktywnym, gdy program próbuje uzyskać dostęp do internetu lub sieci. Użytkownikowi końcowemu zostanie wyświetlone okienko pop-up z prośbą o zaakceptowanie lub odrzucenie żądania. Frustrujące może być to, że robi to dla każdego programu próbującego połączyć się z internetem lub siecią. Gdy zezwolisz programowi na dostęp do innych połączeń, nie zrobi tego ponownie, jednak nie ma bazy danych zaufanych programów, więc użytkownik musi to zrobić dla każdego programu przynajmniej raz. Należy zauważyć, że jeśli nie utworzysz reguły, która na stałe przyznaje dostęp do programu, zaznaczając pole wyboru w okienku pop-up, będziesz musiał za każdym razem zatwierdzać żądanie. Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, jeśli ustawiłeś ochronę hasłem w ustawieniach i wymaganie funkcji kontroli rodzicielskiej, będziesz musiał również wprowadzić hasło za każdym razem, gdy pojawi się okienko pop-up zapory.

Te dziwaczności nie są w żadnym wypadku przełomem, ale porównując zaporę sieciową firmy ESET z niektórymi jej konkurentami, okazuje się ona nieskuteczna. Oferty firm Kaspersky i Norton obejmują kompleksowe białe listy zaufanych aplikacji, automatycznie blokują niezaufane połączenia i zwracają uwagę na nieznane. Wszystko to odbywa się za kulisami, nie wymagając żadnego wysiłku, jaki robi zapora sieciowa ESE, aby ją uruchomić i zachować aktywną.

ESET Internet Security 2021 Edition - Narzędzia

Kontrola rodzicielska

Konsumenci szukający dobrego pakietu antywirusowego, niemal oczekują funkcji kontroli rodzicielskiej. Tam najprostsze takie funkcje odfiltrowują nieodpowiednie treści i mogą nawet pozwolić na ograniczone planowanie czasu przed ekranem, aby pomóc w odrabianiu prac domowych. Z biegiem lat do funkcji kontroli rodzicielskiej dodano więcej kontroli, w tym monitorowanie kont w mediach społecznościowych i list kontaktów twojego dziecka, śledzenie pozycji za pomocą smartfona, nakładanie ograniczeń wiekowych na gry, a nawet zachęcanie młodych użytkowników do robienia przerw między długimi sesjami przed ekranem.

ESET inaczej podszedł do funkcji kontroli rodzicielskiej i brakuje jej wielu z wymienionych powyżej dodatków. Po pierwsze, kontrola rodzicielska nie jest domyślnie włączona. Ma to sens, ponieważ nie wszyscy użytkownicy będą potrzebować takiej funkcji. Po jej włączeniu, rodzic będzie musiał ustawić hasło, które zapobiega wprowadzaniu zmian w ustawieniach bez hasła. Ponadto, wszyscy użytkownicy określonego komputera muszą być określeni jako dorośli lub dzieci, a do kont dzieci należy dodatkowo wprowadzić ich datę urodzenia. Data jest używana przez funkcję do wstępnej konfiguracji 30 kategorii treści, które mają być blokowane w zależności od wieku dziecka. Osobliwością jest to, że nawet gdy konto podrzędne jest aktywne, pojawiają się okienka pop-up ESET wymagające podania hasła.

Jedną z największych zalet tej funkcji jest to, że ESET zarządza wszystkimi żądaniami HTTPS, co oznacza, że sprytne nastolatki nie mogą ominąć zabezpieczeń przy użyciu bezpiecznego anonimowego serwera proxy. Jeśli jest to największy atut tej funkcji, to najgorszym jest brak wielu wspomnianych powyżej funkcji, które wielu konkurentów firmy włączyło do swoich funkcji kontroli rodzicielskiej.

ESET Internet Security 2021 Edition - Konfiguracja

Wniosek

Internet Security zawiera kilka innych funkcji, które nie są wspólne z wersją podstawową Ochrony e-mail i Antykradzieży systemu. Podobnie jak zapora ogniowa i kontrola rodzicielska, są one serwisowalne i wykonują swoje zadanie. Jednak inne produkty mają znacznie bardziej wyrafinowane i bogate w funkcje dodatki. Siła ESET nie polega na tym, ile funkcji może umieścić w pakiecie średniej klasy, ale raczej na poziomie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, jaką zapewnia. Wszystkie cztery niezależne laboratoria potwierdzają, że silnik ochrony przed malware jest więcej niż w stanie stawić czoła różnorodnym zagrożeniom, z którymi muszą się zmierzyć użytkownicy domowi. Biorąc pod uwagę, że ogólnie rzecz biorąc, Internet Security jest tańszy niż wielu jego rywali, równowaga między kosztami, ochroną i funkcjami została dobrze wyważona. Dla tych, którzy chcą niezrównanej ochrony i nie potrzebują żadnych specjalnych dodatków, usługa Internet Security jest więcej niż warta rozważenia.

Wygląd ESET Internet Security 2021 Edition:

ESET Internet Security 2021 Edition - Wygląda

▼ Pokaż dyskusję

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware