Plumbytes Anti-Malware

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

plumbytes-anti-malware-boxDziała z: Windows XP (jedynie z SP3, 32-bitowym), Windows 7 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 8 (32-bitowym i 64-bitowym), Windows 10 (32-bitowym i 64-bitowym)

Download
Plumbytes Anti-Malware

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby usunąć malware musisz zakupić pełną wersję Plumbytes Anti-Malware.

Plumbytes Anti-Malware to stosunkowo nowa aplikacja bezpieczeństwa wydana przez Plumbytes Software LP w grudniu 2015 roku. Jest to właściwie program komputerowy, który ma śledzić i usuwać trojany, adware, porywacze przeglądarki, robaki, keyloggery i inne zagrożenia. Wygląda na to, że zyskał popularność wśród użytkowników komputerów, ponieważ pobrało go już ponad 3,5 miliona osób. Aplikacja twierdzi, że posiada następujące funkcje: wykrywanie i usuwanie wszystkich najnowszych programów szpiegujących i malware, które są zwykle pomijane przez programy antywirusowe; ochrona „przeciw porywaniu" przeglądarki dla bezpiecznego przeglądania; specjalny algorytm szybkiego skanowania w celu zminimalizowania czasu skanowania; podstawowe wykrywanie zagrożeń bezpieczeństwa dla bezpiecznego przeglądania oraz kilka innych. Ważne: nie ma funkcji skanowania w czasie rzeczywistym, a zatem oprogramowanie nie będzie filtrowało ataków w czasie rzeczywistym. Z drugiej strony, brak tej funkcji oznacza, że ​​program nie będzie kolidować z innymi aktualnie uruchomionymi aplikacjami i będzie zapobiegać nadmiernemu wykorzystaniu zasobów, jak również spowolnieniu PC. Oznacza to również zalecenie przeprowadzania regularnych kontroli systemu.

Przegląd:

Instalacja Plumbytes Anti-Malware jest bardzo szybka i łatwa. Po zaakceptowaniu Warunków użytkowania proces przebiega automatycznie. W zależności od połączenia z Internetem zakończenie instalacji trwa około 2 - 3 minuty. Gdy program zostanie zainstalowany automatycznie rozpocznie pełną kontrolę nad komputerem. Jeśli procesor jest zajęty kilkoma innymi ciężkimi zadaniami, zawsze można zatrzymać lub wstrzymać proces - nie będzie to stanowiło problemu dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi. Plumbytes Anti-Malware na pewno zużywa pewne środki. Nie ma to jednak wpływu na główne funkcje systemu, chociaż i nie spowalnia drastycznie komputera.

plumbytes anti-malware screenshot 1

Interfejs jest minimalistyczny, prosty i prawie elegancki. Główne menu po lewej stronie okna oferuje 4 podstawowe zakładki. Zakładka przeglądania to głównie strona domowa zawierająca podsumowanie najważniejszych funkcji. Skanowanie to główny obszar roboczy. Historia zawiera wszystkie poprzednie dzienniki skanowania i śledzenia problemów. Ustawienia posiadają sporo opcji, które są wystarczające, aby kontrolować główne funkcje programu. Użytkownicy mogą łatwo skanować swoje komputery bezpłatną wersją oprogramowania. Jednak w celu przetwarzania problemów procesów i zagadnień należy kupić pełną wersję. Jest to jedyna różnica pomiędzy tymi dwoma pakietami. Pełen pakiet kosztuje 49,99 $.

plumbytes anti-malware screenshot2

Jeśli chodzi o przetwarzanie malware, pełna wersja Plumbytes Anti-Malware wykrywa i usuwa zainfekowane pliki. Nie czyści ich jednak, jeśli wirus znajduje się w oryginalnym pliku. Oznacza to, że program wykrywa wirusa i usuwa plik, ale nie może usunąć wirusa z pliku. Dlatego Plumbytes zaleca używanie Anti-Malware wraz z programem antywirusowym. Jeden klucz licencyjny wystarcza na maksymalnie 3 komputery w tym samym gospodarstwie domowym (dotyczy tylko użytku domowego, a nie biznesowego).

Wydajność:

Nasze testy wykazały, że Plumbytes Anti-Malware nie zużywa dużo zasobów procesora podczas pracy w tle. Oto główne dane dla porównania. Program działający w tle wykorzystuje 0% zasobów procesora i nie wpływa na wydajność komputera. Podczas skanowania lub aktualizacji zajmuje od 40% do 80%. Dlatego zaleca się uruchamianie pełnej kontroli, gdy komputer nie jest zajęty innymi ciężkimi i ważnymi zadaniami. To samo odnosi się do zwykłych kontroli antywirusowych, które od czasu do czasu użytkownicy wykonują na każdym komputerze.

plumbytes anti-malware screenshot 3

Oprogramowanie aktualizuje raz dziennie. Gwarantuje to, że bazy danych zawierają wszystkie istotne informacje na temat zagrożeń ze strony wirusów. Aktualizacja rozpocznie się automatycznie, gdy użytkownik włącza komputera podłączonego do Internetu.

Funkcje:

Są 3 rodzaje skanowania: szybkie, inteligentne i pełne. Szybkie skanowanie sprawdza tylko aktywne procesy. Inteligentne skanowanie obejmuje najbardziej wrażliwe obszary komputera. Pełne skanowanie sprawdza każdy folder i dokładni pliki w środku.

plumbytes anti-malware screenshot 5

Wykrywanie szkodliwego oprogramowania: funkcja ta pozwala na wykrywanie i usuwanie wirusów, oprogramowania szpiegującego i innych programów, które mogą być szkodliwe dla komputera. Funkcja ta pomaga usunąć szkodliwe oprogramowanie, które jest zwykle pomijane przez programy antywirusowe.

Wykrywanie spyware: funkcja ta pomaga wykryć i usunąć nowe adware, spyware i inne potencjalnie niechciane programy.

Podstawowe wykrywania zagrożeń bezpieczeństwa: chroni ona komputer podczas gdy użytkownik surfuje po Internecie.

Ochrona „antyporywanie" przeglądarki: chroni przeglądarkę przed hakerami.

Szybkie skanowanie: Dzięki tej funkcji Plumbytes Anti-Malware skanuje 5 razy za pomocą algorytmu wielowątkowego skanowania

Obsługa Premium: Każdy użytkownik Plumbytes Anti-Malware otrzymuje wsparcie techniczne 24/7.

plumbytes anti-malware screenshot 4

Podsumowanie:

Plumbytes Anti-Malware to kompaktowe, łatwe w obsłudze i niezawodne oprogramowanie do ochrony i czyszczenia twojego komputera. Obecnie irytujące reklamy otwierają nowe zakładki przeglądarce bez pozwolenia oraz instalują śmieciowe rozszerzenia, dodatki i programy na każdym niezabezpieczonym komputerze. Tym samym oczywiste jest, że każdy komputer potrzebuje pewnego rodzaju ochrony, która blokuje szkodliwe działania współpracując z oprogramowaniem antywirusowym, gdy użytkownik surfuje po Internecie. Zwykłe programy antywirusowe nie mogą wykryć wszystkich ataków, ponieważ nie każdy atak jest sklasyfikowany jako infekcja wirusowa. W tym momencie z pomocą przychodzi Plumbytes Anti-Malware. Nasze testy wykazały, że aplikacja jest w stanie wykryć wiele potencjalnie niechcianych programów pomijanych przez programy antywirusowe. Tym samym program ten wydaje się być warty swojej ceny i może stać się doskonałym dodatkiem do ochrony twojej przeglądarki i komputera.