Wirus Govome Search

Znany również jako: Govome Porywacz przeglądarki
Typ: Porywacz przeglądarki
Poziom zniszczenia: Umiarkowana
Dystrybucja: Wysoki
Poziom zniszczenia

Instrukcje usuwania wirusa Govome

Termin wirus Govome search jest używany do opisania porywacza przeglądarki, który instaluje się na przeglądarkach internetowych użytkownika (Internet Explorer, Google Chrome i Mozilla Firefox) bez jego zgody i powoduje przekierowania przeglądarki na stronę govome.com. Ta strona internetowa wykorzystuje oszukańczą wyszukiwarkę internetową, która jest przepełniona sponsorowanymi wynikami wyszukiwania, prowadzącymi do zainstalowania potencjalnie niepożądanych aplikacji, a nawet naruszenia prywatności zainfekowanymi stronami internetowymi. Najczęściej internauci doświadczają takich problemów przekierowania po pobraniu i zainstalowaniu bezpłatnego oprogramowania. Twórcy porywacza przeglądarki Govome korzystają z klientów pobierania wolnego oprogramowania, aby rozpowszechniać swoje adware.

Chociaż istnieje wiele problemów przekierowania spowodowanych adware, konkretnie to jest szczególnie nieuczciwe ze względu na fakt, że zmienia skróty docelowe przeglądarki internetowej, a tym samym blokuje próby zmiany własnej strony domowej i domyślne ustawienia wyszukiwarki. Ponadto, to adware instaluje obiekt pomocniczy przeglądarki o nazwie "Control Wsys", który jest również wykorzystywany do blokowania prób zmienienia ustawień przeglądarki internetowej przez użytkownika. Jeśli nie usunięto go, za każdym razem po uruchomieniu systemu operacyjnego strona domowa i domyślna wyszukiwarka przekierowana jest na govome.com. Jeśli Twoje przeglądarki internetowe przekierowują na tę stronę, możesz być pewien, że Twój komputer jest zainfekowany adware. Nie zaleca się korzystania z tej strony do swoich codziennych poszukiwań internetowych - może to doprowadzić do problemów ochrony prywatności lub infekcji złośliwym oprogramowaniem.

Wirus Govome Search

Porywacz przeglądarki Govome podobny jest do infekcji złośliwym oprogramowaniem. Infiltruje komputery użytkowników bez ich zgody i naprawia się przy każdym restarcie systemu. Przez swoje zachowanie to adware jest podobne do wirusa qvo6, wirusa omiga plus i innych wielu. Aby uniknąć instalacji takiego adware zmieniającego ustawienia przeglądarki internetowej, użytkownicy komputerów powinni być bardzo uważni podczas pobierania bezpłatnego oprogramowania. Obecnie większość popularnych stron internetowych z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania (np. download.com, softonic.com i wiele innych) używa klientów pobierania - małe programy, które są wykorzystywane do zarabiania na pobieraniu wolnego oprogramowania, oferujące instalację niektórych reklamowanych wtyczek przeglądarki. Rozszerzenia przeglądarki promowane za pomocą tej metody najczęściej powodują przekierowania i niechciane reklamy. Aby uniknąć instalacji takich potencjalnie niechcianych aplikacji, użytkownicy powinni zrezygnować z nich, klikając na przycisk "decline". Jeśli przeglądarki internetowe już przekierowują na govome.com, użyj dostarczonych instrukcji usuwania i eliminowania adware ze swojego komputera

Instrukcje usuwania Govome:

Deinstalacja Govome search

Użytkownicy Windows 7:

Kliknij "Start" ("Logo Windows" w lewym dolnym rogu na pulpicie), wybierz "Panel sterowania".

Użytkownicy Windows XP:

Kliknij przycisk "Start", wybierz "Ustawienia" i kliknij "Panel sterowania". Zlokalizuj, a następnie kliknij "Dodaj lub usuń programy".

Użytkownicy Windows 8:

Kliknij prawym przyciskiem myszy na lewy dolny róg ekranu i wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz "Odinstaluj program".

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na "Wsys Control", wybierz tę pozycję i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń". Zauważ, że nie powinieneś pominąć tego kroku - "Wsys Control" to obiekt pomocniczy przeglądarki, który nie zezwala na zmianę ustawień przeglądarki internetowej.

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych programów, które powodują przekierowania przeglądarki na stronę govome.com, przeskanuj komputer w poszukiwaniu wszelkich pozostałych niepożądanych składników. Aby przeskanować komputer użyj zalecanego oprogramowania antyspyware. Usuń wszystkie wpisy, które program ten wykrywa, aby upewnić się, że komputer jest czysty od wszelkich możliwych infekcji spyware i malware.

Program do usuwania Wirus Govome Search

Pobierając wymienione na tej stronie oprogramowanie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności i Regulaminem. Wszystkie polecane przez nas produkty zostały dokładnie przetestowane i zatwierdzone przez naszych techników, jako jedne z najbardziej efektywnych rozwiązań dla usunięcia tego zagrożenia.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki Govome.com z przeglądarek:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechcianego dodatki przeglądarki:

Usuwanie wirusa Govome z Internet Explorer:

Usuwanie Govome ze skrótu docelowego Internet Explorer

Naprawa skrótu docelowego Internet Explorer:

Porywacz przeglądarki Govome zmienia pole "docelowe" skrótu własnego Internet Explorer. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Internet Explorer na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj tekst (hxxp://www.govome.com/...), który zostanie wprowadzony po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Zmień stronę domową:

Usuwanie Govome search ze strony domowej Internet Explorer

 

Kliknij menu "Narzędzia" (lub ikonę koła zębatego w programie Internet Explorer 9) i wybierz "Opcje internetowe". W otwartym oknie usuń govome.com i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się po każdym uruchomieniu programu Internet Explorer.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie Govome z ustawień domyślnej wyszukiwarki Internet Explorer

Kliknij "Narzędzia" (lub ikonę koła zębatego w Internet Explorer 9) i wybierz opcję "Zarządzaj dodatkami". W otwartym oknie wybierz "Dostawcy wyszukiwania" i ustaw "Google", "Bing" lub inną preferowaną wyszukiwarkę jako domyślną, a następnie usuń "Govome".

Jeśli nadal występują problemy z przekierowaniami na govome.com, możesz przywrócić ustawienia programu Internet Explorer na domyślne.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij "Start" i kliknij przycisk "Uruchom". W otwartym oknie wpisz "inetcpl.cpl". W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij przycisk Usuń.

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows. W polu Rozpocznij wyszukiwanie wpisz "inetcpl.cpl" i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę "Zaawansowane", a następnie kliknij przycisk Usuń.

Usuwanie wirusa Govome z Google Chrome:

Usuwanie Govome ze skrótu docelowego Google Chrome

Naprawa skrótu docelowego Google Chrome:

Porywacz przeglądarki Govome zmienia pole "docelowe" skrótu własnego Google Chrome. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Google Chrome na pulpicie, a następnie kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj wszystkie teksty (hxxp://www.govome.com/...), które są wprowadzone po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe".

Usuń rozszerzenia Govome powiązane z przeglądarką:

Usuwanie rozszerzeń Govome Chrome

Kliknij na ikonę koła zębatego (prawy górny róg ekranu) i wybierz opcję "Narzędzia". Kliknij na "Rozszerzenia". Znajdź "Ochrona rozszerzona" i "Lightning Newtab", zaznacz je i kliknij na ikonę kosza.

Zmień stronę domową:

Usuwanie Govome search ze strony domowej Chrome

 

Kliknij na ikonę klucza (koła zębatego) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Na starcie" kliknij "ustaw strony". Umieść kursor myszy nad www.govome.com i kliknij symbol x. Teraz możesz dodać preferowaną stronę jako stronę domową.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie Govome z ustawień domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: Kliknij na ikonę "koła zębatego" (prawy górny róg) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij "Zarządzaj wyszukiwarkami ...", usuń "Govome" i dodaj lub wybierz swoją preferowaną.

Usuwanie wirusa Govome z Mozilla Firefox:

Usuwanie Govome ze skrótu docelowego Mozilla Firefox

Naprawa skrótu docelowego Mozilla Firefox:

Porywacz przeglądarki Govome zmienia pole "docelowe" własnego skrótu Mozilla Firefox. Aby rozwiązać ten problem - znajdź skrót Mozilla Firefox na pulpicie, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na niego. W otwartym menu wybierz "Właściwości". W otwartym oknie odszukaj pole docelowe i wyeliminuj wszystkie teksty (hxxp://www.govome.com/...) które są wprowadzone po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe".

Zmień stronę domową:

Usuwanie Govome ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby zresetować swoją stronę domową, kliknij "Narzędzia", a następnie wybierz "Opcje". W otwartym oknie usuń www.govome.com i wprowadź preferowaną domenę.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

W pasku adresu URL, wpisz about:config i naciśnij Enter.
Kliknij "I'll be careful, I promise!".
W filtrze wyszukiwania na górze wpisz: "govome"
Kliknij prawym przyciskiem myszy na znalezione preferencje i wybierz "Reset", aby przywrócić domyślne wartości.

Opcjonalny sposób:

Jeśli nadal występują problemy z przekierowaniami na govome.com, możesz przywrócić ustawienia przeglądarki Firefox na domyślne.

Otwórz program Mozilla Firefox. W lewym górnym rogu okna głównego kliknij przycisk "Firefox". W otwartym menu rozwijanym wybierz z menu Pomoc, a następnie kliknij na informacje dotyczące rozwiązywania problemów. W otwartym oknie kliknij przycisk "Reset Firefox".

Podsumowanie:

Porywacz przeglądarki to typ adware, który zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę jego strony domowej i domyślnej wyszukiwarki internetowej na niechcianą stronę. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobieranie bezpłatnego oprogramowania. Podczas, gdy przekierowanie przeglądarki może się wydawać niskim ryzykiem infekcji bezpieczeństwa, użytkownicy komputerów powinni wiedzieć, że strony internetowe, do których zostają przekierowani często zawierają oszukańcze reklamy online, a wyszukiwarka internetowa, która jest prezentowana na takich stronach może przynosić podejrzane wyniki wyszukiwania internetowego. Korzystanie z takich stron internetowych dla swoich codziennych poszukiwań internetowych może łatwo skończyć się problemami prywatności, kradzieżą tożsamości lub infekcjami malware.

Komputer, który jest zainfekowany porywaczem przeglądarki jest narażony na infekcje bezpieczeństwa wysokiego ryzyka. Aby uniknąć dalszych problemów prywatności i bezpieczeństwa zaleca się usunięcie wszelkich zmieniających ustawienia przeglądarki internetowej adware jak najszybciej. Oto kilka przykładów klientów pobierania bezpłatnego oprogramowania, które są wykorzystywane w dystrybucji Wirus Govome Search:

Menadżerowie pobierania bezpłatnego oprogramowania dystrybuujący porywaczy przeglądarki

Aby uniknąć instalacji Wirus Govome Search bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, upewnij się, że rezygnujesz z instalacji reklamowanych pasków narzędzi i aplikacji, które mają na celu zmianę twojej strony domowej i domyślnej wyszukiwarki internetowej:

Odrzucanie instalacji porywaczy przeglądarki

Niektóre z wymienionych klientów pobierania bezpłatnego oprogramowanie nie pozwalają na pobranie bezpłatnego programu, jeśli wybrany użytkownik zdecyduje się odmówić instalacji oferowanych mu pasków narzędzi. W takich przypadkach zaleca się, aby anulować instalację i poszukać alternatywnego źródła pobierania.

Objawy wskazujące, że twoje przeglądarki internetowe są zainfekowane porywaczem przeglądarki:

  • Twoja strona domowa i/lub domyślna wyszukiwarka internetowa jest zmieniona.
  • Pojawienie się nowych pasków narzędzi.
  • Niska wydajność przeglądarek internetowych.
  • Dodane nowe Zakładki lub Ulubione.
  • Nie możesz zmienić swojej strony domowej lub domyślnej wyszukiwarki.
  • Widzisz reklamy online na swoim ekranie, które nie są obsługiwane przez stronę internetową.
  • Zostałeś przekierowany do strony, której nigdy nie zamierzałeś odwiedzać.

Jeśli posiadasz dodatkowe informacje na temat Wirus Govome Search lub jego usunięcia, prosimy podziel się wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Dodaj komentarz


Nasze przewodniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chcesz nas wesprzeć, możesz przesłać nam dotację.