FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć aplikację Adblock Fast z przeglądarki

Znany również jako: Ads by Adblock Fast
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Adblock Fast?

Adblock Fast to aplikacja, która ma za zadanie blokować reklamy. Jest promowana jako narzędzie blokujące reklamy w systemie Windows, aplikacjach komputerowych i przeglądarkach internetowych. Po przetestowaniu tej aplikacji okazało się, że wyświetla reklamy. Dlatego sklasyfikowaliśmy ją jako adware. Odkryliśmy Adblock Fast podczas inspekcji podejrzanych stron internetowych, na których znajdują się narzędzia do łamania zabezpieczeń oprogramowania, generatory kluczy itp.

Adware Adblock Fast

Więcej informacji o Adblock Fast

Ponieważ Adblock Fast jest dystrybuowana za pośrednictwem podejrzanych stron internetowych, jej reklamy mogą być zaprojektowane do otwierania podejrzanych stron internetowych. Witryny te mogą prosić o podanie danych osobowych, oferować pobranie potencjalnego malware, dzwonić pod fałszywe numery pomocy technicznej itp. Czasami adware może wyświetlać reklamy mające na celu pobieranie i zainstalowanie niechcianych aplikacji.

Adblock Fast jest również dostępna na oficjalnej stronie. Ta aplikacja może być również zainstalowana na urządzeniach z Androidem. Wiadomo, że wersja na Androida ma ponad pięć milionów pobrań i można ją pobrać ze sklepu Google Play. W związku z tym wersja na Androida prawdopodobnie będzie mniej nieszkodliwa.

Należy wspomnieć, że instalatory pobrane ze stron internetowych zawierających pirackie oprogramowanie, narzędzia do łamania zabezpieczeń oprogramowania, generatory kluczy itp. mogą zawierać inne niechciane oprogramowanie (np. porywaczy przeglądarki). Ponadto mogą mieć ukryte malware.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Adblock Fast
Typ zagrożenia Adware
Nazwy wykrycia (instalatora) Avast (Win32:Evo-gen [Trj]), Combo Cleaner (Trojan.GenericKD.63534986), ESET-NOD32 (wariant Win32/GenKryptik.FYDN), Kaspersky (Trojan-Downloader.Win32.Deyma.cyk), Microsoft (Trojan:Win32/Woreflint.A!cl), Pełna lista (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) Nie dotyczy (VirusTotal)
Objawy Twój komputer staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane strony internetowe.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania plików torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych stron internetowych, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o adware

Adware to niechciane oprogramowanie, które wyświetla natrętne reklamy w celu promowania podejrzanych (potencjalnie złośliwych) witryn, aplikacji itp. Ponadto adware może służyć do przejmowania kontroli i (lub) zbierania różnych danych. W większości przypadków użytkownicy nieumyślnie pobierają i instalują aplikacje promowane przez reklamy.

Więcej przykładów adware to Websites Drawer, Files Converter Free Online i CleanBlocker.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Nasz zespół odkrył Adblock Fast po pobraniu i użyciu instalatora ze strony zawierającej pirackie oprogramowanie, narzędzia do łamania zabezpieczeń, generatory kluczy itp. Odkryliśmy, że Adblock Fast ma również swoją oficjalną stronę internetową.

W innych przypadkach adware jest dystrybuowane za pośrednictwem zwodniczych witryn sugerujących, że jest wymagane do zainstalowania/dodania określonych aplikacji, podejrzanych reklam i pakietów oprogramowania.

Gdy określone oprogramowanie jest dołączone do adware, ma ono „Zaawansowane", „Niestandardowe" lub inne ustawienia w swoim instalatorze. Użytkownicy instalują adware, gdy zakończą instalację oprogramowania bez zmiany tych ustawień (lub odznaczenia pól wyboru).

Jak uniknąć instalacji niechcianych aplikacji?

Pobieraj aplikacje z wiarygodnych źródeł (oficjalnych stron internetowych i legalnych sklepów). Zawsze sprawdzaj programy pobierania i instalatory pod kątem niechcianych aplikacji (i użyj dostarczonych ustawień, aby je odznaczyć) przed ukończeniem pobierania i instalacji.

Nie ufaj reklamom na stronach z torrentami, stronach randkowych dla dorosłych i innych podejrzanych/potencjalnie złośliwych stronach ani nie zgadzaj się na otrzymywanie powiadomień ze stron internetowych tego rodzaju. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Konfigurator Adblock Fast:

Instalator adware adblock fast

Witryna promująca Adblock Fast:

Oficjalna strona adware adblock fast

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Adblock Fast za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie niechciane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu niechcianej aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware. 

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

Usuwanie adware Adblock Fast z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie adware Adblock Fast z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by adblock fast, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuń zwodnicze wtyczki z Mozilla Firefox:

Usuwanie adware Adblock Fast z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Usuwanie adware Adblock Fast z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by adblock fast, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by adblock fast ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by adblock fast lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/25291-adblock-fast-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może wyrządzić adware?

W większości przypadków adware zmniejsza komfort przeglądania stron internetowych, wyświetlając natrętne reklamy. Ponadto oprogramowanie tego typu może spowolnić komputer i naruszyć prywatność.

Co robi adware?

Aplikacje obsługujące reklamy wyświetlają różne reklamy. Oprócz wyświetlania reklam mogą przejmować kontrolę nad przeglądarkami internetowymi i zbierać dane.

Jak twórcy oprogramowania reklamowego generują przychody?

Używają adware do promowania różnych stron, usług, produktów itp. Zwykle twórcy adware uczestniczą w programach partnerskich, aby zarabiać pieniądze.

Czy Combo Cleaner usunie adware Adblock Fast?

Tak, Combo Cleaner usunie adware z komputera. W niektórych przypadkach ręczne usuwanie nie działa całkowicie, ponieważ dane należące do adware pozostają w systemie nawet po usunięciu. Combo Cleaner usuwa adware bez pozostawiania resztek.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Adblock Fast kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Adblock Fast na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.