FacebookTwitterLinkedIn

Heimdal PRO

Ocena użytkowników:rating starrating starrating starrating starrating star / 3
SłabyŚwietny 

heimdal pro software boxDziała z: Windows 7 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 10 (32-bitowym i 64-bitowym)

Pobierz
Heimdal PRO

Heimdal Pro oferuje w pełni funkcjonalny 30-dniowy okres próbny.

Heimdal Security, firma programistyczna z siedzibą w Kopenhadze, w Danii, zyskała reputację inżynierskiego oprogramowania bezpieczeństwa, które chroni użytkowników, gdy inne tradycyjne oferty antywirusowe nie są w stanie tego zrobić. Heimdal PRO jest najnowszą ofertą firmy i pozostaje wierne powyższemu stwierdzeniu. Heimdal PRO nie jest oprogramowaniem antywirusowym, ale ma na celu zapewnienie dodatkowej warstwy bezpieczeństwa dla sieci użytkownika. Ta dodatkowa warstwa chroni przed atakami typu phishing, filtrowaniem ruchu, eksploitami dnia zerowego i innymi podobnymi zagrożeniami. Jedną z kluczowych cech produktów jest szybkość i prostota. Ta uwaga jest widoczna podczas instalacji, konfiguracji i działania oprogramowania.

Przegląd:

Po pobraniu i zainstalowaniu przez użytkownika pakietu, rejestracja i opłacenie licencji są niezwykle łatwe. Jeśli użytkownik nie chce od razu płacić za licencję, może skorzystać z produktu w 30-dniowym bezpłatnym okresie próbnym. Niezależnie od tego, czy wybrana wersja próbna produktu zostanie opłacona, użytkownik otrzymuje prosty i przejrzysty interfejs, w którym łatwo może wybrać wszystkie funkcje.

heimdal pro screenshot 1

Jak wspomniano powyżej, Heimdal PRO nie jest oprogramowaniem antywirusowym. To czyni go niewiarygodnie ograniczonym w tym, co robi. Jednak to, co robi, jest naprawdę dobre. Oprogramowanie jest w stanie automatycznie skanować sieć pod kątem nadchodzących zagrożeń; automatycznie aktualizuje wrażliwe oprogramowanie; i skanuje twój ruch sieciowy pod kątem podejrzanych działań związanych z malware, takich jak zagrożenia dnia zerowego i oszustwa finansowe. To znacznie zwiększa twoje bezpieczeństwo w obronie przed zagrożeniami, których tradycyjne programy antywirusowe nie mogą obronić. Ponieważ nie jest to program antywirusowy, nie jest przeznaczony do usuwania malware. Chroniąc sieciowe punkty końcowe zapewnia on wyspecjalizowaną, choć ograniczoną, rolę. Jest to niezwykle ważna rola, biorąc pod uwagę charakter współczesnych zagrożeń, przed którymi stoją użytkownicy.

heimdal pro screenshot 2

Ponieważ inżynierowie odpowiedzialni za Heimdal PRO wiedzieli, że szukają rozwiązania dla bardzo konkretnych potrzeb, oferta ta dobrze współpracuje z innymi ofertami antywirusowymi. W ten sposób produkt ma na celu zabezpieczenie aplikacji, zanim staną się problemem. Robi to podczas monitorowania sieci, aby pomóc w odpieraniu intruzów od trudnego do wykrycia malware drugiej generacji. Ta dodatkowa warstwa zabezpieczeń, która działa w połączeniu z programem antywirusowym, może być postrzegana jako usprawnienie obszarów, w których programy antywirusowe są często słabe. Jednocześnie proaktywnie obejmuje luki w zabezpieczeniach, które zazwyczaj są ignorowane przez większość oprogramowania antywirusowego.

Ważne funkcje:

Biorąc pod uwagę fakt, że Heimdal PRO koncentruje się na monitorowaniu sieci pod kątem zagrożeń, na uwagę zasługują dwa środki bezpieczeństwa. Pierwszym z nich jest funkcja automatycznego aktualizowania oprogramowania, która jak sama nazwa wskazuje, automatycznie aktualizuje zainstalowane aplikacje w systemie użytkownika. Często wiele firm zajmujących się bezpieczeństwem cybernetycznym zaniedbuje ten obszar. Pomimo, iż obszar ten jest pomijany, niezwykle ważne jest, aby oprogramowanie było zawsze aktualne. Wrażliwe oprogramowanie jest preferowanym obiektem ataku dla cyberprzestępców wszystkich typów. W tym zakresie oprogramowanie będzie aktywnie sprawdzać aktualizacje zabezpieczeń w zainstalowanych aplikacjach. Dotyczy to również Adobe Acrobat, znanego, często zagrożonego i wykorzystywanego produktu przez cyberprzestępców. Oprogramowanie nie aktualizuje aplikacji "końca okresu eksploatacji", ponieważ nie jest obsługiwane przez ich producenta, ale w przypadku obsługiwanych aplikacji, Heimdal udostępnia status aplikacji, nie pozostawiając żadnych wątpliwości dla użytkownika.

heimdal pro screenshot 3

Drugą godną uwagi funkcją bezpieczeństwa jest monitorowanie ruchu oprogramowania i silnik malware. Funkcja skanowania ruchu działa biernie, dopóki nie zostanie faktycznie włączona przez użytkownika. Oprogramowanie automatycznie monitoruje całą aktywność sieci do i z komputera za pomocą filtrów monitorowania sieci. Każda podejrzana aktywność jest oznaczana lub blokowana, w zależności od powagi aktywności. Ponieważ Heimdal PRO został zaprojektowany jako monitor „urządzenia końcowego", skanuje zarówno ruch przychodzący, jak i wychodzący przepływający przez podłączony do Internetu komputer poprzez połączenie fizyczne lub Wi-Fi. Ta funkcja jest w stanie zablokować podejrzane strony internetowe i złośliwe treści; wykrywa ukryte eksploity dnia zerowego; złośliwe przekierowania ruchu; i rodzaje wycieków danych.

heimdal pro screenshot 4

Praca w połączeniu z funkcją monitorowania ruchu jest silnikiem malware. Zostało to specjalnie zaprojektowane do wykrywania malware „drugiej generacji". Odbywa się to poprzez analizę wzorców komunikacyjnych w ruchu wychodzącym i przychodzącym. Ta metoda może być niewiarygodnie skuteczna, gdyż współczesne malware często zależy od wysyłania i odbierania danych w celu wykonania tego, do czego zostało zaprojektowane. Gdy silnik malware jest zaprojektowany w taki sposób, ma on unikalną możliwość wykrycia malware, które nie może być zdefiniowane w bazach danych używanych przez wiele programów antywirusowych działających w czasie rzeczywistym.

Wymagania systemowe:

Heimdal PRO jest zaprojektowany specjalnie dla komputerów i urządzeń Windows. To oprogramowanie jest dostępne tylko na komputerach z systemem Windows, na których działa system Windows od 7 do 10. Program będzie działał również na platformie Microsoft .NET Framework w wersji 4.6.1. Wymagania systemowe wskazywałyby, że Heimdal PRO jest bardziej zaprojektowany jako aplikacja biznesowa dla małych i średnich przedsiębiorstw. Biorąc to pod uwagę, osoby indywidualne z pewnością również go docenią i nie powinny mieć problemu z korzystaniem z niego.

Biorąc pod uwagę, że Heimdal PRO nie jest tradycyjnym programem antywirusowym, wymaga również znacznie mniej zasobów w porównaniu z tradycyjnymi pakietami antywirusowymi. Po instalacji, Heimdal potrzebuje minimum 25 MB miejsca na dysku twardym. Oprogramowanie wymaga również uprawnień administratora lokalnego i dostępu do Internetu. Wymagania dotyczące dostępu do Internetu wynikają w szczególności z takich funkcji Heimdal PRO, jak monitorowanie sieci i łatanie oprogramowania. Funkcje te nie działają bez połączenia z Internetem.

Wniosek:

Przy cenie produktów na poziomie 44 USD dla 1 komputera na rok konsumenci mogą kwestionować wartość takiego produktu z jego celowo zaprojektowanym ograniczonym zakresem. Jednak gdy weźmie się pod uwagę, że ograniczony zakres, który chroni, jest na ogół ignorowany przez inne firmy, produkt ten zasługuje na poważną uwagę. Ponieważ dobrze współdziała z już zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym, łatwo jest dostrzec jego wartość. Wraz ze wzrostem oszustw związanych z oszustwami finansowymi za pomocą metod, których tradycyjne oprogramowanie antywirusowe nie wykrywa, posiadanie dodatkowej warstwy zabezpieczeń, która może wykryć takie oszustwa, jest z pewnością warte ceny.

Kliknij, aby opublikować komentarz

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware