Wirus SafeHomepage.com

Znany również jako: Przekierowanie SafeHomepage.com
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: <strong>Umiarkowana</strong>

Instrukcje usuwania wirusa Safehomepage.com

Czym jest SafeHomepage.com?

Safehomepage.com to zwodnicza strona, która jest promowana przy użyciu porywacza przeglądarki, która wchodzi na komputer użytkownika poprzez pobieranie bezpłatnych programów. Wielu użytkowników Internetu odnosi się do safehomepage.com jako wirusa lub malware ze względu na fakt, że strona ta jest ustawiana jako ich przeglądarka (Internet Explorer, Mozilla Firefox i Google Chrome ) oraz domyślna wyszukiwarka bez ich zgody. Ponadto użytkownicy komputerów nie są w stanie odwrócić swoich ustawień przeglądarki. Najczęściej porywacz przeglądarki safehomepage jest rozprowadzany za pomocą pobrań bezpłatnego oprogramowania, które używają klientów pobierania, aby zarządzać procesem pobierania freeware. Internauci powinni wiedzieć, że w dzisiejszych czasach większość stron internetowych z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania korzysta z różnych klientów pobierania, aby zaoferować dodatkowe dodatki przeglądarki wraz z wybranym pobieranym freeware - ma to na celu zarabianie na ich bezpłatnych usługach.

Zauważ, że niektóre strony z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania używają oszukańczych klientów pobierania (przycisk odrzuć, który może być używany do odrzucenia dodatkowych pobrań jest ukryty). Ponadto promowane dodatki przeglądarki mogą być zakwalifikowane jako adware (powodują przekierowanie przeglądarki, niechciane reklamy itd.). Zauważ, że po pomyślnej instalacji porywacz przeglądarki safehomepage zmienia skróty docelowe przeglądarki internetowej i instaluje "obiekt pomocniczy", który nie pozwala użytkownikom komputera na zmianę ustawień ich przeglądarki (strony domowej, domyślnej wyszukiwarki).

Wirus Safehomepage.com

Technicznie Safehomepage.com nie jest szkodliwym oprogramowaniem. To porywacz przeglądarki, który zmienia skróty docelowe przeglądarki internetowej na zainfekowanym komputerze. Jest podobny do qvo6.com, onmylike.com, Qone8.com i wielu innych. Użytkownicy komputerów, którzy chcieliby uniknąć zainstalowania takiego adware na swoich przeglądarkach internetowych powinni być bardzo ostrożni podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Jeżeli proces pobierania wolnego oprogramowania jest zarządzany przez klienta pobierania, należy odmówić zainstalowania dodatkowych dodatków przeglądarki i pasków narzędzi. Podczas instalacji freeware upewnij się, że używasz "zaawansowanych" lub "niestandardowych" opcji instalacji. Wybór ten ujawni wszelkie ukryte (dołączone) promowane instalacje oprogramowania. Zauważ, że porywacz przeglądarki safehomepage instaluje "Wsys Control", mały program, który powinien być usunięty w celu zmiany ustawień Twojej przeglądarki internetowej. Aby wyeliminować porywacza przeglądarki safehomepage użyj dostarczonego przewodnika usuwania.

Szybkie menu:

Usuwanie wirusa Safehomepage.com:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij "Start" ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz "Panel sterowania". Zlokalizuj "Programy i funkcje".

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij "Start", wybierz "Ustawienia" i kliknij "Panel sterowania". Zlokalizuj i kliknij "Dodaj lub usuń programy".

Użytkownicy Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 8

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz "Programy i funkcje".

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij “Finder” i w otwartym oknie wybierz “Aplikacje”. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz "Opróżnij kosz".

Deinstalacja Onmylike

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na "Wsys Control", wybierz go i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu Wsys Control, który powoduje Safehomepage.com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Aby przeskanować swój komputer użyj zalecanego oprogramowania usuwania malware. Usuń wszystkie wpisy, które ten program wykryje, aby upewnić się, że Twój komputer jest czysty od wszelkich możliwych infekcji spyware i malware.

DOWNLOAD
Program do usuwania SafeHomepage.com

Pobierając wymienione na tej stronie oprogramowanie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności i Regulaminem. Wszystkie polecane przez nas produkty zostały dokładnie przetestowane i zatwierdzone przez naszych techników, jako jedne z najbardziej efektywnych rozwiązań dla usunięcia tego zagrożenia.

Usuwanie wirusa Safehomepage.com z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć porywaczy przeglądarki:

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Internet Explorer logoUsuwanie wirusa Safehomepage.com z Internet Explorer:

Usuwanie Safehomepage z Internet Explorer

Naprawianie skrótu docelowego Internet Explorer:

Porywacz przeglądarki Safehomepage zmienia pole „docelowe" skrótu Internet Explorer użytkownika. Aby rozwiązać ten problem - znajdź na pulpicie skrót Internet Explorer i następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i wyeliminuj tekst (hxxp://safehomepage.com/...), który zostanie wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Zmiana Twojej strony domowej:

Aby zmienić Twoją stronę domową z Safehomepage.com na preferowaną przez Ciebie: Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń Safehomepage.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Internet Explorer.

Strona domowa Safehomepage w Internet Explorer

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Kliknij na ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawcy wyszukiwania", ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "Safehomepage".

Domyślna wyszukiwarka w Safehomepage w Internet Explorer

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus safehomepage.com, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij "Start" i kliknij "Uruchom". W otwartym oknie wpisz "inetcpl.cpl". W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz "inetcpl.cpl" i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę „koła zębatego". Wybierz „Opcje internetowe".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę "Zaawansowane".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Google Chrome logoUsuwanie wirusa Safehomepage.com z Google Chrome:

Usuwanie Safehomepage z Google Chrome

Naprawianie skrótu docelowego Google Chrome:

Porywacz przeglądarki Safehomepage.com zmienia pole "docelowe" skrótu Google Chrome użytkownika. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Google Chrome na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie pole docelowym zlokalizuj i usuń cały tekst (hxxp://safehomepage.com/...), który zostanie wprowadzony po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

Zmiana Twojej strony domowej:

Aby zmienić Twoją stronę domową z Safehomepage.com na preferowaną przez Ciebie - Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony", umieść kursor myszy nad Safehomepage.com i kliknij symbol X. Teraz możesz dodać swoją preferowaną stronę internetową jako swoją stronę domową.

Strona domowa Safehomepage w Google Chrome

Zmiana Twojej domyślnej wyszukiwarki:

Aby zmienić Twoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij na ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami...", usuń "Safehomepage" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę internetową.

Domyślna wyszukiwarka Safehomepage w Google Chrome

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem wirus safehomepage.com możesz zresetować swoje ustawienia Google Chrome. Kliknij na ikonę menu Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome) i wybierz "Narzędzia". Z otwartego menu wybierz "Rozszerzenia". W otwartym oknie wybierz "Ustawienia" (w lewym rogu ekranu). Przewiń do dołu ekranu. Kliknij link "Pokaż ustawienia zaawansowane....".

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - uzyskiwanie dostępu do ustawień

Po przewinięciu do dołu ekranu kliknij na przycisk "Reset ustawień przeglądarki".

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - ustawienia zaawansowane

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Google Chrome do domyślnych klikając przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Google Chrome do domyślnych - potwierdź, że chcesz przywrócić Chrome do domyślnych klikając przycisk Reset

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

Mozilla Firefox logoUsuwanie wirusa Safehomepage.com z Firefox:

Usuwanie Safehomepage z Mozilla Firefox

Naprawa skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Ten porywacz przeglądarka zmienia pole "docelowe" skrótu Mozilla Firefox użytkownika. Aby rozwiązać ten problem – zlokalizuj na pulpicie skrót Mozilla Firefox, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie zlokalizuj pole docelowe i usuń cały tekst (hxxp://safehomepage.com/...), który jest wprowadzony po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Zmiana Twojej strony domowej:

Aby zresetować swoją stronę domową kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń Safehomepage.com i wprowadź swoją preferowaną domenę.

Strona domowa Safehomepage w Mozilla Firefox

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

W pasku adresu URL, wpisz about: config i naciśnij Enter.
Kliknij "Będę ostrożny, obiecuję!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "safehomepage"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz opcję "Reset", aby przywrócić ustawienia domyślne.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus safehomepage.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę "Otwórz Menu Pomoc"firefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz "Informacje dotyczące rozwiązywania problemów".

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk "Reset Firefox".

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk "Reset".

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

Internet Explorer Google Chrome Mozilla Firefox Safari

safari browser logoJak usunąć wirus safehomepage.com z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz  “Preferencje...”.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę „Rozszerzenia”. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę “Ogólne” i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę “Szukaj” i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu “Safari”. Z rozwijanego menu wybierz “Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz “całą historię” i kliknij przycisk “wyczyść historię”.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Podsumowanie:

Porywacz przeglądarki to typ adware, który zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę jego strony domowej i domyślnej wyszukiwarki internetowej na niechcianą stronę. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobieranie bezpłatnego oprogramowania. Podczas, gdy przekierowanie przeglądarki może się wydawać niskim ryzykiem infekcji bezpieczeństwa, użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że strony internetowe, do których zostają przekierowani często zawierają oszukańcze reklamy online, a wyszukiwarka internetowa, która jest prezentowana na takich stronach może przynosić podejrzane wyniki wyszukiwania internetowego. Korzystanie z takich stron internetowych dla swoich codziennych poszukiwań internetowych może łatwo skończyć się problemami prywatności, kradzieżą tożsamości lub infekcjami malware.

Komputer, który jest zainfekowany porywaczem przeglądarki jest narażony na infekcje bezpieczeństwa wysokiego ryzyka. Aby uniknąć dalszych problemów prywatności i bezpieczeństwa zaleca się usunięcie wszelkich zmieniających ustawienia przeglądarki internetowej adware jak najszybciej. Oto kilka przykładów klientów pobierania bezpłatnego oprogramowania, które są wykorzystywane w dystrybucji safehomepage.com:

Menadżerowie pobierania bezpłatnego oprogramowania dystrybuujący porywaczy przeglądarki

Aby uniknąć instalacji safehomepage.com bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, upewnij się, że rezygnujesz z instalacji reklamowanych pasków narzędzi i aplikacji, które mają na celu zmianę twojej strony domowej i domyślnej wyszukiwarki internetowej:

Odrzucanie instalacji porywaczy przeglądarki

Niektóre z wymienionych klientów pobierania bezpłatnego oprogramowanie nie pozwalają na pobranie bezpłatnego programu, jeśli wybrany użytkownik zdecyduje się odmówić instalacji oferowanych mu pasków narzędzi. W takich przypadkach zaleca się, aby anulować instalację i poszukać alternatywnego źródła pobierania.

Objawy wskazujące, że twoje przeglądarki internetowe są zainfekowane porywaczem przeglądarki:

  • Twoja strona domowa i/lub domyślna wyszukiwarka internetowa jest zmieniona.
  • Pojawienie się nowych pasków narzędzi.
  • Niska wydajność przeglądarek internetowych.
  • Dodane nowe Zakładki lub Ulubione.
  • Nie możesz zmienić swojej strony domowej lub domyślnej wyszukiwarki.
  • Widzisz reklamy online na swoim ekranie, które nie są obsługiwane przez stronę internetową.
  • Zostałeś przekierowany do strony, której nigdy nie zamierzałeś odwiedzać.

Jeśli posiadasz dodatkowe informacje na temat safehomepage.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Nasze przewodniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chcesz nas wesprzeć, możesz przesłać nam dotację.